Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pociąg kolejowej historii przejechał przez Chrzanów

08.10.2016 09:49 | 5 komentarzy | 4 041 odsłony | Tadeusz Jachnicki

O tym, jak Adolf Loewenfeld, podróżując do Wiednia pociągiem ekspresowym, zatrzymał go w Chrzanowie, by zdążyć na próbę chóru Żaby, fałszowaniu biletów kolejowych z lat 30. XX wieku oraz planach przebudowy linii kolejowej pomiędzy Oświęcimiem a Trzebinią, można było usłyszeć  w piątkowe popołudnie w chrzanowskiej bibliotece.

5
Pociąg kolejowej historii przejechał przez Chrzanów
Eksponaty wystawy "160 lat kolei w Chrzanowie" w korytarzach biblioteki w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na wernisaż wystawy "160 lat kolei w Chrzanowie", połączonej z pokazem multimedialnym i prelekcją przyszły tłumy. Organizatorzy dokładali krzeseł, ale i tak brakło miejsc dla wszystkich.

Każdy na wstępie musiał odebrać bilet, by wybrać się w dwugodzinną podróż z Krakowa do Wiednia przez Chrzanów. W rolę maszynistów kierujących po torach historii kolejnictwa w Chrzanowie i okolic wcielili się Kacper Groń i Krzysztof Brandys z Grupy "Stacja Chrzanów".

- Chcemy się przekszatałcić w stowarzyszenie - przyznał Krzysztof informując jednocześnie, że podobne wydarzenie planowane jest  za rok w Trzebini z okazji 170. rocznicy kolejnictwa w tej miejscowości.

Przedstawiciel PKP PLK, który pojawił się na wernisażu, zapewnił, że linia kolejowa pomiędzy Oświęcimiem a Trzebinią będzie remontowana w latach 2018-2020. Poinformował, że właśnie został rozstrzygnięty przetarg na dokumentację przebudowy wszystkich obiektów inżynieryjnych na tej trasie. Przyrzekł, że członkowie Grupy "Stacja Chrzanów" zostaną skontaktowani z projektantem, by móc wyrazić uwagi i przekazać swoje życzenia dotyczące zachowania historycznych perełek kolejowych w Chrzanowie. Przypomniał również, że trwa przebudowa stacji Libiąż. Inwestycja powinna dobiec końca w połowie przyszłego roku.