Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 23:32


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 2.10.2012 21:26 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Szukam chętnych - najlepiej mieszkańców Trzebini którzy poprą i podpiszą sie na wniosku o projekt i wytyczenie nowej ścieżki rowerowej w Trzebini. Obecnie jest w trakcie przygotowań projekt dla tego osiedla warunków zabudowy ze zmianami więc może udałoby się ten projekt i pomysł uruchomić.
Ścieżka zaczynałaby się na Krakowskiej (gdzie jest droga do działek na piaskach) biegłaby wzdłuż działek az do mostku pod torami następnie przez lasek aż do Puszczy do pierwszego miejsca postojowego w Młoszowej.
Jak będą chętni do poparcia, napisze pismo dołączę mapkę, podpisy i zaniosę do urzędu. Zapraszam do pomocy.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 18.10.2012 15:29 

Dołączenie: 18.10.2012 15:04
Posty: 2
Podpiszę się w ciemno pod każdą ścieżką rowerową :)

_________________
projekty domów


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 20.10.2012 9:28 

Dołączenie: 9.5.2010 20:09
Posty: 131
Pochwały: 5
1. Na kawałku do torów coś na kształt ścieżki już jest:
- od Krakowskiej do działek jest chodnik, przez większą cześć swojej długości nieprzejezdny dla samochodów;
- od działek do lasu jest utwardzona droga, na jej początku wbito słupki uniemożliwiające przejazd samochodów;
Droga ta jest wykorzystywana do spacerów, również rowerzystom nikt nie zabrania wstępu.
Tymczasem wytyczenie w tym miejscu ścieżki rowerowej może znacznie te spacery ograniczyć:
"Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi. " (Prawo o ruchu drogowym, art. 11, pkt 4). Teoretycznie starsze osoby idące chodnikiem np. na działki miały by więc uskakiwać przed jadącymi z pełną prędkością rowerami (nie widzę tu miejsca, aby wyznaczyć osobny kawałek chodnika dla rowerów). Jeżeli już koniecznie ma być ścieżka rowerowa, to proponuję, aby zaczynała się poniżej ul. Kilińskiego.
2. Nie bardzo wyobrażam sobie, jak by to miało wyglądać w lesie: całość utwardzona, z wydzielonymi pasami dla rowerów (ile by to kosztowało?), czy może tylko oznaczenie "droga dla rowerów" na całej szerokości (ponownie spacerowicze to użytkownicy drugiej kategorii)
3. Nie bardzo wiem jak wygląda kwestia prawna budowy tego typu w lesie - teren należy chyba do Lasów Państwowych, ale mogą być po drodze prywatni współwłaściciele

Więc może zamiast tego wytyczyć po prostu szlak rowerowy na tym odcinku?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 20.10.2012 10:06 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Jest obecnie przygotowywany projekt rewitalizacji osiedla Piaski. Dlatego właśnie myślę iz opinie i prośby by projektanci pochylili się nad tematem dojazdu bezpiecznie do Puszczy Dulowskiej rowerem jest na czasie.
Chodnik i dla pieszych i dla rowerzystów (oczywiście szerszy i oznakowany np innym kolorem kostki czy pasem białym) funkcjonuje w wielu miejscach znakomicie.
W lesie wystarczy wyrównanie i utwardzenie nawierzchni - nawet warstwą wyrównanej ziemi - i oznaczanie dobre trasy. Pewnie wiesz bo wiele osób dojeżdża do Puszczy tą trasą.
Są różne projekty, fundusze więc urzędnicy mogliby mieć pole do popisu.
Szkoda iz nie pomyślano o drodze na Chechło gdzie zbudowano 2 metrowej szerokości chodnik na części drogi i o drodze nr 79 pomiędzy Chrzanowem a Trzebinią gdzie można było wytyczyć bezpieczna trasę dla rowerów.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 22.10.2012 10:36 
Caym sercem jestem za jeżdżeniem na rowerach, za ścieżkami i w ogóle całą infrastrukturą. Jednak nie widzę sensu w robieniu tej ścieżki, o której wspominasz. Po pierwsze można tam przejechać już. Po drugie mamy kryzys i uważam ZA NIEODPOWIEDZIALNE w takich czasach wydawanie pieniędzy na takie rzeczy.

Moi znajomi i prasa i wszyscy w ogóle opowiadają, że Grecy są idiotami, żyli ponad stan, a teraz płaczą.
Ja się pytam czy te nasze inwestycje to nie jest TO SAMO?

Nie ma na to kasy, po prostu NIE MA. Krzysio nie proponujesz nic innego jak kolejną pożyczkę. Poprę Cię, jak będziesz chciał zrobić ścieżkę wzdłuż Kościuszki - tam jest potrzeba. Najlepiej jakieś spokojnie połączenie Trzebinia - Chrzanów. To sa potrzebne nam rzeczy, a w lesie jak najbardziej można powieści tabliczki - ZA DARMO - i ja nawet w tym mogę pomóc.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 22.10.2012 21:28 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Ulom - część trasy tejże nowej ścieżki biegłaby tak jak obecnie w lesie za torami na piaskach wydeptane i wyjeżdżone są ścieżki. Są tam wertepy, błota piaski itp przeszkody. Nie myślę o wielkich nakładach ale o pamiętaniu przy okazji możliwości zdobycia pieniążków na różne inwestycje i projekty unijne. Skoro gmina potrafi zdobyć pieniążki z unii na autobusowy transport rowerzystów na rajd Kraków Młoszowa i inne wydatki przy okazji rajdu, to myślę iż może zdobyć kasę na projekt i poprawę duktów leśnych i zamianę ich na ścieżki rowerowe.
Co do połączenia pomiędzy Chrzanowem a Trzebinią trasą rowerową to juz duże przedsięwzięcie. Ale naciskać i lobbować trzeba. Szkoda, iż projektanci remontu ulicy Długiej , wiaduktu nad autostradą, czy też obecnego rozwiązania komunikacyjnego na wjeździe do Chrzanowa nie widzą rowerzystów jako ważnych użytkowników dróg i nie pomagają im w bezpiecznym poruszaniu się po wyznaczonych drogach. To powinien być ich OBOWIĄZEK.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 24.10.2012 11:36 
no tak, masz sporo racji, dzięki za podjęcie tematu.
Jednak nie mam pewności co do funduszy europejskich, bo te fundusze to też są nasze podatki, tylko szczebel wyżej zawędrowały. Te podatki też wydawałbym rozsądniej.
Budowa jakiegokolwiek drogi w lesie to nie jest taka prosta sprawa, najpierw musisz to załatwić z Nadleśnictwem. Raczej ta ścieżka nie idzie żadną drogą oddziałową etc i nie wiem, czy można po prostu sobie tak ją utwardzić - nie sądzę - ale nie wiem.
Powodzenia, ja ciągle uważam, że tego nie potrzebujemy, ale trzymam kciuki w innych akcjach.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 27.10.2012 13:03 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
Wklej link do mapki, to będzie łatwiej zrozumieć o jaką ścieżkę Ci chodzi.

Co do Długiej, to do wyznaczenia trasy rowerowej wystarczyłby tam kubeł farby i pędzel. Zamiast tego mamy slalom. Kiedyś była to najbezpieczniejsza (ze względu na szerokość) droga dla rowerów jaką znałem. Potem wstawili wysepki dla pieszych, kierujące rowery i samochody na kurs kolizyjny. I skończyło się jeżdżenie rowerem tą drogą, przynajmniej dla mnie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 4.2.2015 20:55 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
ulom napisał(a):
Caym sercem jestem za jeżdżeniem na rowerach, za ścieżkami i w ogóle całą infrastrukturą. Jednak nie widzę sensu w robieniu tej ścieżki, o której wspominasz. Po pierwsze można tam przejechać już.


Już nie można:

http://przelom.pl/662-trzebinia-to-nie- ... orami.html


PKP PLK w osobie rzecznik w ostatnim Przełomie twierdzi z uporem maniaka, że cytuję: ,,w tym miejscu nigdy nie było przejścia'' (!). W związku z tym apeluję do każdego kto ma jakieś zdjęcia tego obiektu PRZED ,,remontem'' o umieszczanie zdjęć.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 6.2.2015 7:28 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Krzysio,
myślę że warto abyś porozmawiał w tym temacie z Filipem Lachem z Wolnej Trzebini. Teraz temat budżetu obywatelskiego głośny a on jest tego orędownikiem. Przy okazji widzę tu pole do współpracy z Twoją Wspólną Trzebinią. Macie 4 radnych + wsparcie Wolnej może dać spore możliwości.
A co do kosztów, to w tym roku otwiera się nowa perspektywa budżetowa UE więc możliwe że będzie i możliwość sięgnięcia po nie do realizacji takiego zadania.

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 6.2.2015 9:07 
Wtrącę swoje trzy grodze, jako że ten teren jest mi bardzo dobrze znany.
Jak słusznie zauważył Stary, na Osiedlu Piaski wzdłuż ogródków działkowych prawie do torów kolejowych jest ścieżka spacerowa, głównie wykorzystywana przez panie młodsze i starsze "wózkowe". Oczywiście nikt tam nie zabraniał jeździć rowerzystom, jednakże z pierwszeństwem dla spacerowiczów.
Obecnie - jako nieformalna ścieżka rowerowa z centrum Trzebini do Puszczy Dulowskiej, ten "trakt" jest nieaktualny w wyniku tego zawodnionego przepustu kolejowego nad torami. Jak jest sucho, to i można się jakoś przecisnąć pod tym wiaduktem. Więc w tym przypadku wszelkie plany rewitalizacyjne dot. tej ścieżki należy odłożyć do lamusa - póki ten przepust nie zostanie odpowiednio przystosowany do przejścia suchą nogą. Także za torami przez ten lasek brzozowy nigdy nie było wytyczonej ścieżki rowerowej - bo i po co, jak się bez żadnych trudności korzystało z tej leśnej ścieżki spacerowej.

Natomiast już od "dziesięcioleci" jest wytyczony szlak rowerowy od ul.Słowackiego za tym laskiem obecnego składowiska zużytych opon itp. Przebiegający przez ten nieczynny tor kolejowy, i skrajem Puszczy lub polną taką szerszą ścieżką przez młoszowskie Piaski do końca ul.Szembeka przy "wlocie" do Puszczy Dulowskiej, od strony Młoszowej. Osobiście korzystam z tej trasy, w wyniku tego zablokowanego przepustu pod torami w Trzebini. Chociaż niekiedy rower przerzucam przez tory kolejowe nad tym przepustem - ale jest to dość karkołomne i niebezpieczne.
Jedynie, co można by postulować - jeżeli chodzi o Trzebinię, to umożliwienie jazdy rowerem chodnikiem od Ronda Solidarności do tego "rowerowego" skrzyżowania za laskiem byłej odlewni żeliwa.
Reasumując - ścieżka rowerowa została już dawno wytyczona od ul.Słowackiego, może obecnie te znaki dla rowerów już wyblakły i są niewidoczne.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 6.2.2015 15:36 

Dołączenie: 8.7.2008 9:43
Posty: 267
Pochwały: 44
Krzysio a po co podpisywać jakieś petycję ? Idea dobra skutek ten sam :)
Są radni wsadzić ich dupska na rowery i niech nam pokażą że rowerzyście ( wyborcy ) mogą i mają się gdzie poruszać bezpiecznie .
Który radny odmówi niech złoży honorową rezygnację .
Niech przez miesiąc pośmigają na dwóch kółkach przewietrzą się i będą dokonywać trafniejszych wyborów :)
Myślę że w ten sposób szybciej coś powstanie , niż petycje :)))))
Urzędnicy na rowery !!!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 6.2.2015 16:33 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
jendrek napisał(a):
Jak jest sucho, to i można się jakoś przecisnąć pod tym wiaduktem.


Chciałbym to zobaczyć. Tam jest ponad metr głębokości.


jendrek napisał(a):
póki ten przepust nie zostanie odpowiednio przystosowany do przejścia suchą nogą.


I o to trzeba powalczyć. I to teraz, gdy robią od nowa projekt. PKP nie może działać jak państwo w państwie, rozbijając lokalne społeczności. Jak nikt teraz nie powie głośno NIE, to za parę lat okaże się, że wszystkie tunele pod nasypami przerobią na zbiorniki wodne.

jendrek napisał(a):
Chociaż niekiedy rower przerzucam przez tory kolejowe nad tym przepustem - ale jest to dość karkołomne i niebezpieczne.


Obyś nie skończył jak pechowe potrącone przez pociąg zwierzę, którego kości bieleją na nasypie. Jest tam też druga pułapka: szczelina przykryta starymi deskami - widać ją tylko od dołu.

jendrek napisał(a):
Reasumując - ścieżka rowerowa została już dawno wytyczona od ul.Słowackiego, może obecnie te znaki dla rowerów już wyblakły i są niewidoczne.


Konkretnie niebieski szlak rowerowy idący od Zalewu Chechło przez Puszczę Dulowską pod zamek w Rudnie. Odcinek ten faktycznie od dawna prosi się o generalny remont, a znaki szlaku to chyba jeszcze komunę pamiętają... Ostatnio jakaś ,,niewidzialna ręka'' zasypała błoto piachem, ale to na długo nie wystarczy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 6.2.2015 17:06 
AAA, aleś się natrudził z tym punktowaniem mnie....
Ten przepust pod torami to i może ma ten metr głębokości - po topniejącym śniegu. Jak i jako zlewnia w lecie po obfitych opadach deszczu. Ale nie przy suchej porze. Wprawdzie obecnie trudno o suchą porę.
Nie polecam nikomu przechodzenia z rowerem na plecach przez nasyp kolejowy w pobliżu tego przepustu, jak i w ogóle przez czynnną magistralę kolejową.
Te bielejące kości zwierzęcia (prawdopodobnie dzika) raczej nic wspólnego nie mają z myślącym rowerzystą.
Jakoś niektórzy rowerzyści tam przechodzą.....i nie bieleją ich kości na tym nasypie.
Reszta, jak w temacie.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 6.2.2015 22:23 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
jendrek napisał(a):
Ten przepust pod torami to i może ma ten metr głębokości - po topniejącym śniegu. Jak i jako zlewnia w lecie po obfitych opadach deszczu. Ale nie przy suchej porze.


Może??? Przecież tam woda stoi non-stop. Nawet, gdyby jakimś cudem wyschła, to bez drabiny się tam ani nie zejdzie, ani nie wyjdzie:

http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=1518


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3