Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 20:46


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 4.5.2013 19:29 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Prokuratura zebrała dowody a my czekamy na ustalenia w tej sprawie. Czy będzie umorzone czy jednak komuś postawią zarzuty i jakie. A swoją drogą że w UM i G Trzebinia nikt nie poniósł jakiejkolwiek kary w tym temacie to mnie ciekawi gdyż ktoś musiał o tym wiedzieć i umożliwić te podmiany.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 30.5.2013 13:01 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
I znów mamy nową aferę w gminie a raczej w UMiG Trzebinia z udziałem innego radnego co to lubi się opacznie podpisywać na listach obecności nie będąc na zebraniach komisji albo będąc tylko chwilowo.
Jak długo jeszcze będziemy informowani o takich haniebnych praktykach co poniektórych naszych radnych. Najgorsze w tym jest to że radni ci nie widzą w tym nic złego ba uważają to za normę "ich sumienia".


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 9.6.2013 22:22 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/9 ... ,id,t.html


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 10.6.2013 8:07 

Dołączenie: 10.4.2012 20:58
Posty: 132
Pochwały: 22
To tylko jedna ujawniona sprawa fabrykowania faktów dla "dobra" kogoś, jakiejś grupy. " dobro" definiuje pan burmistrz, a wykonawcy realizują jego postanowienia nie zastanawiając sie, czy są zgodne z prawem. Teraz panie D., panie L., panie S. Panie B. Bekniecie sami, burmistrz umyje ręce, powie - i słusznie, ze każdy ma rozum i wolna wole i wiedział, co robi, a decyzje komisji rady miasta są od niego niezależne ( ha, ha, ha, ha) i gdyby on wiedział co sie dzieje, to nigdy by do tego nie dopuścił, a wobec winnych należy wyciągnąć konsekwencje (kiedyś juz te słowa padły, przełom je drukowal) .
Teraz pani - pani prezes MZN - następna do golenia, działająca dla "dobra" - tym razem osoby, pani Kamili K.
Oczywiście wie pani o tym, ze decyzje pani były samodzielne, a burmistrz gdyby tylko miał wiedzę co pani wyprawia natychmiast by zareagował.
Przemyslcie sobie te historie wszyscy bezmyślnie wykonujący polecenia niezgodne z prawem, bo zazwyczaj macie świadomość tego faktu, tylko wizja przyszłych korzyści albo siła nacisku pana S. S. Odbiera wam zdrowy rozsądek. Czy nie lepiej po prostu w tym nie uczestniczyć? Ma sie czyste sumienie i czyste rejestry karne.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 10.6.2013 8:27 

Dołączenie: 7.2.2012 12:14
Posty: 375
Pochwały: 40
Dzień dobry
Na temat zarzutów, które prokuratura przedstawiła trzem radnym i dwóm sołtysom piszemy na pierwszej stronie aktualnego numeru "Przełomu". Zachęcam do lektury.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 10.6.2013 11:07 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Eliza Jarguz-Banasik napisał(a):
Dzień dobry
Na temat zarzutów, które prokuratura przedstawiła trzem radnym i dwóm sołtysom piszemy na pierwszej stronie aktualnego numeru "Przełomu". Zachęcam do lektury.

Przeczytałem i przyznam, że za głupi jestem aby go zrozumieć :( albo podanych jest za mało faktów.
Jeśli dobrze odczytałem, to:
1. Protokół przygotowany był wcześniej (co jest akceptowalne, bo przygotowujący protokół zawarli w nim to co spodziewali się zastać).
2. Zastali coś innego więc przerobili protokół.
3. Aby potwierdzić, że zmiany były wykonane zgodnie z tym co zastali, podpisali ten nowy protokół.
Ja tak to zrozumiałem. Jeżeli tak jest to nie widzę w tym problemu.

Przykład poprzez analogię: idą członkowie komisji sprawdzić czy studzienka kanalizacyjna jest ok. Przygotowują wcześniej papier, że wszystko jest ok. Przychodzą i widzę że jest zatkana. Poprawiają protokół na miejscu i podpisują się na poprawionym protokole aby poświadczyć zgodnie z prawdą że studzienka nie jest ok.
Jeżeli tak działo się w przedmiotowej sprawie to jak dla mnie wszystko jest w porządku.

Niestety z artykułu nie zrozumiałem kto co podpisał, czy poświadczył nieprawdę czy też prawdę.
Ze smutkiem muszę dołączyć samego siebie do tych 70% społeczeństwa co to czytają bez zrozumienia :()

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 10.6.2013 12:43 
Tinygerze aż zanadto rozumny, z tą studzienką to było tak:

Naradzali się faryzeusze (czyli uczeni w protokołach RM Trzebinia), komu udostępnić ten skrawek plaży przy bolęcińskim Morzu Martwym. Więc uzgodniono (co zaznaczono na urzędowym pergaminie z pieczęciami), że pospołu konnym oraz tym hoplitom od cesarskiego namiestnika, czyli Heroda. Protokół został zatwierdzony przez przewodniczącego Sanhedrynu.
Jednakże cesarskiemu namiestnikowi nie przypadł owy protokół do gustu, wydał przewodniczącemu Sanhedrynu polecenie co do zmiany treści w tymże. Mianowicie ta plaża ma być tylko do dyspozycji wiernych mu hoplitów. A ten poprzedni zapis należy wpuścić do tej Twojej studzienki kanalizacyjnej. I tak też to uczyniono przy pomocy zaufanych faryzeuszy - oby ich imiona były zapomniane po swe czasy dla potomnych.
Powstał nowy protokół, bynajmniej nie jest to Protokół Mędrców Syjonu. Przewodniczący Sanhedrynu dokonał fałszerstwa, co mu udowodnili prawomyślni faryzeusze. Jednakże idzie w "zaparte", chyba że zmieni zdanie, jak przed nim dopiero pojawi się Mesjasz. Bo ziemskiego Sądu nie obawia się.

Jak na razie, w tej Twojej studni kanalizacyjnej tkwi zator i nadal jest niedrożna. Mimo nowych ustaleń tej faryzejskiej komisji w RM.
Obecnie ziemski Sąd poszukuje wyrwanej strony z protokołu, jednakze nie zamierza nurkować w studniach i przewodach kanalizacyjnych RM Trzebinia.

Pochwały przyznane za posta: 3


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 10.6.2013 23:00 

Dołączenie: 18.2.2013 17:33
Posty: 48
Pochwały: 15
witek napisał(a):
Jak długo jeszcze będziemy informowani o takich haniebnych praktykach co poniektórych naszych radnych.

Tak długo, jak będziecie głosować na populistów/socjalistów/etatystów. Już prościej się nie da tego wytłumaczyć.
Wybacz, ale wysyłasz jakieś dziecinne zapytanie, czy coś na kształt apelu. Patrz jak to brzmi: "jak długo jeszcze?". Odpowiadam - w nieskończoność. To chyba jasne, że kapitalna część radnych to ludzie, którzy albo nie poradziliby sobie na wolnym rynku, bo nic nie potrafią zaoferować - w sensie: nie są w stanie stworzyć produktu/usługi, na który jest dobrowolny popyt, albo potrafią, lecz wybierają łatwy pieniądz, który państwo rabuje ludziom w ramach przymusowego opodatkowania.

Oczywiście, istnieje też straszliwie mała grupa wśród radnych, którzy wygenerowali w sobie poczucie misji i jeżeli już chcecie, by ktoś kierował waszym życiem i ustalał normy dla każdej prywatnej czynności, to niech to będą ci "misjonarze". Kurcze, tyle lat wiecie, że rząd was dyma na każdym kroku i pada infantylny apel: jak długo jeszcze. Dorośnijcież wreszcie.

Nie podoba się, nie podpinaj się pod ten system, albo głosuj na kogoś, kto ma ochotę zmienić dotychczasowe status quo. Była szansa na zmianę, to daliście ciała w referendum. Tak to jest, kiedy rządzi większość, a większość chce opieki państwa, socjalu, przywilejów, cudzej forsy, dotacji, ale jak przyjdzie zarobić uczciwą kasę własną pracą, to nie ma mądrych.

Jeszcze kilka lat i z Trzebini znikną małe sklepy, inwestorzy i zostaną same banki, urzędnicy i markety ze śmieciowym żarciem oraz burmistrz - ten sam albo nieważne jaki - system i tak = constans.
No i może Państwowa Komisja Śmieciowa, co będzie w lateksowych rękawiczkach i w szpilkach wałęsać się po prywatnych posesjach i gmerać ludziom w koszach na śmieci i umowach. Trzebinia umiera, bo nie zarabia, nie inwestuje tylko się dotuje, czyli uprawia zalegalizowane żebractwo.

Jak tak dalej pójdzie, przedsiębiorców zastąpią etatowi unijni pozyskiwacze środków finansowych i inni urzędnicy, których przyrost będzie większy niż demograficzny, a to oznacza olbrzymi krach ekonomiczny, bo raz, że nie można w nieskończoność kraść ludziom kasę dla ich "dobra", a dwa - nie można w nieskończoność drukować pieniądze.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.6.2013 8:31 
Piękny populistyczny tekst :)
Pewnie był pisany pierwszego maja po przymusowym pochodzi, stąd to rozgoryczenie socjalizmem.

Niestety takie teksty jaj powyżej są częste u nas, dlatego ja obstawiam, że będzie tylko gorzej.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.6.2013 10:30 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Mam nadzieję że redakcja "Przełomu" będzie nadal tę sprawę monitorowa aż do końca i nas czytelników informowac. Najbardziej interesuje nas stanowisko prokuratury co do dalszych losów tej sprawy czyli czy ją skieruje do sądu czy umorzy ( a jak umorzy to na jakiej postawie ). Tak samo decyzja sądu jaka będzie a zwłaszcza jej uzasadnienie.
Najbardziej mnie szokuje nie to że doszło do przekrętu ale CYNIZM tych osób którzy mają prawo polskie oraz normy społeczne za nic.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.6.2013 11:08 

Dołączenie: 7.2.2012 12:14
Posty: 375
Pochwały: 40
Dzień dobry!
Do Witek: Oczywiście będziemy na bieżąco informować, co się dzieje w tej sprawie i jakie rozstrzygnięcia zapadły.
Pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.6.2013 12:18 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
jendrek napisał(a):
Tinygerze aż zanadto rozumny, z tą studzienką to było tak.

Jendrku, bardzo dziękuję za przypowieść. Zaprawdę powiadam Ci, powinna zostać zamieszczona jako jedna z biblijnych :)
Naświetliłeś sporo faktów na które liczyłem w artykule z gazety aby oszczędzić swój czas (nie musieć pisać na forum), Twój (abyś nie musiał pisać przypowieści), oraz wszystkich innych którzy siedzą, czytają i piszą :)
I Twoja przypowieść pokazuje, że mataczenie miało miejsce, dziękuję!

Może chciałbym zbyt dużo, jednak wolałbym opowieść na faktach z nazwiskami a nie poprzez jakże poetyckie odniesienia. Dlaczego? dlatego że jestem dość zapracowany i nie jestem w stanie śledzić wszystkiego na bieżąco. Wstawienie właściwych nazwisk (i ew. funkcji) byłoby bliższe zapamiętania ich i rozliczenia przy następnych wyborach.

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.6.2013 12:19 
Masz rację Witku, "przekręty" były, są i będą. Natomiast u tych radnych (włącznie z przewodniczącym) cynizm i totalne lekceważenie lokalnej opinii publicznej są porażające.
Dlaczego oni wprost nie powiedzą: burmistrz Trzebini nie darzy sympatią KJ "Szarża" i nakazał przewodniczącemu RM zmienić zapisane wcześniej ustalenia radnych. Przewodniczący Zdz.Ścigaj mógł ponownie uruchomić tę Komisję i prawnie (po uprzednim nacisku na niektórych wahających się) wyegzekwować nowe ustalenia. Zgodne z wizją pana Burmistrza - czyli preferującą miejscową OSP, a dla bolęcińskiego klubu jeździeckiego a kuku!. Jednakże wybrali drogę fałszowania dokumentów w RM, która wydawała im sie prostsza i bezkarna. Widocznie takie działania nie są czymś nowym w tej RM, zapewne były już wykonywane tego typu "operacje". Podobno praktyka czyni mistrza - ale do czasu.

Raczej na chrzanowską prokuraturę w tej sprawie ja bym nie liczył. P.R. celowo opieszale podchodzi do tej sprawy, tak czy inaczej zakończy się to umorzeniem. Ale lekki smrodek pozostanie.

Myślę, że pan Burmistrz wyciągnął lekcje z tej protokolarnej aferki. Nie będąc pewnym głosów radnych co do tej policyjnej działki, uprzednio zamknął ich w swoim gabinecie i wymusił głosowanie po swojej myśli. Faktycznie, wszyscy na sesji potulnie zagłosowali na "tak". Jak w systemie totalitarnym.
Pani Elizo, wtedy została Pani wyproszona dość obcesowo z burmistrzowskiego gabinetu. Na chwilę obecną nie wiemy, jakich argumentów użył Burmistrz wobec wszystkich radnych. Nawet wobec tych markujących "opozycję" antyburmistrzowską. Może faktycznie był tam duch Dzierżyńskiego?
Ma Pani jakieś przecieki w kwestii "siłowych argumentów" na tajnych obradach pana Burmistrza z radnymi - za "zamkniętymi drzwiami"?

Dopiero teraz zauważyłem Twój wpis, szlachetny Tinygerze.
Nazwiska w przedmiotowym artykule są bardzo łatwe do rozszyfrowania. Na razie nie są to nawet osoby podejrzane, więc występują nie w pełnym brzmieniu. Zapewne poradzisz sobie z tym "szyfrem" bez trudu.
Jeżeli jednak będziesz miał trudności, to niniejsze forum może Ci służyć nieograniczoną pomocą. Oczywiście z zachowaniem chrześcijańskiego miłosierdzia i bez odniesień do nieocenionych przypowieści biblijnych. Amen.

Autor postu otrzymał pochwałę


Ostatnio edytowany przez Gość 11.6.2013 12:33, edytowano w sumie 3 razy

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.6.2013 12:31 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
jendrek napisał(a):
Ma Pani jakieś przecieki w kwestii "siłowych argumentów" na tajnych obradach pana Burmistrza z radnymi - za "zamkniętymi drzwiami"?

A ja zapytam: co to znaczy że są tajne obrady u Burmistrza? Jest on przedstawicielem publicznym na publicznym stanowisku w publicznym urzędzie. Prywatnie może się spotykać po pracy z kim chce oraz nie jest przedstawicielem publicznym jak ma przerwę na kawę, posiłek czy przysłowiowe "siku".
Tajne to mogą być spotkania komisji ds. służb specjalnych bo omawiają tajne kwestie związane z obronnością kraju.
Wyproszenie dziennikarza to jest, moim zdaniem, skandal.

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.6.2013 14:07 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Jędrku. Nie wszyscy przeciwnicy głosowali na TAK. Byłem na tej sesji i kilkoro się "wstrzymało" od głosu.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3