Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 14:32


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 3.2.2013 20:39 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Zgodnie z sugestią zainicjuję tutaj początek "nowych" - starych rządów Pana burmistrza Trzebini.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych i posiadających wiedzę w tych tematach do dyskusji.
Pozdrawiam
:)

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 3.2.2013 23:18 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Odnośnie moich refleksji na temat rządów S.S. - zamieściłem to w założonym przez siebie wątku na temat dotowania klubów sportowych: http://www.przelom.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=5789
Na dalszy rozwój sytuacji poczekamy, gdyż coś mi mówi, że wraz z niedzielą 27 stycznia kłopoty E.B. się nie skończyły, ale raczej zaczęły.
Pożyjemy, zobaczymy ;)

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 4.2.2013 8:41 
Oddolnych inicjatyw (społecznych, obywatelskich) zazwyczaj obawiają sie rządzący - bo naruszają, a niekiedy zmiatają tak z trudem "wypracowane" statusy quo. Nie jest to aluzja do Państwa Redaktorów, wręcz przeciwnie - społeczne inicjatywy są mile widziane w Przełomie.
"Gęsiej skórki" nabawił się Jego Ekscelencja Burmistrz jak również EB-owski Dwór. Myślę, że jeszcze ta zmacerowana powłoka cielesna długo sie u nich utrzyma, a w umysłach jeszcze dłużej.
Ku chwale demokracji, wprawdzie niedoskonałej.

Ci dwaj kwazi-burmistrzowie zasłużyli niezmiernie na wdzięczność EB. Także przewodniczący RM wraz ze swoim groteskowym orszakiem. Ciekawe, kiedy oni złożyli przysięgę homagialną nowemu władcy (czyli EB).
Tylko patrzeć, jak z gminnej kasy posypią się nagrody dla Dworu. Zapewne te nagrody przeznaczą dla fundacji Brata Alberta.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 5.2.2013 19:18 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
To przykre, ale od pracowników urzędu w Trzebini usłyszałem, że rozpoczęło się "polowanie na czarownice" czyli rozpoczęto "nagonkę" na tych, którzy ośmielili się zabrać głos w referendum czy też na temat referendum, jeśli tylko w jakikolwiek sposób ma się na nich wpływ. Bezpośrednio lub pośrednio.
Niestety każdy boi się cokolwiek o tym powiedzieć oficjalnie.
To przykre, ale teoretycznie system się zmienił, ale metody działania pozostały te same w wielu ludziach.
"Dajcie Polakom władzę, a sami się zniszczą" - Bismarck

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 6.2.2013 15:17 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Czyli czeka nas "rzeź niewiniątek". Ciekawe jak będą się mścić.
System się zmienił ale nie mentalność ludzi związanych dawniej z PZPR.
Oni nadal myślą że nadal rządzą "ciemnym ludem z dzikiego kraju".


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 6.2.2013 16:09 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Zastanawiające jest, że niedawno aktywni "proszczurkowi" krzykacze nagle zamilkli. Czyżby poczynania Burmistrza wprawiły ich w zakłopotanie? Sądzę, że na razie p. Szczurek jest na najlepszej drodze, by i tak zakończyć kadencję przed jej upływem. Może się tylko okazać, że będzie to dla niego znacznie mniej przyjemne, niż niedoszłe do skutku odwołanie w referendum.
Prowadzone postępowania w Prokuraturze nabierają tempa, a przy sposobności pojawiają się kolejne kompromitujące okoliczności. Pozostaje poczekać cierpliwie na rozwój wypadków.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 6.2.2013 19:55 

Dołączenie: 27.2.2012 17:23
Posty: 46
Pochwały: 9
Mikołaj Rey napisał(a):
Zastanawiające jest, że niedawno aktywni "proszczurkowi" krzykacze nagle zamilkli. Czyżby poczynania Burmistrza wprawiły ich w zakłopotanie? Sądzę, że na razie p. Szczurek jest na najlepszej drodze, by i tak zakończyć kadencję przed jej upływem. Może się tylko okazać, że będzie to dla niego znacznie mniej przyjemne, niż niedoszłe do skutku odwołanie w referendum.
Prowadzone postępowania w Prokuraturze nabierają tempa, a przy sposobności pojawiają się kolejne kompromitujące okoliczności. Pozostaje poczekać cierpliwie na rozwój wypadków.


Panie Mikołaju. Z oczywistego faktu wyciaga Pan jak najbardziej błędne wnioski. Po prostu mieszkańcy - w przeciwieństwie do grupki "pokrzywdzonych" - nad wynikiem referendum przeszli do porządku dziennego. Ile razy można pisać o tym samym/czytać to samo? Jeśli okaże się, że ktoś zostanie skazany, to jak Pan rzekł, kadencja skończy się przed czasem. Może wobec tego warto było poczekać, zamiast dowartościowywać się za publiczne pieniądze?
Teraz dodatkowo ma Pan żal do Szczurka, za brak dofinansowania dla KJ Szarża. A ja się z tą decyzją zgadzam - jazda konna jest sportem elitarnym, ile osób skorzysta z takiego dofinansowania? Niech lepiej dostana pieniądze organizacje, w których skorzysta z nich jak najwięcej młodych, np. kluby piłkarskie.

Myślę, że cisza w tym nowozałożonym wątku jest wymowna. A wy w koło Macieju...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 7.2.2013 8:16 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Czy myślisz, że w przypadku klubu piłkarskiego te pieniądze pójdą na młodzież? Raczej na premie dla graczy...

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 7.2.2013 13:53 

Dołączenie: 9.1.2013 15:57
Posty: 2
Panie Mikołaju! Każdy normalny człowiek w naszym mieście, troszczy się o własny byt, własne życie i swój interes. Dlatego nikt ze zwykłych mieszkańców Trzebini nie pamięta o referendum tylko myśli o ważniejszych sprawach. Pan chciał swoje prywatne interesy wykorzystać kosztem Gminy, na szczęście nie udało się to Panu, a Pana zapowiedzi, że burmistrz jest na jak najlepszej drodze by zakończyć kadencję przed jej upływem nadają się tylko do kabaretu...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 7.2.2013 22:39 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Hahaha, znowu się odezwała stara gwardia obrońców Burmistrza :P Prosze mnie nie rozśmieszać z tą elitarnością jeździectwa, to oklepany argument władz komunistycznych które zwalczały tą dyscyplinę nako "pańską" i "burżuazyjną". W całej europie jeździectwo o ogromna, prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki, która daje nie tylko możliwość uprawiania sportu, ale również daje pracę ogromnej rzeszy ludzi: producentom paszy, kowalom, lekarzom weterynarii, instruktorom i trenerom, stajennym, luzakom, kierowcom itd.
Rzecz w tym, że samorządy - zarówno w Polsce, jak i przede wszystkim w innych krajach UE to rozumieją i wspierają to, tym bardziej, że działa to również zachęcająco wobec inwestorów itd.
Niestety, nasz ograniczony i niekompetentny trzebiński samorząd nigdy w życiu tego nie pojmie, stąd moja krytyka. A wypowiedź trzebinianina1121 jest najlepszym dowodem takiego zaściankowego i ograniczonego sposobu myślenia. Powodzenia z tym kabaretem, chętnie przyjdę się pośmiać :D

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 8.2.2013 10:02 

Dołączenie: 24.4.2007 16:28
Posty: 580
Pochwały: 154
Zbanowany
Witam
Czytałem z uwagą polemikę odbywającą się na tym forum na temat referendum. Nie byłem i nie jesem zainteresowany tym, która strona miała wyższe racje (nie jestem mieszkańcem Trzebini), nie interesowały mnie merytoryczne argumenty za odwołaniem czy pozostawieniem burmistrza, nie interesuje mnie jego postawa, decyzje, w sprawach Waszego miasta. Bardzo mnie zaś zainteresowało jakie podejście do prawa obowiązującego w naszym kraju mają obie strony. Zdziwiony jestem ilością postów zarzucających obwatelom naszego kraju (Waszego miasta), że skorzystali z prawa obowiązującego, jak również namawianiem Waszej społeczności do bojkotu tego referendum. Nie rozumiem takiego podejścia. Prawo w polsce pozwala na różne ruchy obywatelskie, oddolne w tym i to dotyczące zorganizowania referendum. I z tego prawa, w demokratycznym kraju, część z Waszej społeczności po prostu skorzystała. Bo takie mamy prawo ustalone przez naszych reprezentantów w sejmie.
Poseł Paweł Suski nie płaci swoich mandatów (http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34 ... SlotII3img ) - bo takie ma prawo (wdg mnie prawo ułomne)
Komornik zabiera beztrosko pieniądze niewinnej osobie - bo takie jest prawo (wdg mnie ułomne)
Kamienicznik wyrzuca ludzi z ich mieszkań - bo takie prawo (ułomne)
Itd.
Przeciwnicy referendum powinni uszanować prawo do iniciatyw obywatelskich. Jakaś część Waszej społeczności uznała, że chce z tego prawa (do referendum) skorzystać i legalnie to przeprowadziła zbierając odpowiednią ilość podpisów pod swoim wnioskiem (podkreślam, że nie interesują mnie motywy jakimi się kierowali).
Skorzystali ze swojego prawa jakie obowiązuje w naszym kraju, więc nie bądźcie hipokrytami i nie przytaczajcie tu argumentów typu koszty referendum. Takie jest prawo!
A jeśli się Wam to prawo nie podoba, to złóżcie projekt obywatelski do sejmu aby to prawo zmienić...

_________________
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyn:)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.2.2013 22:57 

Dołączenie: 18.1.2013 14:23
Posty: 78
Marcin 1220 - bardzo dobry koment! dodam, że należy również uszanować wybór tych, którzy nie poszli na głosowanie bo prawo im na to pozwala ;-)
Co do braku zainteresowania na tym wątku.. no... chyba nuda powoduje, że się nikt tu nie udziela, ale jak czytam brakuje tego Panu, Panie Mikołaju ;-)...
Pozdrawiam

"Psy szczekają, karawana jedzie dalej" :-))))


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 12.2.2013 22:14 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
No właśnie, Przemyk, psy szczekają...

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 18.2.2013 18:17 

Dołączenie: 18.2.2013 17:33
Posty: 48
Pochwały: 15
Panie Mikołaju, to zrozumiałe, że puszczają nerwy, ale proszę się trzymać możliwie daleko od choćby iluzorycznych "ad personam", bo urzędnicy lubią czepiać się nawet lichego haka (poza tym stoi za nimi państwo i partyjna lojalka), natomiast tłum zagłosuje przy najbliższej okazji kontrsugestywnie.
I całą robotę szlag jasny trafi.

Jeśli jest Pan pewny swoich racji, to być może wystarczy konsekwencja, a ludzie niekompetentni znajdą się tam, gdzie ich miejsce - na podrzędnym etacie u kogoś, kto odświeży im pamięć, na czym polega praca, a nie strategia oparta o kolesiostwo, przynależność partyjną, dodruk fiduncjarny, etatyzm i strukturę układu.

Swoją drogą ciekawe, że burmistrz Szczurek deklarował się jako przedsiębiorca (o ile mnie pamięć nie myli).
Założenie jest takie: gdyby był świetnie prosperującym przedsiębiorcą, nie miałby czasu na pełnienie urzędu. Takie są realia, jednak łatwy pieniądz z przymusowej redystrybucji kusi.

Już z góry uprzedzam.
Tłumaczenie się w przypadku niektórych urzędników administracji miejskiej, że scedowali swoją prywatną inicjatywę na rzecz posługi dla społeczeństwa, jest żałosne. Dlaczego? Bo tylko człowiek nie znający choćby podstaw zdrowej ekonomii, psychologii społecznej i propagandy może w to uwierzyć. Na ulicy mawiają na to "ciepła posadka państwowa". Tylko człowiek generujący realny dochód oparty o dobrowolne zawieranie umów handlowo-usługowych, może przysłużyć się ludziom. Raz, że tworzy konstruktywne miejsca pracy, dwa, że nie posługuje się pieniądzem z podatków, więc nie zagląda do ludzkich portfeli i kont bankowych. Ludzie myślą, że czasy socjalizmu mamy za sobą, a jest to kompletna bujda.
Ten pokraczny twór, który zwie się "zrównoważonym rozwojem", widać na każdym kroku. Na przykładzie uwalania klubu Opoka widać to podwójnie dobrze. Bo trzeba równać do słabiaków, no nie Panie Burmistrzu?
Takie są odgórne zalecenia, a konsekwencje tego będą katastrofalne.

ps: Proszę też Panie Mikołaju nie rościć pretensji o przyznawanie dotacji, bo podobno jest Pan przedsiębiorcą, więc skąd to wołanie do państwa o kasę?
Heh... Trzebinia już zawsze pozostanie taka czerwona?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 19.2.2013 14:08 
hahaha przedsiebiorca nie zaglada do ludzkich portfeli :) utrzymuje sie z wachania kwiatkow na lace, no prosze...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3