Ostatnia wizyta: Obecny czas: 25.4.2024 8:46


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 5.10.2014 18:41 

Dołączenie: 13.3.2012 19:51
Posty: 51
Pochwały: 33
Mam prośbę do "Przełomu". Czy na stronach forumowych można zamieścić informacje od radnych, co uważają ze swój sukces, co załatwili, do czego się poczuwają... Tak z pięć punktów od każdego radnego do weryfikacji?
Widzę bowiem spis radnych np. powiatu i zastanawiam się, co zyskał powiat i ludzie w nim mieszkający dzięki ich działalności.

Pochwały przyznane za posta: 6


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 5.10.2014 18:57 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Panie Piotrze, mamy kampanię wyborczą, dlatego nie jest naszą rolą publikowanie laurek dla radnych. To oni powinni się przed wyborcami rozliczyć: zaprosić na spotkanie, złożyć sprawozdanie z czterech lat itp. Nie możemy ich w tym wyręczać.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 5.10.2014 21:04 

Dołączenie: 13.3.2012 19:51
Posty: 51
Pochwały: 33
Rozumiem Pani punkt widzenia. Chodziło mi raczej o forumową weryfikację. Są tutaj ludzie z różnych stron, więc zaraz okazałoby się, że pewne rzeczy, które przypisują sobie radni, nie są ich zasługą. Kolejna sprawa - wyniki mogłyby jeszcze pokazać, jak marne "sukcesiki" stoją za większością radnych. Wreszcie - spora część pewnie przypisywałaby sobie te same osiągnięcia, co również miałoby swoją wymowę.
Co innego forum "Przełomu", a co innego mało liczne spotkania w jakiejś wiejskiej remizie...

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 6.10.2014 6:00 

Dołączenie: 28.1.2014 9:13
Posty: 75
Pochwały: 53
Radni powiatowi z Trzebini to osobny temat , który warto poruszyć nawet na łamach Przełomu . Pani Alicjo - nie chodzi o to żeby Pani publikowała laurki dla tych jegomościów ,lecz żeby obiektywnie ich pokazała . Wydaje mi się że ludzi tych należy nazwać po imieniu -biorcy diet ,czy dodatkowych łatwych pieniędzy .
i-kropka..............

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 6.10.2014 9:11 

Dołączenie: 17.12.2012 20:37
Posty: 43
Pochwały: 13
Alicja Molenda napisał(a):
Panie Piotrze, mamy kampanię wyborczą, dlatego nie jest naszą rolą publikowanie laurek dla radnych. To oni powinni się przed wyborcami rozliczyć: zaprosić na spotkanie, złożyć sprawozdanie z czterech lat itp. Nie możemy ich w tym wyręczać.


I mam uwierzyć niby, że w Przełomie nie będzie laurek ? Przecież ZAWSZE to robicie. Czy to przed wyborami samorządowymi, czy przed parlamentarnymi ... Misja niemożliwa :P


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 6.10.2014 9:18 
Avoq - tez tak mysle, dlatego obstawiam, ze pomysl Piotra Siejki (bardzo dobry mym zdaniem) nie pasuje do przerlomowych planow na najblizsza kampanie.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 6.10.2014 9:50 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
ulomie: Istotnie. Plany redakcyjne na najbliższą kampanię mamy zupełnie inne. Sukcesywnie będzie je Pan poznawał na łamach gazety i na portalu.
W kwestii radnych powiatowych podzielam zdanie ikropki. Tu nie ma o czym pisać. Samorząd powiatowy bazuje na organie wykonawczym.
Panie Piotrze. Szanowni Internauci zainteresowani rozliczaniem radnych.
Aby przypomnieć sobie najważniejsze obietnice wyborcze radnych wszystkich gmin i powiatu, wystarczy wpisać do wyszukiwarki na naszym portalu słowa "Oto wasza władza" plus nazwę gminy lub powiatu. To materiały z początku roku 2011 opracowane przez dziennikarzy na podstawie ankiet wypełnionych przez nowych radnych. Ma nadzieję, że będą pomocne.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 6.10.2014 18:16 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
Alicja Molenda napisał(a):
Panie Piotrze. Szanowni Internauci zainteresowani rozliczaniem radnych.
Aby przypomnieć sobie najważniejsze obietnice wyborcze radnych wszystkich gmin i powiatu, wystarczy wpisać do wyszukiwarki na naszym portalu słowa "Oto wasza władza" plus nazwę gminy lub powiatu. To materiały z początku roku 2011 opracowane przez dziennikarzy na podstawie ankiet wypełnionych przez nowych radnych. Ma nadzieję, że będą pomocne.


Witam!
Właśnie sobie poczytałam o obietnicach wyborczych złożonych przez niektórych radnych (tych,którzy są w kręgu mojego zainteresowania, albo z mojego okręgu wyborczego) i...powaliło mnie...
Nie będę cytowała, ale stwierdzam, że rozminęli się z rzeczywistością... niektórzy bardzo...
Pozdrawiam.

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 8.10.2014 7:59 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
rojaldulton - a jesteś w stanie podać link to tychże postaci?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 8.10.2014 9:59 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Tak było w 2010 r.: http://www.przelom.pl/ludzie/2458/Wybor ... dowe-2010/

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 8.10.2014 17:04 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 27.12.2007 13:09
Posty: 546
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 185
rojaldulton napisał(a):
....

..., że rozminęli się z rzeczywistością... niektórzy bardzo...
Pozdrawiam.



W sumie odniosę się do Wszystkich piszących...:)
Czy ktoś z was kontaktował się choć z jednym radnym z waszego terenu i spytał się dlaczego nie wykonał swoich obietnic wyborczych? Wyręczacie się gazetą...co 4 lata ten sam scenariusz przerzucania swojego obowiązku obywatelskiego na pismo... takie można odnieść wrażenie.
Radni budzą zainteresowanie w kilku przypadkach:
-uchwalanie budżetu;
-podnoszenie diet;
-skandale (łamanie przepisów, donosy na burmistrza itp);
-wybory samorządowe...
Może są jakieś przesłanki dalszego nie wykonali swojego planu- byli np. w mniejszości, nie byli w stanie przeforsować swojego projektu itp.
Podtrzymujecie stereotyp, że radni są tylko dla kasy,sami nakręcacie się tym, może w ten sposób krzywdzicie kogoś kto właśnie coś dobrego zrobił dla Waszego miasta, pewnie są tacy radni.
Każdy ma prawo do obrony , nie lubię gdy wszystko tak się upraszcza i wrzuca do jednego worka.
Bynajmniej nie bronię radnych ale sprawiedliwość tez musi być.
Rozliczajcie radnych pojedynczo, niech się sami wypowiedzą, sądów kapturowych już dawno nie ma... ;)
Pozdrawiam i bez nerwów :)

@Piotrsiejka pomysł dobry tylko trzeba to rzetelnie wykonać...ale śmierdzi mi to już kampania wyborczą. ;)

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
__________ ... Enjoy the silence ... __________


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 8.10.2014 17:12 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
piotrsiejka napisał(a):
Mam prośbę do "Przełomu". Czy na stronach forumowych można zamieścić informacje od radnych, co uważają ze swój sukces, co załatwili, do czego się poczuwają... Tak z pięć punktów od każdego radnego do weryfikacji?
Widzę bowiem spis radnych np. powiatu i zastanawiam się, co zyskał powiat i ludzie w nim mieszkający dzięki ich działalności.

Mnie się ten pomysł bardzo podoba. Szczególnie możliwość weryfikacji jednych przez drugich. Jak to napisał Piotr, pewnie sukces będzie miał wielu ojców a porażka żadnej matki...

-- 8.10.2014 18:14 --

A tutaj (tak z ciekawości) podsumowanie 7 lat rządów PO i PSL
https://www.youtube.com/watch?v=XwnZ1DA ... 2mkLWoIdyg

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 9.10.2014 10:17 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Ja akurat pytam się radnego z osiedla Gaj i z reguły żadnej konkretnej odpowiedzi tylko "lanie wody" albo olanie mnie jako mieszkańca.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 9.10.2014 15:11 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
Trzebinianin 228 napisał(a):
rojaldulton - a jesteś w stanie podać link to tychże postaci?


Witam!
Oto linki,o które prosiłeś:

Tutaj są wszystkie miasta powiatu:
http://www.przelom.pl/ludzie-archiwum/2 ... chiwum.php

Tutaj są obietnice radnych powiatowych:
http://www.przelom.pl/ludzie/2576/Sklad ... owiatowej/

Tutaj radnych z Trzebini:
http://www.przelom.pl/ludzie/2575/Sklad ... -Trzebini/

Ciekawej lektury życzę :)
Pozdrawiam.

-- 9.10.2014 15:13 --

witek napisał(a):
Ja akurat pytam się radnego z osiedla Gaj i z reguły żadnej konkretnej odpowiedzi tylko "lanie wody" albo olanie mnie jako mieszkańca.


Witam!
W Sierszy jest podobnie :(
Pozdrawiam.

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Co zrobili radni w tej kadencji?
PostWysłany: 9.10.2014 15:31 
Alicja Molenda napisał(a):
ulomie: Istotnie. Plany redakcyjne na najbliższą kampanię mamy zupełnie inne. Sukcesywnie będzie je Pan poznawał na łamach gazety i na portalu.

Wlasnie poznaje.
Glos w Waszym plebiscycie na POPularnego radnego zalezy od tego, czy ktos Wam placi czy nie.
Nic nie sa warte Wasze plany, no chyba ze nad podpalke na barykady. Przelom ciagle swietny na podpalke.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3