Ostatnia wizyta: Obecny czas: 29.3.2024 0:38


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.8.2014 16:59 
Rabbani, chciałbym być przez Ciebie dobrze zrozumianym. Jednak ciężko będzie.
A dlaczego do tego mam nie mieszać budowy kościołów? Może kiedyś się przypatrzyłeś, jak wyglądają zbrojenia żelbetowe fundamentów i ścian nośnych nowych kościołów w naszej Gminie? Są bardzo solidne i te nowe budowle sakralne także są przeznaczone jako schrony w przypadku wojny. Bo takie było życzenie ówczesnych władz i taki projekt architektoniczno-budowlany był bez problemu akceptowany. Także z uwagi na szkody górnicze, ale to przy okazji.
Oczywiście ówczesne państwo nie budowało tych kościołów, miało na głowie bardziej przyziemne budowle i strategiczne cele.
Tak, jak i obecnie państwo nie buduje kościołów - bo to nie jest rolą świeckiego państwa.

Dzięki tamtej epoce miałeś dobre dzieciństwo i zapewnione studia. Twoi rodzice nie zaznali głodu czy też przysłowiowej nędzy. Wręcz przeciwnie, Ty i Twoi bracia korzystali ze względnego dobrobytu, dzięki ustabilizowanej sytuacji życiowej Twoich rodziców. I to obecnie wysoko procentuje. I chwała Bogu jak i byłemu późnemu PRL-owi za to. Nie wszystko było czarne i "be".

Wybacz, ale do "dogonienia" Zachodu już nam niedużo brakuje. Jakieś 20 lat, albo i mniej. Czyli tylko jedno pokolenie. O ile nie będzie nowej wojny, między Zachodem a Wschodem.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.8.2014 18:17 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Szkoda tylko, że gdyby nie PRL to już dawno byśmy byli na tym poziomie rozwoju. W 1989 średni poziom zarobków Polaka wynosił 30%, teraz po 25 latach 70%. Więc jakże był to piękny czas.... Widać go zresztą na Kubie i Białorusi. Czy tak trudno zrozumieć, że socjalizm jest ustrojem niszczącym?
A tak na marginesie - nigdy nie użyłem stwierdzenia, że wszystko wówczas było złe. Ale denerwuje mnie apologia PRL, który doprowadził do degrengolady gospodarczej, przyrodniczej i co najgorsze społecznej Polskę. nie wspominając o bankructwie finansowym.
Aha - studiowałem w III RP tak na koniec.

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.8.2014 18:26 
bankructwo fifnansowe spreparowane, teraz jestesmy o niebo wiekszym bankrutem, tylko ciagle daja nam dlugi zeby potem jeszcze bardziej wydoic.
Poziom zarobkow mozesz mierzyc (w stosunku do czego?), ale sprawdz ile przedtem kosztowaly wakacje, spektakle teatralne itp. To nie jest taki prosty rachunek.

W tej chwili nie mamy zadnych pieniedzy, mamy kostke brukowa o zywotnosci kilku lat, budynki kilkunastu. Zyjemy w plastikowym swiecie i mamy plastikowe zycie.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.8.2014 18:31 
Nie chodzi mi tutaj o tę apologię b.PRL. III RP jest następczynią PRL, dzięki wyważonym i nie mściwym działaczom ówczesnej Solidarności jak i ówczesnych władz PRL. Mogło być gorzej, niż na Kubie. Np. IV RP.
Byłeś kiedy na Białorusi? Jak nie byłeś, to nie pisz głupot.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.8.2014 18:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18.10.2006 10:41
Posty: 1022
Pochwały: 36
Odeszliście Panowie od głównego wątku bardzo, bardzo daleko. Dyskusje o ustrojach i wyższości jednego nad drugim proponuję prowadzić dalej w shoutboksie. Może się włączę, bo widzę że i Białoruś się pojawiła.
Przypominam, że temat to: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.

_________________
>>Pisz poprawnie po polsku


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 11.8.2014 19:04 
Słusznie, Piotrze. Ale za to jest żywiej i bardziej swojsko. Dokąd można wieszać te pieski na burmistrzu?
I to nieładne skojarzenie z S.S ?
Mea culpa. Czas odmówić credo. I pater noster.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 13.8.2014 9:35 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Kto był na wtorkowym spotkaniu w Domu Gromadzkim dot. planowanej budowy wytwórni gazu syntezowego (czyt. spalarni śmieci), mógł usłyszeć tłumaczenie Burmistrza St. Szczurka, że dopiero miesiąc temu dowiedział się o planowanej inwestycji, kiedy to decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach została wydana przez RDOŚ w Krakowie już w czerwcu 2013 r. Ponadto burmistrz Trzebini był zdania, że skoro inwestycja jest na terenie Chrzanowa (co nie do końca jest prawdą, bo ma objąć jedną działkę na terenie Wodnej w Trzebini), to nasza gmina nie musiała być o tym powiadomiona.

Wierzycie w tłumaczenie Burmistrza?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 13.8.2014 18:45 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Czyli mam rozumieć że jak jestem właścicielem działki to bez mojej zgody i powiadomienia sąsiad może sobie na niej zbudować cokolwiek. Bo tak rozumiem wypowiedź burmistrza Trzebini. Chyba że znów ma nas mieszkańców jak i wyborców za "przygłupów".


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 13.8.2014 19:04 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Oczywiście, że tak: nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem... A nawet jeśli to prawda, że nic nie wiedział, to też niedobrze: chyba od tego mamy burmistrza, coby w takowych sprawach był poinformowany.
Do kwestii poziomu życia i Białorusi się nie odniosę, bowiem byłoby to nie na temat, jak zauważył admin:).

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 14.8.2014 8:43 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
My tu dywagujemy nad Trzebinią, a takie rzeczy dzieją się w Ustce. Rada, pomijając i zapominając o planie zagospodarowania przestrzennego, sprzedaje działki, gdzie okazuje się, że nie wolno wznieść żadnego obiektu. Inwestor po dwóch apelacjach wygrywa z miastem, a gmina płaci odszkodowanie (11,5 mln zł). W nagraniach dostępnych w sieci (http://www.portalsamorzadowy.pl/polityk ... 62122.html) ocenia kadencję Rady, nie szczędzi określeń na ich nieudolność, a na końcu oferuje 5 mln darowizny na miasto, jeśli obecny Burmistrz nie weźmie udziału w kolejnych wyborach.

Przenosząc na lokalne podwórko, łatwo zauważyć, że niewiedza kosztuje bardzo dużo... Burmistrz, m.in. "nie wiedząc" o zaniedbaniach na składowisku, "ściąga" na spółkę wielomilionową karę... Racja, że kara jest za nielegalne składowanie śmieci, ale nie wierzę, aby Burmistrz o tym nie wiedział, tak samo, jak "nie wiedział" o planowanej inwestycji spółki PKN Orlen EKO.

Pochwały przyznane za posta: 3


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 28.8.2014 6:11 

Dołączenie: 28.1.2014 9:13
Posty: 75
Pochwały: 53
Ostatni Przełom informuje "Nowa decyzja w sprawie muru oporowego w Myślachowicach dopiero za... pół roku " ciekawi mnie co obiecał PINB -dowi Pan Szczurek . Może nowa działka pod siedzibę lub hojna pomoc potrzebującym -urzędnikom tej szacownej instytucji ? A tak ogólnie to Przełom jest jak nasz rząd , coś napomknie , o czymś poinformuje ,a wszystko za mataczy i zapomni. Ciekawią mnie jak skończyły się inne sprawy prokuratorskie i sądowe burmistrza Szczurka . O tym Przełom milczy - odezwie się po jesiennych wyborach, bo albo będzie mógł Stanisławowi dokopać , albo wymownie zapomnieć . I-kropka

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 28.8.2014 17:39 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
ikropka: Przed recenzowaniem proponowałabym jednak czytać gazetę, albo przynajmniej przeglądać.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 29.8.2014 21:06 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Ja czytając gazetę jestem bardzo ciekawy jak Prokuratura tłumaczy celowość łączenia sprawy zarzutu dotyczącej jazdy samochodem służbowym do celów prywatnych ze sprawą murku oporowego?
Innymi słowy: co ma piernik do wiatraka?
Obydwie sprawy są objęte zupełnie innymi paragrafami, były od siebie niezależne i w innym czasie. Krótko mówiąc nie trzyma się to przysłowiowej kupy.
Tak samo ciekawi mnie tajność zakresu obowiązków Pana radnego Dziedzica w spółce Usługi Komunalne, a także arogancja jego wypowiedzi w tej materii. Zresztą arogancja niektórych radnych obecnej kadencji jest zadziwiająca. Ciekawe również czy przed wyborami wreszcie zakończy się sprawa fałszowania protokołu z komisji ochrony środowiska w Radzie Miasta Trzebini?
Może warto byłoby przed wyborami przypomnieć w gazecie jakie są sprawy w toku dochodzeń śledczych, dotyczących działań obecnych samorządów w naszych okolicznych gminach.

Pochwały przyznane za posta: 4

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 29.8.2014 21:15 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Gostek jeśli chodzi o sprawę fałszowania to nie zakończy się przed wyborami. A może nawet lepiej bo jak przegrają a potem będą musieli odejść to dopiero będzie heca na całą Polskę.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 30.8.2014 19:45 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
GostekOO1: ten temat akurat systematycznie monitorujemy. Zachęcam do uważnego czytania gazety.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3