Ostatnia wizyta: Obecny czas: 29.3.2024 13:13


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: W Grecji dobrze się odpoczywa.
PostWysłany: 1.7.2011 10:53 
Z dużym zainteresowaniem przeczytałem pierwszy dodatek do Przełomu - "Letnisko". Szczególnie mnie zainteresowało spojrzenie pani Alicji Molenda (zdjęcie z okolic Morza Egejskiego piękne) na turystykę do Grecji. A jeszcze szczególniej wyspa Santorini, której dawna nazwa to Thira, a przed Thirą - Kallisti.
Wg jednej z teorii, mityczna Atlantyda była na Morzu Egejskim. Natomiast obecnie wyspa Santoryn jest dużo mniejsza od tej przed dawnymi erupcjami nadal czynnego wulkanu. Oczywiście wyspa Santoryn kiedyś była ważnym ośrodkiem życia na Morzu Egejskim.

Pani Alicjo - stwierdziła Pani, iż na Santorini takich widoków nie zapomina się nigdy. I słusznie.
Chociaż także Pani twierdzi, że: "greckie pejzaże nie robią na mnie większego wrażenia, są powtarzalne".
Czyżby przesyt Grecją?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: W Grecji dobrze się odpoczywa.
PostWysłany: 1.7.2011 17:14 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Przesyt? Nie. Bo w tych klimatach dobrze mi się regeneruje organizm. W stanach chronicznego zmęczenia takich miejsc się zwyczajnie nie odpuszcza, choć jak Pan wie ja mam większy sentyment podróżniczy do Wschodu...
Miałam kiedyś ambitny plan odwiedzenia wszystkich wysp Dodekanezu z nadzieją, iż coś szczególnego je odróżnia. Udało mi się zobaczyć trzy i chyba powiem pas z powodów jw. Przecież czeka jeszcze Armenia, Azerbejdżan... To są rejony trudniejsze do zwiedzania, a ja to lubię.
Do Santorini mam pewien rodzinny sentyment, dlatego je wyróżniłam, a poza tym ta wyspa chyba jest naprawdę szczególna.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: W Grecji dobrze się odpoczywa.
PostWysłany: 3.7.2011 11:19 
Określenie "przesyt Grecją" faktycznie jest niewłaściwe. Może bardziej "dostępność Grecji i wysp Morza Egejskiego''.
Wyspa Santorini to inaczej "Piękna". Tak się tłumaczy pierwotną nazwę Santorynu. Ale o tym Pani na pewno wie.

Dla Pani prawdziwym wyzwaniem jest Wschód i Centralna Azja. A to już pewien element osobistego ryzyka.
Nasz znajomy Globtroter jest w Peru. A konkretnie w Północnej Kordylierze Andów, tj. w Huarez. W chwili obecnej delektuje się mate de cocą, niezbędną do aklimatyzacji na większych wysokościach (dobrze, że nie w Chrzanowie - bo pan rzecznik KP miałby kolejny ''sukces").
Gdyby Pani naszemu Globtroterowi wysłała sms 'powitalny', byłby niezmiernie ukontentowany. (nr telefonu bez zmian).
W dniu jutrzejszym wybiera się pod Alpamayo - tam już telefonia komórkowa nie działa.
Załącznik:
Alpamayo w Andach  - Peru..jpg
Alpamayo w Andach - Peru..jpg [ 13.62 KiB | Obejrzany 15427 razy ]


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3