Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 23:01


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 3.11.2014 21:00 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Z tego co usłyszałem banery wyborcze nie są traktowane jako reklama więc mogą wisieć w pasie drogowym. Nie jestem pewien jak to się ma do latarni. Piszę aby podrzucić ewentualny trop ;)

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 3.11.2014 21:09 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
tinyger napisał(a):
Z tego co usłyszałem banery wyborcze nie są traktowane jako reklama więc mogą wisieć w pasie drogowym. Nie jestem pewien jak to się ma do latarni. Piszę aby podrzucić ewentualny trop ;)

Cytuj:
Art. 71 ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw mówi o tym, ze na ścianach budynków, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych i telekomunikacyjnych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości. Zgodnie z tym zapisem wszystkie umieszczone reklamy wyborcze powinny mieć decyzję zarządu drogi na umieszczenie w pasie drogi reklamy.

Plakaty wyborcze znajdujące się na słupach oświetleniowych, umieszczone bez wymaganych zezwoleń powinny być usunięte przez komitet wyborczy, które je tam umieściły powinny zostać obciążone karami pieniężnymi w wysokości dziesięciokrotnej opłaty za zajęcie pasa drogowego. Miejmy nadzieję, że lokalne komitety wyborcze dopełniły wszelkich formalności.

Zgodnie z ustawą o drogach publicznych reklama jest: " nośnikiem informacji wizualnej w jakichkolwiek materialnej formie wraz z elementami konstrukcyjnymi i zamocowaniami umieszczonymi w polu widzenia użytkowników drogi, niebędących znakami w rozumieniu przepisów o znakach i sygnałach lub znakami informującymi o obiektach użyteczności publicznej ustanowionym przez gminy". Zasadniczo zabrania się dokonywania w pasie drogowym czynności, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego. W myśl art. 39 ustawy o drogach publicznych nie wolno przykładowo umieszczać reklam poza obszarem zabudowanym, z wyjątkiem parkingów. W uzasadnionych przypadkach lokalizowanie w pasie drogowym tablic reklamowych czy innych reklam może nastąpić wyłącznie za zezwoleniem właściwego zarządcy drogi, wydawanym w drodze decyzji administracyjnej.
Zarządcą drogi jest:
- dla dróg krajowych - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.
- dla dróg wojewódzkich - marszałek województwa.
- dla dróg powiatowych - starosta.
- dla dróg gminnych - burmistrz, wójt

Za umieszczenie w pasie drogowym obiektów niezwiązanych z gospodarką drogową pobiera się opłaty. Wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego drogi miejskiej ustala rada miejska. Stawka opłaty nie może przekroczyć 10 złotych za 1 dzień zajmowania 1 metra kwadratowego pasa drogowego ( art. 40 ust. 8 ustawy o drogach publicznych ). Zajęcie pasa drogowego o powierzchni mniejszej niż 1 metr kwadratowy jest traktowane jak zajęcie 1 metra kwadratowego pasa drogi. Opłatę ustala, w drodze decyzji administracyjnej właściwy zarządca drogi przy udzielaniu zgody na zajęcie pasa. Opłatę należy uiścić w trakcie 14 dni od dnia, w którym decyzja stała się ostateczna, Zezwolenia takie wydawane jest na czas określony.

Zarządca drogi wymierza w drodze decyzji administracyjnej kary pieniężne w wysokości 10-krotności należnej opłaty za zajęcie pasa drogowego w przypadku:
- braku zezwolenia zarządcy drogi.
- przekroczenia terminu zajęcia określonego w zezwoleniu zarządcy drogi.
- większej powierzchni reklamowej niż określonej w zezwoleniu zarządcy drogi.

Wszystkie powyższe sprawy regulują następujące przepisy.
1. Ustawa z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych ( tekst jednolity Dz. U. z 2004 r. Nr 204 poz. 2086 z póź. zm. );
2. Ustawa z 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego ( tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z póź. zm. );
3. Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej ( dz. U. z 2006 r. Nr 225, poz. 1635 );
4. Rozporządzenie Rady Ministrów z 1 czerwca 2004 r. w sprawie określenia warunków udzielania zezwolenia na zajęcie pasa drogowego ( dz. U. z 2004 r. Nr 140, poz. 1481 ).

Prawdopodobne źródło: http://kurier-nakielski.pl/index.php?a=3385&id=6

EDIT:
Panie Macieju!
Proszę o sprawdzenie ile wpłynęło pieniążków do kasy gminnej za reklamę na słupach i latarniach.

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Ostatnio edytowany przez Kamil_, 4.11.2014 8:58, edytowano w sumie 1 raz
Proszę cytować ze wskazaniem źródła, a nie publikować wypowiedź jako swoją.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 3.11.2014 22:59 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
kattebush: co da nam odpowiedź na pytanie o wpływy z reklam na słupach i latarniach do kasy gminnej?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 3.11.2014 23:01 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
Alicja Molenda napisał(a):
kattebush: co da nam odpowiedź na pytanie o wpływy z reklam na słupach i latarniach do kasy gminnej?

A chociazby to, czy w ogóle komitety wyborcze uiściły opłaty za umieszczenie reklam?

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 4.11.2014 5:56 

Dołączenie: 18.7.2010 9:02
Posty: 625
Pochwały: 57
W Krystynowie na przeciw kościoła , tzn; jak jedziemy nad drogą w między drzewami w górze wisi w powietrzu baner z p.Żuradzkim, tego nikt nie zdoła zrzucić.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 4.11.2014 13:58 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Krzysio, to jest do sprawdzenia. Będziemy pytać i sprawdzać, ale prawdopodobnie zakaz reklamowania w lokalnej komunikacji publicznej dotyczy tylko oklejania autobusów na zewnątrz.
Będziemy też pytać o podejście ZKKM do wykładni PKW dotyczącej reklam, które w czasie ciszy wyborczej nie mogą być eksponowane. PKW uznała, że wszystko co się nie "rusza", może na swoim nośniku na czas wyborów pozostać. Chcemy wyjaśnić, czy jeżdżące wewnątrz autobusów plakaty w przyszły piątek zostaną zdjęte.
Przykład taki: wg PKW reklama jeżdżąca podczas kampanii na lawecie może w czasie ciszy wyborczej być eksponowana pod warunkiem, że ta laweta nie jeździ. Pozostawiona na parkingu, nie będzie łamaniem ciszy.
Plakaty w autobusach to podobny kazus.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 4.11.2014 15:03 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Dziękujemy pani Alicjo

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 10.11.2014 11:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
I nadal cisza... Czyżby problem przerósł możliwości dziennikarzy? A może temat niewygodny i nie należy go poruszać?
...

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 10.11.2014 16:03 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Kattebush, problem jest bardzo wygodny, ale wymaga zgromadzenia kilku istotnych informacji. Jest przygotowywany przez dziennikarza. Po co te uszczypliwe uwagi?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 10.11.2014 21:36 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
Alicja Molenda napisał(a):
Kattebush, problem jest bardzo wygodny, ale wymaga zgromadzenia kilku istotnych informacji. Jest przygotowywany przez dziennikarza. Po co te uszczypliwe uwagi?

Pani Alicjo!
Bynajmniej nie są to uszczypliwe uwagi. Raczej stwierdzenie faktu. Z całym szacunkiem - ale 3 tygodnie zbierania informacji może sugerować, że coś jest na rzeczy.
Myślę, że odpowiedź dostaniemy po wyborach...
A plakatów na latarniach i słupach wciąż przybywa...

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 11.11.2014 21:38 

Dołączenie: 3.10.2012 21:03
Posty: 82
Pochwały: 21
Wydaje mi się ,że coś z tymi reklamami wyborczymi jest nie tak skoro wyjaśnianie tak długo trwa...

-- 11.11.2014 22:40 --

Temat umrze śmiercią naturalną, tak ja kiedyś temat pracujących emerytów w chrzanowskich urzędach.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 12.11.2014 9:00 

Dołączenie: 15.9.2010 10:01
Posty: 190
Pochwały: 4
Witam,
artykuł dotyczący materiałów wyborczych znajdą Państwo w najnowszym, 45. wydaniu "Przełomu".
Pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 15.11.2014 12:01 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29.7.2008 18:37
Posty: 1330
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 353
Chrzanów zarzucony ulotkami i plakatami. Nowe plakaty przez noc zawisły na latarniach, słupach, płotach. Na drzewach znowu promuje się kandydat na burmistrza. Żal...
Wyjątkowo agresywna w tym roku jest kampania wyborcza. Mam nadzieję, że komitety usuną materiały wyborcze po wyborach.

_________________
"Mądrość zebrana przez lata nauczyła mnie, że każde doświadczenie jest nowym odkryciem."
Ansel Adams


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 15.11.2014 15:58 

Dołączenie: 18.7.2010 9:02
Posty: 625
Pochwały: 57
Wyjątkowo za dość tych ulotek. Ciekawe czy tak szybko zostaną usunięte?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Reklamy na latarniach i słupach energetycznych
PostWysłany: 15.11.2014 16:08 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.7.2007 16:12
Posty: 364
Pochwały: 24
Również jestem ciekaw, jak tym razem będą wyglądać nasz ulice i budynki po wyborach. Jest to dla mnie kolejny czynnik wpływający na opinię o kandydatach/ugrupowaniach.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3