Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 16:10


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 11.10.2018 7:54 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
jendrek napisał(a):
Jednakże pan Okoczuk dostanie duże poparcie w sołectwach, no i od pracowników i i ch rodzin z UM Trzebinia.

Dlaczego p. Okoczuk ma mieć duże poparcie w sołectwach? Co może im załatwić czego nie może załatwić p. Żuradzki?
A co do urzędników i ich rodzin to wcale nie musi być wskazania na p. Okoczuka. Znów zapytam: dlaczego mieli by głosować na p. Jarosława?

jendrek napisał(a):
Trudno, niechcący tę sytuację sprezentował nam komitet wyborczy pani Beaty Kokoszka. A wielka szkoda, że tak się stało. Młode wilczki (panowie Lach i Krawczyk) nie popisały się. Widać, że jednak za wcześnie dla nich ta wielka polityka, nie mówiąc o tej lokalnej.

Nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi. Następnym razem przygotują się lepiej. Są młodzi, mają jeszcze na to czas. A wina jest kodeksu wyborczego bo nie oni jedyni tak popłynęli. Było sporo tego typu rzeczy w całej Polsce.

jendrek napisał(a):
Celowo pominąłem te obietnice wyborcze kandydatów. Czyli który z nich ma te obietnice bardziej wysublimowane.
Obietnice to tylko chwyt marketingowy danych kandydatów. W zasadzie fatamorgana, czyli iluzja dla "plebsu" - przepraszam za to określenie większości wyborców.
Jak będą spełnione te "obietnice" chociaż w 10% - to będzie bardzo dobrze. Wystarczy przeanalizować ostatnie cztery kadencje burmistrzowskie w Trzebini.

Nie rozumiem, dlaczego tak łagodnie podchodzimy do obietnic wyborczych i z góry przesądzamy że nic z nich nie będzie. To jakaś paranoja. Powinniśmy dokładnie rozliczać naszych przedstawicieli na wszystkich szczeblach i nie pozwalać sobą tak manipulować.
Czy ja powinienem głosić, że dam każdemu Trzebinianinowi po 2000 zł na każdą osobę a po wygraniu wyborów powiedzieć "to była iluzja dla plebsu, teraz podnosimy podatki". Coś jest z nami jako społeczeństwem nie w porządku.

Przyznaję, że dla mnie te wybory są szczególnie trudne. Zawsze było jasne na kogo chciałbym głosować. A teraz? PiS jest dla mnie partią, która nie powinna rządzić, jednak parafrazując klasyka "ciemny lud to kupuje". Jak piszesz Jendrku zanosi się na to że wygrają wybory parlamentarne. Dlatego warto mieć burmistrza czy starostę z PiS bo po prostu będą większe szanse że coś dla Trzebini załatwią (choćby i te sprawy ze składowiskiem opon, czy pieniądze na budowę obwodnicy). I teraz dylemat - ważniejsza jest duża Ojczyzna czy Mała Ojczyzna (Gmina, Powiat). Jeszcze nie umiem odpowiedzieć, mam 10 dni :)
Z punktu widzenia obwodnicowego, to p. Żuradzki ma duże doświadczenie jako Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg (jego zastępca jest z dróg wojewódzkich). Ze składowiskiem też coś zaczął robić (jakaś tam obietnica kredytu z WIOŚ). Czy to wystarczy?
Za to p. Okoczuk ma świetne relacje z przedsiębiorcami a oni są solą tej ziemi i rzeczywiście powinni być hołubieni. Pamiętam, że p. Okoczuk był nawet kilka razy osobiście na śniadaniach biznesowych organizowanych przez Stowarzyszenie Wolna Trzebinia. To pokazuje, że przedsiębiorcy są dla niego ważni.

Pochwały przyznane za posta: 3

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 11.10.2018 10:00 
Tinygerze: nie moją rolą jest dokładne wyjaśnienie - gdzie Okoczuk czy też Żuradzki będzie miał większe poparcie. Nie jestem spin doctorem żadnego z nich, a i za to mi nie płacą. Więc poprzestaję tylko na tych ogólnikach, aczkolwiek takie wyjaśnienie to byłby dość duży elaborat. Który mógłby w miarę jeszcze zamącić tę kampanię. Ale po co? Zostało niewiele czasu.

Raczej skupmy się na tych obietnicach wyborczych oraz na właściwym sednem tych wyborów - tj. co ważniejsze: czy nasza mała ojczyzna, czy też ta duża ojczyzna i poważne rozgrywki polityczne na samej górze. Jak zresztą bardzo słusznie podkreśliłeś..
Wg mnie ważne jest jedno i drugie. Słabe i skłócone ze sobą elity na samej górze przekładają się na stan naszego kraju, co z kolei może skutkować słabością państwa i niskim stanem obronności wobec ewentualnego pazernego sąsiada. Przerabialiśmy to za tzw. sanacji w minionym wieku.
Natomisat ta "mała ojczyzna" jest niezmiernia ważna dla rozwoju regionu, co z kolei wzbogaca tę dużą ojczyznę.

Osobiście nie trawię PiS-u i ich większości działaczy. Jednakże mając na względzie tę naszą "małą ojczyznę", będę głosował na kandydata z PiS, tj. pana Żuradzkiego. Jak i moja rodzina.
Z oczywistych względów - bo po prawdopodobnym wygraniu wyborów parlamentarnych przez PiS, pan Żuradzki jako burmistrz Trzebini, będzie miał wieksze możliwości. Co się z kolei przełoży na realizację projektu dużej obwodnicy Trzebini, nie mówiąć o tym przeklętym (z winy poprzednich jak i jeszcze obecnych samorządowców) i na wpół przepalonym składowisku odpadów przy ul. Słowackiego.

Co do lokalnego biznesu - masz rację. Jednakże pod jednym warunkiem - oby ten biznes trzymał się uczciwych reguł i nie korumpował samorządowców. Relacje lokalnego biznesu i tych u steru dysponującymi budżetowymi środkami zazwyczaj są śliskie - mówiąc delikatnie. Tego typu relacje nie są obce w naszym UM. Przynajmniej dotychczas takie były. Każdego można kupić, jest to tylko kwestia wyceny danego osobnika.
Nie za bardzo wiem, co miałeś na myśli o tych śniadankach Okoczuka z lokalnym biznesem.
Wg mnie tego typu zażyłości nie powinny mieć miejsca. Być może sie mylę, nie znam najnowszej mody w lokalnym biznesie.

No i ta piramidalna sprawa z realizacją obietnic wyborczych.
Wszyscy kandydaci przed wyborami obiecują prawie wszystko - czyli cuda na kiju. Doskonale wiedzą, że gdy obstawią te budżetowe i partyjne stołki - to potem absolutnie nikt ich nie bedzie rozliczał z tych obiecanek.
I tak niestety jednak jest i chyba będzie.
Jak sobie wyobrażasz takie wyegzekwowanie tychże obietnic wyborczych od tych już piastujących urzędy w samorządzie?
Bo ja naprawde nie wiem. Będę np. namolny co do realizacji tychże obietnic i prawie codziennie pod gabinetem burmistrza - to zawezwie pobliską policję i mnie odtransporują do psychiatryka w Chrzanowie. Albo i delikatnie spałują.
Może liczna pikieta pod UM, jak to było w czasie tej Zielonej Szkoły Okoczuka. Ale wtedy potrzebny jest lider. Zechciałbyś być takim liderem? Bo ja nie.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 11.10.2018 10:14 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
jendrek napisał(a):
Nie za bardzo wiem, co miałeś na myśli o tych śniadankach Okoczuka z lokalnym biznesem.
Wg mnie tego typu zażyłości nie powinny mieć miejsca. Być może sie mylę, nie znam najnowszej mody w lokalnym biznesie.


Postaram się wyjaśnić. W setkach miast w całej Polsce organizowane są śniadania (lub wieczory) biznesowe. Są różne organizacje jak Śląska Grupa Biznesu, organizacje międzynarodowe (jak BNI), ponadlokalne (jak KNB), lokalne (jak właśnie trzebińskie śniadania biznesowe). Po co? Aby przedsiębiorcy się spotykali, poznawali i zwiększali efekt synergii. Na takich spotkaniach widziałem już i burmistrzów i prezydentów miast (jakiś czas temu byłem aktywnym uczestnikiem tego typu spotkań). Co oni tam robili? szukali inwestorów, pokazywali, że miasto czy gmina jest otwarta na biznes i że przedsiębiorcy są ważni dla miasta. I to bardzo ważne sygnały. I tak jak burmistrz jest obecny na spotkaniu sołectwa czy rady osiedla w ważnych kwestiach tak też powinien być obecny w takich miejscach. To moje prywatne zdanie.

jendrek napisał(a):
No i ta piramidalna sprawa z realizacją obietnic wyborczych.

Nie mam teraz pojęcia jak to zrobić, ale chyba powinno być tak, że program wyborczy jest zapisywany w archiwum i co roku jest sprawozdanie z realizacji poszczególnych punktów.

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 11.10.2018 17:06 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Mnie frapuje kandydatura Pana Dziadowca i cała koncepcja stworzenia KWW Husaria. Tam nic się nie dzieje! Chyba że szykują mocne działa na któregoś z przeciwników. Dla mnie również KWW OD NOWA jest swoistym nowium, ale to na plus. Część tych osób znam, chociaż młode wilki nie mają wprawdzie takiego parcia na szkło jak klan Kokoszków, bardzo aktywny w internecie. Co do osób z Koalicji. Pani Siemek, Pani Jędrysik - proszę wybaczyć. Lata w samorządówce to jedno, dobra praktyka to drugie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 11.10.2018 20:00 

Dołączenie: 8.10.2016 22:15
Posty: 63
Pochwały: 24
Ja jeszcze o Adamczaku. Myślę że on i Kozub - czyli dwóch radnych już poprzednio startujących razem - mocno wnerwili pozostałych kandydatów Okoczuka z Trzebini. Ustalili oni wszyscy zdaje się że reklamują się na "swoim" terenie - na Widokowym Kobierecki i Brzózka, Rybna i Trzebionka Hrabia i Majewska, strona Chrzanowska Jasic.
A tu im wparował wszędzie Adamczak ze swoimi banerami (swoją drogą chętnie obejrzę sprawozdanie wydatków). Nic dziwnego więc że na Piłsudskiego zaraz pojawiła się Majewska, Brzózka, Kobierecki.
Walka buldogów pod dywanem trwa. Adamczak świetnie to rozegrał - przyczepił się się mocnego komitetu, a teraz zdobędzie najwięcej z nich wszystkich głosów. I tylko ciekawe kto odpadnie przez niego...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 12.10.2018 5:20 

Dołączenie: 12.4.2013 21:06
Posty: 15
Pochwały: 7
Powinny być poważne limity w kandydowaniu, zwłaszcza na radnych, bo każda władza, mając wystarczająco dużo czasu, zdeprawuje każdego porządnego obywatela. A niektórzy z "radnowania" lub "burmistrzowania" zrobili sobie sposób na życie i ciągną już dłużej od niejednego papieża. Niektórzy osiągają takie mistrzostwo, że dopiero taki nietuzinkowy zawodnik, jak sama śmierć, usuwa ich ze stołka.
Powtarzam: każda władza w rękach jednej osoby, z czasem, w końcu doprowadzi do zepsucia tej osoby w jakiś sposób, w tym zwłaszcza, jego otoczenia (z czasem tworzą się "klany" i "koterie" rywalizujące o wpływy przy takim "włodarzu").
Porządni (póki co) radni, niestety słabo policzalni, jak W. Hajduk, nie będą wyjątkiem od tej zasady.

Ponadto, "radni", których dochód z "radnowania" stanowi spory procent ich rocznego PITa... takich albo w ogóle się nie powinno dopuszczać do kandydowania do koryta, bo jak niby są w stanie pomóc miastu jak sami zarabiają tylko publiczne pieniądze, w ogóle nie premiujące efektów ich pracy, tylko premiujące zasadę "czy się stoi, czy się leży"? Więc albo nie dopuszczać takich pasożytów do kandydowania, albo koryto zrobić darmowe (najwyżej ekwiwalent urlopowy) i dziękuje.
Druga grupa - tzw. "dobrodzieje" (moja ulubiona grupa) - prowadzą biznes i nagle "poczuli" misję kandydowania, bo chcą coś "naprawić". Czyli "nie chcę, ale muszem!" . "Przecież nie idę dla pieniędzy!". Też należy sprawdzić ich PITy z poprzednich lat, jak widnieją tam deklaracje o dochodach większych aniżeli dieta radnego to albo nie pozwolić kandydować, albo odgórnie, gdy się ich wybierze, zostawić im tylko ekwiwalent. Niestety, zbyt wielu dobrodziejów, których biznesy zaczęły źle iść poczuwa nagle misję.

PS Powyższe obserwacje na podstawie wieloletniej obserwacji koterii około Trzebińskich i UM. Ci bardziej obeznani, nawet będą wiedzieć, o których "radnych" i "dobrodziejach" może być tutaj mowa.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 12.10.2018 7:59 
WFman: jaka jest rada, aby wyciąć ten team Adamczak-Kozub? Glosować na tych młodych wilczków, póki co nie są jeszcze zepsuci władzą i łatwymi pieniędzmi. Czy dużymi - to rzecz względna. Zawsze potem można skorzystać z tych dodatkowych - typu różne komisje, rady nadzorcze w spółkach UM, etc, etc.

Ja osobiście będę głosował na Wojtka Hajduka i Filipa Lacha. Pan Filip to typowy młody wilczek, pełen zapału, znający już dogłębnie problemy Trzebini. Jeszce "dziewiczy" politycznie.
Pan Wojciech podobnie, aczkolwiek już wie, że wszelkie młodzieńcze ideały należy wrzucić do kosza. Uświadomił mu to jego dotychczasowy mentor, tj. Tadzio Adamczak. I dlatego ich drogi obecnie się rozeszły.
Panu Hajdukowi nie tak wszystko udało się zrealizować, m.in. poległ całkowicie co do tego składowiska odpadów przy ul. Słowackiego. Jednakże to nie jego wina, a tych cokolwiek wyżej w hierarchii samorządowej.

Nie wiem, kto będzie burmistrzem i jaki będzie skład Rady Miejskiej. Jak na razie, nawet wewnątrz komitetów wyborczych cały czas są przetasowania.
Jednak dla równowagi, aby jedna i ta jedyna partia nie była za bardzo autorytatywna, warto głosować na radnych z różnych komitetów, tych opozycyjnych do PiS jak najbardziej. Na wszelki wypadek, gdyby burmistrzem został pan Żuradzki. Bo nie wiadomo, czy w nim jest więcej aparatczyka, czy też prawdziwego społecznika. Przynajmniej na razie.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 12.10.2018 9:28 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
No to kogo dziś hejtujemy?

Jendrek - mądrze piszesz, ale rozbawiłeś mnie na całego z tym "dziewictwem politycznym". Zakładając, że np. Filip (dziewica polityczna) przejdzie, to musi się liczyć z tym, że ktoś go kiedyś rozdziewiczy :). Dodając do tego jego opory przez tym "rozdziewiczeniem" (jak to z dziewicami bywa), śmiem przypuszczać, że wyjdzie z tego szopka, albo co najmniej "gwałt polityczny", bo On nie chciał, ale musiał... Zostawmy więc te dziewice na boku i skupmy się na, jak piszesz, wilczkach, które raczej znikną w tłumie watahy samców alfa, jak to w przyrodzie bywa. Nie chce mi się patrzyć na naukę nowicjuszy, popełnianiu błędów i późniejszym tłumaczeniu się, że mody, niedoświadczony, nieobyty... Sądzę, ze p. Żuradzki i p. Okoczuk są jedynymi kandydatami do fotela burmistrza. Jeden i drugi są wykształceni i mają doświadczenie. Uważam jednak, że p. Żuradzkiemu jego ugrupowanie w kolano strzeliło, wpychając go na "pełniącego obowiązki". Nie podoba mi się, że ludzie są biedni, pracy mało, a Polak polaka wyzyskuje ile się da, a kler się bogaci bez podatków. Wiadomo chyba, że PiS z tym nic nie robi, a wręcz daje ciche na to przyzwolenie. Tak więc mam gdzieś to ugrupowanie i głosuję inaczej - i nie żebym nie lubił Filipa :), tylko myślę, że to jeszcze nie ten czas...
Pan Żuradzki trochę za późno się uaktywnił (4 lata temu też się obudził pod koniec) i odnoszę wrażenie, że tylko przez los, bo wskoczył przecież na "pełniącego obowiązki". Dodając do tego fakt, że śp. p. Adamczyk stał murem za przedsiębiorcami, a i p. Okoczuk poszedł konsekwentnie w Jego ślady, wydaje mi się, że wybory są przesądzone, tym bardziej, że p. Okoczuk dwoi się i troi z gminie, ale kiedy był v-ce tez go było pełno, bo praktycznie on rządził w urzędzie. Niech jednak uczciwa walka wyłoni burmistrza. Chcę podkreślić, że w moim poście nie ucierpiała żadna dziewica :).

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 12.10.2018 14:27 

Dołączenie: 8.10.2016 22:15
Posty: 63
Pochwały: 24
jendrek - czy Lach nie startuje też do rady Trzebini? To jak masz zamiar głosować i na niego i na Hajduka?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 12.10.2018 19:31 
Słusznie, dociekliwość wskazana.
Po prostu rodzinnie - ja na jednego wilczka, a małżonka na drugiego.
Bo widzisz, ja znam obydwóch, a małżonka tylko tego jednego, tj.Wojtka. I tak ma problem, bo panowie Hajduk to bliźniacy. Raz jest jeden z nich radnym, a drugi kościelnym, a potem odwrotnie. Burmistrz jak i ksiądz proboszcz z tym właściwym rozpoznaniem także mają problem.
I stąd to moje powyższe stwierdzenie - że zagłosuję i na Wojtka, i na Filipa. Zgadza się?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 12.10.2018 19:42 

Dołączenie: 8.10.2016 22:15
Posty: 63
Pochwały: 24
Pisałem dla upewnienia się. Nie znam się na polityce więc myślałem że może mogę dwa razy zagłosować :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 12.10.2018 19:48 
Widzisz Admynie, dziewice są zawsze w cenie. Zwłaszcza w tych dzisiejszych tak rozseksualizowanych czasach.
Nieważne - czy to dziewica polityczna, czy też orleańska.
A jak Ci nie pasuje ta dziewica, to niech będzie prawiczek. Oczywiście polityczny. Ale będzie problem z rozdziewiczeniem. Również politycznym. Termin "rozprawiczenie" brzmi w tym przypadku co najmniej dziwnie.

Cieszę się bardzo, że Cię rozbawiłem. A nie doprowadziłem do furii i innych żołądkowych przypadłości. Zwłaszcza po tej małmazji z psarskich buraków. Oczywiście czerwonych.

WFman, stroisz sobie żarty z mojej tak skromnej osoby. I zostaję zmuszony do odpowiedzi.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 12.10.2018 20:06 
michu1 napisał(a):
A niektórzy z "radnowania"

W radzie się raduje.
Jendrek zdumiewające jest, jak ludzie szybko potrafią się przystosować to dyktatorskich rządów, jesteś tego świetnym przykładem. Przeszedłeś do porządku dziennego nad szantażem rządu PiS, że nie da kasy samorządom, w których ich partia nie rządzi. No więc zagłosujesz na PiS.

Pochwały przyznane za posta: 3


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 12.10.2018 20:39 

Dołączenie: 8.10.2016 22:15
Posty: 63
Pochwały: 24
Nie, jendrek. Serio. Staram się nie przesadzać - za dużo tego mamy w ostatnich miesiącach u polityków i na forach.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wybory 2018
PostWysłany: 12.10.2018 22:44 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
jendrek napisał(a):
Widzisz Admynie, dziewice są zawsze w cenie. Zwłaszcza w tych dzisiejszych tak rozseksualizowanych czasach.
Nieważne - czy to dziewica polityczna, czy też orleańska.
A jak Ci nie pasuje ta dziewica, to niech będzie prawiczek. Oczywiście polityczny. Ale będzie problem z rozdziewiczeniem. Również politycznym. Termin "rozprawiczenie" brzmi w tym przypadku co najmniej dziwnie.

Cieszę się bardzo, że Cię rozbawiłem. A nie doprowadziłem do furii i innych żołądkowych przypadłości. Zwłaszcza po tej małmazji z psarskich buraków. Oczywiście czerwonych.

Jendrek - Tak, "rozprawiczenie" brzmi dziwnie, zresztą Twoje "rozseksualizowanie" też. Mnie tam raczej trudno wyprowadzić z równowagi. Ja po prostu, a zapewne pamiętasz, nie znoszę chamstwa, która bije z sieci, bo co niektórym się wydaje, że są bezpieczni. Określenia typu "burak psarski" i inne Twoje wywody przypominają mi, jak na którychś tam podyplomowych wykładowca powiedział, że jeśli masz do kogoś pretensje, nie akceptujesz, poniżasz publicznie - to najpewniej znaczy, że przelewasz na kogoś swoje problemy. Wyjście z tej sytuacji jest proste - trzeba się samemu zaakceptować, włączyć empatię, wyobrazić siebie w roli osoby poniżanej.
Nie kryję się ze swoimi poglądami, bo one są moje i trudno Ci będzie je zmienić, choć usilnie próbujesz urobić, jak pisałeś (chyba Ty) plebs. Boję się PiSu,a i Ty powinieneś się bać, bo jak sam widzisz "ustawowo" robią z nami co chcą. Ich nachalne wkraczanie w nasze prywatne życie źle się dla nas skończy. Dlatego trzeba im trochę skrócić łańcuch. 500+, 65/60 lat, wyprawki dla dzieci to tylko chwyty wyborcze. Wpadła mi w ręce ulotka PiS i ręce mi opadły. Programem jest budowa hospicjum, czyste powietrze, drogi, super służba zdrowia, no i ścieżki rowerowe. Z tym ostatnim to się nawet zgodzę, ale oni mają g... do służby zdrowia, bo na Harcerskiej jest NIEPUBLICZNy zakład. Piszą bzdury. Poszukaj w sieci ile ludzi umiera, bo nie mają na leczenie, bo NFZ ma nas w doopie. Ile jest w tym dzieci. Ile można by uratować jak się sprzeda Maybacha, czy choć jedną reklamówkę z kasą przeznaczy na ratowanie ludzi?. Pamiętam na stronie śp. p. Adamczyka był apel o kasę na leczenie 4-ro letniego dziecka. On wpłacił, Okoczuk, inni z jego komitetu też. Ja, jak to zobaczyłem, to także wpłaciłem. Mało tego, dzwoniono do szmatławca, aby zamieścić kilka zdań, prosić o pomoc dla dziecka. Nie dało się, bo dziecko jest z innego terenu. A oni nas tu raczą durnymi hasłami programów wyborczych. Kto obiecuje pomoc dzieciom w swoich programach? Na wspomnianej ulotce znalazłem tylko jedną osobę, której dzieciaki są bliskie - dyrektor przedszkola w Gaju. A inni? Nie, bo temat jest śliski, a plebs kupi inne na topie tematy. Kiedyś wierzyłem, że PiS, głosowałem na nich. Dziś wiem, że to grupa chcąca po trupach trzymać władzę, Twoim i moim kosztem. Daj mi jednego kandydata, który zechce rozliczyć "czarnych", a na pewno na niego zagłosuję. Śmiem przypuszczać, że jak wymrą "moherowe berety", oparcie PiS spadnie o 50%, czego Wam i sobie życzę.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3