Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 21:25


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Kt
Mur 0%  0%  [ 0 ]
Hedache 0%  0%  [ 0 ]
Helter Skelter 0%  0%  [ 0 ]
Over Sight 50%  50%  [ 1 ]
Bo przecie? nie Big Cyc 50%  50%  [ 1 ]
Razem głosów : 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Szatańskie wersety na Dniach Chrzanowa?
PostWysłany: 16.6.2007 17:13 

Dołączenie: 2.5.2007 10:24
Posty: 45
Jak napisała gazeta Przełom:

„Według ks. Grzegorza Pieroga, wikarego chrzanowskiej parafii pw. Matki Bożej Różańcowej, jeden z zespołów muzycznych obraził podczas Dni Chrzanowa uczucia religijne chrześcijan.”

„Uczestniczył (jeden z czytelników - przyp. jamz) w procesji, podczas której ks. Grzegorz Pieróg, wikary parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie nawoływał wiernych do przeprosin za brak reakcji na występ zespołu, jego zdaniem, publicznie obrażającego Pana Jezusa. Nie wiadomo, o którą kapelę chodziło księdzu, bo ostatnio pozostaje nieuchwytny dla dziennikarzy. W grę może wchodzić któraś z młodzieżowych grup rockowych, śpiewających sobotnim popołudniem, lub występujący tego samego dnia wieczorem Big Cyc, mający w repertuarze kontrowersyjne teksty piosenek.”

„- Grupy młodzieżowe to uczestnicy III Powiatowego Przeglądu Kapel. Wszystkie, za wyjątkiem Ower Said (Over Sight - przyp. jamz), wykonały swój krótki repertuar. Ower Said - laureat przeglądu, wystąpił jako support przed zespołem Łzy. Wokalistka Ower Said wykonała covery. Kapela Mur gra hardrocka. Tworzą ją chłopcy wykształceni muzycznie, W swoich tekstach nie poruszają sprawy wiary w Boga. Grupa Hedache też gra mocnego rocka. Helter Skelter bazuje na coverach. Żaden z tych zespołów nie może być podejrzewany o satanizm, bo nie wskazują na to ani słowa piosenek, ani ubiory - dodaje Czosnek (Stanisław Czosnek - konfenansjer, którego serdecznie pozdrawiam - przyp. jamz).”

W związku z tym proponuję powyższą ankietę :) Zapraszam też na stronkę www.hedache.webd.pl <- w celach eksploracji jaskini Szatana oczywiście :twisted:

_________________
http://www.hedache.pl <- zobacz mój zespół. Muzyka, video, aktualności, kontakt. Rock'n'roll!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 16.6.2007 22:51 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16.10.2006 21:59
Posty: 181
Sam nie wiem jak było i nie interesuje mnie to za bardzo, jak obraził jakiś zespół, to ma to na sumieniu.

Nie ma co robić z tego większej afery.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 16.6.2007 23:45 

Dołączenie: 2.5.2007 10:24
Posty: 45
Dla mnie to tylko po prostu typowy, sztampowy, tradycyjny, powielany wielokrotnie schemat, w którym jakaś osoba wypowiada się na temat, o którym nie wie nic :) Warto pokazywać takie zachowania, może to coś zmieni w mentalności niektórych ludzi.

_________________
http://www.hedache.pl <- zobacz mój zespół. Muzyka, video, aktualności, kontakt. Rock'n'roll!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 17.6.2007 16:18 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Jeżeli wikariusz coś wspomniał o słowach obrażających Pana Jezusa, to mógłby łaskawie podać o co mu konkretnie chodziło - jakie słowa i jaki zespół. Bo styl oskarżania "ktoś coś powiedział, ale nie wiadomo kto co" może pasuje do obecnej rzeczywistości w naszej ojczyźnie, ale mnie osobiście niezbyt odpowiada. Dopóki nie ma konkretów, to nie powinno być tematu.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 7.7.2007 9:55 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 9.5.2007 11:31
Posty: 20
Miejscowość: stąd
znowu bezsenswone ujadanie klechów!!!

a to wszystko po to, żeby odwrócić uwagę ludzi od tego co oni wyrabiają!! remont kościoła, no tak, przecież riuna, rozsypywał się, a Bóg nakazal przede wszystkim dbać o budynki - biedne dzieci głodne i siedzące całe wakacje przed blokiem, kogo to obchodzi? tzreba im jeszcze dowalić za satanizm.

I zamist zatrudnic bezrobotnych, daliby ludziom zarobic i kazdy by skorzystał, wzieli jakąś najdroższą firmę do renowacji zabytków. Taki zabytek to o d... rozbić!! Straszy tylko i psuje krajobraz. No ale to świetny dowód jak można się urządzić nic nie robiąc i żerując na innych.

Fałszywi obłudnicy, sami czytają o tym, jak Jezus wygonił kupców ze świątyni. A oni co?????
Rzygać się chce po prostu. Niech nie zabierają głosu w sprawach, które ich nie dotyczą.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 7.7.2007 13:51 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16.10.2006 21:59
Posty: 181
I masz tu trochę racji, choć nie do końca.

Nie chce mi się rozwijać mojej myśli, może innym razem : )


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 8.7.2007 8:03 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Nie lubię demagogicznego antyklerykalizmu...
Jest wiele negatywnych rzeczy w Kościele, ale należy o nich rzeczowo dyskutować, a nie "rzucać mięsem". Jeśli budynek jest zabytkowy to nie może go remontować byle kto.
A co do innych zarzutów - Kościół jest organizacją dobrowolną, więc nikt nie musi ani do niego należeć, ani go wspierać.
I na koniec jeszcze jedna myśl - szkoda, że widzisz tylko jedną stronę medalu, a nie dostrzegasz działalności pozytywnej - Caritasu, fundacji ks. Zaleskiego i pracy wielu innych księży, którzy rzeczywiście mają powołanie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13.7.2007 9:52 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 9.5.2007 11:31
Posty: 20
Miejscowość: stąd
rabbani napisał(a):
Jeśli budynek jest zabytkowy to nie może go remontować byle kto.


Tak. Bardzo zabytkowy. Kościół MB Różańcowej to ten koło MOKSIR-u. Zabytek na skalę UNESCO, ma chyba z 1000 lat i widać było, że się rozwalał, prawda? :twisted:


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 13.7.2007 10:16 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Rzeczywiście - mój błąd, założyłem iż chodzi o ten drugi.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu:
PostWysłany: 14.7.2007 8:13 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16.10.2006 21:59
Posty: 181
Proboszcz Bryja mówił parę tygodni temu z ambony, że za komuny nie były dostępne odpowiednie cegły i że te wierzchowne były beznadziejne - najlepsze zdobyte szły w środek.

Ponoć od paru już lat te wierzchnie cegły nasiąkały wodą i w każdej chwili mogły odpaść, dlatego odpowiednia firma mająca doświadczenie w wypłukiwaniu starych cegieł i wprawianiu nowych się tym zajęła.

Mówił też o impregnatorach, które nie pomagały przez taką, a nie inną jakość cegły.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3