Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Papierowe last minute. Nie przegapcie tej lektury!

30.07.2019 10:00 | 0 komentarzy | 4 952 odsłony | Alicja Molenda

Ostatnia szansa na przeczytanie ciekawych materiałów w 29. numerze tygodnika "Przełom". To papierowe wydanie do kupienia jeszcze tylko dzisiaj! Materiałów tam publikowanych nie znajdziecie w internecie.

0
Papierowe last minute. Nie przegapcie tej lektury!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nie mylić Trzebnicy z Trzebinią

Proboszcz w klasztorze, lub jak kto woli, w bazylice mniejszej, to ważna osobistość w Trzebini. Na tym stanowisku kilka tygodni temu nastąpiła zmiana. Co ciekawe, nowy proboszcz przybył tu z Trzebnicy i pracuje nad tym, aby nie mylić nazwy swojej nowej parafii  z poprzednią. O tym, jak się czuje w nowym miejscu, i o tajemnicach sanktuarium w Trzebnicy z ks. Jerzym Olszówką rozmawia Łukasz Dulowski.

 

Rekord II LO

Andrzej Bieda, dyrektor II LO  Chrzanowie wyjaśnia tajemnicę tegorocznego sukcesu naborowego w kierowanej przez siebie szkole. Ogólniak będzie miał od września 720 uczniów. Klas pierwszych - więcej niż I LO.

 

Architektoniczne marzenie Trzebini

Jego autorką jest Aleksandra Sarnik. Przeczytajcie jaki ma pomysł na zagospodarowanie tzw. placu po Aholdzie u zbiegu Krakowskiej i Ochronkowej

 

A w Jankowicach sadzą lawendę

Wszystko to za sprawą projektu Akcja - Lawendowa Aktywizacja, którą u ns promuje Amelia Buczek.

 

Ultra bieganie po górach

Marek Oratowski przedstawia kilku górskich ultramaratończyków z powiatu chrzanowskiego. Opowiadają, w jaki sposób poukładać sobie w głowie takie bieganie.

 

Turcja hitem sezonu urlopowego 2019

Pojechał tam co piąty Polak, który w tym roku wybrał zagraniczne wczasy. Na trasie obowiązkowego zwiedzania w Turcji jest Pamukkale. Co tam można zobaczyć?

 

Samotność seniora

Podobno dokucza bardziej niż choroba. O swojej samotności opowiedział Ewie Solak 80-letni pan Józef z Trzebini. Jest się nad czym zadumać.

 

Jeszcze tylko dziś, we wtorek, macie szansę kupić 29. numer "Przełomu" z rekomenowanymi tekstami. Nie możecie ich pominąć! Dziś wieczorem zapowiemy już nowe wydanie gzety do kupienia od środy w kioskach!

Zapraszamy do lektury!