Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 18:44


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 17.10.2018 18:17 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Ulom
akurat tu Jendrek ma rację. Mnie też doszły takie "słuchy" że jednak szykuje się w elektrowni budowa tej spalarni wszelkiego "badziewa" włącznie ze szkodliwymi odpadami. Jedyny ratunek to jak oddadzą w elektrowni "Jaworzno" ten nowy blok o mocy przewyższającej moc całej elektrowni "Siersza" to po prostu zamkną naszą elektrownię. Z tym że na jej miejscu powstanie mała ciepłownia zasilająca ciepło osiedla : Energetyków , Awaryjne , Gaj i kopalniane a w ciepłą wodę osiedla Energetyków i Awaryjne. Czyli też muszą mieć jakieś paliwo do spalania a więc to "badziewie". Chyba że ogrzewanie będzie brane dla tych osiedli z rafinerii "Trzebinia" bo ponoć jest taka możliwość.
Nie należy też zapomnieć o możliwości poszerzenia kopalni piasku w stronę osiedli Siersza i Gaj co będzie skutkować obniżeniem wody na ujęciu wody pitnej na "Lechu" a potem całkowitym zaniknięcie tegoż ujęcia. Więc znów trzeba będzie kupować wodę z Dziećkowic i drogo za nią płacić. A takie są nadal plany.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 18.10.2018 9:42 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
jendrek napisał(a):
Taka dygresja, zwłaszcza skierowana do mieszkańców ścisłego Centrum, z rejonem ulic Słoneczna i Tęczowa włącznie.

Proszę nie ulegać chłopskiej retoryce tego osobnika z klanu Okoczuków - bo Was zaprowadzi na manowce.
Sugerowanie, że kandydat Żuradzki jest z PiS i z tego względu tak w ogóle na PiS się nie głosuje - jest wybitnie błędne i prostackie.


Osobnika? Chłopskiej retoryce? Mieszkańcy terenów wiejskich łączcie się! :)
Nie wiem ile razy trzeba Ci powtarzać, że nie jestem przeciwko p. Żuradzkiemu, ale przeciwko pisowi z dziwną i niezrozumiałą (nawet dla unijnych urzędników) polityką. Nasz kraj jest potępiany, za niekonstytucyjne, a nawet, wg. niektórych, nielegalne działania np. ustawa o sądach powszechnych. Przynależność do Unii zobowiązuje, bo sami się tak pchaliśmy i mimo, że każą nam prostować banany, bierzemy kupę kasy choćby w projektach. Brak odpowiedzialności urzędników za swoje działania - można zniszczyć przedsiębiorcę, zablokować mu konta, doprowadzić do ruiny w imię polskiego prawa, które to po latach przyznaje, że ktoś się pomylił. Słaba Policja, która nie ma pieniędzy na to, aby nas chronić. Wojsko Polskie to jakaś szopka.

https://wiadomosci.wp.pl/o-tadeusz-rydz ... 833054849a

Można niewinnego człowieka wsadzić do pierdla na 15 lat! Można zezwalać na wielkie, finansowe afery, gdzie ludzie tracą wszystko! Co się w tym kraju wyprawia?! To są jakieś jaja! Ja chcę RÓWNOWAGI POLITYCZNEJ, ugrupowań, które będą się wzajemnie kontrolować!, a nie durnej agitacji i np. punktowi programu w pis - BUDOWA HOSPICJUM!, bo taki punkt znalazł się na jednej z ulotek.

A teraz posłuchaj - zacząłeś mnie obrażać publicznie, a przy okazji innych. Przyznaję, początkowo mnie denerwowałeś i nie byłem Ci dłużny, ale po zastanowieniu uważam, że nie powinienem się zniżać do Twojego poziomu. Widzę, że jesteśmy na różnych platformach intelektualnych, a w związku z tym nie ma sensu z Tobą dyskutować. Nie znam p. Żuradzkiego, ale słyszałem, że jest to człowiek na poziomie. Skoro tak go popierasz, to pisząc o klanie Okoczuków, buractwie, itp. pośrednio psujesz mu opinię. Nie zagłosuję na kandydata, który otacza się takimi ludźmi. Reasumując nie poprę pisu, ani PO, bo te tworki trzeba wrzucić do jednego wora i mocno zawiązać. Powtarzam, nie jestem przeciwko p. Zuradzkiemu, ale nie akceptuję pisu i jego członków, którzy muszą robić to co szefunio w "STOLYCY" im każe.
Co dalej pytam? Scenariusz jest prosty - całkowity, bez wyjątku zakaz aborcji, nawet po gwałtach czy w sytuacjach zagrażających życiu kobiety, ceny rosną z prędkością światła, podatki, szkolnictwo, tragiczny rynek pracy, służba zdrowia to horror, afera goni aferę, przekręt na przekręcie. Niedługo pewnie będziemy w Polsce mieć monarchię i nowy poczet królów polskich, no bo Wawel już uruchomiono. Myślę i mam nadzieję, że ludzie utrą im nosa i podzielą władzę na kilka partii, bo tylko w ten sposób mamy szansę na dobre rządy. Poza tym zależność od kościoła. To temat rzeka. Chcę, aby ktoś ich rozliczał i to nie tylko finansowo. Kasa, nieruchomości, brak jakiejkolwiek kontroli, zwiększający się wpływ na władzę w kraju... O kandydatów oczekuję czystych zagrywek, a nie obrażania przeciwników. Skoro więc uważasz każdego za wieśniaka, prostaka, parobka, przydupasa i co tam sobie jeszcze wymyślisz, szkoda mojego czasu na pisanie. Ja już dziś robię sobie ciszę wyborczą. Masz niewiele czasu na agitację. Kandydatom natomiast życzę powodzenia.

-- 19.10.2018 7:45 --

Admyn napisał(a):
jendrek napisał(a):
Taka dygresja, zwłaszcza skierowana do mieszkańców ścisłego Centrum, z rejonem ulic Słoneczna i Tęczowa włącznie.

Proszę nie ulegać chłopskiej retoryce tego osobnika z klanu Okoczuków - bo Was zaprowadzi na manowce.
Sugerowanie, że kandydat Żuradzki jest z PiS i z tego względu tak w ogóle na PiS się nie głosuje - jest wybitnie błędne i prostackie.



To już naprawdę ostatni post przed wyborami - nie mogłem się powstrzymać.

https://przelom.pl/24023-zuradzki-ma-sp ... czuku.html

Chciałbym w sposób "chłopski" i "prostacki" napisać, że z tego co mówili pracownicy gminy, burmistrz Okoczuk jak dowiedział się o tym co się dzieje z dzieciakami osobiście zareagował konkretnym działaniem. Zrobił więc to co powinien. Jako rodzic dziecka, które tam było jestem zadowolony. Po co więc wyciągać sprawy z góry skazane na niepowodzenie - aha, wybory za pasem. Pamiętam 4 lata temu modne było powiedzenie, że kłamstwo mówione wiele razy staje się prawdą. Może więc o to tu chodzi? Poza tym zauważam pewne podobieństwo do poprzednich wyborów, gdzie przed głosowaniem walka była coraz bardziej agresywna i poniżej pasa. Poza tym chyba zmienię nicka na "Chłop_Retoryk". Bawcie się dobrze w niedzielę i niech każdy wybierze co dla niego najlepsze. Nie dajcie się zwieść kłamstwom wyborczym. Pozdrawiam wszystkich serdecznie - Chłop_Retoryk :)

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 19.10.2018 9:10 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Ja Wam Panowie odpowiem tak. Żuradzki czy Okoczuk. Oczywiście w tej sytuacji politycznej Żuradzki i tego nikt i nic nie zmieni, chyba że zorganizowany zostanie pucz, albo inna forma obalenia władzy. Żuradzki ma dobre kontakty w samym rządzie w przeciwieństwie do Okoczuka. Wie gdzie ugrać dla Trzebini, a to dla nas jest ważne. Na Boga trzymajmy kciuki za duże inwestycje w drogi a nawet Orlen bo nic innego NIE mamy. Rozwój infrastruktury, rozwój strategicznych sektorów, dzięki którym możemy być bardziej konkurencyjni a nawet iść drogą Jaworzna - modelowego zaraz po Nowym Sączu miasta. W tym wymiarze politycznym, na który możemy się gniewać, drzeć w niebo głosy etc..i na który w tej danej chwili nie mamy wpływu Żuradzki to dobra kandydatura. Widzę jeszcze jedno - media. Od tego są, aby jego działania rozliczać na bieżąco.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 19.10.2018 10:39 

Dołączenie: 22.8.2018 9:37
Posty: 13
Pochwały: 1
Jak zawsze i wszędzie nie ma na kogo głosować.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 19.10.2018 11:02 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Nie wiem po co są te wybory na burmistrza Trzebini skoro "Przełom" już za nas wybrał p. Okoczuka w pierwszej turze. Zresztą dziwny jest ten artykuł bo nie wiadomo kto go przeprowadził (brak podpisanych dziennikarzy lub dziennikarek). Wygląda mi to bardziej na monolog.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 19.10.2018 12:10 
Moderator

Dołączenie: 16.3.2006 6:52
Posty: 113
witek: wywiad o którym Pan wspomina (z bieżącego numeru "P") to ogłoszenie wyborcze zlecone i opłacone przez KWW Jarosława Okoczuka "Wygraj Trzebinio" - co zresztą jest na stronie w gazecie wyraźnie opisane - i redakcja nie ma z tym materiałem nic wspólnego.
Pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 19.10.2018 19:21 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Dziękuję za odpowiedź i przyjmuję do wiadomości. Czyli wywiad monolog. Sam sobie zadawał pytania i sam na nie odpowiadał. Ale zgodne z prawem. Każdy ma do tego prawo.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 22.10.2018 14:25 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 12.6.2010 10:42
Posty: 101
Pochwały: 82
Klęska Panowie, klęska.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 22.10.2018 18:46 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Czy na pewno Passatwv. Okoczuk wprowadził osiem osób ze swojego komitetu a opozycja też tyle samo. Więc pięcioro to "wolni strzelcy". Pytanie kto ich teraz "zagospodaruje" na swoje "potrzeby". Jeżeli opozycja to Okoczuk nie będzie miał lekko bo jak wiadomo rządzi burmistrz ale rozlicza go rada miasta.

-- 22 Paź 2018 19:10 --

Mała poprawka. Okoczuk wprowadził 9 osób a opozycja 8. Platforma 3 i jeden wolny strzelec ale jakże ważny dla naszej społeczności.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 23.10.2018 6:52 

Dołączenie: 1.7.2013 13:39
Posty: 49
Pochwały: 9
Nie śledziłem sytuacji kadrowej we władzach Trzebini i powiatu, ale może ktoś wie jak się odbiła na wyborach sytuacja z tegorocznym pożarem składowiska opon itp.? Było sporo zarzutów do rządzących i w poważnych demokracjach osoby odpowiedzialne nie miałyby co szukać w kolejnych wyborach.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 23.10.2018 9:16 
Najblizej tych opon to chyba Hajduk mieszka, ale on jest chwalony jednakze za dzialanie. Podobno dzieki niemu wycieli troche drzew, bo babcie wspolparafianki maja ten przykaz czynienia sobie ziemi poddana, a one go przeciez wybraly. Co do innych spraw, to pisze listy. Mieszkancom to wystarcza, ladnie pisze Tylko nie wiadomo czy je ktos czyta. Wierze jednak gleboko, ze sie zarliwie modli o zdrowie mieszkancow Trzebini.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 23.10.2018 11:25 

Dołączenie: 22.8.2018 9:37
Posty: 13
Pochwały: 1
Ja powiem tylko tyle: Masakra


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 23.10.2018 12:35 
KCH_TSW: Słuszne spostrzeżenie. Mnie to także nurtuje.
Za dotychczasowy stan tego gumowiska pęłną odpowiedzialność ponosi starosta Szczęśniak. Także odpowiednio kolejni burmistrzowie Trzebini.
Widocznie poszkodowani mieszkańcy Trzebini i Chrzanowa szybko zapomnieli o skutkach na swoim zdrowiu od tych trujących składników z potężnego słupa ognia i dymu palącego się gumowiska.
Skoro raporty ze Starostwa były w tonie wyciszenia i sprowadzenia do niezbędnego minimum tychże skutków, większość jednak to łyknęła.

Obecnie Szczęśniak w Trzebini zebrał dużą ilość głosów, co mu umożliwiło wejście do Rady Powiatu. Mam nadzieję, że jednak starostą nie będzie.
Rozumiesz coś z tego? Bo ja nie. Albo i to była pomyłka w liczeniu głosów. Omijam termin "przekręt" - bo to raczej niemożliwe.
Czyli nie tylko łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Także łaska wyborców..

Akurat pan Hajduk nie ma z tym dużo wspólnego. Raczej wąski wycinek, jako radny.
Niedaleko tegoż składowiska mieszka wielu ważniejszych i "mocniejszych" od pana radnego (z całym szacunkiem dla pana Wojtka). I nawet palcem nie kiwnęli w tej sprawie.

Także za ten stan rzeczy są mocno odpowiedzialni byli i obecni radni powiatowi z Trzebini.
Wcześniej Siejka, Adamczak i "stalowy etatowiec" A.Jura. Nawet nie drgnęli co do tego składowiska.

Tak ze swej strony mocno się zastanawiam, czy nadal warto się publicznie użerać o tę ochronę środowiska w Trzebini.
Jednak nie warto, widząc np. jak ten ludek głosuje w wyborach. Można go bez trudu przekupić obiecankami bez pokrycia.
Więc ja osobiście kończę wszelkie forumowe polemiki co do naszego lokalnego środowiska. W realu także.
Niech powstają w Trzebini kompostownie, składowiska śmieci ( z tym w Elektrowni Siersza włącznie) oraz wszelkie gumowiska i ich pożary.
Widząc, jak ciemny ludek daje się złapać na tę propagandę pożal się Boże samorządowców - to mi się wszystkiego odechciewa. Czyli zacznie mi mocno "zwisać". Od dzisiaj.

-- 23 Paź 2018, 13:45 --

A ulom jak to ulom. Przykro mi, ale jest mocno śrubnięty. Opcja wyznania religijnego jak i deklarowanego ateizmu jest sprawą osobistą każdego z nas. I nic do tego - takim jak np. ten ułom.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 23.10.2018 15:49 

Dołączenie: 16.3.2010 18:30
Posty: 47
Pochwały: 19
Przestańcie straszyć mieszkańców i jątrzyć. Były wybory i mieszkańcy wybrali, koniec kropka. Czyny burmistrza i radnych zweryfikują następne wybory. Widzę że tym którzy twierdzili że wygra w przedbiegach Pan Żuradzki żółci się ulewa że stało się odwrotne. Ale zauważyłem że niestety staje się to cechą obecnie rządzących i ich gorliwych zwolenników. Wszyscy się deklarują i odwołują do chrześcijaństwa a każdemu kto ma choć trochę inne zdanie jeszcze w kościele wbili by nóż w plecy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 23.10.2018 18:28 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Jendrek ma słuszną rację. Zresztą ja też informowałem kilkanaście postów wyżej o sprawie spalarni w elektrowni i o poszerzeniu piaskowni gdzie najbardziej ucierpią mieszkańcy Gaja i Sierszy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3