Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 22:38


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 3.11.2014 20:11 

Dołączenie: 28.1.2014 9:13
Posty: 75
Pochwały: 53
Lukas a wylicz te firmy które podjęły w gminie Trzebinia w ostatnich miesiącach decyzje o inwestowaniu .
Może to prawda co mówisz lecz jakoś ja nie mogę znaleźć ofert pracy tych inwestorów. Jako kobieta nie bardzo wyobrażam sobie pracę przy wydobyciu węgla ,obsłudze kompostowni, lub na budowie nowego komisariatu . Myślę że populizm szerzony przez każdego kandydata na burmistrza jest w miarę zbliżony tylko co dalej . Jeden stary ,mało kreatywny, drugi może i kreatywny ?dla swojaków? ,trzeci buduje drogi lub tylko po nich jeździ a czwarty to tabula raza ,jak to kiedyś powiedział tow .Gomółka " ni pies ni wydra coś na kształt świdra ".Zasługą burmistrza Stanisława jest przede wszystkim to że w swym zadufaniu nadal wierzy w swoich najbliższych lizi ...du.. ... smutna I-kropka .....


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 3.11.2014 23:04 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Lucas. Jestem pod wrażeniem Twojej erudycji. Zastanawiam się czy celowo manipulujesz, czy też po prostu nie wiesz o czym piszesz? Zauważ, że ja nie napisałem, iż burmistrz nie ma wpływu na zarządzanie miastem. Ja napisałem, że nie ma wpływu na zarządzanie przemysłem, a to jednak zasadnicza różnica. Zauważ, ile czasu syndyk zakładów metalurgicznych zajmował się ich likwidacją. Przypomnę 11 lat. Co miał do tego Adamczyk? Tyle, że zadbał, by przejąć drogi wewnętrzne i stworzyć strefę przemysłową dla inwestycji, zresztą w zamian za niezapłacone podatki. Przypomnij sobie Zakłady Tłuszczowe. Sądzisz, że na ich likwidację miał wpływ? Kolejna to Gumownia, następnie Zakłady Górnicze Trzebionka. Też przypiszesz wpływ tych likwidacji Adamczykowi? To może poczytaj ustawę o samorządzie terytorialnym, pewnie Ci się rozjaśni, co jest zadaniem Zarządu Miasta. Sądzisz, że jak się "zwijały" zakłady pracy to w gminie przybywało środków na nowe inwestycje i działania gospodarcze? Jeśli tak to gratuluję wiedzy finansowej. Sprawa turystyki? Też ją łatwo wpisałeś Adamczykowi, a niestety to była przede wszystkim strategia województwa Małopolskiego, które z niechęcią nas przejęło od katowickiego. Sam głosowałem za tym i uważam, że popełniłem błąd, bo sentyment do Krakowa to zbyt mało i lepiej byłoby nam w województwie śląskim, ale było i minęło. Pominę bzdury o bryczkach, płaczu itp, bo to jakieś Twoje dopiski z jawy sennej, ale dobrze byłoby, gdybyś lepiej się przygotował do dyskusji ze mną. Adamczyk burmistrzem był 10 lat, a nie cztery kadencje czyli 16 lat. Zrobił w tym czasie sporo. Czy zbyt mało? Jedni powiedzą, że tak, drudzy, że nie. Ja sam kiedyś uważałem, że mógłby więcej i lepiej, ale dzisiaj jestem zdania, iż jest najlepszym i najlepiej merytorycznie przygotowanym kandydatem. Lekcję ostatnich czterech lat pewnie też odrobił. Uważasz, że obecny burmistrz nie jest od paradowania? Nie chce tylko kasy? Zrobił coś konkretnego? Więcej niż to, czego wymaga zwykłe zarządzanie gminą? Czyż nie kontynuował tego, co przygotował mu Adamczyk? I jeszcze jedno. Uważasz, że to normalne, gdy prowadzone są postępowania prokuratorskie w sprawie decyzji dotyczącej inwestowania środków publicznych na prywatnej nieruchomości, tudzież innych spraw? Jesteś przekonany, że przekazanie strategicznej działki w środku miasta i 2 mln zł na rzecz Policji, co ewidentnie nie jest zadaniem gminy było jak najbardziej w interesie mieszkańców? Ja niestety tak nie uważam. Na koniec byłoby dobrze, gdybyś przypomniał sobie jak się odmienia przez przypadki rzeczownik "przedsiębiorca" w liczbie mnogiej, bo to trochę mnie drażni, gdy osoba, wydaje się elokwentna, czyni takie błędy językowe. Z wyrazami ubolewania.. Gostek001. :)

Pochwały przyznane za posta: 4

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 4.11.2014 14:48 

Dołączenie: 30.10.2006 15:05
Posty: 1843
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 82
Gostek001 powtórzę to co pisałem powyżej, w przykładowych Niepołomicach zamykano zakłady w latach 90-tych, ludzie tracili pracę, ale dało się ściągnąć nowych przedsiębiorców dzięki zaangażowaniu burmistrza. I usprawiedliwianie się długim okresem likwidacją huty lub byciem w województwie małopolskim jest znów śmieszne. Adamczyk był burmistrzem przez 12 lat (od 1 listopada 1998r) i dopiero po 12 latach wpadł na pomysł strefy gospodarczej. I jeszcze raz powtarzam w Niepołomicach z dużo mniejszym potencjałem i infrastrukturze dało się, a u nas jak mówisz burmistrz nie mógł nic zrobić, nie dał rady, nie potrafił, ten mu przeszkadzał, tamto mu przeszkadzało, tego nie było i jeszcze w małopolsce jesteśmy, a tak w ogóle to milion powodów dodatkowych co przeszkadzało... Znakomite wytłumaczenie, nic tylko rozłożyć ręce, płakać i modlić się bo nie da się i już. I tak 12 lat wznosił modły... W innych miastach widać burmistrzowie nie wiedzieli, że się nie da i zamiast się zwijać rozwijali się.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 4.11.2014 17:43 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 27.12.2007 13:09
Posty: 546
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 185
Obecny i były burmistrz mieli swój wkład w rozwój Trzebini, myślę,że ich "5 minut" już minęło.
Jeżeli te miasto ma się rozwijać po upadku tak prężnych zakładów jakie kiedyś były, potrzebne są nowe osoby ze świeżym spojrzeniem na pewne sprawy.
Tylko ktoś naiwny może myśleć, że kolejna któraś z kolei kadencja coś zmieni.
Agitacja na tego czy tego burmistrza jest bardzo żenująca, ogólnie bełkot wyborczy i bynajmniej nie ma nic wspólnego z obiektywnym spojrzeniem co będzie dalej w tym mieście, tu chodzi tylko o zachowanie lub przejęcie z powrotem "stołków" czego Wam nie życzę. 8) .

Pochwały przyznane za posta: 3

_________________
__________ ... Enjoy the silence ... __________


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 5.11.2014 7:34 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 4.11.2014 15:38
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 1
@Cameleon tak niestety jest z każdą posadą czy to burmistrz, prezydent czy tez radny. Ciężko komuś kto za "bycie" u władzy płacono grube tysiące. Niejednokrotnie za kompletnie nic "nierobienie", ale tak to już jest w naszym państwie. Wielokrotnie ich pensje są zbyt wygórowane do rzeczy, które robią i za które są odpowiedzialni.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Historia prawdziwa


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 5.11.2014 18:01 

Dołączenie: 30.10.2006 15:05
Posty: 1843
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 82
Jedno trzeba przyznać, obecnie 2 najpopularniejszych kandydatów to wybór między młotem i kowadłem, jeden emeryt, który nie ma wizji miasta, drugi ma wizję, ale za dużo niedomówień związanych z różnymi aferami.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 6.11.2014 23:54 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
lucas napisał(a):
Jedno trzeba przyznać, obecnie 2 najpopularniejszych kandydatów to wybór między młotem i kowadłem, jeden emeryt, który nie ma wizji miasta, drugi ma wizję, ale za dużo niedomówień związanych z różnymi aferami.


I właśnie te afery o których piszesz i poczucie bezkarności spowodowały, że tyłkiem odwracam się od takich kandydatów. Zastanawia mnie tylko jedno, piszesz, że Adamczyk to emeryt. Przecież jeśli Ty na przykład będziesz miał 60 lat i stracisz pracę i nikt Cię nie zatrudni będziesz się zastanawiał: mam wykształcenie, doświadczenie i 60 lat- dlaczego nikt nie chce mnie zatrudnić? Przecież potrafię więcej od kogoś po studiach. Myślę, że wiek nie ma tu żadnego znaczenia. No, ale jak problem nie dotyczy nas to łatwo tak pisać. Połowa wpisów czy opinii, to informacje zasłyszane od osób trzecich powielanych na forach bez zastanowienia się. No ale gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania.Masz plusa :)

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 30.11.2014 23:24 

Dołączenie: 30.7.2014 10:30
Posty: 12
Pochwały: 16
:D https://www.youtube.com/watch?v=Ngjs0UsiB6s
:mrgreen:

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 1.12.2014 7:46 

Dołączenie: 14.5.2008 14:18
Posty: 541
Pochwały: 45
"bronek",dzięki :D :D :D .Popłakałam się ze śmiechu.
Patrząc na całą kampanię wyborczą towarzyszyły mi różne odczucia: złość, bezsilność, wstyd oraz wiara,że nie będą popierane okrutne zachowania. Cytowane psalmy i filmiki rozbrajały mnie.Dzięki :D

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 26.5.2015 7:50 

Dołączenie: 2.12.2011 9:11
Posty: 669
Pochwały: 218
W sobotę EB świetnie się bawił, przy alkoholu, wraz z właścicielem koło Elimexu. Bez żadnego obciachu walił gorzałę aż miło.

_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 26.5.2015 12:34 

Dołączenie: 28.1.2014 9:13
Posty: 75
Pochwały: 53
Wolny człowiek w wolnym kraju może ,robić co chce .Nie jest już " osobą publiczną " . Jeżeli nie narusza żadnych prawnych obostrzeń to może " walić gorzałę aż miło" . Robił to jako burmistrz w miejscach publicznych to i teraz mu wolno i-kropka ..........

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 27.5.2015 20:07 

Dołączenie: 25.11.2010 10:15
Posty: 65
Pochwały: 20
A jak trochę przetrzeźwiał to wydał świcie dyspozycje, bo przecież w piątek sesja RM

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3