Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 21:09


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wybory 2018
PostWysłany: 26.10.2016 8:12 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Widząc, co się dzieje w plotkarskim świecie gminnym, niektórzy zaczynają żyć przyszłymi wyborami, więc sezon wyborczy roku 2018 uważam za otwarty. :)

-- 26.10.2016 9:14 --

Niestety Trzebinia nie ma szczęścia do wybieranych władz. Najlepsze okresy w rozwoju samorządu lat 90-tych, 2000-nych "przespaliśmy".
Nie wykorzystano potencjału logistycznego tego miejsca, które leży na pograniczu dwóch aglomeracji o łącznej liczbie 8 mln konsumentów.
Więc reasumując trzeba postawić na młodych, bo to w przyszłości oni będą się męczyć z zapewnieniem świadczeń dla poprzednich pokoleń, a łatwo mieć nie będą.
Myślę, ze powinniśmy wreszcie ruszyć "tyłki" do wyborów i wybierać osoby młode o szerokiej wiedzy i wykształceniu, bo zmiany mogą tylko dokonywać praktycy biznesu i osoby, którym po prostu się chce, bo mają sporo czasu do emerytury. Z całym szacunkiem dla seniorów, ale to nie jest bajka o wydobywaniu zakopanego skarbu tylko o chłodnych realiach ekonomicznych, których perspektywa jest coraz bardziej mglista. Powinniśmy przestać myśleć wyłącznie o wydatkach inwestycyjnych, ale musimy również pomyśleć o tym, że to, co wybudujemy, zakupimy trzeba będzie utrzymać, naprawiać, serwisować etc.
Takie są fakty i każdy z nas mając swoje koszty utrzymania w skali mikro powinien się zastanowić jaka to jest skala w gminie.
Każdy chciałby utrzymania swoich przywilejów, ale niewielu się zastanawia kto ma za to zapłacić, a politycy po prostu zadłużają kraj na rzecz przyszłych pokoleń, by przypodobać się bieżącym wyborcom. To jest "chore" i kiedyś przyjdzie czas za to wszystko zapłacić, bo w świecie kapitalizmu nie ma nic za darmo. Gmina również (tak jak rząd) nie posiada własnych pieniędzy, tylko te, które przywędrują z podatków, opłat quasi podatkowych i subwencji, które, a te są uzależnione od wskaźników i przychodów podatkowych budżetu centralnego. My wreszcie musimy zrozumieć, że oczekując, iż dostaniemy coś z gminy (patrz siłownię, imprezę, wstęp na "Balaton", zwolnienia z podatków, umorzenia podatkowe, utrzymanie OSP, dotacje do organizacji pozarządowych, klubów sportowych etc), to po prostu wymuszamy, by ktoś inny za to zapłacił. Tak bez końca się nie da. To my sami powinniśmy również od siebie coś dołożyć, by było ładniej, lepiej. Dotyczy to także poszanowania tego, co otrzymaliśmy, a nie tylko roszczeń, że nam się należy.

Pochwały przyznane za posta: 4

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 26.10.2016 13:42 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Ale na de wszystko wybierzmy ludzi uczciwych. Dość nam "dziadków leśnych" co to będą fałszować dokumenty.

Pochwały przyznane za posta: 3


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 8.5.2017 16:35 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Mam propozycje na artykuł do Przełomu.
Chcielibyśmy poznać jako mieszkańcy, jak burmistrzowie wykorzystują swoje urlopy. Czy znowu chomikują urlopy latami?
Czy znowu na koniec kadencji bedzie gmina wypłacała wielkie ekwiwalenty za niewykorzystany urlop?

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 10.5.2017 17:21 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Ktoś może mi wyjaśnić jak można magazynować urlop? Z tego co wiem to urlop ma być wykorzystany do końca kwietnia za rok poprzedni a jeśli nie zostanie wykorzystany to przepada.
Jak to jest naprawdę?

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 10.5.2017 20:42 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Kiedyś czytałem próbę tłumaczenia tego zjawiska.
Ponieważ często burmistrzowie i prezydenci miast przychodzą pełnić swoje obowiązki poza normalnymi godzinami urzędowania czyli na zebranie osiedli, sołectw, degustacje gospodyń wiejskich i inne tłumaczą się iż nie będzie ich 2-3 dni czasem więcej z uwagi iż byli wieczorami i popołudniami. tak potrafią zgromadzić parę dni na wyjazdy.
Tak naprawdę to jest to "tajemnicą gabinetów" i znów nas czeka powtórka z wypłat ekwiwalentów na koniec kadencji.
Ruszycie temat państwo redaktorzy ?

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 10.5.2017 21:00 

Dołączenie: 21.6.2014 8:40
Posty: 370
Pochwały: 220
No bo burmistrz nie podlega żadnemu "kierownikowi", więc kto go ma "fizycznie" "wykopać" na urlop? Nie podpisać kartę tylko wezwać do siebie i rzucić krótkie "od jutra won...." ? Pozostaje tylko liczyć na osobistą uczciwość i poczucie honoru "wybrańca ludu" w końcu. Powinni nie mieć urlopu w ogóle, mieć odpowiednio wyższe wynagrodzenie i ewentualnie brać urlop bezpłatny, jeżeli nie są tacy pazerni na kasę. Nie ma dobrego pomysłu i raczej nie będzie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 11.5.2017 6:49 

Dołączenie: 27.2.2008 13:57
Posty: 150
Pochwały: 4
Dzień dobry,
Zajmę się sprawą wykorzystywania urlopów przez burmistrzów,
Pozdrawiam :-)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 11.5.2017 7:41 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Krzysio napisał(a):
Kiedyś czytałem próbę tłumaczenia tego zjawiska.
Ponieważ często burmistrzowie i prezydenci miast przychodzą pełnić swoje obowiązki poza normalnymi godzinami urzędowania czyli na zebranie osiedli, sołectw, degustacje gospodyń wiejskich i inne tłumaczą się iż nie będzie ich 2-3 dni czasem więcej z uwagi iż byli wieczorami i popołudniami. tak potrafią zgromadzić parę dni na wyjazdy.
Tak naprawdę to jest to "tajemnicą gabinetów" i znów nas czeka powtórka z wypłat ekwiwalentów na koniec kadencji.
Ruszycie temat państwo redaktorzy ?

Ja rozumiem to tłumaczenie. Tylko to nadal nie zmienia postaci rzeczy, że nie można chomikować urlopu z poprzedniego roku. Czyli jak wybory są około października to burmistrz może schomikować co najwyżej nie wykorzystany urlop od stycznia do października danego roku. Czy tak?

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 19.5.2017 5:10 

Dołączenie: 15.4.2008 19:50
Posty: 173
Miejscowość: Chrzanów/Południe
Pochwały: 84
Z tego co kojarzę to burmistrza na urlop ma prawo wysłać sekretarz gminy. Tylko, który się odważy? W to wszystko może też wchodzić kwestia taka, że burmistrz nie jest "na etacie" - nie ma podpisanej umowy o pracę tylko swoją funkcję pełni z tytułu powołania/mianowania i w konsekwencji ma nienormowany czas pracy.

_________________
Rozwinięte miasto nie polega na tym, że najbiedniejsi jeżdżą samochodami, ale na tym, że bogaci korzystają z publicznego transportu – Enrique Penalosa


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 19.5.2017 10:21 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Jakąś umowę o stosunku pracy musi mieć bo obowiązuje go prawo pracy, świadczenia urlopowe, maciezyńskie, badania okresowe. Więc z kimś musi to podpisywać i byc moze to właśnie sekretarz gminy.
A widział ktoś w ostatnich miesiącach urzędującego burmistrza Adama ?

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 7.6.2017 11:50 
Wklejenie tekstu ze strony FB "Stowarzyszenia Razem w Przyszłość" - czyli Zielona Szkoła w wykonaniu burmistrzów z UM Trzebinia:

Światek Trzebiński
3 czerwca o 04:19:44 ·

JAŚNIE PAN ŁASKAWCA CZYLI JAREK W AKCJI
I znów nasz ulubieniec Jarosław O. stanął na wysokości zadania. Zarówno, jak w przypadku szkoły podstawowej w Płokach, czy zmierzenia się z reformą oświaty, odgórnie narzuconej przez obce siły nasz vice z pełnym poświęceniem , swą niewyobrażalną mądrością zażegnał kolejnej tragedii, jaka mogła dotknąć nasze pociechy. Z pełnym poświeceniem zabierając ze sobą prawnika (inaczej dupochron ) podążył ratować nasze dzieci przebywające na ,,zielonej szkole”. W drodze przemyślał sprawę i po przybyciu na miejsce oglądnięciu ośrodka stwierdził w wywiadzie dla prasy cyt. ,, Nadal mogliby tam mieszkać, bo spełnia warunki sanitarne. Jednak z uwagi na jego niski standard uznaliśmy, że zakwaterujemy dzieci w innych ośrodkach”. Tu powinna rozlać się niewyobrażalna fala wdzięczności ciemnych rodziców. Dzięki jego łasce i poświeceniu dzieci zostały uratowane od brudu, pleśni, grzyba, zatrucia czy innego Armagedonu. Więc dlaczego ten głupi naród trzebiński, przewrażliwieni rodzice robią zadymę?. Część z tego co zostało powyżej napisane jest czystą ale uzasadnioną złośliwością, lecz w jak inny sposób walczyć z butą, arogancją i niekompetencją naszej władzy, jednocześnie dotrzeć do ludzi i otworzyć im oczy na to kto nami rządzi. Wracając do tematu, kto jest odpowiedzialny za to, że nasze dzieci zostały wysłane do tak skandalicznych warunków?. Niekompetencja płynie od samej góry, jak to mówią ,,ryba psuje się od głowy”. TEN KTÓRY MA TO NADZOROWAĆ SAM BĘDĄC NIEKOMPETENTNY NIE POTRAFI DOBRAĆ LUDZI KOMPETENTNYCH I WYEGZEKWOWAĆ OD PODWŁADNYCH RZETELNOŚCI I PROFESJONALIZMU W WYKONYWANIU SWEJ PRACY. DODATKOWO W SWEJ BUCIE I AROGANCJI IDZIE W ZAPARTE I WRĘCZ TWIERDZI, ŻE NIE JEST TAK ŹLE, A W DOMYŚLE ,,SĄ TO TYLKO WYMYSŁY RODZICÓW” Czy na naszych dzieciach usiłuje się zaoszczędzić, jednocześnie wyrzucając publiczne pieniądze na niepotrzebne bzdury? Lub co gorsza, a nie dopuszczam takiej możliwości wchodzą w grę sprawy korupcyjne. Czy ośrodka nie powinno się sprawdzić przed podpisaniem umowy i posłaniem tam dzieci? Teraz gdy rodzice zobaczyli do jakich warunków Trzebińskie TCA wysłało ich dzieci i robią raban, nasz dzielny vice usiłuje grać zbawiciela ratującego nasze dzieci. Jednocześnie robiąc sobie już kampanię wyborczą, łaskawie przekwateruje dzieci do innych ośrodków, które jak piszą rodzice wcale nie są w lepszym stanie.. Pytam jeszcze raz, gdzie on był gdy potrzebny był jego nadzór ? Ile kosztuje nas podatników jego wypad nad morze i struganie jedynego kompetentnego, gdy już jak to mówią mleko się rozlało? I znów co niektórzy odpowiednimi komentarzami będą mogli zdobyć punkty u Jarka . Do dzieła.
Ps. łaska jaśnie pana O nie ma granic cyt. ,,Nadal mogliby tam mieszkać, bo spełnia warunki sanitarne. Jednak z uwagi na jego niski standard uznaliśmy, że zakwaterujemy dzieci w innych ośrodkach - mówi wiceburmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk, który w poniedziałek pojechał nad morze.’’, ,, Na miejsce pojechał Jarosław Okoczuk, zastępca burmistrza Trzebini. W jego opinii warunki nie są aż tak złe, by dzieci nie mogły tam zostać. Przychylając się jednak do prośby rodziców, zarządził poszukiwania nowego ośrodka. Okazało się to trudne. Nie jest łatwo znaleźć w sezonie zakwaterowanie dla tak dużej grupy - podkreśla Jarosław Okoczuk. W czwartek ma rozpocząć się przekwaterowywanie dzieci do ośrodków w Łazach, Jastrzębiej Górze, Pogorzelicy, Ustroniu Morskim i Władysławowie. Wiceburmistrz osobiście je odwiedził i sprawdził ich standard. ‘’
DZIĘKUJEMY ZASTĘPY BURMISTRZA PANU J. OKOCZUKOWI. RODZICE I WDZIĘCZNI MIESZKAŃCY GMINY TRZEBINIA.


Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 8.6.2017 11:28 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Pięknie to wszystko opisane, tak poetycko.
Ja pozwolę sobie na kilka punktów i może zadanie kilku pytań:
1. P. Okoczuk pojechał interweniować. Teraz "wieszacie na nim psy". Gdyby nie pojechał to byłoby lepiej? Też byliby ludzie, którzy by powiedzieli że ucieka od problemu. I tak źle i tak niedobrze. Co zatem powinien w takiej sytuacji zrobić (gdy już się wydarzyła)?
2. Zabrał ze sobą prawnika, to źle? to bardzo dobrze. Bo mogli na miejscu podpisać ugodę, czyli zabezpieczyć interesy Gminy. Gdyby nie ugoda to organizator wypoczynku mógłby pozwać Gminę o utracony zarobek.
3. Tak, dzieci nadal mogłyby tam mieszkać. Standard jak wczesny Gierek, ale z ego co czytałem w różnych miejscach i w różnej prasie - służby były: sanepid, straż, coś tam jeszcze. I co? i nic. Wszystko było zgodnie z papierami (o, teraz będą pewnie gromy na mnie za te papiery, ale one są wytycznymi ogólnopolskimi).
4. "jest czystą ale uzasadnioną złośliwością". Nie, jest czystą ale nieuzasadniona złośliwością.
5. "kto jest odpowiedzialny za to, że nasze dzieci zostały wysłane do tak skandalicznych warunków?" No właśnie, kto? Zamiast opluwać p. Okoczuka zastanówmy się co nie zagrało. Był przetarg? Był. Złożono kilka ofert? Tak. Były jasno określone kryteria? Były. Cena stanowiła 80% punktacji? Stanowiła. Czy to dobrze? Moim zdaniem nie, ale i tak jest postęp, bo jeszcze parę lat temu cena stanowiła 100% i nie dało się tego ruszyć. Wiem co piszę bo startowałem w przetargach nie raz. czy ośrodek spełniał wymogi formalne? Spełniał. Czy miał rekomendację ichniejszego kuratorium? Tak, miał. Czy zatem wybrano dobrze w przetargu? Wybrano zgodnie z procedurą przetargową stosowaną w całym kraju.
6. Teraz rozważmy hipotetycznie, że podczas przetargu wygrywa inny oferent z lepszymi warunkami ale wyższą ceną. I co się dzieje? Ten tańszy składa protest do postępowania przetargowego. Czy to coś dziwnego? Nie, poczytajcie o postępowaniach przetargowych, protestach, odwołaniach itd.
7. Czy zatem to wina wiceburmistrza? Nie, po to ma ludzi aby zajmowali się odpowiednim zakresem swoich obowiązków. Chyba że chcecie aby zajmował się wszystkich włącznie ze zbieraniem wpłat od rodziców. Sorry, w moim mniemaniu niedorzeczne.
8. "wchodzą w grę sprawy korupcyjne." Jendrek, albo masz dowody, to wtedy udaj się do prokuratury, jeśli tego nie zrobisz a będzie to prawda to zostaniesz oskarżony o zatajanie informacji, albo to nie prawda (raczej ku temu się skłaniam bo był przetarg) i wtedy na miejscu burmistrza ja bym wniósł sprawę z powództwa cywilnego o oszczerstwa i zniesławienie. Łatwo się szasta słowami, szczególnie "anonimowo" w internecie.
9. "Czy ośrodka nie powinno się sprawdzić przed podpisaniem umowy i posłaniem tam dzieci?" To ja zadam inne pytanie: czy kiedykolwiek ktokolwiek jechał sprawdzić wcześniej ośrodek? odpowiem od razu - nie. Tym bardziej, że ten miał rekomendację tamtego kuratorium
10. "usiłuje grać zbawiciela ratującego nasze dzieci". Czy zbawiciela? Nie, po prostu pojawił się problem i trzeba go rozwiązać. Tak zwyczajnie, po ludzku. Zapytam wprost Ciebie Jendrku: gdybyś był burmistrzem i okazało się że jest taka sytuacja to co Ty byś zrobił?
Rzeczywiście widać, że wybory się zbliżają, choć to nie p. Okoczuk robi kampanię a jego przeciwnicy robią co mogą aby go oczernić.

Pochwały przyznane za posta: 2

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 8.6.2017 16:10 
Tinygerze, gwoli ścisłości: ja tylko przekopiowałem tekst z FB SRwP z Sierszy. Więc na jakiej podstawie imputujesz mi, że mam przedstawić jakieś dowody? Zapędziłeś się nieco za daleko w tej swojej retoryce.
Domagam się przeprosin, bo inaczej będę Cię miał za przysłowiowego buraka. Czytaj ze zrozumieniem.

Wiceburmistrz Okoczuk ani mnie ziębi, ani parzy. Taki sobie przy...as burmistrza Adamczyka, w dodatku bezczelnie publicznie przez niego namaszczony na przyszłego burmistrza.
Co jest niezwykle irytujące, bo wyborcy przecież swój rozum mają. Jak i swoje typy i preferencje.

A tak na marginesie z mojej strony:
Jarosław Pierwszy niezwłocznie obwieścił pro bono publico, że wyciągnie odpowiednie konsekwencje od osób odpowiedzialnych za tę partacką Zieloną Szkołę a' la medialna Trzebinia.
Ciekaw jestem, wobec kogo? Albo kto będzie jego ofiarą na urzędniczym stołku w UM?
Na logikę za sprawne zorganizowanie Zielonej Szkoły z ramienia UM Trzebinia odpowiada pan naczelnik Miranowicz. I tak dotychczas było, bez tego typu reperkusji - co obecnie.
Czyli jest winowajca. Tylko, ze pan Miranowicz najprawdopodobniej nie został dopuszczony do uczestnictwa w komisji przetargowej z tym Wesołym Londynem z Krakowa.
I jest domniemanie, że w tejże komisji przetargowej czynnie uczestniczył Jarosław Pierwszy.
Gdyby było inaczej, to na chwilę obecną naczelnik Miranowicz byłby już na zielonej trawce - a powinien być na inspekcji w Zielonej Szkole. Albo przynajmniej razem pojechać nad Bałtyk z Jarosławem Pierwszym.

Sprawa ostatniej Zielonej Szkoły z UM Trzebinia jest wybitnie śmierdząca, o czym wszem i wobec informują rodzice dzieci wysłanych do tego zrujnowanego ośrodka w Rowach.
Porozmawiaj Szanowny Tinygerze z którymś z rodziców od tej Zielonej Szkoły.
Zapewniam Cię, że wtedy radykalnie zmienisz swoje zapatrzenie w tej materii.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 8.6.2017 16:17 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
tinyger napisał(a):
8. "wchodzą w grę sprawy korupcyjne." Jendrek, albo masz dowody, to wtedy udaj się do prokuratury, jeśli tego nie zrobisz a będzie to prawda to zostaniesz oskarżony o zatajanie informacji, albo to nie prawda (raczej ku temu się skłaniam bo był przetarg) i wtedy na miejscu burmistrza ja bym wniósł sprawę z powództwa cywilnego o oszczerstwa i zniesławienie. Łatwo się szasta słowami, szczególnie "anonimowo" w internecie.

A przeczytaj pierwsze zdanie jendrka, ale tak ze zrozumieniem:
jendrek napisał(a):
Wklejenie tekstu ze strony FB "Stowarzyszenia Razem w Przyszłość" - czyli Zielona Szkoła w wykonaniu burmistrzów z UM Trzebinia:


tinyger napisał(a):
3. Tak, dzieci nadal mogłyby tam mieszkać. Standard jak wczesny Gierek, ale z ego co czytałem w różnych miejscach i w różnej prasie - służby były: sanepid, straż, coś tam jeszcze. I co? i nic. Wszystko było zgodnie z papierami (o, teraz będą pewnie gromy na mnie za te papiery, ale one są wytycznymi ogólnopolskimi).

A zdjęcia widziałeś? Widziałeś, jaki był syf? Gdybyś przez przypadek nie widział - tutaj link:
https://www.facebook.com/magda.sajda/po ... nref=story

Pochwały przyznane za posta: 2

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 10.6.2017 12:50 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Jendrku, oficjalnie przepraszam Cię za to, że imputowałem Ci przytoczone słowa. Tak, są to słowa z profilu Stowarzyszenia na FB, więc można skierować je do osoby piszącej na profilu.

Publiczne namaszczanie przez obecnego burmistrza jest przykładem żenady i nie rozumienia zasad demokracji. Czasami zastanawiam się czy obecny burmistrz dla swojego vice chce dobrze czy z premedytacją mu szkodzi...

Jendrku, sugerujesz że p. Miranowicz powinien jechać na zieloną szkołę. Jak pojechał Okoczuk z prawnikiem to już były zarzuty że pojechali. Jakby jeszcze pojechał Miranowicz to by się ludzie śmiali że we trójkę pojechali. Takie to życie...

Natomiast, skoro przeklejasz wpis ze Stowarzyszenia Razem w Przyszłość, do Ciebie chętnie skieruję ponownie pytanie: gdybyś był burmistrzem i okazało się że jest taka sytuacja to co Ty byś zrobił?

Kattebush, widziałem te zdjęcia i napisałem że wczesny Gierek. Zagrażające jednak zdrowiu i życiu było jedno zdjęcie z uszkodzonym gniazdkiem. Zakładam, że zostało to w kilka minut naprawione. Przypominam, że był tam (przy rodzicach) sanepid, straż pożarna i coś jeszcze (nie pamiętam co).
Każda ze służb powiedziała że jest słabo, ale papierowo ok.

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3