Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 23:05


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 1.12.2014 13:34 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 12.5.2007 9:29
Posty: 141
Miejscowość: Małopolska
Pochwały: 44
Zbanowany
Otwieram temat! Myślę, że będzie ciekawy na równi z tym wyborczym. Moim zwycięzcą tych wyborów jest pan Stanisław Dusza.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 1.12.2014 14:53 

Dołączenie: 16.4.2011 16:03
Posty: 195
Pochwały: 132
Moim natomiast p.Adam Adamczyk.Zaimponowała mi jego kultura i zrównoważenie podczas napastliwej i agresywnej kampanii p.Szczurka.Do końca zachował styl i klasę .

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 1.12.2014 15:09 

Dołączenie: 15.7.2010 11:23
Posty: 140
Pochwały: 43
Dla mnie zdecydowanie zwyciężcą - niespodzianką jest p. Marek Niechwiej - nowy burmistrz Chrzanowa (po 12 latach p. Ryszarda Kosowskiego). Kandydował po raz pierwszy, z lokalnego (raczej mało popularnego) komitetu. 16 XI dostał się do Rady Powiatu (jako jedyny z listy), wczoraj pokonał p. Kosowskiego.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 1.12.2014 15:27 

Dołączenie: 10.6.2012 10:19
Posty: 43
Miejscowość: Z balkonu widać Babią Górę/Chrzanów
Pochwały: 18
Dla mnie na pewno Marek Niechwiej w Chrzanowie w końcu ktoś nowy na tym stanowisku. Również radni Trzebini: Tomasz Piszczek z Psar, Bożena Adamczyk z Młoszowej oraz Bartłomiej Hajduk z Trzebini.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 1.12.2014 15:44 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
Dla mnie Wojtek Hajduk.
Zobaczymy jak sobie będzie radził ten młody człowiek, ale dla mnie sam fakt, że udało mu się dostać do rady, jest optymistyczny.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 1.12.2014 17:37 

Dołączenie: 22.10.2014 15:24
Posty: 69
Pochwały: 35
Wdg mnie, wszyscy są przegrani. Pan Niechwiej nie ma się z czego cieszyć, w wyborach wzięło udział zaledwie 20% naszego społeczeństwa z czego lekko ponad połowa zagłosowała na Niechwieja.... Wdg. mnie społeczność Chrzanowa nie wierzy i nie ufa żadnemu politykowi i postanowiła to wyrazić nie idąc do urn i nie głosując. Szkoda.
Ale doskonale obrazuje to jak społeczeństwo postrzega politykę i polityków - jako hipokrytów, nie sumiennych, pozbawionych elementarnych norm moralnych, zmiennych w "swych przekonaniach", działających dla dobra swojego i swojego bliskiego otoczenia, nieudolnych, pozbawionych racjonalnego myślenia i postępowania, nie liczących się ze swoimi wyborcami i ze społecznością etc.
Takie jest moje zdanie na temat tych wyborów

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 1.12.2014 19:58 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
A ja myślę, że największymi zwycięzcami tych wyborów są ci wszyscy, którym w niedzielę chciało się pójść do urn. Oni wiedzą, że raz na cztery lata, przez kilkanaście godzin, władza należy do nich i z prawa rządzenia korzystają.
Zobaczcie państwo jaka to potężna siła ta większość świadomych obywateli. Tym razem wyborcy postawili na zmiany, bo nie lubią braku reakcji na ważne potrzeby mieszkańców, braku wrażliwości na proste potrzeby społeczne, nie lubią dyskredytowania przeciwników, nie lubią stagnacji, politycznych sporów, obietnic bez pokrycia, przypisywania sobie cudzych zasług, przywiązania do stołków. Ta większość dała szansę nowym burmistrzom i nowym radnym. Za cztery lata ich rozliczy.
Odświeżanie samorządu jest wskazane. Co prawda ustawodawca nie ogranicza wybieralnym organom władzy czasu rządzenia, ale, jak widać wyborcy sobie znakomicie radzą z problemem i gdy mówią dość, to tak się dzieje. Moim zdaniem, to wyborcy wygrali tę partię.

Pochwały przyznane za posta: 5


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 1.12.2014 20:56 

Dołączenie: 28.1.2014 9:13
Posty: 75
Pochwały: 53
Czy wyborcy wygrali tę partie? :Raz że okaże się to wkrótce , a dwa jacy wyborcy ? Ci którzy głosowali czy ci którzy nie głosowali ? Znamienne jest to że tych drugich jest miażdżąca przewaga . Zwycięstwo byłoby pełne gdyby proporcje były odwrotne a tak pozostaje tylko powiedzieć że zwyciężył kanon demokracji , gdzie mniejszość rządzi większością zgodnie z prawem . Mam nadzieję że wszyscy przytoczeni powyżej zwycięzcy dobrze zapiszą się na kartach samorządności i będą działać także dla tych 80 procent nie głosujących w Chrzanowie i 60 procent w Trzebini . Szkoda że wśród zwycięzców pozostają ludzie którym naczelnym hasłem jest przetrwać na "stołku" jeszcze kadencje , zebrać jeszcze trochę profitów , spełnić swoje chore ambicje . A następne wybory już za 4-lata i Pani Alicja znowu będzie mogła napisać " Tym razem wyborcy postawili na zmiany, bo nie lubią braku reakcji na ważne potrzeby mieszkańców, braku wrażliwości na proste potrzeby społeczne, nie lubią dyskredytowania przeciwników, nie lubią stagnacji, politycznych sporów, obietnic bez pokrycia, przypisywania sobie cudzych zasług, przywiązania do stołków." - proponuję zachować ten fragment przez 4-lata , bo wtedy będzie Pani mogła go wkleić bez pisania . Smutne ale prawdziwe I-kropka .....

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 1.12.2014 21:38 
Ikropko, z całym szacunkiem dla Ciebie - ale kto tym 80% wyborcom w Chrzanowie i 60% wyborcom w Trzebini bronił iść do urn wyborczych? Zapewne powiesz, że nie mieli na kogo głosować, to i nie poszli.
Ale mogli przyjść i zaprotestować w taki sposób - że oddaliby puste karty wyborcze do urn. Jest to także przywilej demokracji i można wybitnie demonstracyjnie z tego rodzaju głosowania skorzystać.

Więc niech teraz nie narzekają i niech nie twierdzą - że mniejszość rządzi większością, Jako stadem baranów.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 1.12.2014 22:37 
Po pierwsze, to nawet jeśli 100% wyborców oddałoby głos, to i tak rządziła by mniejszość. Wybrana przez większość, ale ciągle rządzi zdecydowana mniejszość.
Po drugie mym zdaniem większość niegłosujących nie chodzi na wybory, gdyż kiedyś głosowała i sie rozczarowała tyle razy, że wybiera spacer lub wieczór przed telewizorem. Po prostu nasza klasa polityczna wydaje się być tak zakłamana, że trudno komukolwiek zaufać. Bo potem można mieć pretensje tylko do siebie.
Za tym brakiem zaufania przychodzi zwyczajna wrogość wobec instytucji państwowych. Nie rzadko w stronę władzy padają epitety typu mafia czy sitwa. Oddanie głosu nieważnego jak dla mnie oznacza, że nie ma kogo wybrać. Nie pójście na wybory w ogóle, to pokazanie, gdzie się je ma. Pokazanie też tej władzy.
Wybory samorządowe wydają mi się być jedynymi, gdzie nasz głoś rzeczywiście się liczy i gdzie rzeczywiście możemy wymagać od kandydata/tki tego co obiecywał. Nie rozliczając za 4 lata, bo to jest taka gadka polityczna, bo po 4 latach im się kończy ta praca i co najwyżej możemy ją prolongować za dobre zachowanie. W każdym razie w żaden sposób ich rozliczyć z kłamstw wyborczych się nie da. Nie podlega to pod żaden paragraf, a radny/a są wybierani na 4 lata i 4 lata robią co chcą.
Wymagac możemy zwyczajnie spotykając tych naszych przedstawicieli na ulicy. Bo mieszkamy niedaleko i często słowa powiedziane prosto w twarz mogą sporo zdziałać. Ja tam wierzę, że każdy człowiek w głębi duszy jest taką dobrą istotą, nawet ci politycy. I najważniejszy jest kontakt osobisty, a ten w przypadku samorządowców mamy w przeciwieństwie do władz wyższego szczebla.

A wygranych w tych wyborach nie widzę. W Trzebini wybór mniejszego zła, w Chrzanowie czegokolwiek nowego, nawet rubasznego.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 2.12.2014 7:06 

Dołączenie: 18.7.2010 9:02
Posty: 625
Pochwały: 57
Mimo że głosowałam, ja jak i moi znajomi -nie jesteśmy zadowoleni .Czujemy niesmak tych wyborów, w jaki zostały przeprowadzane.Ta brudna kampania , było tylu młodych chrzanowian , resztę sobie dopiszcie....


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 2.12.2014 8:30 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Ulom a czy w myśl twych słów powiedziałeś w twarz osobom które złe sprawowały sie na fotelu burmistrza czy zasiadali w ławach radnych ze ci sie nie podoba ich postępowanie?
Nie dzielmy sie teraz na co byli i nie byli, na tych co wybrali X czy głosowali na Y. Róbmy swoje podpowiadając burmistrzom i radnym co trzeba by jeszcze zrobić by było i żyło sie lepiej. Mamy takie prawo.
Każdy ma "talent" (szanse) by dobrze robić, działać. Jak go wykorzysta czas pokaże.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 2.12.2014 17:11 

Dołączenie: 15.4.2008 19:50
Posty: 173
Miejscowość: Chrzanów/Południe
Pochwały: 84
A według mnie wygrał najwięcej Niechwiej. Z tym, że jest to zwycięstwo pyrrusowe. Bez większości w radzie nic nie zrobi i będziemy mieć powtórkę z Jaworzna gdzie PO skutecznie utrudnia Silbertowi rządzenie (jestem ciekawy czy Kosowski rękami radnych doprowadzi do wcześniejszych wyborów według "teoretycznego" scenariusza jaki sam przedstawił). W żadnym bądź razie nie próbuje porównywać Silberta z Niechwiejem bo nie ma czego. Nie wiem czy ktoś z Was czytał "to coś" co już obecny burmistrz wypocił na swojej stronie. Coś strasznego! Tam nie ma dwóch pod rząd poprawnie skleconych zdań po polsku. Ten pan DOKTOR chyba sam nie wie co chce przekazać. Widać jak wszystkie tytuły naukowe się w Polsce zdewalułowały. A tak poza tym jak to jest możliwe, że ktoś z Jaworzna będzie u nas burmistrzem? Takie przemeldowania tuż przed wyborami powinny być zakazane!

_________________
Rozwinięte miasto nie polega na tym, że najbiedniejsi jeżdżą samochodami, ale na tym, że bogaci korzystają z publicznego transportu – Enrique Penalosa


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 2.12.2014 20:59 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Tak się złożyło że ja jak i inni mówiłem byłemu radnemu na osiedlu Gaj ale on miał to w czterech literach.
Uważał się za pana osiedla a nas za swoich poddanych. Przykre ale prawdziwe.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Najwięksi zwycięzcy wyborów 2014 r.
PostWysłany: 2.12.2014 21:39 
Krzysio, tak rozmawiałem, napewno za mało i obiecuję poprawę;)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3