Ostatnia wizyta: Obecny czas: 29.3.2024 8:05


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ku pamięci
PostWysłany: 7.5.2010 16:24 

Dołączenie: 29.3.2010 10:46
Posty: 65
Dnia 3 maja 2010 roku postawiono w chrzanowskim parku miejskim tablicę kamienną z wygrawerowanym napisem:
Pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i 94 Ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.
chciałbym poruszyć ten temat gdyż bardzo mnie dotknęło to co przeczytałem i co powyżej zostało zacytowane. Znalazłem tam jeden błąd. Otóż katastrofa nie miała miejsca "pod Smoleńskiem" jak to uwidoczniono na tablicy tylko w Smoleńsku. Niedowiarki mogą sprawdzić. Ale nie o taki drobiazg mi chodzi. To co chciałem zauważyć to brak szacunku do osób którym jest poświęcony. Dlaczego? Dlatego, że wymienia prezydenta i małżonkę a resztę pozostawia anonimową. Jeśli ktoś chciał upamiętnić prezydenta to niepotrzebnie napisano o pozostałych 94 ofiarach. Jeśli natomiast jest poświęcony wszystkim ofiarom to wymieniamy wszystkie nazwiska, albo nie wymieniamy żadnego. IMHO w obecnym stanie jest to nieładne, niegrzeczne i niestosowne.

Nie wiem kto jest autorem tego tekstu, ale liczę na to, że się wypowie w tej kwestii.
Liczę również na to, że każdy kto przeczyta wypowie się w tym temacie, czy jego odczucia są podobne, czy to może ja jestem przewrażliwiony?

_________________
Co to za różnica czy będą mnie truć zgodnie ze starą czy zgodnie z nową normą.
Spalarnie starego też były zgodne z normami i nieszkodliwe.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3