www.forum.przelom.pl
https://przelom.pl/forum/

USTANAWIAMY KOLEJNY REKORD POLSKI - już 6 grudnia
https://przelom.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=7683
Strona 1 z 1

Autor:  maximus tiberius [ 24.11.2016 18:43 ]
Temat postu:  USTANAWIAMY KOLEJNY REKORD POLSKI - już 6 grudnia

Siema,
za organizatorem:

"MOKSiR zaprasza serdecznie chrzanowian w dniu św. Mikołaja na chrzanowski rynek. Tam o godzinie 12.00 podejmiemy próbę ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób z figurkami Mikołaja.

Załącznik:
ustanawiamz_rekord_polski__500.jpg
ustanawiamz_rekord_polski__500.jpg [ 37.16 KiB | Obejrzany 20702 razy ]


Św. Mikołaj jest patronem Chrzanowa od 2007 roku. Pod wezwaniem św. biskupa z Mirry jest też najstarszy kościół parafialny w Chrzanowie, który odegrał bardzo istotną rolę w dziejach miasta na przestrzeni stuleci. Była to jedna z najstarszych i najważniejszych świątyń dla mieszkańców Chrzanowa i ziemi chrzanowskiej już od początku jej powstania. Kościół wybudowano jeszcze przed 1325 r., jako gotycką budowlę. Do dzisiaj stoi w centrum miasta jako jeden z jego najpiękniejszych i najstarszych zabytków. Próba ustanowienia rekordu ma na celu odświeżenie tak wspaniałej tradycji dnia św. Mikołaja, przybliżenie jego postaci mieszkańcom i przypomnienie, że postać św. Mikołaja kojarzy się z dobrocią, obdarowaniem i troską o człowieka. Ma też być wielkim wydarzeniem otwierającym miesięczny Chrzanowski Jarmark Bożonarodzeniowy w mieście.

Przypomnijmy, że w 2012 roku w Chrzanowie ustanowiono rekord w największej liczbie osób w czapkach mikołajowych na głowie. Na Placu Tysiąclecia uczestniczyło wówczas w tym niesamowitym wydarzeniu 1971 osób.

Tym razem będziemy ustanawiać rekord na Rynku w Chrzanowie w największej liczbie osób z figurkami Mikołaja. Nasz rekord będą oceniać kontrolerzy Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych Polskie Rekordy i Osobliwości. Zapraszamy do udziału w zabawie. Wystarczy zabrać ze sobą figurki Mikołaja wykonane z dowolnego surowca np. ceramiczne, drewniane, pluszowe, czekoladowe. 6 grudnia spotkajmy się na Rynku, by uczcić święto patrona Chrzanowa!"

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/