Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 12:07


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zapuszczone szlaki rowerowe w Chrzanowie
PostWysłany: 4.7.2010 16:36 

Dołączenie: 4.7.2010 16:27
Posty: 1
Witam,

Ponieważ mam miłe doświadczenia z przed paru lat, wybrałem się wraz z przyjaciółmi pojeździć na rowerze w okolicy Chrzanowa. Wybraliśmy czarny szlak, który już kiedyś parę razy pokonałem i który zrobił wówczas na mnie naprawdę duże wrażenie - urozmaicona trasa, piękne widoki, lasy, górki itp. No i nie ma tych kamorów, których pełno u nas w górach. :)

Niestety, dzisiaj czarny szlak w niektórych miejscach jest całkiem zapuszczony i nieprzejezdny. Oznakowanie w dużej części trasy jest nieczytelne i - pomimo że znałem tę trasę - teraz kilka razy pobłądziliśmy i ostatecznie po 3/4 trasy zrezygnowaliśmy i wróciliśmy asfaltem do centrum Chrzanowa. W jednym miejscu trasa jest zagrodzona płotem. Ktoś chyba kupił polankę i zablokował przejazd, a alternatywy nie ma. Niektóre ścieżki były tak zarośnięte, że nie dało się przejechać. Przydałaby się maczeta do wycinania drogi, jak w dżungli.

Tak więc wieeeeelka szkoda. Naprawdę znakomita trasa na weekend, a przy okazji promocja regionu. Niestety, lata świetności ma już za sobą. Bardzo chciałbym tak jeszcze kiedyś wrócić, może spróbować innych szlaków... Ale na razie bardzo się zraziłem.

Pozdrawiam,

Yos
biker z B-B


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Zapuszczone szlaki rowerowe w Chrzanowie
PostWysłany: 8.7.2010 7:56 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 9.9.2008 19:20
Posty: 51
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 2
Niestety muszę potwierdzić to co pisze poprzednik. :(


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Zapuszczone szlaki rowerowe w Chrzanowie
PostWysłany: 8.7.2010 20:14 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Możesz dokładniej opisać jak przebiega ten czarny szlak rowerowy i w którym miejscu napotkaliście przeszkody w postaci płotu?

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Zapuszczone szlaki rowerowe w Chrzanowie
PostWysłany: 9.7.2010 7:20 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 9.9.2008 19:20
Posty: 51
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 2
http://www.chrzanow.pl/rowery/ Ja na płot nie wpadłem bo nie miałem w planach przejechać całości szlaku być może zjechałem z niego wcześniej. Ale faktycznie w odcinkach leśnych nie jest najlepiej. W zeszły weekend miałem okazję jechać szlakami jaworznickimi, które wg mnie są zdecydowanie lepiej przygotowane. Co do strony promującej szlaki brakuje mi na niej tras w postaci plików obsługiwanych przez GPS co w przypadku nieczytelnego oznakowania trasy umożliwiłoby jej przejechanie (przynajmniej posiadaczom takich urządzeń).


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Zapuszczone szlaki rowerowe w Chrzanowie
PostWysłany: 2.8.2010 17:05 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
Wczoraj szlakiem niebieskim (przez Bukowice i Maniska) dotarłem do Chechła. Nie tylko, że nie ma żadnego mostu - nawet śladu po nim. Za to znak na drzewie jest.

Ogólnie jest pusto na trasach, ani rowerzystów, ani pieszych. Niektóre wąskie ścieżki zarastają. Obawiam się, że jak tak dalej pójdzie to za 2-3 lata będzie po nich.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Zapuszczone szlaki rowerowe w Chrzanowie
PostWysłany: 5.8.2010 18:35 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 9.9.2008 19:20
Posty: 51
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 2
Potwierdzam informacje zamieszczoną przez kolegę yosfer informującego, że jadąc czarnym szlakiem wpadli na płot. Dzisiaj przed około godziną wpadłem nań i ja :/ Jak tylko mi się podładuje bateria w telefonie wrzucę filmik.
Z rozmowy z mężczyzną podającym się za właściciela gruntu dowiedziałem się, ze kupił grunt łącznie z pobliskim budynkiem przedszkola, oprócz terenu starego boiska który ogrodził bo trzyma tam kuca jest również właścicielem kawałka lasu za tymże boiskiem (pastwiskiem w tej chwili) Na razie tylko mapa z miejscem. http://goo.gl/yUw05


Ostatnio edytowany przez Kamil_, 27.9.2011 13:08, edytowano w sumie 1 raz
skrócono link przy użyciu serwisu Google - forum wyglądało nieczytelnie


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Zapuszczone szlaki rowerowe w Chrzanowie
PostWysłany: 27.9.2011 13:05 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
Odświeżam temat. Odcinek od wąwozu Simota praktycznie nie istnieje jako ścieżka. Wczoraj usunąłem pomiędzy Skałką Triasową a dawną jednostką wojskową w Bolęcinie 2 spore zwoje drutu kolczastego zerwanego z ogrodzeń i wdeptanego w ziemię ciężkim sprzętem. Ścieżka jest zryta niemiłosiernie, ale niektórym może się to podobać - w końcu to czarny szlak rowerowy. Leśnicy zostawiają po sobie ogromną ilość niebezpiecznych gałęzi i konarów. Pozytywny efekt wycinki to lepsza widoczność znaków, negatywny - zmiana krajobrazu przez którą łatwo zabłądzić. Kamieniołomy na trasie rozrastają się i wkrótce zaczną pożerać szlaki. Szlak czerwony w rejonie Os. Niepodległości właśnie został przecięty przez budowę obwodnicy: czy jest przewidziany w projekcie np. przejazd dla rowerów?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3