Ostatnia wizyta: Obecny czas: 25.4.2024 5:12


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Teatr widzę ogromny......w Trzebini.
PostWysłany: 2.2.2011 23:06 

Dołączenie: 11.5.2007 18:13
Posty: 660
Pochwały: 86
Kiedyś już wspominałem. Sale w MGOKSiR-ze często wypełniano (i nadal się wypełnia) "na rozkaz" dzieciakami ze szkól. Przychodziło pismo do dyrektorów, ze tyle i tyle dzieci ma na taka godzinę przyjść, złotych zapłacić odpowiednia ilość i koniec... Stąd pełne sale częstokroć (acz nie zawsze oczywiście!).


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Teatr widzę ogromny......w Trzebini.
PostWysłany: 3.2.2011 0:11 

Dołączenie: 11.4.2006 8:32
Posty: 47
Pochwały: 3
Ateńczyk ma rację


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Teatr widzę ogromny......w Trzebini.
PostWysłany: 3.2.2011 14:58 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 8.12.2010 10:45
Posty: 87
Pochwały: 4
Czy ktoś w dzisiejszych czasach coś jeszcze robi na rozkaz? ja moich dzieci nigdzie na rozkaz nie posyłam. Same wyciągają kieszonkowe i idę do kina Sztuka jak coś w szkole ogłoszą...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Połączenie instytucji kultury
PostWysłany: 5.2.2011 20:44 

Dołączenie: 11.4.2006 8:32
Posty: 47
Pochwały: 3
Na stronie Urzędu Miasta jest informacja o połączeniu Dworu Zieleniewskich i Mgoksir-u w jedną instytucję kultury http://www.trzebinia.pl/index.php?id=12 ... ,show,1451. Zdania na temat zasadności tego działania są jak wiadomo podzielone.
Mnie zaciekawiło jedno. Dlaczego akurat od 1 maja ma to nastąpić a nie np. od 1 czerwca. A w ogóle najlepiej byłoby żeby od nowego roku (bilans i inne sprawy księgowe, a tak nawet nie jest to półrocze). Dlaczego burmistrzowi się tak spieszy? Czy ktoś może jest zorientowany?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Połączenie instytucji kultury
PostWysłany: 7.2.2011 14:14 
Moderator

Dołączenie: 16.3.2006 6:52
Posty: 113
Witam, postaram się umówić na spotkanie z panem burmistrzem, by porozmawiać z nim na temat planowanego połączenia Dworu Zieleniewskich i MGOKSiR-u. W uchwale przyjętej przez radnych na ostatniej sesji jest mowa o zamiarze ich połączenia. Zatem ostateczna decyzja, czy faktycznie tak się stanie, jeszcze nie zapadła.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Teatr widzę ogromny......w Trzebini.
PostWysłany: 7.2.2011 18:30 

Dołączenie: 15.12.2010 18:23
Posty: 62
Pochwały: 3
Dla mnie wyjazd do Teatru, Filharmonii to wydarzenie , czas na relax . Nigdy nie korzystałam z atrakcji Dworku czy Domu Kultury czy jak to się tam zwie . Nie korzystałam i nie skorzystam . Takich osób jak ja jest w Trzebini więcej , czy zatem jest sens zamykać szkoły , a inwestować w działalność teatru amatorskiego ?
Ja nie widzę w tym żadnego sensu .


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Teatr widzę ogromny......w Trzebini.
PostWysłany: 7.2.2011 20:11 
Pani Redaktor G.Kaim: Tak, na razie jest to zamiar. Obecnie burmistrz Trzebini zasięgnął opinii radnych, jest ona po myśli pana burmistrza jako "zamiar". Do 1 maja 2011r "zamiar" będzie się destylował i nabierał mocy. To jest mocy urzędowej.
Sam pan burmistrz tak na 100% nie jest przekonany co do oszczędności w budżecie kultury - czytając ten wpis na stronie UM Trzebinia:
- Oszczędności finansowe w tym przypadku są na dalszym planie. Główną ideą połączenia obu instytucji jest stworzenie jeszcze lepszej oferty kulturalnej dla naszych mieszkańców. Chcemy, by w Dworze Zieleniewskich odbywały się imprezy kameralne, a w nowoczesnej i dużo większej sali widowiskowej w Domu Kultury „Sokół" koncerty i recitale gwiazd estrady, by wszyscy chętni mogli je zobaczyć. Nie może być tak, że na bardziej popularnych imprezach w Dworze Zieleniewskich publiczność musi z braku miejsca stać w holu albo na schodach, skoro tą samą imprezę można zorganizować w „Sokole"- stwierdził Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini.
Jestem częstym bywalcem w Dworku. Pamiętam tylko jedną taką sytuację, gdzie "chętni" z braku miejsc stali w holu i na schodach. A było to na tym spektaklu jubileuszowym (Gala). Krzesła zostały ustawione na długośći Sali Lustrzanej - i bardzo słusznie. Tylko, że trzy pierwsze rzędy zostały zarezerwowane dla UM i lokalnych VIPów. To i "chętni" zmuszeni zostali do zajęcia miejsc w holu - ale siedzieli, a nie stali.
Gdy jest "nadprogramowa" publiczność na danym spektaklu w Dworku, to miłe Panie z personelu dostawiają zazwyczaj dodatkowe krzesła w tejże Sali. I po kłopocie.

Tekila. Twoje prawo, Twój wybór. Ja natomiast korzystam z atrakcji Dworku czy też Sokoła. Wyprawa do Opery lub Filharmonii np. Krakowa jest nieco kłopotliwa. Może i dowartościowuje a nawet nobilituje. Ale jest to wyprawa. A w Dworku mam pod nosem "obcowanie" (na niwie doznań kulturalnych) z artystami wysokiej klasy. I to sobie bardzo cenię. Np. wysłuchanie porywającego koncertu szopenowskiego w kameralnej atmosferze i w wykonaniu światowej sławy pianistów. Całkiem inne doznania, aniżeli te w Filharmonii. Bo w odleglości kilku metrów i przy autentycznym fortepianie - a nie przy jakiejś maszynie elektronicznej z muzycznymi bitami.

Nie słyszałem, że: "zlikwidujmy szkolnictwo w Gminie, a doposażmy instytucje kultury". Raczej ci, co wykazują likwidacyjne ciągoty w odniesieniu do szkolnictwa, z kulturą na wysokim poziomie niewiele wspólnego mają.
Nie interesuje ich opera czy też filharmonia tudzież teatr. Może kabaret, bo to właściwy poziom dla nich.
Teatr amatorski, jak sama nazwa wskazuje - nie będzie powodem zwiększenia kosztów na "kulturę". Pan Paterak jest etatowym pracownikiem MGOKSiR, i należy z Jego talentu wycisnąć tyle - ile się da.
Jeżeli ksiądz Sławomir Kowalski będzie otwarty na inicjatywę współpracy teatru przykościelnego z teatrem w Sokole - to czemuż nie? Tu amatorzy i tu także amatorzy. Możemy wszyscy na takiej współpracy skorzystać.
Albo jechać do teatrów w Krakowie lub do Teatru Zagłębia w Sosnowcu.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Teatr widzę ogromny......w Trzebini.
PostWysłany: 7.2.2011 22:07 

Dołączenie: 15.12.2010 18:23
Posty: 62
Pochwały: 3
Szanowny Druidzie Przełom powinien Ci płacić za Twoje cenne zaangażowanie na forum . Bardzo sobie cenię Twoje opinie :) . Faktycznie wole Kraków . Dworek czy MOKiS to raczej namiastka artystycznych wrażeń . Wzbudzenie zainteresowania ,pobudzenie do szukania mocniejszych artystycznych wrażeń .
Bardzo dobrze ,że w naszej gminie działa teatralna inicjatywa społeczna . Szkoda tylko , że jej działalność nie jest szeroko propagowana np. przez Przełom . Uważam ,że teatr amatorski itp inicjatywy powinny być finansowanie przez stowarzyszenia , sponsorów , aktorów - amatorów , nie powinny obciążać budżetu gminy .
Faktycznie nie likwiduje się szkolnictwa , by wspomagać kulturę . Niepokojące są jednak informacje , że zmniejsza się fundusze na edukację gminną . To budzi niepokój . Piszą o tym problemie nauczyciele na forum o edukacji .


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Teatr widzę ogromny......w Trzebini.
PostWysłany: 7.2.2011 22:14 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Tekilo: która teatralna inicjatywa społeczna nie jest szeroko propagowana przez "Przelom"?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Teatr widzę ogromny......w Trzebini.
PostWysłany: 7.2.2011 22:22 

Dołączenie: 15.12.2010 18:23
Posty: 62
Pochwały: 3
Próbowałam znaleźć odpowiedni temat na forum poruszający ten problem . Znajdę to zacytuje . Głowę daję , że czytałam ubolewanie osoby , która zarzucała gazecie brak zainteresowania wystawianą sztuką .


Ostatnio edytowany przez Tekila 7.2.2011 22:33, edytowano w sumie 2 razy

Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Teatr widzę ogromny......w Trzebini.
PostWysłany: 7.2.2011 22:31 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
No to poczekam cierpliwie na ten cytat. Pozdrawiam.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Teatr widzę ogromny......w Trzebini.
PostWysłany: 7.2.2011 22:33 

Dołączenie: 15.12.2010 18:23
Posty: 62
Pochwały: 3
Znalazłam

..."pawelsiejka
Temat postu: Zakład
PostWysłany: 30.11.2010 21:21

Dołączenie: 2.7.2008 12:20
Posty: 27
Tak się zastanawiam, dlaczego na stronach Przełomu nie ma żadnej wzmianki o spektaklu wystawianym od soboty do dzisiaj w "Sokole"? Spektaklu niezwykłym - stworzonym przez grupę amatorów, lecz jakże profesjonalnym, wciągającym i niezwykłym. Oby jak najwięcej tego typu wydarzeń. Korzyść większa, aniżeli popisy naszych kandydatów na burmistrza... A organizatorom i twórcom szczere gratulacje. Byliście wspaniali!

vilejka
Temat postu: Re: Zakład
PostWysłany: 1.12.2010 15:03

Dołączenie: 17.10.2008 22:21
Posty: 26
Dzięki za miłe słowa. Spektakl, tak zresztą jak poprzednie, niezwykły. Wiele osób, które go widziały, stwierdziło, że w niczym nie ustępuje spektaklom w wykonaniu profesjonalistów. Też mnie to zastanawiało, czemu Przełom się tym nie zainteresował-było mnóstwo plakatów na mieście, więc na pewno wiedzieli. Ale cóż, widocznie dla Przełomu to za mało "sensacyjny" temat..
"...

Pozdrawiam Pani Alu


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Teatr widzę ogromny......w Trzebini.
PostWysłany: 8.2.2011 9:15 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Tekilo: jeśli na temat tego spektaklu w "Przełomie" nie było żadnej wzmianki, to bardzo mi przykro. O ile dobrze pamiętam, wcześniejsze były zauważone.
Przy okazji pragnę wyjaśnić, że nasze "wzmianki", w tym wyprzedzające informacje kulturalne oraz relacje, powstają nie na podstawie lektury plakatów na mieście, ale na bazie systematycznej współpracy z organizatorami przeróżnych wydarzeń. To także ich zadanie, aby informacja o ciekawej inicjatywie czy wydarzeniu dotarła na czas do mediów lokalnych. Naszym zdaniem jest zredagowanie tej informacji. Co do relacjonowania imprez kulturalnych, to uczciwie przyznam: jest ich tak wiele na ziemi chrzanowskiej, że wszystkich nie jesteśmy w stanie relacjonować. Bardzo zależy nam jednak, aby jak najpełniejszy serwis z zapowiedziami wartościowych wydarzeń był co tydzień do dyspozycji Czytelników. Temu służy nasz Informator na str. 24, a także weekendowy serwis kulturalny w internecie.
Informacje kulturalne faktycznie nie mają "sensacyjnego" charakteru co zauważa nieco złośliwie vilejka, ale w "Przełomie" ich nie brakuje. Myślę, że żadna z gazet ukazujących się w powiecie chrzanowskim nie poświęca im tyle miejsca co my.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Teatr widzę ogromny......w Trzebini.
PostWysłany: 8.2.2011 15:05 

Dołączenie: 21.3.2010 20:23
Posty: 5
Co do Spektaklu Zakład - Przełom będzie miał okazję o tym napisać bo 20 lutego będzie można go zobaczyć w Chrzanowie w MOKSiRze. Było to ogłaszane podczas niedzielnej mszy. Znalazłam również artykuł na ten temat http://glos24.pl/artykul/sztuka-o-koncu ... -nie-tylko
Jeśli chodzi o grupę teatralną to osobiście nie zgadzam się ze słowami Druida: "Jeżeli ksiądz Sławomir Kowalski będzie otwarty na inicjatywę współpracy teatru przykościelnego z teatrem w Sokole - to czemuż nie? Tu amatorzy i tu także amatorzy. Możemy wszyscy na takiej współpracy skorzystać."
Myślę, że to jaki poziom prezentuje grupa, to ciężka praca Księdza i reżysera M. Kobierskiego a przede wszystkim ludzi, którzy do tej grupy należą. Pan Paterak będzie miał okazję się wykazać bo zorganizowanie takiej grupy to nie lada wyzwanie. Pamiętam jak ksiądz na wizytach kolędowych werbował chętnych i miał z tym spory kłopot aby namówić ludzi na udział w takim przedsięwzięciu. Dopiero po spektaklach okazało się, że to zaszczyt pracować w takiej grupie i wtedy chętnych pojawiło się znacznie więcej. O ile dobrze pamiętam w pierwszym spektaklu brało udział około 20 osób a już w tym ostatnim na pewno ponad 30. Uważam, że pan Paterak raczej nie powinien korzystać z dorobku tych wszystkich osób, bo wg mnie może to spowodować niepotrzebny zamęt. I jeszcze jedno - pan Kobierski był reżyserem, scenarzystą i sam dobierał muzykę do wszystkich spektakli. Ciekawe czy pan Paterak też będzie pracował w podobny sposób - nie sądzę. Oglądając zrealizowane przez tego pana filmiki dla trzebińskiej telewizji internetowej, mam spore wątpliwości co do jego talentu, o którym mówił pan Szczęśniak. A filmik z Grupą Rafała Kmity - po prostu żenada...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Teatr widzę ogromny......w Trzebini.
PostWysłany: 8.2.2011 15:52 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Lili: dziękuję za informację o nowym spektaklu. Przyznam szczerze, że przeoczyłam wcześniejsze recenzje "Zakładu" na forum. Pamiętam jednak, że o poprzednim przedstawieniu w wykonaniu amatorskiej grupy parafialnej od Piotra i Pawła na pewno pisaliśmy.
Szkoda, że informacja o przedstawieniu w Chrzanowie pojawiła się na razie tylko po niedzielnej mszy św. Mam nadzieję, że dotrze i do nas. W przyszłym tygodniu z przyjemnością zachęcimy mieszkańców do udziału.
Podzielam Pani pogląd, że łączenie inicjatywy już istniejącej, wypracowanej, z czymś czego jeszcze nie ma raczej nie ma sensu, natomiast uważam, że scena Sokoła powinna służyć wszystkich lokalnych artystom i parafialna grupa teatralna powinna być na nią zapraszana jak najczęściej.
Z oceną reżyserskiego talentu Zbigniewa Pateraka i pomysłu dyrektora Szczęśniaka na nowy teatr poczekajmy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3