Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 19:59


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: GOW czyli gmina oparta na wyboraźni
PostWysłany: 28.5.2018 17:22 

Dołączenie: 10.3.2018 20:45
Posty: 48
Pochwały: 1
Inspiracja, cytat - "...Wyobraź sobie płonącą górę opon, w samym centrum dużego miasta, łącznie z fajerwerkami z trafo...." - Antoninka [13.05.2018 17:59] - http://przelom.pl/22691-w-trzebini-gada ... dnice.html - wskazanie Antoninki jest już nieaktualne.

To teraz ja. Wyobraźcie sobie w samym centrum Trzebini, na miejscu stadionu piłkarskiego, wielki budynek, a w nim na parterze lodowisko oraz skatepark, na I piętrze kręgielnia, a na II piętrze siłownia oraz szkoła tańca klasycznego, a wyżej jeszcze restauracja z tarasem w stronę Puszczy/Chechła. Stadion w innym miejscu, "przesunięty", może gdzieś tam w stronę byłych zakładów tłuszczowych. Może sportowcy wskażą? I kompleksem administruje "Fundacja Kultury i Rekreacji Gminy Trzebinia" współfinansowana dotacjami poprzez współdziałanie gminy z firmami lokalnymi wraz z wspieraniem przez koncerny energetyczne w tym energią ogrzewania i energią elektryczną.

-- 28.5.2018 17:55 --

i/lub szkoła tańca towarzyskiego

-- 28.5.2018 18:53 --

GOW jest więcej /w programie wyborczy potrzeba by transformacji idei do warunków lokalnych/:
- gospodarka oparta na wiedzy /w Trzebini to była z AGH w Krakowie/,
- gospodarka oparta na wodzie /w Trzebini jest, Chechło, Balaton, wodociągi/,
- gospodarka oparta na węglu /to chyba tylko w Elektrowni oraz w piecach domowych/,
- gospodarka oparta na wojsku /w Trzebini to raczej na jednostkach straży pożarnej czyli trzeba w nie inwestować/,
- gospodarka oparta na własności (gminna, prywatna, inna),
- gospodarka oparta na wsi,
...
ale najbardziej trudna jest gospodarka oparta na wyobraźni w szczególności jak nie ma na nią samorząd pieniędzy. Na idei GOW można ideową "połowę" programu wyborczego dla Trzebini ułożyć?

-- 28.5.2018 18:56 --

- gospodarka oparta na węglowodorach w Trzebini to ....?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: GOW czyli gmina oparta na wyboraźni
PostWysłany: 28.5.2018 19:06 

Dołączenie: 8.10.2016 22:15
Posty: 63
Pochwały: 24
rozumiem że zgłaszasz swoją kandydature na burmistrza?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: GOW czyli gmina oparta na wyboraźni
PostWysłany: 28.5.2018 19:20 

Dołączenie: 10.3.2018 20:45
Posty: 48
Pochwały: 1
Nie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: GOW czyli gmina oparta na wyboraźni
PostWysłany: 29.5.2018 7:23 

Dołączenie: 21.6.2014 8:40
Posty: 370
Pochwały: 220
A tak konkretnie? Bo na razie same bajki z mchu i paproci.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: GOW czyli gmina oparta na wyboraźni
PostWysłany: 29.5.2018 17:26 

Dołączenie: 10.3.2018 20:45
Posty: 48
Pochwały: 1
stary zgred napisał(a):
A tak konkretnie? Bo na razie same bajki z mchu i paproci.


Jak zamienić bajkę z mchu i paproci w bajkę zaczarowany ołówek? Konkretnie to chodzi o więcej pieniędzy dla piłkarzy czyli jakim pomysłem inwestycji na placu (stadionie) w centrum miasta można by było zarobić dla piłkarzy i mieć nowy stadion przy centrum w innym miejscu, budując w jednej kadencji, i jeszcze, aby mieć tak ułożony impet budowlanego ruchu w centrum na drugą kadencję? Chyba, że nam tu od razu w idei piłkarze przesuną budynek, to wówczas potrzebny byłby inny kontekst. To tak konkretnie w pierwszym przybliżeniu.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: GOW czyli gmina oparta na wyboraźni
PostWysłany: 29.5.2018 17:31 

Dołączenie: 8.10.2016 22:15
Posty: 63
Pochwały: 24
Celowo tak niejasno piszesz? Przygotowujesz grunt pod jakąs inicjatywę czy popierasz moją podaną przy likwidacji gimnazjum nr 1?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: GOW czyli gmina oparta na wyboraźni
PostWysłany: 29.5.2018 18:06 

Dołączenie: 10.3.2018 20:45
Posty: 48
Pochwały: 1
WFman napisał(a):
Celowo tak niejasno piszesz? Przygotowujesz grunt pod jakąs inicjatywę czy popierasz moją podaną przy likwidacji gimnazjum nr 1?


Ja to nie wiem co odpisać na określenia bajka czy niejasno, bo w takim wskazaniu nie ma żadnego konkretnego do czego odniesienia materialnego, technicznego, fizycznego czy organizacyjnego. Z tym gruntem pod jakąś inicjatywę to jeszcze nie wiem. Pomysł powstał j/w cytat i po dyskusji forumowiczów o "gumowisku". Angażują potężny kapitał intelektualny, wiedzy i czasu, ale w coś co istnieje i zmieniło formę. A jak to jest w drugą stronę - od czegoś co nie istnieje, i jest jedynie wyobraźnia? Nie znam Twojej inicjatywy, zapodaj ją tu/zalinkuj jak jest opisana, do porównania.

-- 29.5.2018 18:22 --

Zauważamy, że pojawiło się magiczne określenie - inicjatywa, ono będzie kluczowe dla rozwoju rozważań. We wpisach jest jego postać: "Może sportowcy wskażą?", "od razu w idei piłkarze przesuną budynek".

-- 29.5.2018 18:59 --

Do mojego notatnika [1]: Inicjatywa. Forumowicze z Redakcją napierają na siebie do kogo należała inicjatywa w sprawie "gumowiska". Forumowicze piszą - myśmy pisali, dlaczego Redakcja nie działała? Redakcja odpowiada - myśmy publikowali, dlaczego do swoich wybranych nie udaliście się? Szklana płapka. Widać, słychać i czuć w wyobraźni. To za mało by słowo ciałem się stało.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3