Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Nowa trawa, ogrodzenie i od razu maluchom jest przyjemniej

12.07.2017 18:01 | 0 komentarzy | 3 774 odsłony | Marek Oratowski

Po placu zabaw przy ul. Urzędniczej, otwartym w ubiegłym tygodniu, przyszła kolej na oddanie do użytku zmodernizowanego miejsca dla dzieci na osiedlu Flagówka.

0
Nowa trawa, ogrodzenie i od razu maluchom jest przyjemniej
Na placu zabaw na osiedlu Flagówka Łukasz Jodłowski huśta dwójkę dzieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plac zabaw przy ulicy Słowackiego w Libiążu powstał kilka lat temu dzięki akcji „Place zabaw - Muszkieterowie" zorganizowanej przez zrzeszenie przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarché i Bricomarché. Jednak wymagał odnowienia.

Robotnicy zamontowali dodatkowe huśtawki oraz wykonali nowe chodniki i ogrodzenie. Całość kosztowała 110 tysięcy złotych. Na placu znajdują się m.in. podwójna huśtawka, kiwak, karuzela tarczowa, zjeżdżalnia i piaskownica. Przy urządzeniach zabawowych znajduje się nawierzchnia z granulatu.

- Teraz wygląda to estetyczniej i ładniej, bo jest też nowa trawa i drzewka. Ten plac zawsze cieszył się powodzeniem - stwierdził Łukasz Jodłowski, którego dzieci - 5-letnia Milena i niespełna dwuletni Szymon siedli na huśtawki.

Przypomnijmy, że od ubiegłego tygodnia dzieci mogą już korzystać z nowego placu zabaw przy ul. Urzędniczej. Ogrodzone zostało podobne miejsce przy ulicy Skalników, od strony ulicy Wiosennej. Nowe ogrodzenia powstały też wokół huśtawek stojących przy ulicach Żeromskiego i Waryńskiego w Libiążu oraz przy ulicy Pstrowskiego w Żarkach.