Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 13:09


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 13.3.2016 20:23 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
Alicja Molenda napisał(a):
Dlatego trzeba pójść na wybory i wskazać kandydata, który ma największą szansę się w tej roli sprawdzić.


A jeżeli dojdę do wniosku, że żaden z dwóch kandydatów się absolutnie nie nadaje? Czy nadal muszę któregoś poprzeć? Dlaczego?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 13.3.2016 21:37 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Niczego Pan nie musi. Ma Pan prawo. Wyboru dokonuje się spośród zgłoszonych kandydatów.
Skoro Pana zdaniem żaden się nie nadaje, to kto w tej sytuacji powinien rządzić miastem?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 13.3.2016 22:03 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
Alicja Molenda napisał(a):
Skoro Pana zdaniem żaden się nie nadaje, to kto w tej sytuacji powinien rządzić miastem?


Rządzić miastem ma zawsze ten, którego wybierze większość głosujących.
To, że ktoś się moim zdaniem nie nadaje, nie znaczy, że mam rację. Decyduje większość.

Ja tylko protestuję przeciwko "przymuszaniu" mnie do chodzenia na wszystkie wybory niezależnie od tego, jaki wybór mam do dyspozycji. Ja uważam, że żaden się nie nadaje, więc chciałbym mieć prawo do tego, aby nie oddać głosu na żadnego z nich.

A pytanie, dlaczego mamy taki wybór, dlaczego żaden lepszy kandydat nie startuje w wyborach, to oczywiście pytanie zupełnie inne i bardzo ważne. Ale to nie niska frekwencja wyborcza jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Raczej zależność jest odwrotna.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 14.3.2016 18:14 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 22.2.2012 21:21
Posty: 34
Sztuczka "na Beatę" nie zadziałała. Podróbka premier przegrała wybory już w I turze

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,87648,19762021,szt ... z42tlaAIyV


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 14.3.2016 23:05 

Dołączenie: 19.4.2010 17:44
Posty: 17
Pochwały: 5
Alicja Molenda napisał(a):
Dlatego trzeba pójść na wybory i wskazać kandydata, który ma największą szansę się w tej roli sprawdzić. Minusować to można sobie w internecie, choć pamiętamy jak śmieszne i straszne skutki powoduje taki mechanizm. Poza tym, nic z tego nie wynika.


A jeżeli żaden kandydat się wg mnie nie nadaje to co? też mam iść w imię idei i zagłosować na chybił trafił? Takich wyborców Pani by chciała?

" Trzeba, muszę" - właśnie że nie! Do wielu ludzi jakoś nie dociera że mam prawo nie iść i nikt nie może mi tego prawa zabrać ani mnie za to piętnować - i to też jest forma głosowania.

Widzę, ze pomysł z ujemnymi głosami się Pani nie podoba, lecz dla mnie takie rozwiązanie było by idealne w takiej sytuacji jaką mamy (mieliśmy) teraz w Chrzanowie - mam jeden głos i mogę go dać wybranemu kandydatowi (za) lub mu go odebrać (przeciw). Wtedy głosuje przeciw kandydatowi który wg mniej najmniej się do roli burmistrza nadaje nie dając jednocześnie poparcia nikomu innemu.

-- 15.3.2016 0:08 --

Alicja Molenda napisał(a):
Skoro Pana zdaniem żaden się nie nadaje, to kto w tej sytuacji powinien rządzić miastem?


Rada Miasta, z przewodniczącym na czele - w końcu to są nasi wybrańcy a nie nikt z nominacji


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 15.3.2016 0:52 

Dołączenie: 15.4.2008 19:50
Posty: 173
Miejscowość: Chrzanów/Południe
Pochwały: 84
Jeśli ktoś nie idzie na wybory to należy uznać, że sam odbiera sobie prawo do narzekania, komentowania tego co się po wyborach dzieje. Nie uczestniczyłeś w głosowaniu, nie wyraziłeś swojego zdania to proszę nie komentuj. Jest takie powiedzenie, że nieobecni nie mają głosu. Niska frekwencja moim zdaniem świadczy tylko o nikłym zainteresowaniu tym co dzieje się wokół, o ignorancji obywateli, którzy nie dorośli do wypowiadania się na ważne tematy i wolą inaczej wykorzystać ten czas niż wypowiedzieć się w ważnej sprawie nie tylko w kontekście naszej małej ojczyzny. Absolutnie nie twierdzę, że należy kogokolwiek wskazywać. Jeśli uważasz, że nie ma na listach nikogo godne zaufania to oddaj nieważny głos. Ostatnie prawie 6 lat właśnie w taki sposób głosuję. Jeśli w każdych ostatnich wyborach ci co nie poszli jednak oddaliby głos nieważny to ileś takich wyborów pod rząd (jakby jeszcze kilka skończyło unieważnieniem) pokazało by jednoznacznie, że ludzie oddają głosy nieważne nie dlatego, że nie potrafią tylko nie mają na kogo zagłosować (opcja "żadna z powyższych" wg. mnie byłaby idealnym rozwiązaniem).
Może trochę za ostro "pojechałem", ale tak uważam. Brak głosu na wyborach = brak głosu w ważnych sprawach.

Pochwały przyznane za posta: 4

_________________
Rozwinięte miasto nie polega na tym, że najbiedniejsi jeżdżą samochodami, ale na tym, że bogaci korzystają z publicznego transportu – Enrique Penalosa


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 15.3.2016 9:16 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
meper: Rada miejska to nie jest organ wykonawczy. Ma stanowić lokalne prawo i kontrolować, nie rządzić. Dodam, że chrzanowska rada miejska owszem istnieje, głosuje, ale specjalną kreatywnością się nie wykazała. Tyle na ten temat. A burmistrza, Panie maper , podobnie jak radę, wybieramy w wyborach powszechnych, nie jest więc z nadania.

rhcp: Wydaje mi się, że oddawanie głosu nieważnego to takie czekanie na kandydata, który nie istnieje i pewnie nie zaistnieje, a życiowych wyborów dokonuje się przecież wśród tego co jest, a nie tego co nam się marzy. (vide: ideał męża lub żony).
Potencjalni burmistrzowie, ministrowie, a nawet prezydenci, to są zwyczajni ludzie, tylko może trochę odważniejsi od osób korzystających wyłącznie z czynnego prawa wyborczego. Gadający do narodu pod własnym nazwiskiem. Proszę rozejrzeć się wokół. Kto rządzi w sąsiednich gminach, województwie, kraju... No nie są to jacyś nadludzie. Zatem, czy nie głosując lub oddając głos nieważny, można mieć satysfakcję, że to nie my ich wybieraliśmy?
Decyzja wyborcza to nie jest koniec świata. Nawet błędna. Demokracja ma szereg innych instrumentów pozwalających na społeczną kontrolę rządzących. Trzeba tylko je znać, chcieć i umieć z nich korzystać, a nie narzekać.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 15.3.2016 10:31 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
rhcp napisał(a):
Niska frekwencja moim zdaniem świadczy tylko o nikłym zainteresowaniu tym co dzieje się wokół, o ignorancji obywateli, którzy nie dorośli do wypowiadania się na ważne tematy i wolą inaczej wykorzystać ten czas niż wypowiedzieć się w ważnej sprawie nie tylko w kontekście naszej małej ojczyzny.


W ciągu ostatnich ponad 20 lat byłem na większości wyborów. Jeżeli chodzi o samorządowe - to na wszystkich. Czasem przyjeżdżałem na nie specjalnie z drugiego końca Polski.
Ale kilka razy nie poszedłem - z pełną świadomością i zawsze po namyśle.
Nie uważam się za niedojrzałego ignoranta. I absolutnie nie zgadzam się, że odbiera mi to prawo do krytykowania. Gdybym zrzekł się obywatelstwa - wtedy nie mógłbym krytykować.

Ale póki płacę podatki i póki władze (także te, na które nie głosowałem!) utrzymywane są również z moich pieniędzy, to mam prawo do krytykowania.

rhcp napisał(a):
Jeśli uważasz, że nie ma na listach nikogo godne zaufania to oddaj nieważny głos.


Jest to równie nieskuteczne, jak zignorowanie wyborów. Nie jest to żaden sygnał dla nikogo.

rhcp napisał(a):
Jeśli w każdych ostatnich wyborach ci co nie poszli jednak oddaliby głos nieważny to ileś takich wyborów pod rząd (jakby jeszcze kilka skończyło unieważnieniem) pokazało by jednoznacznie, że ludzie oddają głosy nieważne nie dlatego, że nie potrafią tylko nie mają na kogo zagłosować


Wg mnie to naiwne oczekiwanie. Raczej "autorytety" by orzekły, że społeczeństwo jest głupie i nie umie krzyżyka poprawnie postawić.

rhcp napisał(a):
(opcja "żadna z powyższych" wg. mnie byłaby idealnym rozwiązaniem).


I tu się zgadzamy. Tylko w taki sposób można w sposób jasny i nie podlegający dyskusji pokazać faktyczne preferencje tych, którzy nie chodzą, i tych, co wrzucają nieważne głosy.
Gdyby coś takiego było wprowadzone, na 100% uczestniczyłbym w każdych wyborach.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 15.3.2016 11:47 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 19.5.2007 15:26
Posty: 74
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 69
Nie będę się wdawał w dalszą dyskusję na temat wyborczej frekwencji - tak jak Wyborcy mają prawo na wybory nie iść, tak i ja mam prawo mieć na ten temat swoje zdanie ;-)

Dodam tylko z lekka pesymistycznie, że mam wrażenie, że nawet gdyby pojawił się nagle kandydat idealny**, to i tak frekwencja podniosłaby się o góra dwadzieścia-kilka procent - choć mam szczerą nadzieję, że jednak się mylę.


**doświadczony, znający specyfikę pracy i funkcjonowania samorządu i jednostek budżetowych, charyzmatyczny, z wizją, wykształcony, obyty, błyskotliwy, honorowy, rozsądny, sprawiedliwy, kulturalny i reprezentatywny (całkiem możliwe, że każdy z kandydatów tak własnie siebie samego postrzega :-P).


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 15.3.2016 12:34 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
Grigorij napisał(a):
Dodam tylko z lekka pesymistycznie, że mam wrażenie, że nawet gdyby pojawił się nagle kandydat idealny**, to i tak frekwencja podniosłaby się o góra dwadzieścia-kilka procent - choć mam szczerą nadzieję, że jednak się mylę.


Ale czy to by nie wystarczyło?

Skąd założenie, że frekwencja np. 80 czy 90% to coś lepszego niż 50 czy 60%?

Jest wielu ludzi, którzy się kompletnie nie znają, nie interesują, nie czytają, a o świecie wiedzą tyle, co im powie telewizor. Na jakiej podstawie można zakładać, że gdyby oni wszyscy poszli na wybory, byłoby lepiej?

Moim zdaniem ważniejsza jest "jakość" głosów (żeby były kierowane rozsądkiem, solidnym zapoznaniem się z kandydatami, uczciwym przemyśleniem), niż ich ilość. Lepiej nie zagłosować w ogóle, niż na przykład "dla beki" poprzeć jakichś oszołomów czy populistów (a takie zjawiska są na świecie znane).


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 16.3.2016 17:15 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
lll napisał(a):
Jeżeli ma pozwolenie od zarządcy terenu na którym rosną drzewa (pewnie to UM) to wszytko jest zgodne z prawem.

No i okazało się, że jednak pan Kosowski nie ma takowego pozwolenia.

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 16.3.2016 19:34 

Dołączenie: 2.9.2014 15:14
Posty: 95
Pochwały: 53
Poczytajcie sobie wywiad z Panem Maciaszkiem w nowym numerze Przełomu.Facet ma wizje !Siedział przy korycie lat.....Płacze że Chrzanowskie sołectwa są zaniedbane,a gdzie był przez te lata gdy jako zastepca miał też mozliwość podejmowania decyzji?Obiecuje złote góry nie majace nic wspólnego z rzeczywistością .Bedzie leczył zęby dzieciakom,motywował wiekszą kasą nauczycieli ,stworzy nowe miejsca pracy.......Oj czarodziej ,z niczego zrobi coś .Razem z ze swoimi doskonałymi fachowcami Arkit,Dyszy, itp będziemy mieli w Chrzanowie raj!!!! To czyste oszustwo przyszło z Wiejskiej,a tam dostał się jako podrzutek partyjny nic wiecej.!!!!!!!!!

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 17.3.2016 8:59 

Dołączenie: 6.2.2014 10:28
Posty: 12
Pochwały: 7
Co do Pana Maciaszka to zgadzam sie w 100% z przedmówcą.
Dorzucę jeszcze coś od siebie. Maciaszek będąc posłem i mają taka możliwość nie zrobił kompletnie NIC dla ziemi chrzanowskiej. A z Arkitem mieli taką możliwość - było w sejmie dwóch posłów z ziemi chrzanowskie - i co? NIC. Za to Arkit popisał sie USTAWĄ ŚMIECIOWĄ i obiecywał ze śmieci znikną z lasów i co? NIC. Jak dzikie wysypiska były - tak są dalej.
Maciaszek bardzo skutecznie bronił przed Trybunałem Konstytucyjnym decyzji rządu która pozbawiła zwłaszcza młodych ludzi ich pieniędzy zgromadzonych w OFE. Chciałbym przypomnieć, ze środki zgromadzone w OFE podlegają dziedziczeniu - w ZUS-ie oczywiście nie. Takich wartości broni Maciaszek.
Dziwie się młodym ludziom że chcą na niego głosować.
A czy ktoś pamięta co Maciaszek zrobił będąc 3 lata zastępcą burmistrza?
Gadane to on ma, widać że platformiana maszynka szkoleniowa zadziałała i wyszkoliła go na prawdziwego lwa ekranowego, ale czy to wystarczy żeby mu zaufać?
Kosowski tez nie jest bez winy - ignorowanie mieszkańców przez 12 lat, praktycznie zero kontaktu. Ignorowanie ich potrzeb. Czy pamięta może ktoś inicjatywę społeczności lokalnej aby utworzyć teren rekreacyjny pomiędzy cmentarzem na kierkowie a krytą pływalnią?
To właśnie Kosowski storpedował tą inicjatywę. O ignorowanie że tak powiem - cyklistów, już nie wspomnę.
Niemniej jednak po 12 latach władzy Kosowskiego, Chrzanów zdecydowanie się zmienił i chyba tylko ślepy tego nie zauważy. Można oczywiście krytykować że rynek to jeden beton, wiadukt niepotrzebny.
Ja osobiście lubię pójść na rynek i napić się piwa w upalny dzień i chętnie tez ominę korki z Trzebińskiej jadąc 'niepotrzebnym' wiaduktem.
Tak więc, zagłosuję na Kosowskiego. Nie liczę na strefę w Kroczymiechu ale liczę na to ze tym razem będzie bardziej otwarty na ludzi i bardziej będzie reagował na potrzeby lokalnych (osiedlowych) społeczności.
Za dwa lata będziemy mogli w kolejnych wyborach skwitować te poczynania.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 17.3.2016 13:37 

Dołączenie: 2.9.2014 15:14
Posty: 95
Pochwały: 53
Zostało parę dni do wyborów.Zastanówmy sie co Pan Maciaszek i jego kolega Pan Arkit będąc posłami zrobili dla Chrzanowa ,powtarzam dla CHRZANOWA !!!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 18.3.2016 4:55 

Dołączenie: 15.4.2008 19:50
Posty: 173
Miejscowość: Chrzanów/Południe
Pochwały: 84
No i kogo wybierać? Pana Dyrektora, który zbratał się z panią Jopek oraz z Towarzystwem które wypchnęło Marka N. i jedynie co skutecznie umie zrobić to lans?
Czy tez pana Ryszarda, który tak zarzeka się, że zrozumiał błędy, że wie dlaczego przegrał a tymczasem bez mrugnięcia okiem przyznaje się, że plakaty wiszą nielegalnie. Najwidoczniej ani jeden ani drugi nie wiedzą dlaczego ludzie nie chcą żeby którykolwiek z nich został burmistrzem.
Ale może wiii. ma rację? Może panu Ryszardowi można dać drugą szansę. Wprawdzie to tylko 2,5 roku. Jak będzie dalej tak poczyniał jak z tymi plakatami (może dla kogoś to pierdoła, ale zasady są zasadami i jeśli pan Ryszard nie umie uczciwie grać to to jego katharsis jest mocno udawane i naciągane) to już przy kolejnych wyborach nie ma czego szukać.

_________________
Rozwinięte miasto nie polega na tym, że najbiedniejsi jeżdżą samochodami, ale na tym, że bogaci korzystają z publicznego transportu – Enrique Penalosa


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3