Ostatnia wizyta: Obecny czas: 19.3.2024 3:53


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: woodstock 3-4 sierpien 2007
PostWysłany: 9.5.2007 12:15 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 9.5.2007 11:31
Posty: 20
Miejscowość: stąd
aaale beda goscie, sekielski i morozowski czy jak im tam... a zadne zespoly jeszcze nie ujawnione.
odnosze wrazenie ze woodstock zamienia sie w komercyjny plastikowy medialny kicz. od kiedy przeniesli do kostrzyna: stragany z balonikami jak na odpuscie, rodziny z dziecmi przychodzace poogladac "malpy w zoo" (z 2 lata temu cala taka rodzinka ubrana na bialo zebrala od nas blotem, jacy byli obuuurzeni!).

jesli tak dalej pojdzie, to lepiej bedziemy mieli najwiekszy w europie wiejski festyn.
. mimo to - ktos sie wybiera? :wink:


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 9.5.2007 21:14 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16.10.2006 21:59
Posty: 181
A masz coś przeciwko? ; )

Sugerujesz, że rodziny z dziećmi nie powinny tam być, tylko sami metale i punkowcy?

Woodstock jest organizowany w podzęce za datki na Oriestrę i myślę, że więcej ofiarowały rodziny niż punkowcy i metale.

Woodstock powinien być dla każdego!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 9.5.2007 21:28 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Na pewno na następny raz przyjdą, skoro się ich obrzuca błotem a do tego nie widzi nic idiotycznego w takim postępowaniu. I dziwić się później opinii społecznej o tam przyjeżdżających.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 15.5.2007 15:24 

Dołączenie: 19.12.2006 16:17
Posty: 19
Cytuj:
Na pewno na następny raz przyjdą, skoro się ich obrzuca błotem a do tego nie widzi nic idiotycznego w takim postępowaniu. I dziwić się później opinii społecznej o tam przyjeżdżających.


No tak, ale po co tam przychodzą jeśli nie chcą słuchać muzyki tylko popatrzeć na fanów zespołów punoowych, czy rockowych. Nie wpieniłby cię tekst w stylu:
- Tatusiu zobacz jaką ten pan ma fryzurę i kolczyk w nosie!!!
- Tak widzę synku, żebyś ty nigdy taki nie został.
Skoro nie wiedzą co to symbolizuje i nie słuchają punku, to nie mogę zabronić im tam być, ale czego oni tam szukają, niech idą na dyskotekę.

'vale!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 15.5.2007 17:19 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
To nie znaczy, że trzeba ich obrzucać błotem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 16.5.2007 18:13 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.11.2006 12:43
Posty: 414
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 57
Slaughter napisał(a):
Skoro nie wiedzą co to symbolizuje i nie słuchają punku, to nie mogę zabronić im tam być, ale czego oni tam szukają, niech idą na dyskotekę.

może lubią oglądać jak to ładnie ująłeś "małpy w zoo". to właśnie dzięki takim zachowaniom (obrzucanie błotem) wyrobiłem sobie opinie o takich koncertach jak woodstock i rocku, metalu, punku itp. i uważam to wszystko za beznadzieje i bande kryminalistów którch powinno sie wystrzelać. ale może kiedyś znajdą się porządni ludzie którzy za to że ktos słucha innej muzyki nie będą go wysmiewać i obrzucac błotem... marzenia eh te marzenia.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 16.5.2007 20:07 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16.10.2006 21:59
Posty: 181
Przesadzasz ( :


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 17.5.2007 17:57 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.11.2006 12:43
Posty: 414
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 57
Może przesadzam, ale jak na razie zdania nie zmienie, chyba ze mnie ktos mile zaskoczy:)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 17.5.2007 19:39 

Dołączenie: 19.12.2006 16:17
Posty: 19
Cytuj:
i uważam to wszystkoza beznadzieje i bande kryminalistów którch powinno sie wystrzelać


Cytuj:
może kiedyś znajdą się porządni ludzie którzy za to że ktos słucha innej muzyki nie będą go wysmiewać i obrzucac błotem


Skoro każdy punk, czy metal to dla Ciebie kryminalista to może zacznij zmiany od siebie, a nie od innych.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 19.5.2007 6:39 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.11.2006 12:43
Posty: 414
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 57
Siebie zmieniac nie musze, bo nikogo na koncertach nie obrzucam błotem ani nie robię zadym. A to, że mam takie zdanie jakie mam jest tylko konsekwencja tego co sie dzieje na takich koncertach. To tak jak z kibicami, chodzą na mecze tylko dla zadym i co ich nie nazwiesz kryminalistami? Jakby sie normalnie zachowywali to pewnie nie mieliby takiej opini jaką mają.

A i jeszcze jedno. Mnie nie przeszkadza kto jakiej muzyki słucha tylko jak się zachowuje. A sam kilka postów wyżej przeczytałeś jaki to koleś dumny był z tego, że kogos błotem obrzucił. To co mam mu pomnik postawić za to? Dla mnie ktos taki to bandzior. Ale może dla ciebie to super gościu...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 19.5.2007 19:14 

Dołączenie: 19.12.2006 16:17
Posty: 19
Cytuj:
To tak jak z kibicami, chodzą na mecze tylko dla zadym i co ich nie nazwiesz kryminalistami?


Ale od razu nie powiem, że wszyscy kibice to kryminaliści, jeśli wśród 100 pseudokiboli będzie jeden normalny kibic to nie nazwę całej grupy kryminalistami ze względu na prawdziwego, a ty nazywasz każdego punk'a, który jedzie na Woodstock kryminalistą co zilustruję przykładem:

Cytuj:
wyrobiłem sobie opinie o takich koncertach jak woodstock i rocku, metalu, punku itp. i uważam to wszystko za beznadzieje i bande kryminalistów którch powinno sie wystrzelać.


pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 19.5.2007 21:28 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.11.2006 12:43
Posty: 414
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 57
Tak masz rację, tak właśnie uważam. Może kiedyś zdanie zmienię, ale żeby to zrobić musiałoby się wiele zmienić.
Ale to tylko moje zdanie, każdy ma inne i wyrabia je sobie na zupełnie innych wartościach.

A co do pseudokibiców to chyba nie może być "dobrego pseudokibica" bo już sama nazwa wskazuje, że jest zły. Więc jesli juz znalazłby sie "dobry" to chyba nie byłby juz pseudokibicem tylko kibicem...

Dobra koniec tematu. Tu chyba miało pisac się o koncercie, a nie o tym kto jakie zdanie ma o kim.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 22.5.2007 13:50 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 9.5.2007 11:31
Posty: 20
Miejscowość: stąd
Mystasia, tamta rodzinka dostała błotem, bo przechodzili koło "kąpieliska" więc zaliczyli "kupką" jak każdy. Nawet radiowóz był cały oblepiony, pałkarze w środku siedzieli i zaśmiewali się z zabawy. Rodzinka poszła do nich na skargę, a oni tylko uchylili szybę i krzyknęli "to po co tędy łazicie?". Zrozumieli, że to ich wina, że przechodzili akurat w sąsiedztwie błota i po chwili śmiali się jak wszyscy. To jest właśnie urok woodstocku, a jeśli Ciebie tam nie było, to powstrzymaj się od komentarzy. Wyłazi twój poziom... Jesli masz zamiar strzelać do ludzi tylko z powodu tego, jakiej muzyki słuchają i jak wyglądają to nie zdziw się, kiedy ktoś nazwie cię faszystą.

Na woodstocku każdy ma prawo bawić się tak jak lubi, niestety pchająca się drzwiami i oknami komercha wprowadzi zaraz swoje "standardy" i "normy" oraz szereg ogrniczeń, które zabiją tę cudną, niepowtarzalną atmosferę, dla której woodstock odwiedzają ludzie z CAŁEGO ŚWIATA.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23.5.2007 8:00 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.11.2006 12:43
Posty: 414
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 57
Cytuj:
Na woodstocku każdy ma prawo bawić się tak jak lubi, niestety pchająca się drzwiami i oknami komercha wprowadzi zaraz swoje "standardy" i "normy" oraz szereg ogrniczeń, które zabiją tę cudną, niepowtarzalną atmosferę, dla której woodstock odwiedzają ludzie z CAŁEGO ŚWIATA.


No to się bawcie:) A co do komerchy to nie wydaje mi się żeby to było coś złego. Jakby nie komercha to ludzie nie wiedzieliby w ogóle że niektóre zespoły istnieja. Przykład chocby chrzanowskie Antidotum. Dotąd znali ich tylko ludzie z okolic, a teraz jak już se w Łodzi czy gdzieś tam nagrywają i w jakiejś znanej wytwórni to może pozna ich cała Polska.

I jeszcze a propos tego co napisałeś, że niby ja chcę strzelac do ludzi którzy słuchaja innej muzyki. Chyba mnie źle zrozumiałeś. Mnie nie przeszkadza kto jakiej muzyki słucha tylko jak się zachowuje. Dla mnie może sobie słuchać nawet mojej sąsiadki grającej na nerwach męża byleby nie robił zadaym i "nie obrzucał innych błotem". Chyba teraz juz rozumiesz? Przecież mozna iść na koncert i dobrze się bawić, a nie iść, upić się, naćpać i robić zadymy, prawda? <--- nie chodzi mi w tym zdaniu konkretnie o woodstock, ale ogólnie. Mam nadzieję, że jasno wyjaśniłem o co mi chodziło i że to zrozumiałeś:)

A teraz pozdrawiam:)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 23.5.2007 9:06 

Dołączenie: 19.12.2006 16:17
Posty: 19
Cytuj:
A co do komerchy to nie wydaje mi się żeby to było coś złego.


Możliwe, że dzięki komercyjności poznaliśmy wiele zespołów, ale piosenki nagrywane dla kasy, bez przesłania pozbawione są tego fajnego orginalnego klimatu. Mniej znane zespoły grają to co lubią i nie obchodzi ich czy coś na tym zarobią ,ważne, że są w Polsce ludzie, którzy ich słuchają i lubią ich słuchać. Zespół o nazwie KSU nie dał się skomercjalizować, są outsiderami polskiej sceny muzycznej, a są jednym z najlepszych zespołów punk-rockowych w Polsce. Teraz zespoły, które pokażą się na MTV to odrazu komercha, bardzo możliwe, słucham niektórych i moimz daniem czegoś im brakuje. Poprostu na twojej muzyce bogacą się inni ludzie, to całe scenowe przedstawienie nie musi ładnie wyglądać, nie potrzeba kolorowych strojów i łądnych okładek płyt to jest właśnie ta cała pieprzona komercja i to jest złe, że teraz jak ktoś ma ładną buźkę może zrobić wielką karierę. Fragment piosenki "Punk Rock Story" zespołu Zbeer:

"Dwa rodzaje piwa, a wina jeszcze mniej
Glany znowu pękły-taśmą sobie sklej
Kupiłem sobie płytę, pamiętam jak dziś
:-) Pistols, koncert w kiciu, to dopiero hit
Nie było wtedy giełdy ,nie handlował nikt
Wtedy na punk rocku nie zarabiałeś nic
Byli fajni kumple, kilku jest do dziś

Niektórzy gryzą kwiaty, od spodu, nie ma ich"

Cytuj:
odnosze wrazenie ze woodstock zamienia sie w komercyjny plastikowy medialny kicz.


Wogóle Rock i Punk coś straciły, są Punki, mają ideologię, ale mało robią, znów przytoczę fragment tej samej pisoenki:

"Wtedy nie znałem hasła - United punk & skin
My byliśmy dobrzy - oni byli źli
Niekiedy patrze w okno - i myślę co za świat
To już nie ten punk rock - coś tutaj jest nie tak
Coś mi tu nie pasuje, czegoś mi tu brak
Choć chłopcy mają glany, nie chcą żyć na wspak
Co powiesz na swastykę? Jak Vicious-chyba wiesz?
To na zasadzie buntu, no punku, nie gniewaj się


I wiesz co chciałbym jeszcze? Chciałbym zejszczać się
Po prostu w radiowozie - no punku, chyba wiesz?
A może byśmy punku, zdemolowali bar?
Jak za dawnych czasów - alkohol i punk
A potem znów na dołek - przecież wiesz jak jest
Przecież jesteśmy śmieci - traktują nas jak wesz
I wiesz co jeszcze punku - chodź zjemy wstrętną rzecz
Na przykład suchą bułkę, nie ma kasy, żresz co jest"

Niechodzi tu o zadymy, ale jakąś działalność, manifestacje, chociaż czasem zdarza się, że Federacja Anarchistyczna coś organizuje, ale to głównie w dużych miastach.

pzdr


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3