Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 10:04


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 17.8.2013 14:25 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Z szeptów i plotek sezonu ogórkowego czyli jedna Pani, drugiej Pani.... :)
Doszły mnie słuchy, że Panujący nam miłościwie Pan EB nie otrzyma poparcia w następnych wyborach od Platformersów, więc czyni zabiegi, by się znaleźć w ścisłej czołówce lokalnego PSL, mniemając, że ta partia ma przed sobą pewniejszą przyszłość i umie zadbać o swoich.
Hm.... toć to czysta strategia :)

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 17.8.2013 18:46 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Biorąc pod uwagę ogólnokrajowe pikujące sondaże PO wcale źle na tym nie wyjdzie... Zresztą w głosowaniu gminnym szyldy partyjne sądzę, ze mają mniejsze znaczenie.

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 19.8.2013 5:40 

Dołączenie: 13.7.2013 10:14
Posty: 58
Pochwały: 7
Rabbani ma rację szyldy partyjne w samorządowych wyborach nie maja znaczenia ale w ostatnich wyborach miały bo Wujek Adamczyk był ze stowarzyszenia Razem i przegrał z panującym dziś EB z PO.Ale mam nadzieję ,ze za te wszystkie manipulacje,dokonania prokuratorskie ludzie potraktuja go należycie czy będzie w PO czy stowarzszeniu.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 19.8.2013 8:04 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Adamczyk przegrał, bo ludzie byli już zmęczeni jego rządami, marazmem i liczyli na nowe otwarcie... cóż, człowiek jest istotą żyjącą złudzeniami.

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 19.9.2013 17:12 

Dołączenie: 24.7.2013 19:35
Posty: 8
Pochwały: 1
Hmmm.. jak to mówią "The devil you know", lepsze zło, które już znamy...


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 16.10.2013 10:04 

Dołączenie: 2.12.2011 9:11
Posty: 669
Pochwały: 218
Podobnie, jak Stachu po referendum

Image

Pochwały przyznane za posta: 4

_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 16.10.2013 14:13 

Dołączenie: 18.2.2013 17:33
Posty: 48
Pochwały: 15
Dobre, dobre :)

Wreszcie jakiś post z jajem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 2.8.2014 19:41 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
"Podoba" mi się ostatnia decyzja Pana EB i poparcie jego ludzi w zakresie ukwiecenia ronda należącego do GDDiK. Nie jestem przeciwnikiem podnoszenia walorów estetycznych Trzebini, jednakże martwi mnie naginanie prawa i rozrzutność. Rozrzutność dotyczy dobranej roślinności (chyba w większości jednorocznej), co będzie wymagało w następnym roku kolejnych środków, a także takiej roślinności, która wymaga opieki i podlewania. Tak jakby nie można było pomyśleć o skalniaku i roślinności łatwej w jej utrzymaniu. Naginanie prawa jest związane z przyjętym uzasadnieniem do dysponowania nieruchomością. Dotychczas znałem kodeks cywilny i wiem, że tytuł prawny do dysponowania nieruchomością wiąże się z jej nabyciem lub umownym jej pozyskaniem poprzez dzierżawę czy najem lub też ograniczone prawo rzeczowe. To, co zrobił Pan EB jest karkołomną hybrydą nie wynikającą z żadnej przesłanki przepisu ustawowego, niosącą ewidentne ryzyko w postaci uznania przez organy skarbowe darowizny w postaci tych naniesień roślinnych oraz usługi jej utrzymania, bowiem moim zdaniem jednak gmina nie posiada tytułu prawnego, uprawniającego do poniesienia przedsięwzięcia. Gmina po prostu poniosła nakłady w obcym środku trwałym, a tym samym nie jest to jej kosztem uzasadnionym, co może wywołać po stronie właściciela podatek od darowizny. Przynajmniej tak powinno się stać, gdyby urzędnicy skarbowi otrzymali takie informacje. Lecz wracając do meritum (jak wspomniał dziennikarz redakcji) jest to otwarcie drogi do oczekiwania wsparcia ze środków gminnych innym osobom czy podmiotom do próby pozyskania od tak hojnego burmistrza środków na poprawę stanu estetyki własnego otoczenia w innych miejscach o charakterze prywatnym. Przecież równie dobrze istotne dla reprezentacji miasta jest poprawienie estetyki dworca kolejowego i peronów, wiaduktu nad autostradą (przede wszystkim jego oświetlenia, a do tego w kolorach niebieskich, by korespondowały z herbem miasta). Przecież byłoby lepiej postrzegane przez turystów. itd. Najpierw podarował działkę w najbardziej atrakcyjnym miejscu na rzecz Policji, tak jakby nie lepiej było skorzystać z działek zawalonych hałdą po ZM, co przyniosłoby dodatkowe uporządkowanie części miasta i zarazem zachowało ten atrakcyjny teren dla innych potrzeb, a teraz kolejna bezsensowna decyzja, a na poniesienie kosztu zorganizowania opieki medycznej w dni wolne i noce dla mieszkańców nie ma pieniędzy. O budżecie partycypacyjnym w uzgodnieniu z mieszkańcami już nie myślę, bo przecież nikt lepiej od niego i jego świty nie wie, co mieszkańcy potrzebują.
Hipokryzja w czystej postaci. Jedno mówić, drugie robić, a trzecie myśleć. Choroba naszej władzy.

Pochwały przyznane za posta: 5

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 3.8.2014 19:22 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Czytając ostatnia wypowiedz p. G. Żuradzkiego znalazłem informacje iż obecnego burmistrza wg słów kandydata do tego stołka wyrzucono z PO. Zaś w gazecie jakiś czas temu była informacja iz to sam p. S. Szczurek złożył legitymacje i zrezygnował. Jaka jest więc prawda w tym temacie czy ktoś wie?

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 3.8.2014 20:03 

Dołączenie: 25.11.2010 10:15
Posty: 65
Pochwały: 20
Z tego, co pamiętam była wypowiedź p. Szczurka, z której wynikało, że sam opuścił szeregi PO, niemniej jednak zarówno jemu jak i całej świcie należy podziękować

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 4.8.2014 17:56 
Krzysio napisał(a):
Jaka jest więc prawda w tym temacie czy ktoś wie?

W polityce nie ma prawdy.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 4.8.2014 18:50 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Jakiś czas temu na łamach prasy Stanisław Szczurek deklarował, że jego poglądy zaczynają się mijać z kierunkiem zmian w lokalnych strukturach PO i postanawia z tej ścieżki zejść. Oczywiście zbiegło się to w czasie ze sprawami, które "podobno" toczą się w prokuraturze przeciwko Burmistrzowi. Tak czy siak, był to dobry moment, by zmienić położenie, a każda partia dba przecież o swój wizerunek (http://chrzanowski24.pl/wiadomosci-loka ... a-01016160).

Analizując dotychczasowe wywiady z kandydatami na burmistrza Trzebini, zauważam brak konkretnych programów, a jedynie słowną popychankę i wyliczanie wad pozostałym. To może być dobra taktyka, bo pokazuje mieszkańcom, co danemu kandydatowi przeszkadza w drugim. Z takich perełek na pewno hitem zostanie powiedzenie Adamczyka, że "chce ograć gościa", ale również u Pana Szczurka znajdzie się coś "interesującego", tzn. przekonanie, że "kultura nie zawsze idzie w parze z pełnioną funkcją" i "przegrał ten, kto już podczas kampanii czuje się zwycięzcą"... Ale powiedzenie o kulturze i tak mnie rozbawiło...

Gostek001, bardzo mi się podoba odpowiedź, bo rzeczywiście zauważam wiele trafnych argumentów - środki na kwiaty przy Lidlu, działka budowlana pod Komisariat a brak pieniędzy na całodobową opiekę medyczną... Podobnie niedoposażanie spółki Usługi Komunalne w kierunku odbioru odpadów, a jedynie w kierunku utrzymania zieleni i dróg. Nie wspominając o nieobecności Burmistrza na spotkaniach, na które sam zaprasza Mieszkańców lub Sesji Rady Miasta (wiem, wiem, inne obowiązki wzywają)...

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 5.8.2014 9:58 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
WHajduk: Nie pytaliśmy kandydatów o programy. Na to jest za wcześnie, zresztą zainteresowani nie chcą ich jeszcze ujawniać. Na razie, jak Pan słusznie zauważył, prezentacje mają charakter obyczajowy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 8.8.2014 1:38 
Za wczesnie? Za 3 miesiace wybory, oni podjeli decyzje o starcie, ale jeszcze nie wiedza po co? Ja sie chce zapoznac z programem zanim oddam glos, przeanalizowac, porownac. Nie mam mozliwosci na spotkaniach, a Ci ludzie unikaja internetu. Przelom ma za wczesnie. I ja znowu nie pojde glosowac, bo nie oddaje naiwnie swojego glosu na buzie plakatu.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 8.8.2014 6:33 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
To, że p. Szczęśniak nie będzie startował o stołek burmistrza już informowano ale co z pozostałymi kandydatami którzy mieli zakusy na tę posadę 4 lata temu? Czy panowie Pasternak, Pypno i Rejdychow Przemysław odpuszczają w tym roku z uwagi na dobre posady ?
Ile partii, stowarzyszeń, fundacji szykuje listy na listopadowe wybory? Wiemy o trzech kandydatach na burmistrza z poparciem grup społecznych. A co z innymi ? Cztery lata temu było ich o wiele więcej.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3