Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 19:08


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Szlachetna Paczka 2014 w Trzebini
PostWysłany: 16.9.2014 7:21 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Aby zostać Wolontariuszem tegorocznej edycji projektu w Trzebini i zanieść do rodzin trochę dobra i uśmiechu, nie musisz poświęcać wiele. Wystarczy odrobina dobrej woli, szczypta czasu i garść empatii. Przeczytaj, jak możesz pomóc! Zajrzyj na http://www.superw.pl lub http://www.szlachetnapaczka.pl.

Aby Paczka mogła zaistnieć w Trzebini, potrzebna jest pomoc Wolontariuszy i Darczyńców, bo razem możemy więcej. Wspólne zaangażowanie zaowocuje w grudniu radością wielu rodzin, do których trafią "szlachetne paczki"...

Wiem, że wśród wielu obowiązków trudno jeszcze znaleźć czas na coś więcej... Ale zdaję sobie sprawę, że tak naprawdę chcemy pomagać, bo wierzymy, że warto. Rodziny, które odwiedzimy, które zakwalifikujemy do projektu, otrzymają pomocną dłoń. To my ją do nich wyciągniemy. To jeden z powodów, dla których warto zostać wolontariuszem.

Zerknij, proszę, tutaj: https://www.superw.pl/rekrutacja2014/login/25845.html

Jeśli zdecydujesz się być w Drużynie W, czyli wśród ludzi, dla których liczy się dobro, odezwij się!!! Wypełnij formularz rekrutacyjny! Później tylko szkolenie, rozmowa z rodzinami, kontakt z Darczyńcą i w połowie grudnia finał akcji.

Razem możemy więcej. Myślmy globalnie, ale pomagajmy lokalnie!


Załączniki:
szlachetna paczka.jpg
szlachetna paczka.jpg [ 10.08 KiB | Obejrzany 66917 razy ]
Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Szlachetna Paczka 2014 w Trzebini
PostWysłany: 9.10.2014 10:30 
Wojtku H. : Miło, że zachęcasz do różnych akcji pomocowych. Tym bardziej, ze jesteś nieanonimowy - Twoje zdjęcie jest dostępne, jako kandydata na miejskiego radnego z KW pana Adamczaka.
Sadzę, że takie zaangażowanie pro publiko bono zobowiązuje. Także miło Ciebie widzieć - jako lektora przy boku naszego księdza proboszcza St.Bercala. Ale to także zobowiązuje dla dobra publicznego, tj. dla wiernych jak i niewierzących.

Mam dla Ciebie taką niezbyt trudną propozycję, mając na uwadze Twoje obecne społeczne zaangażowanie - mam nadzieję, że ten Twój autentyczny zapał jest nie tylko związany z aktualną kampanią wyborczą.
Otóż przechodząc przez nasz Adamczykowo-Szczurkowy Ryneczek, nieraz zadaję pytanie któremuś z tych wolnych ptaków przebywających na tymże Ryneczku. Pytanie nieskomplikowane: jak się pan czuje, czy nie jesteś głodny? Oczywiście, tylko w przypadku nie zapijaczonej fizjonomii pytanego. A muszę stwierdzić, że obecnie te "wolne ptaki" przeważnie są trzeźwe, jednakże niemiłosiernie zabiedzone i często głodne.
W takiej sytuacji idę do pobliskiego sklepiku i kupuję np. temu Mirkowi S. chleb i coś do chleba z konserw mięsnych.
Jeżeli idzie o tego Mirka, to jest takim samym "ziomalem" trzebińskim, jak i ja i Ty. W ubiegłym roku pani redaktor Ewa Solak zamieściła w Przełomie interesujący artykuł o "niebieskich ptakach" z Krzeszowic i z Trzebini. Także w tym artykule przedstawiła Mirka, jednakże w sytuacji niezbyt jednoznacznej.
Mam nadzieję, że Pani Redaktor Solak w jakiś sposób uruchomiła doraźną pomoc dla tych "niebieskich" i wolnych od trosk dnia codziennego, jednakże bezdomnych i często głodnych.

Bo widzisz Wojtku, nie sztuka zaistnieć wśród ludzi sytych i wykształconych, żyjących w względnym dobrobycie i aspirujących do klasy średniej. Bytuje u nas także underclass. Czasem należałoby się niżej pochylić i przyjrzeć się bacznie temu bytowi.
Niestety, ci z podklasy nie pachną fiołkami i nie operują perfekcyjnym angielskim (chociaż można by się niekiedy pomylić).
Ale i Ty możesz im pomóc. Zaglądnij ( a masz niedaleko) na nasz Rynek i porozmawiaj np. z tym Mirkiem.
Poznasz go bez trudu, bo jest podobny do naszego księdza proboszcza. Także łysy i także z zarostem. Co do odżywienia i bytowania rzeczonych - to już odległości w latach świetlnych.

Hmm........"Szlachetna Paczka"? Niezła inicjatywa, zwłaszcza w obliczu już obecnej kampanii wyborczej.
A bez "Szlachetnej Paczki" nie mozna pomóc? Musi być tak medialnie?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Szlachetna Paczka 2014 w Trzebini
PostWysłany: 9.10.2014 10:39 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Tylko że ten "Mirek" wymusza pieniądze na alkohol co mnie już spotkało dwa razy z tym że mu nie dałem. Dasz raz i już się nie odpędzisz. Inni z jego grona tego nie robią. Mają klasę. I ich poważam. Ale tego "Mirka" uważam za zwykłego degenerata. Nie za to że mu się nie powiodło ale za to że wymusza i niekiedy grozi.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Szlachetna Paczka 2014 w Trzebini
PostWysłany: 9.10.2014 10:58 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
jendrku, mam do Ciebie nieskomplikowaną propozycję: zainteresuj się głębiej "Szlachetną paczką". Dowiedz się, w jaki sposób i komu pomaga.

Bo aż oczy przecierałem ze zdumienia, jak przeczytałem Twojego posta. A szczególnie zdanie "Bo widzisz Wojtku, nie sztuka zaistnieć wśród ludzi sytych i wykształconych, żyjących w względnym dobrobycie i aspirujących do klasy średniej." - w kontekście Szlachetnej Paczki jest czymś po prostu niepojętym.

P.S. Mieszkałem na Rynku parę lat i tematyka "niebieskich ptaków" jest mi dobrze znana... A żeby sprawa była jasna, Wojtka H. z kolei nie znam i nie uważam, abym miał prawo publicznie oceniać jego motywacje.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Szlachetna Paczka 2014 w Trzebini
PostWysłany: 9.10.2014 11:09 
Drogi Witku: Masz rację, i ja z nim miałem taką sytuację. Ale go odpowiednio wyprostowałem - mając na uwadze jednak tę "ziomalską" znajomość.
Mirek od dłuższego czasu jest w miarę trzeźwy, wystarczy dla niego jedno piwo i już jest wstawiony.
Po prostu jest wycieńczony, nocuje po piwnicach. Jeżeli nadciągająca zima będzie mroźna, to jej nie przeżyje.
A Przełomie będzie krótka wzmianka - że o to w zimnej piwnicy odszedł w niebyt następny wszystkim nam znajomy "niebieski ptak".
Jeżeli istnieje niebiańskość dla tych "niebieskich ptaków" - to ku chwale Bożej. Ale przedtem zazna przedsionka piekła.

Witku - jestem daleki od osądzania kogoś, jako degenerata. Bardziej na to miano zasługują ci mieszkający w ogrzewanych mieszkaniach, syci i mający rodziny - a maltretujący swoje żony, jak i dzieci. Przełom jest pełen informacji o tego typu degeneratach - i co z tego wynika?
Uczynił Ci kiedy jakąś krzywdę ten Mirek? W przypadku jego natarczywości wystarczy tylko stanowcze nie.
A nigdy nie wiadomo, jaki los nas spotka. Czy też czeka. Np. wyrzucą Cię z własnego mieszkania i pójdziesz na ulicę. Instynkt przeżycia zmusi Cię o proszenie tych 2 złotych. Z początku grzecznie, potem coraz natarczywiej. Czy wtedy będziesz zasługiwał na miano degenerata? Z punktu widzenia sytego społeczeństwa może i tak.
Zazwyczaj los życiorys nam pisze.. Dla jednych dobry, dla innych wredny. Jak mocno upadniesz i nikt Ci pomocnej ręki nie poda - to już się nie podniesiesz.

Jabu: bądź tak grzeczny i swoje przemyślenia zachowaj dla siebie. Ani myślę z Tobą polemizować w tym temacie. Kiedyś miałem nawet tę "przyjemność" z Tobą - co do polemiki w tejże drażliwej kwestii.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Szlachetna Paczka 2014 w Trzebini
PostWysłany: 9.10.2014 11:12 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
jendrek napisał(a):
Jabu: bądź tak grzeczny i swoje przemyślenia zachowaj dla siebie. Ani myślę z Tobą polemizować w tym temacie. Kiedyś miałem nawet tę "przyjemność" z Tobą - co do polemiki w tejże drażliwej kwestii.


Przykro mi, jendrku, ale musiałeś mnie z kimś pomylić?

Nie przypominam sobie, abyś kiedykolwiek ze mną prowadził jakąś polemikę.

A swoje przemyślenia mam prawo wypowiadać tutaj tak samo, jak Ty.

-- 9.10.2014 11:44 --

No tak, przypomniałem sobie, o którą polemikę Ci chodzi.

No, skoro tamta kulturalna wymiana argumentów wyklucza dalszą dyskusję ze mną, to trudno. :-)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Szlachetna Paczka 2014 w Trzebini
PostWysłany: 9.10.2014 12:59 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Proszę nie łączyć kampanii wyborczej z wolontariatem w Szlachetnej Paczce. Szlachetna Paczka to projekt ogólnopolski (i dlatego tak mocno medialny, nie tylko w większych miastach, ale i miejscowościach), nikt nikomu nie zabroni zaktywizować się i samemu włączyć w ten projekt. O idei Szlachetnej Paczki nie będę się rozpisywał, ale skierowana jest ona do osób w trudnej sytuacji materialnej, ale nie do osób roszczeniowych... Projekt musi być medialny, aby trafić do jak największej grupy odbiorców...

W Szlachetnej Paczce działam nie pierwszy raz, w poprzednich edycjach byłem i wolontariuszem, i pomagałem w przygotowaniu paczki dla jednej rodziny. Nie neguję pomagania globalnego, ale też nie będę stawał w obronie pomocy lokalnemu społeczeństwu. Oba warianty są potrzebne i to od nas zależy, do którego się włączymy. Można biernie stać z boku i wysłać SMS-a, a można zostać wolontariuszem (lub Darczyńcą) i poświęcić swój czas... Możliwości jest wiele...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Szlachetna Paczka 2014 w Trzebini
PostWysłany: 10.10.2014 0:07 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
I ja przecieram oczy ze zdumienia gdy czytam wywody Jędrka.
Ktoś robi coś dobrego i pomaga. Ktoś inny mu zarzuca że nie pomaga jeszcze innym. No normalnie nie pojęte.

Popatrzyłem z ciekawości na stronę szlachetnej paczki i widzę, że zaczęła działać w 2001 roku. To całkiem spory kawałek czasu:
http://www.szlachetnapaczka.pl/o-projekcie

Na stronie Wojtka czytam, że brał udział w szlachetnej paczce już w 2011 roku
http://wojciech-hajduk.pl/wiecej-o-mnie/
Zaiste długa kampania wyborcza.

Zakładam że Jędrek miał dziś ciężki dzień, bo zabranianie innemu uczestnikowi forum (Pan_Jabu) głosu jest co najmniej dziwne.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Szlachetna Paczka 2014 w Trzebini
PostWysłany: 10.10.2014 18:48 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Drogi Jendrku.
Pisząc o degeneracji miałem na myśli tylko i wyłącznie tegoż "Mirka" nie za to że mu się nie powiodło ale za to że wymusza groźbami pieniądze na alkohol. Znam też osoby które też proszą o pieniądze na alkohol i dla mnie oni nie są degeneratami. Oni nie grożą. I tu jest cały problem naszej niezgodności. Nikomu nie życzę takiej sytuacji i by było ich jak najmniej a najlepiej by ich nie było wcale.

-- 10 Paź 2014 18:51 --

Znam też osoby które pomagały takim osobom którym "noga się podwinęła" by wyszły na prostą i to kilka razy. I one nie chciały tej pomocy. Wolały żerować na ludziach i instytucjach państwowych.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Szlachetna Paczka 2014 w Trzebini
PostWysłany: 11.10.2014 19:14 
Nie znoszę hipokryzji i wszelkiej działalności pod publiczkę. Jak i mówienia - że należy dawać te wędki, a nie gotowe ryby. "Szlachetna Paczka" niech i będzie szlachetna, jednakże bez błysków fleszów i ustawiania do obiektywu darczyńcy/wolontariuszy oraz obdarowanych. Bo to rodzi różne emocje. Często niezdrowe. A i czas przedwyborczy w takim przypadku dany "wolontariusz" wykorzystuje do celów politycznych.

Nie jestem św.Franciszkiem i nie zamierzam nim być. Chociaż św.Franciszek to także patron ekologów - a nie tylko biednych i bezdomnych.
Jeżeli pomagam, to bez rozgłosu i bez chwalby w mediach, czy na tym forum.
Bo np. ci nieznoszący i nienawidzący bezdomnych mogliby się srogo na mnie pomścić. Tak, jak w przypadku Tomka Motylińskiego. Popełnił błąd na fejsie z tym publikowaniem naśladownictwa św.Franciszka.
Także i mnie zdarza się zabrać bezdomnego do marketu i pozwolić mu na zakup niezbędnej żywności. Jednakże bez nagłośnienia - jaki ja to jestem "miłosierny". Wystarczy mi jego serdeczne "bardzo dziękuję".

A dni mam ani lepsze, ani gorsze - zaskoczony Tinygerze. Bez medialności, kato-hipokryzji i udawania szlachetnego darczyńcy oraz dawcy "wędek" z wirtualnymi przynętami.
W życiu już dużo widziałem, jak i przeżyłem. Medialności chorobliwie nie cierpię, jak i wszelakiej maści hipokrytów. Hipokryzję wyczuwam z daleka.

Do poczytania, link: http://www.tvp.info/16200972/informatyk ... o-samochod


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Szlachetna Paczka 2014 w Trzebini
PostWysłany: 12.10.2014 9:19 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.7.2007 16:12
Posty: 364
Pochwały: 24
Proszę zerknąć, jakie efekty udało się osiągnąć w Szlachetnej Paczce - link. Z wielką ciekawością zobaczę, jak można osiągnąć porównywalne wyniki bez kampanii informacyjnych, całkowicie anonimowo, nic nie mówiąc nikomu, docierając do osób, które same o pomoc nikogo nie proszą itp. itd. Powodzenia :)

Pochwały przyznane za posta: 3


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Szlachetna Paczka 2014 w Trzebini
PostWysłany: 12.10.2014 20:46 

Dołączenie: 10.3.2009 15:02
Posty: 8
Pochwały: 5
Kochani tu chodzi o pomoc w jakiejkolwiek formie, jeśli ktoś chce dać zywność w trakcie zbiórki dla Banku Żywności w marketach - niech daje; inny może wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - też bardzo zresztą medialna akcja; ktoś pomoże staruszce w zakupach - super; ktoś inny angażuje się w Szlachetną Paczkę chwała mu za to. Niech każdy po prostu pomaga jak umie najlepiej, byleby nie fundować alkoholu tak dla świętego spokoju, żeby się odczepili.
Wojtek z bratem byli wolontariuszami, teraz Wojtek jest liderem. Nawet jeśli by niby robił to w ramach kampanii wyborczej, w co wątpię, to jeśli z tego wyjdzie coś dobrego - cieszmy się.
Z tego co się orientuje to przez ostatnie lata nie było lidera w Trzebini. Super, że znalazł się chętny. Wiem, że ta akcja nie zawsze ma wymiar tylko danej chwili. Część osób otrzymuje jeszcze pomoc po akcji, może już nie materialną, ale nie raz w formie pomocy w zrobieniu zakupów, czy po prostu dobrego słowa, które wiele może zdziałać. Ja do tej pory spotykam rodzinkę, u której byłam wolontariuszem i Oni i ja bardzo dobrze to wspominamy. Super, że są ludzie , którzy chcą pomagać i to na prawdę mądrze. Bo pomocy nie udziela się osobom roszczeniowym. Najczęściej jak idzie się do takiej rodziny na wywiad to trzeba wyciągać co byłoby im niezbędne i to nie dlatego, że mają wszystko, tylko dlatego, że wstyd im prosić.
Wojtka chwalę za liderowanie i życzę mu, żeby znalazł niezbędną do przeprowadzenia akcji liczbę wolontariuszy i żeby każda rodzina znalazła swojego darczyńcę.
Wojtku trzymam kciuki za powodzenie akcji w tym roku!

Pochwały przyznane za posta: 3


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Szlachetna Paczka 2014 w Trzebini
PostWysłany: 23.11.2014 13:00 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Baza Rodzin w potrzebie już otwarta! Wolontariusze spisali się na medal!

Darczyńcy, jeśli chcecie pomóc, zerknijcie na http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny, wybierając rodzinę z woj. małopolskiego, z rejonu TRZEBINIA. Dobro powraca!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3