Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 21:05


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 26.2.2016 17:09 

Dołączenie: 15.4.2008 19:50
Posty: 173
Miejscowość: Chrzanów/Południe
Pochwały: 84
A widzieliście piękną szmatę reklamową z Ryszardem na różowej kamienicy w rynku? W taki właśnie sposób podchodzi do spraw miasta "nie ważne jak coś wygląda, ważne że wyjdzie na moje".

A jakmożna podsumować debatę? Rzeczywiście, mamy przed sobą wybór między dżumą, cholerą, ebolą i taką amebą, która jak się do mózgu dobierze to właściciela zabija po kilku tygodniach. Który kandydat którą jest chorobą to sami przyporządkujcie. Pani Beata "chyba" Majkrzak. Może i sympatyczna może i miła, ale jakoś tak sama się nie może zdecydować czego chce. Przeraża przede wszystkim ten spokój typu "to jeszcze nie ten czas", "damy radę", "zobaczymy jak będzie". Może myśli, że jak trwoga to do swojej imienniczki? Że ona za nią załatwi problemy? Pan Bogdan "" Kosowski. Wyglądał jakby go z ulicy zgarnął pan Dusza, wsadził w auto i przywiózł do redakcji. Typ trochę Niechwieja, który jest w stanie obiecać wszystko i wszystkim, ale jak już zostanie burmistrzem to się będzie dalej zastanawiał co z tym zrobić. Totalna szarzyzna. Taka, że nawet nie wiem co mu w cudzysłów wsadzić. Pan Ryszard "jakieś tam start upy, jakieś tam inkubatory" Kosowski. Widać, że przegrana w 2014 nic go nie nauczyła. Dalej powtarza swoje banialuki na temat strefy w Kroczymiechu i na Fabloku. Za swój sukces poczytuje wywalenie 15 mln zł na bruk (dosłownie i w przenośni) zamiast przeznaczyć te pieniądze na zwiększanie bazy podatkowej gminy. Przykładowo taki Bieruń z samego CITu (nie wliczając kopalni Piast) ma nieco ponad 3 mln przy budżecie ok. 88 mln. Uważam, że pan Ryszard próbuje nadgonić stracony czas (vide jakiś dziwny twór w postaci Klubu Dyskusyjnego Książki, który ma stać się protezą vox populi), ale dla tego pana i jego pomysłów jest już zdecydowanie za późno.
No i na koniec nasz rodzynek - Robert "z zawodu Dyrektor" Maciaszek. Osobnik z wielce przerośniętym ego i z przyrośniętym do czterech liter stołeczkiem, którego ulubionym sportem jest obrażanie wszystkich i wszystkiego wokół co się rusza. Ma to po prostu we krwi niczym rasowy polityk za którego chce żeby go uznawano. Jeśli warunkiem wygrania wyborów byłoby danie obietnicy, że w Chrzanowie wybuduje kosmodrom z możliwością lotu na Marsa, to nie ma sprawy (gratis dorzuci od siebie znaczek na klapę z Chrzanowem). Panie Robercie zarzut w stosunku pani Majkrzak, że chce się przesiąść z rowera na formułę 1 jest nietrafiony z przynajmniej dwóch powodów. 1. Chrzanów jest na takim etapie rozwoju, że jest Fiatem 126p albo co najwyżej Cinquecento. 2. Zgodnie z prawem każdy mieszkaniec gminy Chrzanów jeśli posiada prawo bierne może kandydować na stanowisko burmistrza i Tobie nic do tego. Nawet pan X spod sklepu z piwem może kandydować a Ty co najwyżej możesz się temu przyglądać. Przytyk o przywiezieniu pani Beaty w teczce niech pan sobie zostawi na spotkania ze znajomymi na Wiejskiej bo właśnie taki poziom Pan zaprezentował. Należy rozumieć, że skakanie z kwiatka na kwiatek w życiu zawodowym (ale i również politycznym, nagle szyld PO przeszkadza, ale panowie Arkit i Sowa nie?) to jest właśnie to co predystynuje Pana do bawienia się budżetem gminy. Rozumiem również, że pozbawienie gimnazjum specjalistycznych sal do nauki przedmiotów ścisłych w ZS1 w pawilonie B, zrekompensuje pan dobudowując nowe skrzydło szkoły? Podsumowując, pojęcie na temat jak zarządzać gminą u wszystkich kandydatów zatrzymało się na początku lat 90-tych (vide wpychanie kolejnych aut do centrum zamiast zmienić funkcjonowanie komunikacji publicznej włącznie z panem prezesem). Ale pocieszmy się, że ktokolwiek wygra, to pomęczymy się z nim (nią?) tylko 2,5 roku. Na pewno następnym razem trafimy lepiej.

Pochwały przyznane za posta: 3

_________________
Rozwinięte miasto nie polega na tym, że najbiedniejsi jeżdżą samochodami, ale na tym, że bogaci korzystają z publicznego transportu – Enrique Penalosa


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 28.2.2016 13:32 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 7.2.2008 14:56
Posty: 607
Miejscowość: Chšanuvas
Pochwały: 93
@rhcp, mylisz się co do Bierunia. Dochód z CITu w 2014 roku wyniósł 777 tys. zł i z roku na rok jest coraz mniejszy ( i dlaczego ma się nie wliczać kopalnia?). A tak chwalony Zator, 75 tys zł za 2014 rok.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 29.2.2016 22:42 

Dołączenie: 13.7.2013 10:14
Posty: 58
Pochwały: 7
Słuchając debaty kandydatów -dziwnim dla mnie jest ,że kandyduje Kosowski Jeden i drugi.Szxanse ma Majkrzak i Maciaszek.Ja zagłosuje za Majkrzak.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 1.3.2016 15:30 

Dołączenie: 15.4.2008 19:50
Posty: 173
Miejscowość: Chrzanów/Południe
Pochwały: 84
lll napisał(a):
@rhcp, mylisz się co do Bierunia. Dochód z CITu w 2014 roku wyniósł 777 tys. zł i z roku na rok jest coraz mniejszy ( i dlaczego ma się nie wliczać kopalnia?). A tak chwalony Zator, 75 tys zł za 2014 rok.


Taką informację mam od radnego z Bierunia. Z kopalni mają 3 mln.

_________________
Rozwinięte miasto nie polega na tym, że najbiedniejsi jeżdżą samochodami, ale na tym, że bogaci korzystają z publicznego transportu – Enrique Penalosa


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 4.3.2016 13:25 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
Dziś moim oczom ukazał się taki widok. Aleja Henryka (nie wiem czy do Siennej lub też do Starej Huty) - plakaty przylepione do tekturki taśmą klejącą, która okala drzewo. Przed Urzędem Miasta "pięknie" wyeksponowane. Plakaty z obu stron drzew. Ul. Sokoła - taki sami widok. Jak w innych częściach miasta - tego nie wiem.
Wstyd panie Ryszardzie! Wstyd! Po kim, jak po kim - ale tego po panie się nie spodziewałam....

A oto i dowody:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

-- 4.3.2016 13:54 --

Anna Jarguz napisał(a):
Przygotowujemy materiał o legalnie i nielegalnie wiszących plakatach wyborczych. Pewnym jest natomiast, że na drzewie wieszać ich nie wolno!!!!


Cytat pochodzi z tego tematu:
viewtopic.php?f=23&t=6911&p=67578#p67578

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 4.3.2016 15:38 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 7.2.2008 14:56
Posty: 607
Miejscowość: Chšanuvas
Pochwały: 93
Jeżeli ma pozwolenie od zarządcy terenu na którym rosną drzewa (pewnie to UM) to wszytko jest zgodne z prawem. Trzeba także zauważyć, że taśma nie niszczy drzewa jak pinezki, które trzymały plakaty Marka N.
Można dyskutować nad efektami wizualnymi takiego postępowania, ale to już każdy ma swoje subiektywne odczucia.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 4.3.2016 15:50 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
lll napisał(a):
Jeżeli ma pozwolenie od zarządcy terenu na którym rosną drzewa (pewnie to UM) to wszytko jest zgodne z prawem.

Czy ktoś z Redakcji może sprawdzić, czy takowe pozwolenie jest? I jaki jest faktycznie stan prawny odnośnie wieszania plakatów na drzewach?

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 4.3.2016 15:57 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 7.2.2008 14:56
Posty: 607
Miejscowość: Chšanuvas
Pochwały: 93
kattebush napisał(a):
Czy ktoś z Redakcji może sprawdzić, czy takowe pozwolenie jest? I jaki jest faktycznie stan prawny odnośnie wieszania plakatów na drzewach?


Taki stan prawny jak wieszanie w innych miejscach nie przeznaczonych do tego: latarnie, witryny itp. Trzeba mieć pozwolenie, a w przypadku drzew także trzeba je chronić przed zniszczeniem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 4.3.2016 16:04 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
Tutaj można odnaleźć właścicieli działek:
http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/
Nie wydaje mi się, że wszystkie drzewa oblepione panem Kosowskim są usytuowane na terenie działek UM.

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 4.3.2016 16:54 

Dołączenie: 2.3.2014 17:52
Posty: 233
Pochwały: 148
To pan Kosowski sprzedał za bezcen stary szpital ,sprzedał też piękny plac targowy pod Tesco i jeszcze co to nie doszukiwałem .To dzięki niemu w czwartki chodzimy po błocie lub w kurzu. I pcha się na "świecznik " żeby dokonać dalszej rozsprzedaży majątku gminy.

-- 4.3.2016 16:55 --

I pytanie co dobrego zrobił dla miasta przez 10 lat będąc burmistrzem?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 4.3.2016 17:41 

Dołączenie: 2.9.2014 15:14
Posty: 95
Pochwały: 53
IBD,to ze chodzisz po błocie na targowisku to też zasługa Pani Beaty Majkrzak,toż to ważna persona w Sanepidzie.......


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 4.3.2016 18:04 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
Ciekawa jestem czy na postawienie przyczepki też pan Kosowski ma pozwolenie. I czy przypadkiem nie wchodzi to w zajęcie pasa ruchu drogowego:

Image

Image


Działka jest oznaczona numerem 1156/137:

Image

-- 4.3.2016 18:37 --

Wiadomym jest, że przyczepka jest użyczana na czas kampanii. Ale taka ciekawostka: na portalu www.ufg.pl można sprawdzić czy dany pojazd ma obowiązkowe ubezpieczenie OC. Oto co mi wyszło dla tej przyczepki:

Cytuj:
Zapytanie: Zapytanie o pokrycie ubezpieczenia
Cel zapytania: Identyfikacja polisy OC w portalu publicznym
Treść zapytania: "Czy pojazd o numerze rejestracyjnym ....... posiadał ubezpieczenie OC w ruchu krajowym na dzień 04/03/2016?"
Treść odpowiedzi: Brak danych

Odpowiedź negatywna Brak danych może być udzielona z wielu powodów. Poniżej przedstawiono listę przyczyn dla jakich została wygenerowana odpowiedź negatywna:
• brak ubezpieczenia pojazdu
• opóźnienie w przekazaniu danych do UFG przez zakład ubezpieczeń
• brak przekazania danych do UFG przez odpowiedzialny zakład ubezpieczeń
• odrzucenie przez UFG danych przekazanych przez zakład ubezpieczeń (np. z powodu niskiej jakości przekazanych danych)
• błędy w danych przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny informuje, iż w przypadku zidentyfikowania takiej sytuacji, niezależnie od formy zapytania (obsługa automatyczna przez portal bądź ręczna przez operatora) - zakończy się zawsze informacją Brak danych. Ewentualne różnice mogą zaistnieć, jeśli w czasie oczekiwania na realizację zadania przez operatora, właściwe dane zostaną poprawnie przekazane do Ośrodka Informacji UFG przez odpowiedzialny zakład ubezpieczeń.


Wierzę, że po prostu wystąpiły błędy i stąd brak informacji.

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 4.3.2016 19:22 

Dołączenie: 27.5.2011 7:06
Posty: 19
Pochwały: 11
Plakaty Pana Kosowskiego nie są przyklejone taśmą klejącą. To folia stretch, która nie robi szkody drzewom, bo na nich nie wisi ani też ich nie klei. Wygląda na to, że plakaty zostały tylko owinięte folią ;).


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 4.3.2016 19:29 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
vertigo napisał(a):
Plakaty Pana Kosowskiego nie są przyklejone taśmą klejącą.

Faktycznie tak jest. Dopiero idąc Aleją to zauważyłam. Miałam pisać sprostowanie - ubiegłeś mnie ;)
vertigo napisał(a):
To folia stretch, która nie robi szkody drzewom, bo na nich nie wisi ani też ich nie klei.

Niestety - na niektórych drzewach przylega bezpośrednio do nich.

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 4.3.2016 19:39 

Dołączenie: 27.5.2011 7:06
Posty: 19
Pochwały: 11
Folia sterczowa (nawet przylegająca do drzew) nie robi szkody, gdyż nie posiada kleju.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3