Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Miały być wodne atrakcje, jest budowa

20.07.2017 14:17 | 7 komentarzy | 8 433 odsłon | Marek Oratowski

Wodny plac zabaw przy basenie w Libiążu miał zostać oddany do użytku na początku wakacji. Jednak nie wiadomo, czy inwestycja zakończy się przed wrześniem.

7
Miały być wodne atrakcje, jest budowa
W czwartek na placu budowy pracowało kilka osób
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W części mokrej projekt zakłada budowę nowego brodzika dla najmłodszych o głębokości 30 centymetrów z zabawkami (m.in. dysza, wulkan i grzybek). Na części suchej staną ławki, kosze, karuzela, huśtawki i wielofunkcyjne urządzenie w kształcie statku, wyposażone m.in. w zjeżdżalnię. Całość ma kosztować 1,1 miliona złotych.
Wizyta na placu budowy nie pozostawia złudzeń - opóźnienia są bardzo duże.

- Wątpię, by plac został uruchomiony w tym roku - twierdzi jedna z kobiet wypoczywających przy zmodernizowanej w ubiegłym roku niecce dużego basenu. Kilkanaście metrów dalej za ogrodzeniem pracują robotnicy. Nikt z szefostwa firmy wykonującej prace nie chciał z nami rozmawiać. Odesłali nas do inwestora, czyli gminy.

- Pierwotnie termin zakończenia był określony na 30 czerwca. Jednak z powodu konieczności wykonania dodatkowych robót, jak pompowanie wody oraz przekładanie kabli, przesunęliśmy go na koniec lipca. Od tego momentu zaczniemy naliczać kary umowne. Może uda się plac otworzyć w połowie sierpnia, ale to nie jest pewne - tłumaczy burmistrz Jacek Latko.