Ostatnia wizyta: Obecny czas: 29.3.2024 16:03


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 30.7.2013 18:52 

Dołączenie: 24.4.2007 16:28
Posty: 580
Pochwały: 154
Zbanowany
Witajcie. Chciałbym Was prosić o pomoc w wyznaczeniu tras niedłógich wędrówek (od 5ciu do 10km) po naszej pięknej gminie. Sam jestem miłośnikiem spacerów w plenerze i chciałbym tym "zarazić" mojego 5cio letniego synka. Problem z małym polega na tym, że jak to dzieciak, ma on ograniczone możliwości i wytrzymałość. Uważam, że mamy szczęście mieszkać w miejscu przepięknym z nieprawdopodobną ilością natury i kultury, którą warto pokazać naszym dzieciakom. Mam kilka pomysłów na to by poznawać okolice ale wiąże się to zwykle z wyjazdem po za Chrzanów (niewiele po za , bo raptem kilka km). Chciałbym Was prosić o pomoc w wyznaczeniu okrągłych, zamkniętych wędrówek (start i meta w miejscu zaparkowania samochodu). Wiem, że mamy sporo wyznaczonych szlaków turystycznych, ale one najczęściej tylko przez naszą gminę "przebiegają". A ja szukam "okręgów" na przykład takich jak poniżej przedstawiam:)
Jeśli ktoś ma pomysły to bardzo proszę o info.

-- 30.7.2013 20:47 --

Sorki, nie przedstawiam bo za cholerę nie wiem jak zamienić plik pdf na jpg który tutaj można załączyć... szlag.

-- 31.7.2013 13:10 --

Wycieczka piesza wokoło Regulic. Można spokojnie się przejść nawet z wózkiem dla dzieciaczka. Warto zabrać coś przeciw komarom, bo tego tałatajstwa lata w sumie wszędzie sporo:) Wycieczka potrwa spokojnym kroczkiem około 4-5h. Nie jest wymagająca bo tylko przez momencik jest pod górkę. Jak wyjdziecie z lasu to idziecie po miedzy. Z prawej jest pole z lewej będziecie mieć drzewa. dojdziecie do punktu widokowego, z którego jest fantastyczna panorama:)

Załącznik:
regulice.jpg
regulice.jpg [ 49.38 KiB | Obejrzany 48287 razy ]

_________________
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyn:)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 11.1.2014 15:41 
O jaka gminę Marcinie Ci chodzi? Alwernie?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 13.1.2014 13:06 

Dołączenie: 24.4.2007 16:28
Posty: 580
Pochwały: 154
Zbanowany
ulom napisał(a):
O jaka gminę Marcinie Ci chodzi? Alwernie?


Fakt, chodzi mi o propozale spacerów pieszych w bliskim sąsiedztwie Chrzanowa, tak do 20km (żeby można było dojechać z dzieciakami (takimi Wiesz, około 4-8 lat - że już chodzą ale nie tak wiele, żeby się wybrać z nimi na szlak jakowyś długi), rodzinnie, niezbyt daleko, i przejść i pokazać dzieciom i sobie fajne widoki, fajne, niezwykłe miejsca, żeby spacer dla rodziny nie był za bardzo wymagający pod względem logistyki i pieniędzy i czasu, tak np. na połowę dnia, kilka godzin. Chodziło mi o fajne spacery gdzie człowieki mający dzieci w wieku już nie "wózkowym", mogą do plecaczka wziąć trochę żarcia, trochę picia i wyjechać po za Chrzanów, ale nie w miejsce konkretne (jak np. zamek jakiś itp.). Tak by można było dzieciakowi pokazać różne drzewa, rzekę Wisłę, może w oddali góry, stare domy itd. Tak by spróbować zaszczepić dziecku spędzanie czasu po za miastem. Ale by to nie były spacery dla dziecka męczące, nudne, niebezpieczne i dalekie.
Czyli chodzi mi o spacery do 5-6h, tak by dojechać samochodem w jakieś fajne miejsce do 20km od Chrzanowa, zaparkować. zrobić 5-6km pętlę i wrócić do samochodu i wrócić spokojnie do domu nie martwiąc się o to, że nie ma komunikacji.

-- 13.1.2014 14:41 --

A czemu proszę o takie informacje? Wyjaśnię. Oto w oddziale Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, który mieści się w Chrzanowie na ul. Henryka (róg ul. Piłsudzkiego) - komputer zewnętrzny tam nadal nie działa od kilku lat, ale ktoś kasę za postawienie go wziął... - w tym, że oddziale (pracują tam bardzo miłe osoby) zaopatrzyłem się wiosną 2013r w mapę turystyczną "Ziemia Chrzanowska", którą reklamują: Urząd Miejski w Alwerni, UM Chrzanowie, UM w Libiążu, UM w Trzebini i Urząd Gminy w Babicach. I ta mapa wydana, zdaje się, w roku 2004 jest już totalnie nie aktualna, bo wiele szlaków i dróg na niej przedstawionych jest nie aktualna. Tak by nie być gołosłownym proponuję przejść się z dzieckiem ścieżkami przyrodniczo-dydaktycznymi gminy Chrzanów....

_________________
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyn:)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 13.1.2014 13:50 
To moja propozycja (postaram sie jeszcze jakies podac gdy bede sie nudzil)
Samochodem do Pogorzyc i parkujemy kolo kosciola (albo ZKKM). Potem ul. Baluckiego do przysiolka Gory (wzdluz zielonej i niebieskiej trasy rowerowej). Przed samymi Gorami jak sie uda pogoda piekne widoki na poludnie (dolina Wisly i za nia Beskidy, Kotlina Oswiecimska, dokladnie widac uksztaltowanie poczatku Garbu Teczynskiego) oraz na polnoc (Wyzyna Slaska i Jura). Na Gorach dochodzimy do zoltego szlaku, ktory bedzie teraz nam przez dluzszy czas towarzyszyl. Schodzimy nim do Zagorza i przechodzimy wies az do cmentarza (we wsi pare ciekawych chalp i nic wiecej ;) przy cmentarzu szlak odbija z drogi na Bukowice, gdzie znajduje sie jak wiadomo rezerwat buczyny. Idac dalej zoltym szlakiem zblizamy sie do Wygielzowa przechodzac zarastajace od lat pola uprawne i porozrzucane lasy, polecam tutaj wyciagnac lornetke, sporo ciekawych ptakow mozna spotkac.
Przed samym Wygielzowem dochodzimy do niebieskiej sciezki rowerowej , ktora idzie do Pogorzyc i mozemy nia wrocic, albo mozemy stad na chwilke odbic do Wygielzowa na herbate czy zwiedzic skansen albo zamek. Po lewej stronie sciezki widac wyrazne ostre wniesienie, czyli gora Grodzisko, na ktora obowiazkowo trzeba wejsci i poogladac waly, a w sezonie storczyki - od lat planowano tam rezerrwat ale ucichlo, wielka szkoda). Nasza niebieska sciezka sie laczy z zielona, aby wkrotce sie rozejsc, mozemy wybrac dowolna droge - niebieska do Dworu, ktory dzisiaj pelni funkcje mieszkan socjalnych i juz raczej niewiele pozostalo z oryginalnej architektory, a zielona urokliwa dolinka (gdzie mozna poogladac osuwiska popowodziowe) do sklepu. Potem wzdluz glownej drogi chwilke do kosciola. Jesli ktos podjechal autobusem,to mozna wsiasc na przystanku Pogorzyce Dwor.

Kawiarni chyba zadnej po drodze nie ma (moze w Zagorzu cos dziala ale watpie), jedynie ten Wygielzow, wiec termos obowiazkowy. Mozna zobaczyc pare ciekawych kapliczek (moja ulubiona pod Grodziskiem w lesie), ale przede wszystkim trasa widokowo przyrodnicza.

P.S. Czemu nazwy zbiorowisk roslinnych sa cenzurowane? ;)


Ostatnio edytowany przez Gość, 13.1.2014 13:56, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 13.1.2014 13:53 

Dołączenie: 24.4.2007 16:28
Posty: 580
Pochwały: 154
Zbanowany
W zasadzie to nie przechodźcie ścieżką z dzieciakami (a byłaby fajna) bo nie dacie rady, pogubicie się na bank i będziecie mieli kłopot...

_________________
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyn:)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 13.1.2014 14:00 
Hm, Marcinie, przyznaje ze podajac kolory sciezek poslugiwalem sie wspomniana przez Ciebie mapa. W takim razie to moze byc nieaktualne. Sam szlak zolty chyba jest ok, byla zmiana ale mysle ze przed publikacja mapy.
W kazdym razie jesli masz ta mape to latwo odnajdziesz trase ktora proponuje i potem w terenie nie powinno byc wiekszych problemow, aczkolwiek wszystko tak szybko zarasta, ze na tych polach pod Pogorzycami troszke mozna sie zgubic. Postaram sie sprawdzic ta trase na dniach.

-- 13.1.2014 14:07 --

Co do gubienia sie, to zalezy od tego na ile ktos zna nasze tereny mniej wiecej i w jaki sposob potrafi sie poslugiwac mapa. Akurat z mapa Ziemia Chrzanowska poznalem sporo miejsc i nigdy sie nie zgubilem. Jesli ktos ma gps w telefonie to juz w ogole nie powinno byc problemow.
Tylko ze ja moze mam zboczenie turysty pozaszlakowego i faktycznie niektorych z dzieciakami pewne pomysly moga wystraszyc ;)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 21.8.2014 16:40 

Dołączenie: 24.4.2007 16:28
Posty: 580
Pochwały: 154
Zbanowany
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3 ... ,id,t.html

-- 21.8.2014 17:46 --

"Jeśli nie ma Pan nic do powiedzenia w temacie, tylko wkleja link, zapraszam do shoutboksa.
Piotr Tarczyński"

Oto Panie Piotrze Tarczyński ja się z Panem nie zgadzam. Link podany powinien być przez gazetę Przełom jak najbardziej podchwycony i pociągnięty oraz temat jak najbardziej nagłośniony. Jakiś czas temu już pisałem też o tym, że turystyka w naszej gminie nie istnieje. A nie istnieje ponieważ są nie aktualne mapy turystyczne i są zarośnięte i nie odnowione szlaki turystyczne. To że teraz są bzdurnie znakowane jest ważne.

-- 21.8.2014 18:14 --

A Pan urzędnik Kiełbalski... nomen omen kiełbasę wyborczą zapodaje. Bo akurat dla turystów zarówno pieszych jak i rowerowych jakieś bzdurne ławeczki przy szlakach nie są istotne. Istotne są dostępne aktualne mapy (a nie te opracowane i wydane przed 10-15laty i rozdawane przez MSIT na al.Henryka - i wspomnę jeszcze, że te nie aktualne mapy drukowane są z funduszy unijnych co jest wdg. mnie ewidentnym przekrętem finansowym i totalnym wyłudzeniem pieniędzy), aktualne i widoczne oznakowanie szlaków i to że szlaki te są przejezdne lub do przejścia a nie zarośnięte, zakrzaczone....

_________________
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyn:)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 22.8.2014 18:58 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
marcin1220 napisał(a):
To że teraz są bzdurnie znakowane jest ważne.



To ,,leśny dziadek'' z PTTK bełkocze bzdury, bo widzi że monopol na znakowanie mu się skończył. Ocenia szlak w stanie 50% zaawansowania prac. A jakość nowych znaków każdy może sam ocenić np: spacerkiem spod lokomotywy w kierunku cmentarza wzdłuż drogi dla rowerów. W porównaniu do tego co serwowano nam na szlakach przez 10 ostatnich lat to prawie rewolucja.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 22.8.2014 20:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18.10.2006 10:41
Posty: 1022
Pochwały: 36
AAA napisał(a):
To ,,leśny dziadek'' z PTTK bełkocze bzdury, bo widzi że monopol na znakowanie mu się skończył. Ocenia szlak w stanie 50% zaawansowania prac. A jakość nowych znaków każdy może sam ocenić np: spacerkiem spod lokomotywy w kierunku cmentarza wzdłuż drogi dla rowerów. W porównaniu do tego co serwowano nam na szlakach przez 10 ostatnich lat to prawie rewolucja.

Może nie ująłbym tego tak aż tak ostro, ale kontekst jest znaczący ;)

@marcin1220
Bardzo dobrze, że się Pan ze mną nie zgadza. Byłoby nudno, gdybyśmy się we wszystkim zgadzali ;)
Proszę jednak zwrócić uwagę na to, że to forum dyskusyjne a nie linkowe wyklejanki. Jeśli ktoś ma coś do powiedzenia, to daje link dla wzmocnienia argumentacji. Zakładanie nowego tematu i wrzucenie linku - wyjątkowo słabe postępowanie.

Przy okazji, odświeżył Pan bardzo ciekawy temat krótkich wycieczek po okolicy. Dziękuję :)

_________________
>>Pisz poprawnie po polsku


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 22.8.2014 22:14 

Dołączenie: 8.7.2008 9:43
Posty: 267
Pochwały: 44
Jako TURYSTA ten mały moze i duży hmm nie ważne
Sa tu za....bite okolice ciekawe miejsca , sam niektóre odkryłem przez przypadek ( nie jestem tutejszym ziemianinem )
Ale macie tu tagi bajzel organizacyjny ze często jak kogoś pytam to nikt o niczym nie wie
Wiec idę do mojego kolegi buszmena który nożna tutejsze okolice i sie go radzę gdzie iść ma kupę pomysłów i miejsc o których nie można nigdzie znaleźć info .
Wielu znajomych podziwia tutejsza okolice
Mnie jednak zastanawia dlaczego nie ma tu ani jednej imprezy turystycznej tylko impreza seniora czy tez dożynek , dni miasta
Czy tez rajdów mtb typu edycja Lang , dlaczego infrastruktura nad chechelm wyglada jak kupa ....
Dlaczego same Chechlo zarasta szuwarami i zmniejsza sie jego akwen widać to na mapach
Dlaczego nikt o ten zbiornik nie zadba jak jest właściciel
Można by popłynąć aż do puszczy kajakiem rowerem za nie wielka inwestycje
Dlaczego nikt nie tchnie ducha w turystykę , jednak w strefę ekonminczna i klika duzo innych projektów potrafili kase dmuchnąć .... No kurka jak tu sie ma gmina , miasto rozwijać jak jej dobra ziemskie sa gdzieś w lesie i tylko do odkrywców .
Jak maja sie rodzic miejsca pracy jak sie nie umie wykorzystać uroku swojej ziemi
Nie ma żadnego projektu turystycznego z funduszy eu który by gmina sie starała
No ale podatkami , podnoszeniem ceny za wode to juz wiadom komu zawdzięczać ....

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 23.8.2014 7:07 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
TURYSTA napisał(a):
Można by popłynąć aż do puszczy kajakiem rowerem za nie wielka inwestycje


Właściwie to wystarczyłoby wykosić trzciny. Wiosną, kiedy ich jeszcze nie ma, bez problemu można dopłynąć aż za most kolejowy. W zasadzie można by też wpływać na Gliniak. W Bukownie się udało coś podobnego zorganizować:

viewtopic.php?f=6&t=6648


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 23.8.2014 8:23 

Dołączenie: 18.3.2008 14:01
Posty: 615
Pochwały: 83
jak najbardziej, takie rzeczy da się aby przyciagnąć ludzi i za tym pieniądze... ale to trzeba chcieć.......

najlepiej wybetonować rynek i wyciąć wszystkie drzewa

_________________
w stadzie baranów wole być wilkiem


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 23.8.2014 12:08 

Dołączenie: 24.4.2007 16:28
Posty: 580
Pochwały: 154
Zbanowany
AAA napisał(a):
marcin1220 napisał(a):
To że teraz są bzdurnie znakowane jest ważne.

To ,,leśny dziadek'' z PTTK bełkocze bzdury, bo widzi że monopol na znakowanie mu się skończył. Ocenia szlak w stanie 50% zaawansowania prac.


AAA a ja wiem że racji nie masz oceniając mnie:)
Wręcz przeciwnie, chciałbym, żeby jak najwięcej ludzi i różnych podmiotów włączyło się w to by wreszcie fajnie, dobrze, czytelnie oznaczać wszelkie szlaki. Wyznaczać nowe, dbać o stare i o to by mapy aktualizować:) Jeśłi tego w mojej wypowiedzi nie zrozumiałeś no to .... no to już chyba Ty masz problem z komunikacją z bliźnimi a nie ja:)
Idź na al. Henryka weź od nich mapę jaką posiadają, jedyne wydanie i przejdź się szlakami na niej wyznaczonymi:) Gwarantuję, że na 50% z nich nie raz się pogubisz, bo oznaczeń czytelnych już brak (zarosły, zniknęły pod wpływem war. klimat itd.) lub szlak po prostu przestał istnieć bo zarósł itd.
Jeśli Twoja przygoda z turystyką zaczyna się i kończy na spacerku po Chrzanowie to ja raczej nie z Tobą chciałbym tutaj dyskutować:) Bez urazy oczywiście.
A w tym temacie chciałem w zasadzie głównie uzyskać właśnie informacje na temat jakiś propozycji wycieczek rowerowych i pieszych, niedalekich, w okolicach Chrzanowa, gminy, w których może uczestniczyć np. dziecko w wieku do 10lat. Ale odzewu zabrakło. Szkoda.

_________________
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyn:)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Spacerem po naszej gminie
PostWysłany: 23.8.2014 19:51 

Dołączenie: 8.7.2008 9:43
Posty: 267
Pochwały: 44
marcin1220 napisał(a):
AAA napisał(a):
marcin1220 napisał(a):
To że teraz są bzdurnie znakowane jest ważne.

To ,,leśny dziadek'' z PTTK bełkocze bzdury, bo widzi że monopol na znakowanie mu się skończył. Ocenia szlak w stanie 50% zaawansowania prac.


A w tym temacie chciałem w zasadzie głównie uzyskać właśnie informacje na temat jakiś propozycji wycieczek rowerowych i pieszych, niedalekich, w okolicach Chrzanowa, gminy, w których może uczestniczyć np. dziecko w wieku do 10lat. Ale odzewu zabrakło. Szkoda.

E tam bzdury opowiadasz masz cos fajnego pod nosem a nawet nie wiesz ( juz pisałem wcześniej ze panuje u was chaos informacyjny )
Mapy i miejsca tras rowerowych regionu o jakiś jeszcze nie słyszałeś i nie widziałeś
W zasadzie każda trasa jest do przejechania nawet przez 7 latka , sęk w tym jaki rytm tempo i jak sprawy jest bąbel
Wejdzi na stronę SCHC TEAM i poproś o udostępnienie map z treningów MTB :))))
Każda trasa jest przejezdna :))))) przy okazji można z nimi poszaleć na treningach


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3