Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 21:07


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 8.2.2015 13:17 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
AAA napisał(a):
jendrek napisał(a):
Ten przepust pod torami to i może ma ten metr głębokości - po topniejącym śniegu. Jak i jako zlewnia w lecie po obfitych opadach deszczu. Ale nie przy suchej porze.


Może??? Przecież tam woda stoi non-stop. Nawet, gdyby jakimś cudem wyschła, to bez drabiny się tam ani nie zejdzie, ani nie wyjdzie:

http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=1518

Ja bez drabiny za to z wózkiem z rocznym dzieckiem dałem radę ;)
Pojechałem ścieżką od strony składowiska opon i nie wiedziałem że mostek zalany. Za daleko było wracać więc..

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 8.2.2015 16:04 
AAA: także żałuję, że nie wykonałem tych kilku zdjęć tego wiadukciku przed modernizacją magistrali. Kto by przypuszczał, że tak się to stanie. A wiadukcik stary, z czasów CK Austrii. Te byłe betonowe płyty to nowsza inicjatywa, całkiem do rzeczy (z czasów autentycznych społeczników w b.PRL-u).

Zamiast się wzajemnie "punktować", pomyślmy lepiej - jakie może być rozwiązanie dla spacerowiczów i rowerzystów pod tym przepustem kolejowym.
Na pewno jest możliwym zbudowanie stalowego pomostu nieco wyżej tego lustra wody. Zwyczajnie posadowionym na szerszych stopach, na dnie tego przepustu. Wprawdzie będzie to łakomy kąsek dla złomiarzy. Może drewniany na stalowych podporach?

Stowarzyszeniu WT udało się już kilka prospołecznych akcji przeprowadzić. Może prezes Adamczak nie spocznie na laurach (jako radny i beneficjent u Dedy) i wspomoże spacerowiczów oraz rowerzystów z centrum Trzebini?
Nie sądzę, żeby wykonanie takiej kładki przez UM Trzebinia było czymś niemożliwym. Kolej raczej nie będzie przeszkadzać - zwłaszcza biorąc pod uwagę to wysoce niebezpieczne przechodzenie z rowerem przez tory w pobliżu tegoż przepustu. Zabronione, jednakże co niektórzy przechodzą i może dojść do tragicznego wypadku.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 8.2.2015 22:19 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
Ja sądzę, że przy wkładaniu prefabrykowanych elementów tunelu, ktoś zwyczajnie się pomylił, źle odczytał projekt lub popełnił błąd przy projektowaniu. Takie rzeczy się zdarzają, a pośpiech w jakim wykonano obiekt tylko uprawdopodobnia taką hipotezę. Tunel jest ewidentnie wsadzony za nisko, wyraźnie niżej niż stary. Dlatego stoi tam woda. PKP nigdy nie przyzna się do błędu bez nacisku. Aż dnia pewnego jakiś pociąg spadnie z tego podmytego nasypu. Wtedy dopiero zacznie się dochodzenie, zaczynając od pytania po co w ogóle ruszano obiekt, który wg. inspekcji z 2006 roku był w stanie dobrym, nadającym się do dalszej eksploatacji. Zresztą druga połówka jak widać jest użytkowana nadal (pociągi jeżdżą), pomimo przerwania prac na czas bliżej nieokreślony. Ciekawe gdzie zniknęły kamienie pochodzące z rozbiórki? I czy obiekt nie jest aby zabytkowy, jeżeli faktycznie pochodzi z czasów CK :-)

Kompromisowe propozycje zrobienia kratownicy itp. zbytnio idą na rękę PKP PLK, które powinno przeprosić, zdemontować tunel i wstawić go ponownie, ale wyżej. Mógłby iść np: ukośnie w dół. Jak wiemy, da się to zrobić w miesiąc, bo tyle zajęła ,,przebudowa''. Nie wiem ile wysokości zostałoby po zamontowaniu dodatkowej ,,podłogi'' w istniejącym tunelu, ale obawiam się, że wyprostowany człowiek nie przejdzie, o jadącym rowerzyście nie wspominając.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 9.2.2015 7:12 
Z tym nieprawidłowym odczytaniem rzędnych przez wykonawców "modernizacji" przedmiotowego tunelu - jest to możliwe i prawdopodobnie masz rację.
Jednakże PKP faktycznie do tego się nie przyzna i pozostanie to obecne wykonanie projektowe. Zresztą przecież Gmina nie będzie się sądziła o jakiś tam przepust pod torami dla rowerzystów. Zawsze mogą powiedzieć, żeby ci rowerzyści (pewnie te "zakały drogowe") pojechali sobie ul.Krakowską do końca ul.Szembeka w Młoszowej i dalej niech sobie jadą przez Puszczę Dulowską nawet do samego Krakowa.

Co do zabytku z czasów CK Austrii, to jest prawda. Tylko, że tego typu wiadukty kolejowe nie podlegają pod regionalnego czy też państwowego konserwatora zabytków w przypadku czynnych magistrali kolejowych. W przypadku nieczynnych - nikt czymś takim się nie przejmuje, przykład wąskotorówek w Bieszczadach (Beskidzie Niskim) - gdzie tylko turystycznie uruchomiono jedną linię wąskotorową.
Zresztą większość kolei w Polsce to z czasów Prus, CK Austrii i Cesarza Rosji, niektóre faktycznie zabytkowe.

Jak będzie cieplej i mało wody, to z ciekawości pomierzę tę odległość od dna do stropu pod torami. Nie sądzę, aby tam było tak mało miejsca co do homo erectus (dosłownie). Jednakże bez jazdy na rowerze w tym miejscu.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 19.2.2015 18:01 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
tinyger napisał(a):
AAA napisał(a):
jendrek napisał(a):
Ten przepust pod torami to i może ma ten metr głębokości - po topniejącym śniegu. Jak i jako zlewnia w lecie po obfitych opadach deszczu. Ale nie przy suchej porze.


Może??? Przecież tam woda stoi non-stop. Nawet, gdyby jakimś cudem wyschła, to bez drabiny się tam ani nie zejdzie, ani nie wyjdzie:

http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=1518

Ja bez drabiny za to z wózkiem z rocznym dzieckiem dałem radę ;)
Pojechałem ścieżką od strony składowiska opon i nie wiedziałem że mostek zalany. Za daleko było wracać więc..


Byłem, zobaczyłem, i muszę odszczekać :-) Faktycznie, jest tam teraz wody najwyżej po kostki. Niewiarygodne, że zbiornik zamulił się w pół roku kompletnie, ale takie są fakty. Kolejny dowód na bezsens prac PKP, ciekawe czy będą go teraz odkopywać?

12 lutego miały się tam rozpocząć jakieś prace, ale jak na razie nic się nie dzieje.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 19.2.2015 18:27 
Chodzili po torach jacyś panowie w kamizelkach i oglądali. Dokładnie nad tym przepustem.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 19.2.2015 19:33 
AAA: faktycznie - ten przepust nieco zamuliło. Samokrytyka zawsze na czasie, nikt z nas nie jest doskonały. No może......oprócz dziennikarzy Przełomu?

Korzystając z linku Tinygera w innym temacie: http://wojciech-hajduk.pl/
Wygląda na to, że mamy sprzymierzeńca w osobie radnego - pana Wojtka Hajduka. Chłopak młody i pełen zapału, jeszcze nieskażony zawodowym "radnowaniem".
Pozwoliłem sobie przekopiować zdjęcie ze strony internetowej pana Wojtka Hajduka:
Załącznik:
przejscie-635x325.jpg
przejscie-635x325.jpg [ 44.48 KiB | Obejrzany 57716 razy ]


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 19.2.2015 22:44 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
ulom napisał(a):
Chodzili po torach jacyś panowie w kamizelkach i oglądali. Dokładnie nad tym przepustem.


Niedobrze. Jak PKP zacznie roboty, to już chyba tylko ekolodzy będą ich mogli zatrzymać.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 25.2.2015 18:34 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
W ramach działania 6.3 Ścieżki rowerowe należy wyciągnąć ile się da.
Pytanie czy projekt jest przygotowywany.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 28.3.2015 9:44 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Ws. przepustu pod torami: http://wojciech-hajduk.pl/sprawa-przepu ... zesadzona/

Burmistrz zadeklarował, że spotka się z przedstawicielami PKP, więc treść pisma nie przesądza jeszcze tematu.

Ws. ścieżki rowerowej od ul. Słowackiego: http://wojciech-hajduk.pl/odpowiedz-ws- ... -trzebini/


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 8.8.2015 13:12 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
Tak oto wygląda ,,przepust'' niewiele ponad rok po jego wybudowaniu. Poprzedni służył 50 lat. Za to powinny polecieć głowy: projektanta, wykonawcy i tych co to nadzorowali.

Autor postu otrzymał pochwałę


Załączniki:
PrzejscieMloszowa_3.jpg
PrzejscieMloszowa_3.jpg [ 48.44 KiB | Obejrzany 57375 razy ]
PrzejscieMloszowa_2.jpg
PrzejscieMloszowa_2.jpg [ 48.53 KiB | Obejrzany 57375 razy ]
PrzejscieMloszowa_1.jpg
PrzejscieMloszowa_1.jpg [ 48.38 KiB | Obejrzany 57375 razy ]
Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 10.9.2015 14:32 

Dołączenie: 26.10.2014 6:48
Posty: 160
Pochwały: 32
Profesjonalna robota :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 2.10.2015 9:41 

Dołączenie: 21.6.2014 8:40
Posty: 370
Pochwały: 220
Moim zdaniem wszystko jest jeszcze do uratowania i to niewielkim kosztem oraz bez ingerencji w samą linię kolejową. Przede wszystkim zrobiona jest tylko połowa (pod jednym torem), więc i tak będzie kończone. Ta część zrobiona już się sypie (za duże stromizny), więc i tak trzeba będzie przerabiać, a wysokość jest nadal wystarczająca, przynajmniej dla swobodnego i bezpiecznego przejścia, tak że zmieszczą się i ludzie i woda (rura odpowiedniej średnicy lub nakryty kanał) spodem. Dlatego wydaje mi się, że trochę determinacji ze strony lokalnych władz by wystarczyło. Zdaje się, że o tą determinację będzie najtrudniej. Szkoda, bo fajny wjazd do lasu był.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 22.1.2019 12:52 

Dołączenie: 22.1.2019 12:49
Posty: 1
I jak wygląda teraz przepust, czy coś się zmieniło?

_________________
http://www.projektydomowzbali.pl/


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Ścieżka rowerowa w Trzebini
PostWysłany: 24.1.2019 19:33 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
Od wyborów sprawa ucichła. PKP zrobiło kładkę, ale zdaje się wyłącznie dla siebie...

Załącznik:
Przejscie_osPiaski_Puszcza.jpg
Przejscie_osPiaski_Puszcza.jpg [ 49.97 KiB | Obejrzany 48927 razy ]


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3