Ostatnia wizyta: Obecny czas: 29.3.2024 16:28


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wspinanie - balaton
PostWysłany: 17.8.2011 11:50 

Dołączenie: 17.8.2011 11:23
Posty: 3
Witam Serdecznie!

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego nie można wspinać się na Balatonie? Jest 5 linii sportowych, ubezpieczonych w ringi + 2 stanowiska zjazdowe. Wszystko w bardzo dobrym stanie. Problem mieliśmy (grupka osób z którymi się wspinam) już 3 lata temu, jednak to było nic w porównaniu z tym co się dzieje obecnie. Pamiętam regulaminy z zeszłych lat, na każdym widniał napis "bezwzględnego zakazu wspinania na skały". I tak się wspinaliśmy. W sezonie po 18:00 gości od biletów już nie było i można spokojnie się wspinać. Zresztą nawet w godzinach otwarcia Panowie ochroniarze nie robili zbyt wielkiego szumu, dało się przeżyć. Luz następował od września do czerwca. Nikt się nie czepiał, nikt nas nie wyganiał.
Tak było kiedyś. Teraz się lekko pozmieniało. "Biletowcy" są wyjątkowo agresywni, aroganccy i upierdliwi. Tutaj chciałbym zaznaczyć że potrafię czytać ze zrozumieniem i punkt o zakazie wspinania rozumiem! Rozumiem to że oni robią to co do nich należy i egzekwują regulamin. Jest zakaz, wiec nie mam prawa się wspinać. Krew mnie zalewa od tych zakazów! Komu to przeszkadza? Tylko błagam, nie piszcie o niebezpieczeństwie. Rejonów na naszym terenie (Kraków, Częstochowa), jest ogrom. Tysiące linii do wspinania. Jednak Balaton mamy na miejscu. Treningowo wpadaliśmy na 2-3 godzinki i do domu. W weekendy jeździmy się na inne skały.
Dzwoniłem do zarządcy Balatonu Usługi Komunalne "Trzebinia", ale tam wyjątkowo nieuprzejma kobieta poinformowała mnie że wspinać się nie można "bo nie". Pytałem czy mogę wystosować pismo, zaśmiała się i odpowiedziała że pisemka pisać mogę, ale nie wie czy odpowiedź odmowną dostanę po miesiącu czy po roku.
Może Wy coś wiecie więcej? Dlaczego nie można się wspinać?

pozdrawiam
Eree


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wspinanie - balaton
PostWysłany: 17.8.2011 19:28 

Dołączenie: 18.11.2010 10:22
Posty: 9
Pochwały: 2
a jakby tak zaprosić i pokazać zarząd Balatonu Usługi Komunalne "Trzebinia", i pokazać im, że jest taki sport, bardzo piękny zresztą! Zapytać ich dlaczego nie wykorzystać tego miejsca do celów wspinaczkowych? Czy lepiej młodzież ma pić, ćpać, i łazikować po mieście czy uprawiać super sport wymagający trzeźwości i dobrej kondycji fizycznej.
Zapytać zarządce na jakiej podstawie jest wydany zakaz wspinaczki? Skoro mieszkamy na jurze a tu tyle jest miejsc do wspinaczki, to dlaczego ktoś wydał zakaz wspinania na Balatonie? Zapytaj jakimi względami jest to podyktowane u źródeł.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wspinanie - balaton
PostWysłany: 18.8.2011 6:34 

Dołączenie: 16.4.2011 16:03
Posty: 195
Pochwały: 132
Czytając wypowiedzi internautów na temat Balatonu mam wrażenie,że tam nic nie wolno-
-nie wolno nurkować
-nie wolno się wspinać
za to wolno spożywać alkohol i płacić za parking i wejście, wolno się jeszcze utopić :-(


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wspinanie - balaton
PostWysłany: 18.8.2011 6:45 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Płacić wolno za dostęp do dużej wanny.
Pewnie jak w rozwoju dziecka jest okres negacji i wszystko na NIE ale mam nadzieje iż podobnie jak dziecku przejdzie mu to. Szkoda iż kończący się niedługo sezon w sumie nie do końca udany jest tak negatywnie oceniany przez wielu. A można było pewnie inaczej.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wspinanie - balaton
PostWysłany: 23.9.2011 10:07 

Dołączenie: 22.3.2009 19:16
Posty: 3
http://www.trzebinia.pl/index.php?id=624


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3