www.forum.przelom.pl
https://przelom.pl/forum/

Propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini
https://przelom.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=6713
Strona 1 z 2

Autor:  bronek [ 30.7.2014 10:57 ]
Temat postu:  Propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

Chciałbym za pośrednictwem Przełomu zapytać, jaką propozycję na czas wakacji ( i nie tylko) ma TCK dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym z osiedla Północ, ZWM i ogólnie rozumianego centrum Trzebini.
Wszystkie dzielnice naszego miasta posiadają działające w okresie wakacji domy kultury. Dla ogromnej rzeszy dzieci z centrum nie organizuje się nic. Proszę nie mówić tu o ofercie PMDK, gdyż jego położenie, oddalone od centrum uniemożliwia samodzielne dotarcie do niego dzieciaków, gdy rodzice są w pracy. (ruchliwa ulica Kościuszki). Nie rozumiem dlaczego na osiedlu ZWM (SP8) czy działającym od jakiegoś czasu w strukturach TCK Dworze Zieleniewskich nie można zorganizować takich zajęć jakie prowadzą inne dzielnice. O ile mi wiadomo dla dzieciaków z rejonu Sokoła też nie ma nic. Proszę "Przełom" o skierowanie zapytania do dyrekcji TCK dlaczego tak się dzieje i co zostanie zrobione, aby to zmienić.
Proszę także o odpowiedź dlaczego nie można uruchomić w Dworze zajęć nauki gry na instrumentach, czy innych kół, jak to ma miejsce w innych dzielnicach.

Autor:  TCK [ 4.8.2014 7:59 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

Zapraszamy na http://www.tck.trzebinia.pl oraz https://www.facebook.com/TCKwTrzebini
gdzie publikujemy na bieżąco planowane imprezy. Zachęcamy do śledzenia naszych propozycji.

Już jutro zapraszamy dzieci do DK Sokół, a w sobotę dorosłych i dzieci na trzebiński Rynek.

Na co dzień zapraszamy do kina, aktualnie prezentujemy cykl kina letniego w bardzo niskich cenach biletów.
Repertuar kina letniego: http://kino.tck.trzebinia.pl/index.php/kino-letnie

Nasze propozycje publikuje również prasa, Urząd Miasta oraz zaprzyjaźnione instytucje na swoich stronach internetowych i profilach facebookowych. Staramy się również na bieżąco informować Forumowiczów "Przełomu".

Image

Image

Autor:  bronek [ 4.8.2014 13:56 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

Dziękuję za piękny plakat i propozycje Kina Sokół, ale nadal nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie o zajęcia codzienne, takie, jakie mają wszystkie osiedla i sołectwa dla dzieci. Gry zabawy, wycieczki, spędzenie kilku godzin pod opieką instruktorów każdego dnia! Aby 7 latek z ZWM-u czy Osiedla Północ, lub Piaski mógł pójść do kina, rodzic musi pójść z nim ze względów bezpieczeństwa i znacznej odległości.
Rozumiem, że w tym roku trochę za późno na organizację takich zajęć, ale liczę, że Dyrekcja TCK zaplanuje je w SP8 lub Dworze w czasie najbliższych ferii zimowych.
I bardzo proszę TCK o odpowiedź na to właśnie zapytanie

Autor:  tinyger [ 6.8.2014 11:41 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

Na okres wakacji w SP8 jest Świetlica Plus.
Natomiast w kwestii stałych zajęć w roku szkolnym, to oferta w Dworze byłaby bardzo fajna.

Autor:  WH1991 [ 6.8.2014 13:07 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

Dwór w ciągu roku szkolnego organizuje tzw. "poranki umuzykalniające" (http://www.tck.trzebinia.pl/index.php/1 ... eniewskich), ale zgadzam się, że ofertę warto rozszerzyć i skoncentrować wokół dzieci i młodzieży, bo oferta spotkań ogólnych dla Dorosłych i mniejszych (koncerty, eventy itd.) jest dość dobra, sam z niektórych spotkań korzystałem, więc jestem zadowolony ;-)

Autor:  marek_knoski [ 10.8.2014 7:54 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

Ludzie. Centrum kultury to nie świetlica, półkolonie ani przechowalnia dla dzieci. A już tym bardziej nie mają nic wspólnego ze szkołą na ZWM. Bronek - poczytaj sobie statut tej i innych instytucji.
Poza tym, Bronek, na KAŻDE zajęcia opiekun/rodzic ma obowiązek przyprowadzić swoje dziecko a nie puszczać przez wieś w samopas. Kolejna dziura w twoim rozumowaniu - masz w nosie PMDK, bo "jest przy ruchliwej ulicy" a w kolejnych zdaniach domagasz się zajęć w Sokole (przy tej samej ruchliwej ulicy), na które chcesz puszczać w samopas swojego dzieciaka.

Autor:  bronek [ 11.8.2014 6:19 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

odpowiadam na trochę niegrzeczny post.
1. TCK organizuje takie zajęcia o jakie pytałem we wszystkich sołectwach i osiedlach naszej gminy. Nie pisałem mojego postu będąc czegokolwiek nieświadomym. Statut tej instytucji także nie jest mi obcy. Sformułowania o przechowalni w ogóle nie rozumiem, bo tu chodzi o aktywnie spędzony czas a nie o przechowanie dziecka.
Ponadto nie miałem zamiaru wysyłać swoich dzieci do Sokoła, gdyż leży on daleko. Polecam czytanie ze zrozumieniem.
Nie pojmuję napastliowości i nieuzasadnionych zarzutów. Polecam sprawdzenie, jak wygląda akcja Lato w placówkach TCK i sprawdzenie czy istnieje w centrum ośrodek zapewniający dzieciom takie właśnie zajęcia.
Rozumiem, że hejterstwo dociera i na Forum Przełomu, ale bez rzetelnego czytania postów i rzetelnych wpisów staje się jedynie tylko wizytówką hejtera.

Autor:  vigonh [ 10.11.2014 16:57 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie zajęcia całoroczne proponuje TCK w Trzebini dla dzieci w wieku 3-6 lat. Nie ukrywam, że już wstępnie się pytałem w wrześniu 2014 i niestety Dyrekcja miała niby zorganizowąć zajcia w październiku 2014 i dać znać telefonicznie. I niestety cisza. Nie jestem to końca pewny czy wszystko funcjonuje tak jak powinno.

Zerknąłem nota bene na stronę internetową i podobno jakieś zajęcia są: http://www.tck.trzebinia.pl/index.php/d ... gram-zajec tylko ciężko wyczuć czy to jest stała pozycja czy to jest w ogóle aktualne bo nie ma nawet daty aktualizacji.

Autor:  vigonh [ 21.11.2014 17:36 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

Widzę że Redakcja też nie specjalnie się tematem przejmuje a szkoda... Mógłby być ciekawy temat

Autor:  Ewa Solak [ 24.11.2014 10:01 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

Dzien dobry,
Z informacji przekazanych przez pracowników TCK zajęcia dla namłodszych odbywają się w większości domów kultury podległych tej instytucji. Informacja na ten temat jest też na stronie internetowej, dla przykładu Willa NOT: http://www.tck.trzebinia.pl/index.php/d ... gram-zajec. (szczegóły pod nr tel. 32 612 14 97). W DK Sokół ponoć nie uruchomiono takich zajęć, gdyż nie zebrała się grupa. W razie pytań, proszę o kontakt,
Pozdrawiam:-)

Autor:  Gość [ 25.11.2014 9:54 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

Czy Pani zapytala, jak ta grupa miala sie zebrac? Byly jakies ogloszenia i na jakie zajecia?

Autor:  marek_knoski [ 25.11.2014 18:55 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

hehehe a nie wysłali ci zaproszenia do domu? I grafik? I kartki na święta? W Sokole jest
kino, uniwerek dla starszyzny, administracja, punkt turystyczny, i zajęcia szachowe, językowe, teatralne, pilatesy i inne takie... i pewnie coś jeszcze, o czym nie wiem. Kto się interesuje, ten wie!

Autor:  Gość [ 26.11.2014 14:12 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

No, wolalbym dostawac do domu informacje co sie dzieje w Sokole niz propagande od Szczurka.
W kazdym razie Marku chyba o czym innym rozmawiamy.
Nawiasem szachy i pilates :)

taka piosenka kiedys byla:
a kulura tu podobno jest
swiadczy o tym nasz wspanialy dom kultury
nawet z jego okien plynie nieraz jazz
to dlaczego jest jak jest nie rozumiem

Autor:  bronek [ 10.12.2014 11:27 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

Odpowiedź Pani Ewy nie bardzo dotyczy mojego pytania. Sokół nie leży w centrum. Placówką kulturalną tej okolicy jest raczej Dwór Zieleniewskich, który wchłonęło TCK. Moje pytanie było skierowane w okresie wakacji i odnosiło się raczej do braku akcji LATO.
Ale tak z ciekawości. Pani Ewo proszę o informację, czy Sokół prowadzi akcję LATO albo FERIE? Bo może coś przeoczyłem.
Nie chcę się czepiać bezpodstawnie.

Autor:  vigonh [ 7.1.2015 19:34 ]
Temat postu:  Re: propozycje TCK dla dzieci z centrum Trzebini

Powiem inaczej. Byłem zainteresowany zajęciami dla małych dzieci i zostawiłem nawet nr telefonu, ale niestety ani w Sokole, ani na Wodnej nie dostałem żadnej odpowiedzi. Poza tym, że plan zajęć się tworzył przez cały wrzesień i miał wystartować w pażdzierniku.

Moze po prostu jest tak, jak jeden z przedmówców napisał w piosence :

"a kulura tu podobno jest
świadczy o tym nasz wspanialy dom kultury"

A może właśnie chodzi o to, żeby się grupy nie zbierały, bo takie małe dzieci to zbyt duży kłopot? Tego nie wiem i to są przypuszczenia. A tak robi się tylko działania pozorowane i tak żeby nie móc powiedzieć, że nic się nie robi, bo jednak coś się robi.

Poza tym takie zarządzanie w domu kultury wcale nie jest nisko opłacane. Wystarczy zerknąć w stare oświadczenia majątkowe. Ciekawa lektura. Polecam poczytać. Jak na prowincję, to stawek nawet krakusi mogą pozazdrościć.

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/