Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 14:23


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 12.10.2018 23:21 
Akurat zanim na ziemiach polskich nastało chrześcijaństwo, to dziewic sobie tutaj nie ceniono. Nie były pożądanymi kandydatkami do ożenku. Jeśli nikt ich wcześniej nie chciał, to znaczy, że do niczego się nie dawały. Także gloryfikacja dziewictwa jest wynikiem zakonserwowania w katolicyzmie, niczym naturalnym.
Doświadczenie jest cechą bardzo pożądaną przy takich zadaniach, jak rządzenie gminą. Wspomniani kandydaci czy kandydatki, którzy zmieniają ugrupowania, raczej w tym seksualnym odniesieniu są zwykłymi prostytutkami.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 13.10.2018 8:12 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Admyn, piszesz o kulturze słowa a sam jedziesz i ublżasz innym.
Pisz konsekwentnie.
Nie daj sie też sterować mediom bo tak mi sie wydaje z twej wypowiedzi iz powtarzasz to co na szklanym ekranie.
Fakt , uważam iz jedrek coś tak napisał o rozdziewiczaniu bez sensu, ale Coś w tym jest. Użył tech słów , mógł dosadniej lub łagodniej ale tego moze by nie pojęli niektórzy.
Wracając do wątku. Sądząc z mglistej relacji Z sesji rm Trzebini coś nie zagrało na radzie. Przecież i tak połowa z nich spotka sie znowu. Zamiast iść na kawę ciacho lub wódeczkę to oni fochy stawiają i pewnie w duchu myślą "my tu jeszcze wrócimy"
Liczę na to iz społeczeństwo weźmie stery w swoje ręce i nawet w trakcie kadencji , a tak juz powinno byc uważam kilka razy przyjdzie gromadnie i "wywali" swych niepotrzebnych radny lub burmistrza za drzwi.
Wszak przez ostatnie 3-4 kadencje takich przypadków ze radni lub burmistrz robili co chcieli w szczególności na szkodę lokalnej społeczności było troszkę. Podnoszenie ręki bo wódz tak kazał nagminne. A kto ich wybrał? Wódz czy mieszkańcy? Radny z mojego okręgu jednomandatowego w mijającym okresie tylko rękę podnisił jak kazali a dla osiedla prawie nic. Do bani z takimi radnymi a jest ich w mijającej kadencji mysle iż połowa. Mierni ale wierni. I nastaną pewnie dalej w nowym rozdaniu. A teraz juz wogóle nie wiem czy pomogą bo mogą wogóle nie znać specyfiki osiedla lub sołectwa bo mogą byc z innej czesci obwodu wyborczego.
Przyklad z kampani kondydata na burmistrza Trzebinia JO. Co on wie o problemach mojego osiedla jak go nigdy na roladzie osiedla lub spotkaniu z mieszkańcami przez trzy lata nie było?
Ostatni tydzień moze być ciekawy, kandydaci juz układają sie , dzielą stołki.
Moze i społeczeństwo wreszcie dorośnie do obywatelskich wyborów?
Poczekamy, czas pokaże.

-- 13.10.2018 8:14 --


_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 13.10.2018 18:25 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Krzysio napisał :
Ostatni tydzień moze być ciekawy, kandydaci juz układają sie , dzielą stołki.
Moze i społeczeństwo wreszcie dorośnie do obywatelskich wyborów?

To już się dzieje z tym układaniem stołków. Mam nadzieję że społeczeństwo wybierze nowych mądrych i zarazem zaradnych i dla miasta Trzebinia jak i swoich okręgów wyborczych radnych.

Pochwały przyznane za posta: 3


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 14.10.2018 23:47 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
Krzysio napisał(a):
Admyn, piszesz o kulturze słowa a sam jedziesz i ublżasz innym.
Pisz konsekwentnie. Nie daj sie też sterować mediom bo tak mi się wydaje z twej wypowiedzi iz powtarzasz to co na szklanym ekranie.

Od końca - nie daję się sterować mediom i rzeczywiście Ci się to wydaje. Malo co i kto ma na mnie wpływ, a już na pewno nie media, choć czytam i oglądam. Swoją drogą co byś nie powiedział, to o tym w TV gadają, a w prasie piszą. Media to opiniotwórcze twory, cokolwiek by nie głosiły, tak więc jeśli chcesz mnie zapewnić, że to co tu piszesz, to wyłącznie Twoje przemyślenia, to.... nie wierzę.
A w jaki sposób ubliżam innym? Pisząc, że co niektórzy lokalni "politolodzy" od siedmiu boleści nagarniają w wyrafinowany sposób wyborców swoim ugrupowaniom? Pisząc o hejcie? Pisząc moherowe berety? Czarni? Co tym obraźliwego? Jestem jednym z tych, których w wyjątkowo chamski sposób chce się oszukać. Durna ustawa goni ustawę. Wpływ czarnych na władzę sięga zenitu, a ja mam się najlepiej nie odzywać. Kultura języka to m.in. nie robienie z ludzi idiotów hasłami ubarwionymi przepięknymi słowami, co szczególnie teraz słychać i widać. Kultura języka to nie obrażanie publicznie śp. zmarłego burmistrza Adamczyka - to dyskredytuje w moich oczach sprawcę oraz wszystkich z jego jego kręgu, bo przyzwalają na to - to według mnie jest poniżej wszelkim normom. Mogłeś stanąć, jeszcze nie tak dawno, na trzebińskich objazdach, to usłyszałbyś kulturę słowa kierowców zmuszonych do objazdów, bo ktoś zezwolił w jednym czasie na paraliż komunikacyjny w mieście. Sądzę, że wielu mnie popiera i przyznaje racje w tym co piszę, bo mam nadzieję, że ludzie się opamiętają i w jakiś sposób zrównoważą władzę pomiędzy różnymi ugrupowaniami, bo liczebność powinna być taka, aby jedni pilnowali drugich. Przewaga PiSu nad innymi do niczego dobrego nie doprowadzi. Na początku było fajnie i obiecująco, a teraz jest jak w ruskiej bajce: "było i nie ma" :) Jeśli jesteś z "jedynej słusznej" partii, to sam sobie robisz "kuku". Jaja z wymiaru sprawiedliwości, problemy w policji, wojsku, służbie zdrowia, polscy menadżerowie depczący swoich kolegów w pracy, powinny Ci uświadomić z jakim bagnie żyjemy i nie mamy żadnego wpływu na to co się dzieje i co najwyżej możemy sobie burmistrza i wójta powybierać - wtedy może nam się wydawać, że mamy wpływ na cokolwiek. Co będzie następne? Dodatkowy podatek? A może podniesienie do granic wytrzymałości cen paliw? A jeśli chodzi o czarnych - jestem człowiekiem wierzącym, Boga mam w sercu- jest ze mną zawsze i wszędzie i nie potrzebuję nikogo kto wpiera mi, że jest pośrednikiem w drodze do nieba, a jak będzie "co łaska" to jestem super wiernym. A dziś na kazaniu było, jak to przez zakupy w niedzielę oddalamy się od wiary, sprzedajemy duszą za kilka złotych więcej po przepracowaniu niedzieli... zastanawiam się tylko dlaczego ksiądz w niedzielę robi... i jeszcze mu za to płacimy... bez opodatkowania tacy. A najlepiej jest radzić ludziom bez pracy, jak się o 10:30 robotę w tygodniu kończy (to z YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=rierR_4Kg5Q ). A jeśli obraziłem jakiś moherowy beret, to serdecznie przepraszam za tą metaforę, Krzysio. Reasumując - zagłosuję na PiS wtedy, kiedy przynajmniej wprowadzą dla kleru podatki takie jak dla nas wszystkich. Pozdrawiam serdecznie.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 15.10.2018 8:08 
Ułomie: aby kogoś poznać, to trzeba z tym ktoś zjeść co najmniej przysłowiową beczkę soli.
A i to może być mało, zwłaszcza w sytuacjach ekstremalnych. Coś na ten temat wiem...

Więc nie oceniaj mnie, czego jestem przykładem - bo to świadczy o Twoim niskim poczuciu wartości.
Nie jestem opętany nienawiścią do jakiejkolwiek partii i jej działaczy, oczywiście tych u nas legalnie działających. Znam wielu wartościowych ludzi z każdej z nich i bynajmniej nie przeszkadza mi ta ich partyjna przynależność.

Fakt, głosując rodzinnie na pana Żuradzkiego - to przy okazji głosuję na PiS. Trudno, pragmatyzm jest ważniejszy dla mnie od osobistej przynależności partyjnej danego kandydata.
Pragmatryzm, bo jednak niestety, przyszłym zwycięzcą wyborów parlamentarnych będzie PiS.
Tak na to wskazuje logika jak i bezwzględna polityka w dążeniu do władzy przez PiS.
Nie myślę całego świata naprawiać, bo jestem na to za malutki. Zależy mi na poprawie tej całej infrastruktury wokół Trzebini, z dużą obwodnicą włącznie. Bo obecnie z tą infrastruktorą jest więcej, niż niezadawalająco. Czyli fatalnie.
Tobie nie zależy, bo więcej przebywasz w tej Puszczy i rozmawiasz tam z tym leśnymi duszkami. Rower (wprawdzie rzecz chwalebna) jest dla Ciebie podstawowym środkiem lokomocji, i to najlepiej taki, co ma drewniane obręcze.

Krzysio: termin "dziewiczy" użyłem w przenośni, nic w tym nie było niezręcznego.
Każdy pierwszy raz jest ten "dziewiczy". Mówi się np. dziewicza puszcza, dziewiczy szczyt wysokogórski, dziewiczy rejs po oceanie, dziewiczy skok ze spadochronem, itp, itp.
Jeżeli nigdy nie leciałeś samolotem, to dla Ciebie taka podniebna podróż także będzie dziewicza.

A że ten potomek dworskiego fornala zaseksualizował mi ten termin - to nie moja wina. Widocznie jego protoplasta z upodobaniem deflorował wiejskie dziewki na słomie w stodole, stąd też to jego zacięcie do rozdziewiczania.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 15.10.2018 9:21 
jendrek napisał(a):
...Więc nie oceniaj mnie, czego jestem przykładem - bo to świadczy o Twoim niskim poczuciu wartości.(...)
Fakt, głosując rodzinnie na pana Żuradzkiego - to przy okazji głosuję na PiS. Trudno, pragmatyzm jest ważniejszy dla mnie...

Nie oceniam Ciebie w calości, tylko to co piszesz. Pragmatycznie to się ludzie zapisywali kiedyś do PZPR, żeby coś osiągnąć. Moim zdaniem szantaż PiS jest perfidny, a Ty w swojej wypowiedzi sie na niego powołałeś, że burmistrzowi z PiS będzie łatwiej w takim układzie. Kiedyś łatwiej było tym z PZPR. Można się godzić z władza autorytarną, jeśli nam osobiście nie zagraża, bo to jest pragmatyczne. Zreszta nawet nie wiem, czy to jest ocena, czy tylko spostrzeżenie.

-- 15.10.2018 9:26 --

Przypominam - nie ma obowiązku głosowania. Można też oddać głos nieważny w proteście przeciwko miałkości kandydatów. To są nasze obywatelskie prawa i możemy z nich korzystać.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 15.10.2018 18:09 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 12.6.2010 10:42
Posty: 101
Pochwały: 82
A ja popieram PiS. i twierdze ze G.Ż. na Burmistrza to strzał w 10. A kto sie z tym nie zgadza niech sam startuje. A nie tylko na forum wypisywac swoje zale. Niech pokaze na co go stac. Na cala gmine 3 kandydatow na Burmistrza? Wstyd. I z kim ten nielubiany PiS ma przegrac. No z kim!

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 15.10.2018 22:14 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
passatwv napisał(a):
A ja popieram PiS. i twierdze ze G.Ż. na Burmistrza to strzał w 10. A kto sie z tym nie zgadza niech sam startuje. A nie tylko na forum wypisywac swoje zale. Niech pokaze na co go stac. Na cala gmine 3 kandydatow na Burmistrza? Wstyd. I z kim ten nielubiany PiS ma przegrac. No z kim!


Spokojnie, nie rozpędzaj się tak bardzo, bo będziesz musiała (zakładam, że jesteś kobietą) brać środki uspokajające, jak jeden lokalny (urabiający nas wszystkich) politolog, aby mu żyłka nie pękła. To wszystko jest tylko grą w której jesteś Ty, ja i inni, tylko pionkiem. Karty rozdane, stanowiska obsadzone tylko sobie z tego sprawy nie zdajesz (a może jednak?). Jest prostszy sposób dla tych, co się nie zgadzają - po prostu głosować inaczej. Po co od razu startować. Toż to będzie u nas wysyp kandydatów, a co jeden mądrzejszy. No i najważniejsze pytanie z kim PiS ma przegrać. Pytanie to jest związane z kosmosem - jest energia i ciemna energia. Obie te energie są w równowadze i jeśli dojdzie do tego, że ciemnej energii będzie ciut więcej, to cały ten bajzel z klerem, PiSem, PO i innymi odleci w nicość. Dlatego należy naszymi głosami zrównoważyć siły rządzące, bo ani się zorientujesz, jak będzie pozamiatane i ustawowo zamkną nam usta, no i jeszcze parę otworów. Tak więc PiS przegra sam ze sobą, bo ta bańka musi w końcu pierdyknąć (na szczęście nie z powodu przewagi ciemnej energii) czego Wam i sobie serdecznie życzę. Dobrej nocy

-- 15.10.2018 22:30 --

jendrek napisał(a):

A że ten potomek dworskiego fornala zaseksualizował mi ten termin - to nie moja wina. Widocznie jego protoplasta z upodobaniem deflorował wiejskie dziewki na słomie w stodole, stąd też to jego zacięcie do rozdziewiczania.


Rozumiem, że to o mnie...??? Cóż, Wojciech Cejrowski powiedział kiedyś, że nie można walczyć z idiotami, bo się nigdy nie wygra. Bez obrazy. Poczytaj tekst raz jeszcze, postaraj się go zrozumieć, zobacz na uśmiechnięte emotki. Masz jakieś problemy...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 16.10.2018 9:16 
Cejrowski wie dobrze. bo jeszcze nikt z nim nie wygrał :D
Ciemna energia to niecałe 70% ogólnej materii/energii wszechświata, ciemnej materii jest prawie 30. Na znany nam świat "jasny", zyli calą zwykła energię i maerię pozostaje niecałe 5%. Równowagi nie ma i dzięki przewadze energii ciemnej świat się rozszerza.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 16.10.2018 9:29 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 12.6.2010 10:42
Posty: 101
Pochwały: 82
No i co te Wasz "Kosmos" ma sie do naszej Gminy? Nic. Jestesmy ciency Panowie. Krytykujcie ale i tak nic to nie da. Papier wszystko przyjmie a tym bardziej forum. Ale zeby tak samemu zakasac rekawki to juz za ciezko. Ech, ta nasza malomiasteczkowa zawisc.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 16.10.2018 12:59 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
ulom napisał(a):
Cejrowski wie dobrze. bo jeszcze nikt z nim nie wygrał :D
Ciemna energia to niecałe 70% ogólnej materii/energii wszechświata, ciemnej materii jest prawie 30. Na znany nam świat "jasny", zyli calą zwykła energię i maerię pozostaje niecałe 5%. Równowagi nie ma i dzięki przewadze energii ciemnej świat się rozszerza.


I tu się z Tobą zgadzam. Nikt z nim nie wygrał :) Pisząc o równowadze w kosmosie, bo taka istnieje, miałem na myśli równowagę pomiędzy rządzącymi nami ugrupowaniami. Ujmując procentowo politykę, jeśli partii obecnie rządzącej nie przeciwstawi się skutecznie inne ugrupowanie, to czeka nas systematyczne rozszerzanie rzeczywistości politycznej o nowe, bardziej lub mniej genialne pomysły. Tak więc nazywając to energią oraz dodając do tego czarnych uzyskujemy ciemna energię :)

passatwv napisał(a):
Ech, ta nasza malomiasteczkowa zawisc.

Ale ja nigdy nie byłem nawet zazdrosny, no chyba, że o partnera :) W tym wypadku facet mnie po prostu denerwuje - jednak całkowicie to kontroluję. Problem polega moim zdaniem na tym, że w sposób zawoalowany i systematyczny urabia czytających do swojego kandydata czy kandydatów. Tak jest i tak było przy poprzednich wyborach. Ja nie kryłem (i nie kryję) swojego typowania - a wtedy natychmiast zaczęły się problemy. Dodając do tego to, czego nie lubi chyba nikt z nas nie lubi (szydzenie z wyglądu, cech charakteru, zachowania, pisząc o buractwie psiarskim) - wybuchła mała wojna polsko - polska. Zna ktoś szczegóły, niech pisze, ale konkrety związane z gminą. G... mnie obchodzi wygląd. To, że działa w tym kółku różańcowym i ma lepszą wiedzę ode mnie nie upoważnia go do wyśmiewania innych. Pamiętasz p. Marka Niechwieja (pomińmy to co zrobił)? Sytuacja była podobna. Pisano nawet, że można go gdzieś w motelu przy autostradzie z nią zastać... Gnoi się bezkarnie ludzi, zasłaniając się anonimowością. Nie lubię, jak ktoś "kopie bezbronnego". Czego Wam i sobie nie życzę.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 17.10.2018 8:52 
Taka dygresja, zwłaszcza skierowana do mieszkańców ścisłego Centrum, z rejonem ulic Słoneczna i Tęczowa włącznie.

Proszę nie ulegać chłopskiej retoryce tego osobnika z klanu Okoczuków - bo Was zaprowadzi na manowce.
Sugerowanie, że kandydat Żuradzki jest z PiS i z tego względu tak w ogóle na PiS się nie głosuje - jest wybitnie błędne i prostackie.
Nas tutaj interesuje ta mała ojczyzna, a nie rozgrywki polityków na samej górze. Chociaż możemy dostać rykoszetem od jednej jak i drugiej strony, od tychże na szczytach władz.

Szkoda, że tak szybko zapomniano, jak panowie Okoczuk i Adamczak preferowali ten projekt Tauronu dotyczący lokalizacji w Elektrowni Siersza składowiska mega odpadów nazwanych szumnie paliwem alternatywnym.
Przedmiotowy projekt wcale nie jest odrzucony przez Tauron, czeka tylko na sposobny moment. Takim momentem dla Tauronu bedzie wybór na burmistrza Trzebini Okoczuka oraz uczynienie Adamczaka wiceburmistrzem lub przewodniczącym Rady Miasta.
Wtedy witajcie furanki i wszelkie benzo(a)pirenki nad Trzebinią. A że wiatry u nas to głównie północno-zachodnie, to te smakowite substancje zawitają m.in. do domostw tych pięknych pań (uaktywnionych ostatnio w forumowych pochwałach) z osiedla między Słoneczną a Tęczową.
I ten projekt Tauron przy poparciu Okoczuka i jego stajni radnych zrealizują bez problemu.
Nie pomogą żadne społeczne protesty, choćbyście się podkładali pod buldożery. Tauron dysponuje zespołem niezłych prawników, a i okoczukowy prawnik Wentrys z UM swoje dołoży.

Proszę Drogich Pań, nie myślcie - że ten teren po składowisku odpadów na Zbyszku będzie długo w takim stanie, jak jest teraz. Kadencja burmistrza to obecnie 5 lat. Okoczuki i popierający go lokalny biznes już sobie ostrzą pazurki na ten teren. Może być tam zrealizowana niejedna inwestycja, przy okazji uciążliwa dla tego ładnego osiedla przy ul. Tęczowej. Etc, etc.

Pan Żuradzki mieszka blisko osiedla przy ul.Słonecznej i ul.Tęczowej. Jako burmistrzowi i mieszkańcowi Trzebini nie obca mu jest i będzie nasza ochrona środowiska. Jak i ta dotycząca całej Gminy.
Natomiast Jarosław Anatol mieszka nie wiadomo gdzie, ale na pewno nie w Trzebini. Do niedawna mieszkał w Psarach przy ul.Nowowiejskiej bez numeru, obecnie podobno mieszka w Chrzanowie.
Więc co takiemu jakaś ochrona środowiska dla tych wrednych Trzebiniaków i Sierszaków? Bo w tym rejonie przegra sromotnie.

Są i jeszcze inne kwestie bardzo ważne dla tego środowiskowo tak zniszczonego centrum Trzebini. Akurat te problemy są znane panu Żuradzkiemu - jako rodowitemu mieszkańcowi Trzebini. Także problemy Sierszy z tytułu pokopalnianej działalności.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 17.10.2018 9:26 
oj Jendrku o wiedzy bogatej w temacie plotkarskim i jakże naiwny jeśli chodzi o gospodarkę.
Rząd PiS pozwolił wwozić śmieci z zachodu, bo z tego jest kasa. Coś z tymi śmieciami trza zrobić. Na czele Tauronu stoi człowiek PiS. Birmistrz z tej partii nie będzie protestował przeciwko pomysłom centrali. Bo ''centrala nas ocali ocali...'' ;)

-- 17.10.2018 10:25 --

A Kasperek jeszcze bezczelnie mówił o ekologii na rynku w Chrzanowie. Jendrek, Ty powinieneś od Żuradzkiego być powołany na rzcznika, ludzie lubią takie pitolenie.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 17.10.2018 13:37 

Dołączenie: 8.10.2016 22:15
Posty: 63
Pochwały: 24
Taka ciekawostka:
"Resort finansów podwyższył limity wydatków na agitację w wyborach do rad i sejmików. W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie w tej sprawie.
Nowe limity to 1064 zł na radnego w wyborach do rady gminy w gminach liczących do 40 000 mieszkańców i 1276,80 zł na radnego w wyborach do rady gminy w gminach liczących powyżej 40 000 mieszkańców oraz w wyborach do rad dzielnic miasta stołecznego Warszawy.
W wyborach do rady powiatu limit na radnego wynosi 2 553,60 zł, w wyborach do rady miasta w miastach na prawach powiatu - 3 830,40 zł, a w wyborach do sejmiku województwa - 6 384,00 zł.
Dotychczasowe sumy były o 6,4 proc. niższe.
Zgodnie z Kodeksem wyborczym w wyborach do rady komitety wyborcze mogą wydatkować na agitację wyborczą wyłącznie ograniczone limitem kwoty."

-- 17.10.2018 14:40 --

"W art. 110 Kodeksu wyborczego określono sposoby rozwieszania plakatów i miejsc, gdzie mogą się one znaleźć:

§ 1. Na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia."


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 17.10.2018 13:46 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
WFman napisał(a):
"W art. 110 Kodeksu wyborczego określono sposoby rozwieszania plakatów i miejsc, gdzie mogą się one znaleźć:

§ 1. Na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia."


Chciałabym widzieć zgody, zwłaszcza na słupach i latarniach...

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3