Nie masz konta? Zarejestruj się

Kultura

Wyróżnienie i Złoty Bilet dla chóru Echo

18.05.2023 08:00 | 0 komentarzy | 2 156 odsłony | (zew)

Z Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Sakralnej "Dona nobis pacem" trzebiński chór Echo wrócił z brązowym dyplomem i Złotym Biletem na Ogólnopolski Przegląd Kolęd i Pastorałek.

0
Wyróżnienie i Złoty Bilet dla chóru Echo
Chór Echo z Trzebini Fot. Arch. chóru
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Konkurs odbył się 13 maja w katedrze św. Wincentego i św. Jakuba we Wrocławiu. W sześciu kategoriach śpiewaczych wzięło udział 18 chórów z całej Polski.

Działające przy Trzebińskim Centrum Kultury Echo wystąpiło w kategorii: chóry seniorów. Zaśpiewało cztery utwory: „Modlitwa o pokój" (muz. Norbert Blacha), „Ave Regina Caelorum" (muz. Mariusz Kramarz), „Jasnogórska - Bogurodzica" (oprac. ks. Zbigniew Piasecki) oraz „Cantar" (muz. Jay Althouse).

Chór Echo działa przy Trzebińskim Centrum Kultury. Jego dyrygentką jest Agnieszka Trela-Jochymek.

Jury konkursu przyznało chórowi Brązowy Dyplom oraz dodatkowo Złoty Bilet uczestnictwa w przyszłorocznej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

- Dyplom i wyróżnienie w tak silnym ogólnopolskim gronie zespołów chóralnych uświadomiło nam, że rywalizacja z takim efektem była możliwa tylko dlatego, że ciągle czerpiemy radość z muzykowania. Jest to pasja, która pozwala śpiewająco spędzić wolny czas - mówią członkowie Echa.