Ostatnia wizyta: Obecny czas: 19.3.2024 8:34


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 10.3.2016 19:36 

Dołączenie: 19.4.2010 17:44
Posty: 17
Pochwały: 5
Krzysio napisał(a):
Pójdę dalej chwaląc pomysł Grigorija.
Jeśli nie bedzie większości uprawnionych do głosowania wybory powinny być nieważne. Co to za mandat od społeczeństwa i mieszkańcow jak przy frekwencji np 25 procenty osiągnie sie np 51 %. W Chrzanowie wychodziłoby iz popiera kandydata około 5100 mieszkańcow uprawnionych . Co to za poparcie wobec 40 000 uprawnionych.

to może lepiej wprowadzić "ujemne" głosy. wtedy bym na wybory poszedł. Wadą ordynacji jest to, ze można tylko być za = iść na wybory , wstrzymać się od głosu = nie iść, a nie można byc przeciw. W tych wyborach nie było kandydata wartego mojego cennego głosu poparcia i co? mam na siłe kogos poprzeć? to niezgodne z moim sumieniem. Na nie pójście na wybory pozwala mi wywalczona wolność i nikt mi nie będzie mówił że muszę iść, bo to tak , jakby mi ktoś kazał głosować na określonego kandydata. Te czasy kiedy trzeba było iść już się na szczęście dawno skończyły.

-- 10.3.2016 20:47 --

Za co ponosi winę?! Przecież Kosowski nie zbudował żadnego placu targowego na Szpitalnej. To nie te czasy. Wystawia się za tyle ile określi rzeczoznawca, to nie allegro, że się sprzedaje od 1 zł BCM.[/quote]

przeglądając profil na fb kandydata na burmistrza R.Kosowskiego odniosłem wrażenie ze wszystko co "dobre" w mieście to jego zasługa (np. to ze projekt rynku zdobył nagrodę - przecież On go nie projektował) , a co złe to wina: rady - strefa parkowania, pkp - linia kolejowa, Maciaszka - brak strefy przemysłowej koło zakładów mięsnych itp. itd.) Dla mnie szczytem arogancji pana R.K. było nazwanie profilu "Burmistrz Ryszard Kosowski" - wiem, ze tak można tytułować byłych urzędników ale dla mnie co innego gdyby ktoś w rozmowie go tak nazwał, a co innego jak kandydat na burmistrza tytułuje się burmistrzem jeszcze przed wyborem na stanowisko - odnoszę wrażenie że R.K. ma gdzieś mój głos skoro sam się już wybrał.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 11.3.2016 8:40 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
meper napisał(a):
Na nie pójście na wybory pozwala mi wywalczona wolność i nikt mi nie będzie mówił że muszę iść, bo to tak , jakby mi ktoś kazał głosować na określonego kandydata. Te czasy kiedy trzeba było iść już się na szczęście dawno skończyły.

I tutaj mamy przykład źle pojmowanej wolności i demokracji.

Po pierwsze wybory to święto demokracji i jedna z nielicznych możliwości wypowiedzenia się przez obywatela.

Po drugie dzisiaj nasza demokracja nie działa dobrze przez to, że ludzie nie rozumieją jak ona funkcjonuje. Brak wiedzy przekłada się na niską aktywność społeczną, która znów odpowiada za to, że społeczeństwo nie chce rozliczać władzy w trakcie kadencji. Nie można się dziwić, że samorządowcy, podobnie jak niektórzy politycy, nie boją się sugerować, że władza jest w ich rękach. Demokracja nie bez przyczyny oznacza władzę ludu. Dzisiaj jest źle? Pomyśl o najmłodszych, którzy odziedziczą taką Polskę, jaką uda nam się zbudować zanim dorosną. Daj dzieciom najlepszy przykład i najlepszy start.

Po trzecie - nie masz kandydata? Żaden Ci nie odpowiada? Zagłosuj poprzez oddanie nieskreślonej karty. Pewnie wielu tak zrobiło. To też jest sygnał, że dla części społeczeństwa nie było dobrego kandydata.

Biorę udział w wyborach odkąd skończyłam 18 lat. Nie opuściłam ani jednych wyborów. Nawet gdy leżałam w szpitalu - również głosowałam. Biorę udział w wyborach mimo frustracji, niezadowolenia lub zastanawiania się, czy mój głos zaważy na wynikach czy nie. Żyjemy w kraju demokratycznym, takie są zasady gry. Minimalnym wysiłkiem z naszej strony jest pójście na wybory.

Pochwały przyznane za posta: 3

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 11.3.2016 8:50 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 19.5.2007 15:26
Posty: 74
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 69
meper napisał(a):
to może lepiej wprowadzić "ujemne" głosy. wtedy bym na wybory poszedł. Wadą ordynacji jest to, ze można tylko być za = iść na wybory , wstrzymać się od głosu = nie iść, a nie można byc przeciw. W tych wyborach nie było kandydata wartego mojego cennego głosu poparcia i co? mam na siłe kogos poprzeć? to niezgodne z moim sumieniem. Na nie pójście na wybory pozwala mi wywalczona wolność i nikt mi nie będzie mówił że muszę iść, bo to tak , jakby mi ktoś kazał głosować na określonego kandydata. Te czasy kiedy trzeba było iść już się na szczęście dawno skończyły.

Moim zdaniem właśnie tu tkwi błąd w rozumowaniu wielu osób: "Nie pójdę, bo mam takie prawo - a zagłosować nie mam na kogo". Uważam, że własnie dlatego iść należy, by pokazać co się myśli - nawet jeśli wybór któregokolwiek z kandydatów wydaje się nie najlepszą opcją. Obecność na wyborach i nie oddanie głosu na żadnego z kandydatów też o czymś świadczy.

Ktoś może powiedzieć: "no tak, ale głos 'przekreślony' traktowany jest jako nieważny, a nie 'anty systemowy' i gdy takich głosów będzie 40-kilka procent, to Chrzanowianie wyjdą na półgłówków, bo będzie to wyglądało tak jakby nie umieli poprawnie wypełnić karty do głosowania" - to oczywisty nonsens, bo to tak jakby powiedzieć, że wygrał ten czy inny kandydat, bo większość osób, która na niego zagłosowała, pomyliła się i błędnie go zaznaczyła na karcie do głosowania.

Duża część głosów nieważnych jest w mojej ocenie jasnym sygnałem, że żaden z kandydatów nie trafił w gusta dużej grupy mieszkańców - nie zakładam, że blisko połowa uprawnionych do głosowania osób nie wie jak zagłosować. I znów można by było powiedzieć, że "niska frekwencja świadczy o tym samym" - uważam zupełnie inaczej - moim zdaniem niska frekwencja świadczy (jak już wspomniałem wcześniej) o nie rozumieniu zasad i możliwości demokracji oraz o pospolitym lenistwie i ignorancji.

Nie mniej jednak uważam pomysł z wprowadzeniem głosu 'ujemnego' za dobry - opcja "żaden z powyższych" umieszczona na karcie do głosowania faktycznie mogłaby poprawić frekwencję. Jednak w moim rozumieniu głos nieważny znaczy dokładnie to samo, bo zakładam, że niewielki jest procent osób, które faktycznie nie potrafią uzupełnić poprawnie karty wyborczej.

Pochwały przyznane za posta: 3


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 11.3.2016 12:20 

Dołączenie: 19.4.2010 17:44
Posty: 17
Pochwały: 5
kattebush napisał(a):
I tutaj mamy przykład źle pojmowanej wolności i demokracji.

Po pierwsze wybory to święto demokracji i jedna z nielicznych możliwości wypowiedzenia się przez obywatela.



Nie pójscie na wybory -jako świadomy wybór - to jest właśnie oznaka wolności i demokracji, a to, ze tylu ludzi na wyborach nie było, powinno dać do myslenia kandydatom - że nie są w stanie zaproponować niczego sensownego dla ponad 60% wyborców.
Nie uczestniczenie w głosowaniu to też forma wypowiedzi przez obywatela taka sama jak głosowanie.
Iść na wybory i oddać głos nieważny - przecież to już było przed 89 rokiem, po to mamy wolność zeby nie musieć oddawać nieważnych głosów a uważny kandydat powinien potrafić wyciągnąć z tego wnioski.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 11.3.2016 12:58 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 19.5.2007 15:26
Posty: 74
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 69
meper napisał(a):
(...)Nie uczestniczenie w głosowaniu to też forma wypowiedzi przez obywatela taka sama jak głosowanie.
Iść na wybory i oddać głos nieważny - przecież to już było przed 89 rokiem, po to mamy wolność zeby nie musieć oddawać nieważnych głosów a uważny kandydat powinien potrafić wyciągnąć z tego wnioski.

Uważam, że jesteś w błędzie - w moim rozumieniu nie pójście na wybory świadczy o tym, że wyborca zwyczajnie ma to wszystko gdzieś i nie interesuje go to wcale kto i jak będzie rządził w mieście/kraju - nie widzi dalej niż krawędź talerza z zupą i zdaje się nie wiedzieć, że jednak trochę od włodarzy też zależy czy ten talerz z zupą nie zniknie z jego stołu.

Oczywiście każdy może interpretować niską frekwencję w swój, wygodny dla siebie, sposób - na przykład epidemią grypy, co nie zmieni faktu, że będą to domysły. Myślę zatem, że wbrew temu co mówisz, rządzący nie koniecznie muszą wyciągnąć z takiego stanu rzeczy odpowiednie wnioski. Chyba bardziej pasuje im pogląd, że ludzie nie mają własnego zdania i nie umieją wyrażać swojej opinii - bo zdecydowanie łatwiej się takim bezmyślnym tłumem rządzi. Sądzę zatem, że gdy ktoś się już na wyborach pojawi i wyrazi swoją opinię, to mocno zawęża to pole do spekulacji.

Możesz zapytać - "a co to niby zmieni, że pójdę zagłosować nieważnym głosem?" - ano to, że będziemy traktowani jako społeczeństwo trochę bardziej poważnie, a nie jak szara masa, której wszystko zwisa i która pokornie przyjmie każdą decyzję rządzących.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 11.3.2016 17:27 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
meper napisał(a):
Nie pójscie na wybory -jako świadomy wybór - to jest właśnie oznaka wolności i demokracji

Dziwna u Ciebie ta interpretacja wolności i demokracji.
Możemy się oczywiście cieszyć, że mamy wolność i demokrację. Szkoda jednak, że wielu z nas nie chce z niej korzystać poprzez polityczne zaangażowanie. Wolimy za to ciągle narzekać. Jednak od samego kontestowania rzeczywistości życia sobie nie poprawimy. Chyba, że uda nam się znaleźć sposób na walkę z naszymi słabościami i problemami. Jedno jest jednak pewne - bez naszego zaangażowania wolność i demokracja będzie jedynie pustym frazesem …

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 11.3.2016 17:53 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
Grigorij napisał(a):
Możesz zapytać - "a co to niby zmieni, że pójdę zagłosować nieważnym głosem?" - ano to, że będziemy traktowani jako społeczeństwo trochę bardziej poważnie, a nie jak szara masa, której wszystko zwisa i która pokornie przyjmie każdą decyzję rządzących.


Albo jako ludzie, którzy są na tyle nierozgarnięci, że nie potrafią nawet poprawnie postawić krzyżyka.

Głosy nieważne też są wrzucane do jednego worka. Dlatego uważam, że oddanie głosu nieważnego nie jest żadnym wyrażeniem sprzeciwu wobec braku sensownych kandydatów.

Dopóki na kartach wyborczych nie pojawi się dodatkowa opcja w rodzaju "Nie popieram żadnego z kandydatów", tego typu dyskusje nie mają sensu.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 12.3.2016 9:49 

Dołączenie: 10.1.2008 15:50
Posty: 247
Pochwały: 97
Bezpretensjonalny ton typu "czy się komuś podoba czy nie innego kandydata nie będzie" "rozwalił mnie" do samego końca, to dziennikarz zamiast "pochylić się" nad przyczyną beznadziei wśród kandydatów do ważnego stanowiska w tym mieście, a co za tym indzie przyczyną niskiej frekwencji w trybie nakazowym oznajmia "musicie iść i głosować wbrew sobie". Dlaczego nie rozliczono działań rady miejskiej która nie zasługuje na swoje diety i piastowanie funkcji?!
@meper wiedz że nie jesteś jedyny w takim rozumowaniu, a wynik tego to właśnie frekwencja, skoro niska to znów będzie szansa żeby w referendum małą liczbą głosów wywalić kolejnego nieudacznika.
Nieprawdą była gadanina że "nie robimy polityki" gdy to właśnie RM był jednym z założycieli i zarządzających PO w Chrzanowie, dodać do tego działania partyjne, pokazywanie się przy Tusku i jego świcie, oraz bycie posłem z ramienia tej partii i więcej już nie trzeba. A teraz z racji niskiej popularności PO nie wystąpi pod jej szyldem to samo RK, nieźle.
RK który go zatrudnił mimo wskazywanych oszczędności przy zwalnianiu poprzedniego wice, i który go tak pięknie chwalił że młody że ambitny że będzie reprezentował nas w sejmie.
Szczyt obłudy jaki dzieje się od parunastu lat na chrzanowskiej scenie politycznej (dobrze że ludzie to widzą) doprowadził to tego marazmu! Wszystko to jedna wielka klika, dziś nie zostaniesz burmistrzem, starostom, posłem to zostaniesz dyrektorem nie ważne gdzie nie ważne że bez kwalifikacji, a jutro jak mnie nie wybiorą to zrobisz mnie dyrektorem albo dasz ciepłą posadkę.
Dlatego gardzę takimi pseudo politykami i pseudo działaczami społecznymi, oraz cyrkiem jaki się wokół tego robi w mediach, a wszystko to określone nazwą demokracja, kapitalizm.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 12.3.2016 16:09 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
@jano - dlaczego nie zgłosiłeś swojej kandydatury na burmistrza?

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 12.3.2016 20:29 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 4.3.2009 12:34
Posty: 608
Pochwały: 240
@kattebush odpowiedz ile $$ kosztuje kandydowanie i masz odpowiedź ;-)

_________________
betonom urzędniczym mówię zdecydowane NIE!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 12.3.2016 20:50 

Dołączenie: 19.4.2010 17:44
Posty: 17
Pochwały: 5
Grigorij napisał(a):

Możesz zapytać - "a co to niby zmieni, że pójdę zagłosować nieważnym głosem?" - ano to, że będziemy traktowani jako społeczeństwo trochę bardziej poważnie, a nie jak szara masa, której wszystko zwisa i która pokornie przyjmie każdą decyzję rządzących.


Liczy się tylko sukces w wyborach i nic poza tym. Dla kandydatów nie ważne jest ilu oddało nieważny głos czy tez ilu nie poszło na wybory. Aktualnie ordynacja polega na oddaniu głosu poparcia i tylko to się liczy. Można jeszcze głosować przeciw komuś oddając głos na jego przeciwnika ale czy to ma sens? takie negatywne głosowanie, zwłaszcza gdy przeciwnicy " po jednych pieniądzach".

Nie wierzę , że oddanie nieważnego głosu spowoduje jakąś nagłą odmianę w sposobie traktowania zwykłych ludzi.

I proszę nie traktować tych co nie poszli na wybory do samorządu jako szarej masy, której wszystko zwisa itd, bo równie dobrze tak można powiedzieć o tych, którzy idą głosować na kogoś bo jest z jakiejś tam partii, czy tez nazwisko się gdzieś słyszało - nie wnikając w program kandydata czy tez co sobą reprezentuje jako człowiek - ciemna masa głosuje na Józka bo go widziała w telewizji. To już lepiej nie iść na wybory, bo czy Ci ludzie wiedzą tak naprawdę kogo wybierają?

Dobry pomysł miał "Krzysio" - żeby wybory były ważne musi być odpowiednia frekwencja - tak jak przy referendum. W przeciwnym przypadku nie iść, czy też oddać nieważny głos - kogo to - z tych co aspirują- będzie obchodzić. Wtedy wszyscy wyborcy byli by ważni, nie tylko ci co są za.

A głosować wbrew sobie - nie ma sensu, dlatego pomysł z ujemnymi głosami.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 12.3.2016 22:31 

Dołączenie: 13.7.2013 10:14
Posty: 58
Pochwały: 7
Na początku zgadzam sie z Krzysiem- wybory powinny miec wymaganafrekwenję głosowania powyzej 51 % aby były wazne.A wogóle dla nas mieszkańców powino głosowanie byc obowiązkowe tak jak w Szwajcarii.Na wybory trzeba pójsć i trzeba zdecydować na kogo oddac głos bo i tak RK czy RM zostanie burmistrzem- moim zdaniem obaj mieli juz czas na pokazanie co potrafią - mało zrobili i mało zrobia ale któryś z nich zostanie ,RM ma 12 za soba działalności i czas aby poszedł na emeryturę,młody ambitny i pyszałkowaty RM chce bardzo byc - dajmy jemu szansę aby za 2,5 roku wylansowac kogoś z poza układów bo RK niech idzie na emeryturę.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 12.3.2016 23:15 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
Ale jak to sobie wyobrażacie?
Są wybory, frekwencja na poziomie 40% - więc wybory nieważne.

I co?
Nie ma posłów/radnych/burmistrzów/prezydentów?
Zostają dotychczasowi?

A co do uczestnictwa w wyborach... W wyborach samorządowych głosowałem, choć nie było to łatwe. I gdybym dziś miał głosować jeszcze raz, to na przykład na drugą turę wyborów burmistrza Trzebini bym nie poszedł.
Natomiast w ostatnich wyborach do parlamentu podjąłem w pełni świadomą decyzję, że nie idę. Nie było na liście opcji ŻADNEJ partii, na którą zgodnie z moim sumieniem mógłbym oddać głos. Oddanie głosu nieważnego nie jest żadnym rozwiązaniem. Podawany jest tylko suchy wynik: głosów nieważnych tyle a tyle. Trafiamy wtedy do jednego worka z tymi, którzy nie rozumieją zasad głosowania i nie potrafią prawidłowo postawić krzyżyków, oraz przyczyniamy się do nasilania podejrzeń o fałszowanie wyborów.

Możliwość udziału w wyborach to prawo, nie obowiązek. Próby zmuszania ludzi do udziału za pomocą kar i regulacji administracyjnych to pomysł zły. Przyczyny problemów z frekwencją leżą gdzie indziej.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 13.3.2016 14:41 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Cóż, droga do kandydowania zazwyczaj prowadzi albo przez działalność partyjną, albo społeczną. Czasem na listach wyborczych pojawiają się ludzie "obiecujący", spadający na nie jak meteory, ale niekoniecznie predysponowani do poważnej funkcji publicznej. Taką zmianę w Chrzanowie niedawno ćwiczyliśmy.
Słusznie kattebush pyta jano: dlaczego nie kandydowałeś. No właśnie, dlaczego?
Chrzanów, ma obecnie skromne zasoby osób spełniających kilka kryteriów naraz: mocno zaangażowanych w sprawy publiczne, kompetentnych, chętnych do sprawowania władzy, a w dodatku z charyzmą. Więcej ma Chrzanów recenzentów. Recenzowanie jest dużo łatwiejsze niż poddanie się wyborczej weryfikacji. Czasem może się nie udać. Nie wszyscy lubią porażki. Nie wszyscy są wybieralni.
Miasto burmistrza mieć musi. Dlatego trzeba pójść na wybory i wskazać kandydata, który ma największą szansę się w tej roli sprawdzić. Minusować to można sobie w internecie, choć pamiętamy jak śmieszne i straszne skutki powoduje taki mechanizm. Poza tym, nic z tego nie wynika.
Na wyborach nie kończy się ani świat, ani możliwość kontroli społecznej. Na szczęście każdy ma prawo do oceny i krytyki osób publicznych. Dlatego warto poświęcić w najbliższą niedzielę kwadrans, aby komuś zaufać, a potem móc powiedzieć: sprawdzam. Kolejne wybory burmistrza już za 2,5 roku.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa w 2016
PostWysłany: 13.3.2016 17:18 

Dołączenie: 2.12.2011 9:11
Posty: 669
Pochwały: 218
Alicja Molenda napisał(a):
a potem móc powiedzieć: sprawdzam.


I co z tego wynika? Dla politruków zdanie elektoratu im zwisa i powiewa. Ważne, żeby się dorwać do koryta i ssać z bogatego cycka publicznej kasy.
http://www.fanpik.pl/upload/images/medi ... -22-01.jpg

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3