Ostatnia wizyta: Obecny czas: 20.4.2024 13:52


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: tv cyfrowa naziemna
PostWysłany: 26.5.2012 21:45 

Dołączenie: 28.9.2011 16:18
Posty: 8
Miejscowość: Chrzanów Północ
Witam
Chciałbym poznać opinie na temat odbioru cyfrowej tv w Chrzanowie bo sam mam problem z jej odbiorem.
Z tego co już przeczytałem wynika że najbliższy nadajnik jest w Katowicach?
Testowałem już 2 anteny ( siatkową i pokojową - żadnych efektów )- na ul. Grzybowej w Chrzanowie - powinna być skierowana na zachód ale mieszkanie mam z oknami od wschodu więc nie ma szans na Katowice, a Kraków znowu daleko i nie wiem czy jakaś antena z kierunków N-E-S coś złapie ? Na zachód nie ma szans więc proszę o porady od kogoś kto odbiera sygnał...a może zostaje tylko kablówka lub satelita?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: tv cyfrowa naziemna
PostWysłany: 26.5.2012 22:20 

Dołączenie: 12.10.2009 13:29
Posty: 272
Pochwały: 32
Chyba jedyna opcja jest taka żeby umówić się ze sprzedawcą na kupno anteny kierunkowej, ale pod warunkiem, że jeżeli nie będzie dzialac to pozwoli Ci oddać i zwróci pieniądze. Ja osobiście odbieram właśnie sygnał z Katowic, na siatkowej cały czas były problemy, natomiast na kierunkowej całkiem inna sytuacja.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: tv cyfrowa naziemna
PostWysłany: 27.5.2012 8:41 

Dołączenie: 28.9.2011 16:18
Posty: 8
Miejscowość: Chrzanów Północ
tak właśnie zrobiłem, na targu dogadałem sie z chłopkiem że jak nie zadziała to oddaje i wczoraj jedną oddałem, a tą drugą też oddam i wezme długą kierunkową. Mam wątpliwości czy coś złapie skoro nie mam dostępu na zachód, ale pozostanie jeszcze satelita i TNK bo potrzebuje tylko 1,2 i tvn.
Możesz podać jaką antene kierunkową posiadasz, bo jest wybór ogromny ?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: tv cyfrowa naziemna
PostWysłany: 27.5.2012 17:54 

Dołączenie: 12.10.2009 13:29
Posty: 272
Pochwały: 32
Dokladnie Ci nie podam, bo zadnych oznaczen nie ma. Dlugosc okolo metra, kosztowala 50zl w sklepie elektronicznym na swietokrzyskiej (idac od rynku w dol ten sklep do ktorego sie schodzi po schodach). Tak w ogole to polecam sie wlasnie tam udac zamiast na targ.

Co do odbioru to mieszkam na gorce, ale antena jest schowana na strychu (dach blaszany), a i tak odbiera wszystkie muxy + jakies kanaly czeskie (marnie bo marnie, ale jednak). Dlatego wydaje mi sie, ze jezeli ustawisz ja odpowiednio to i tak powinien Krakow odbierac. Chociaz to oczywiscie zalezy od wielu czynnikow.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: tv cyfrowa naziemna
PostWysłany: 27.5.2012 18:49 

Dołączenie: 28.9.2011 16:18
Posty: 8
Miejscowość: Chrzanów Północ
byłem w tym sklepie i sprzedawca stwierdził że tylko taka kierunkowa może mi coś złapać i jak widać miał racje, więc będę testował, chociaż jak przyglądałem sie to nikt na elewacji takiej anteny kierunkowej zamontowanej nie ma, tylko satelity i siatkowe. Dam znać o rezultatach.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: tv cyfrowa naziemna
PostWysłany: 27.5.2012 19:33 

Dołączenie: 12.10.2009 13:29
Posty: 272
Pochwały: 32
Dziwne jest to co mowisz, ja kierunkowych widze calkiem sporo na roznych budynkach. W kazdym razie sprobuj, u mnie po zmianie anteny siatkowej ze wzmacniaczem na kierunkowa bez wzmacniacza roznica jest ogromna, bez porownania lepiej.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: tv cyfrowa naziemna
PostWysłany: 27.5.2012 20:54 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Jeszcze parę miesięcy temu odbiór był w miarę przyzwoity. Obecnie na siatce u mnie przez dzień jest ok a wieczorami wiele programów znika - brak sygnału.
A i tak żona mnie urabia by pozbyć się tv.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: tv cyfrowa naziemna
PostWysłany: 5.6.2012 20:43 

Dołączenie: 28.9.2011 16:18
Posty: 8
Miejscowość: Chrzanów Północ
dzisiaj kupiłem na świętokrzyskiej antene kierunkową tx-5000 , za 140zł ze wzmacniaczem i w końcu udało mi sie złapać kanały cyfrowe a jest ich 15 - tvn-y chodzą idealnie, tvp1 i tvp2 szarpie obrazem ale to może kosmetyka do ustawienia,lub przez złą pogode dzisiaj, w każdym razie polecam takie anteny bo inne nie znajdowały nic poza analogowymi, a mam ustawioną w kier. wschodnim i niemal poziomo. Na prawde niezbyt wiele anten widać podobnych na osiedlu więc nie ma jak sie sugerować z ustawieniem jej, ale porozglądam sie po innych blokach jeszcze dokładniej, bo tvp1 do piątku trzeba mieć ustawione idealnie :pada:


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: tv cyfrowa naziemna
PostWysłany: 7.6.2012 15:05 

Dołączenie: 6.5.2012 18:48
Posty: 3
Najprościej jest zajrzeć na stronkę dvbtmap.eu sprawdzić ukształtowanie terenu do nadajnika. W naszym rejonie pracują trzy nadajniki dvb-t. Kraków - Chorągwica, Katowice - Kosztowy oraz Wisła - Skrzyczne.
Mieszkając w Alwerni z tych wszystkich nadajników mam dobry odbiór na antenie siatkowej. Problemem jest tylko MUX3 z TVP2 HD, ale to wina niskiej mocy nadajników na Chorągwicy i Kosztowach. Skrzyczne nie ma MUX3. Ważne jest też aby dobrze ustawić antenę. Ja to robię za pomocą kompasu i jakoś sygnału mam zawsze dobrą.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: tv cyfrowa naziemna
PostWysłany: 30.9.2012 1:19 

Dołączenie: 13.12.2011 11:41
Posty: 1
Miejscowość: Myślachowice
W myslachowicach na najtanszym tunerze za 8$ takim
http://www.buyincoins.com/gallery/pc/us ... ver-01.jpg

Odbiera mi jeden mux (ten z tvn) tylko ze ta malutka antene musialem obrocic do poziomu.

Kiedys w chelmku ustawialem na podobnej antenie ( 3x wieksza dookolna) i zauwazylem ze wystarczy odchylic ja o pare stopni w inna strone i juz niema zadnego obrazu.
Dopiero jak bardzo powolutku ja obracalem szukajac sygnalu to po kilkunastu minutach znalazlem jedyna pozycje w ktorej odbieral mi tv 3 muxy + jakies czeskie kanaly (antena dookolna z wzmacniaczem za ok 50zl ).

A pozycja "bata" anteny byla przechylona pod katem ok 45st - troche sie zdziwilem, ale nieznalazlem innego ustawienia anteny.
Moze w tym tkwi problem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3