Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 21:52


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 31.8.2014 12:32 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Szanowna Pani Alicjo.
Zbliża się czas kampanii wyborczej, a właściwie się już zaczął. Mnie obrzydzeniem napawa to, że są osoby w trzebińskim samorządzie, które licząc na to, iż wyroki w ich różnych sprawkach nie zapadły lub nie są prawomocne będą chciały nadal próbować ulokować się w samorządzie. Mam nadzieję, że ostatnie resztki przyzwoitości i wyrzuty sumienia podpowiedzą im, by jednak zrezygnować.
Tu nie chodzi o wypicie piwa w publicznym miejscu choć nawet to byłoby wystarczającym powodem, by nie podjąć się publicznej funkcji, ale o przestępstwa, które w zasadzie są udowodnione, a procedury administracyjne, drobne "kruczki" prawne lub wręcz odciąganie terminów rozpatrzenia spraw dają im możliwość teoretycznego upierania się, że są niewinni. Również arogancja w odpowiedziach dotyczących spraw publicznych, niedopuszczanie oponentów do głosu na sesjach Rady Miasta lub unikanie odpowiedzi i zasłanianie się przepisami, by wiedzy nie udostępniać jest dla mnie przestępstwem wobec mieszkańców, wyborców i podatników, z których po prostu te osoby jak i urzędnicy czerpią własne dochody. A już szczególnym rodzajem hipokryzji jest nakłanianie wyborców (patrz Pan Szczurek i Ścigaj), by nie skorzystali z prawa wyborczego i nie brali udziału w referendum, które onegdaj odbyło się w Gminie Trzebinia. Może przy najbliższych wyborach (jeśli zechcą kandydować) również będą tak zachęcać swoich wyborców, by jednak do wyborów nie poszli. Mam nadzieję, że będą konsekwentni.
Dla mnie takie osoby są skreślone z prawa ubiegania się o miejsce w samorządzie czy pracę w urzędzie służącym obywatelom, choć każdy ma prawo do własnego poglądu.
Podkreślę tutaj jasno, że nie ma znaczenia przynależność partyjna tylko postawa i zachowanie tych osób.
Uważam, że czas wyborczy powinien posłużyć prasie, by przypomnieć wyborcom wiedzę o poglądach i postawach, a nade wszystko o zarzutach i sprawach jakie ciążą na osobach ubiegających się o reelekcję czy kandydujących do samorządu. Mam nadzieję, że Państwo obiektywnie będą taką wiedzę swoim czytelnikom prezentować. Łączę wyrazy szacunku.

Pochwały przyznane za posta: 7

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 31.8.2014 20:33 
Site Admin

Dołączenie: 9.1.2008 16:28
Posty: 1268
Pochwały: 101
Gostek001: naprawdę piszemy na ten temat systematycznie. Podać najświeższą bibliografię?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 31.8.2014 20:56 

Dołączenie: 3.10.2012 21:03
Posty: 82
Pochwały: 21
Hipokryzaja trzebińskich samorządowców osiągnęła apogeum.Byle jak najszybciej zaszły zmiany, liczę na mądrość i rozsądek mieszkańców.

Pochwały przyznane za posta: 4


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 1.9.2014 16:53 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Szanowna Pani Alicjo.
Wyczuwam, że poczuła się Pani w imieniu redakcji zaatakowana, co nie to było moją intencją.
Ludzie czytają i zapominają. Poza tym nie każdy czyta każde wydanie gazety, a mnie interesuje, by do naszego małego parlamentu wchodzili ludzie nieskazitelnie uczciwi, bo inaczej w tej naszej ojczyźnie nic się nie zmieni, chyba, że na gorsze.
Rozumiem, że nie ma ludzi świętych, ale jednak są przynajmniej przyzwoici i na takich trzeba stawiać, a już na pewno trzeba zrobić wszystko, by nie dostawali się do władzy ludzie skompromitowani, którzy będąc "wdzięcznymi" tematami dla prasy jednocześnie są wstydliwymi dla etyki publicznej i kształtowania zachowań społecznych.
Z uwagi na fakt, że prasa jest zawsze liczącym się kolporterem informacji, a i często ma rolę opiniotwórczą pozwoliłem sobie na poruszenie tej kwestii przy rozpoczynającej się kampanii wyborczej, nie czyniąc przy tym (a przynajmniej nie mając takowego zamiaru) żadnego zarzutu, co do dotychczasowej Państwa działalności.
Po prostu chciałbym, by każdy dotychczasowy radny był po tych 4 latach podsumowany. Co zdziałał, za czym głosował, czemu był przeciwny, jaka była frekwencja jego obecności na posiedzeniach. Czy wystąpił z jakimiś inicjatywami w radzie, w której zasiadał? Czy ma jakieś sprawy karne w rozpatrzeniu, czy też zasądzone. Interesuje mnie też (choć pewnie byłoby oburzenie w sprawie dochodzenia do takiej wiedzy) czy w przypadku tego referendum w Trzebini wziął czynny udział w tym święcie demokracji. Już nie pytam przez grzeczność czy był za pozostawieniem burmistrza czy też przeciw.
Nie wiem czy jest to dla Państwa możliwe działanie do wykonania, ale ja chętnie takie rzeczy bym poczytał w skompensowanej pigułce.
Łączę wyrazy szacunku

Pochwały przyznane za posta: 8

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 4.9.2014 11:36 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Przeczytałem w gazetowym wydaniu "Przełomu", że Członkowie Klubu Nowa Demokracja Trzebini (czy mam rozumieć, że to klub radnych?) będą kierować sprawę nasadzenia kwiatów na rondzie w Trzebini do Prokuratury Rejonowej.
Nie dziwi mnie, że doszli do takiego wniosku, choć dziwi mnie, że tak późno, bo przecież sprawa trwa już kilka miesięcy, a Pan Grzegorz Żuradzki (wypowiadający się w tej kwestii) jako Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg doskonale w tej materii się zna (mam taką nadzieję, tym bardziej, że chce kandydować na burmistrza). Jeżeli powzięli taką informację już dawno, a powzięli zarówno na swoich obradach jak też "rzucając" przysłowiowym okiem, gdy tamtędy przejeżdżają to powinni sprawę już dawno skierować do tego organu. Jednak z tym czekali i najpierw poinformowali redakcję "Przełomu", że będą składać, a kiedy złożą i czy w ogóle? Coś mi się ta kolejność i opieszałość wydaje nie na miejscu.
Drugą kwestią jest sprawa działki dla Policji, której wartość (podobno 4 mln zł), jest jednak niewspółmierna do wartości kwiatków na rondzie.
Ja chciałbym wiedzieć jak w tej sprawie głosowali radni (m.in.też tej Nowej Demokracji). Bo jeśli koszty funkcjonowania Policji i koszty budowy komisariatów nie są zadaniem własnym gminy (a chyba nie są) to jest dopiero niegospodarność. Jestem za tym, by policjanci pracowali w godnych warunkach i ich petenci byli w takich przyjmowani, ale czy to musiało być takim kosztem dla mieszkańców naszego miasta?
Przecież to są pieniądze, które mają być spożytkowane na cele miasta i gminy, więc ja chętnie posłucham wyjaśnienia jak ta darowizna jest uzasadniona od strony prawnej. Ba, nawet jeszcze dofinansowanie budowy w wysokości 2 milionów złotych, nie mówiąc już o tym, że gmina dofinansowuje koszty godzin nadliczbowych policjantów. Poczytałem uchwały (żałuję, że dopiero teraz na to wpadłem) i o zgrozo, nie ma w nich żadnej projekcji finansowej skutków wpływu tych decyzji na budżet gminy, nie ma żadnych korzyści jakie gmina od skarbu państwa w zamian mogłaby osiągnąć. Po prostu damy kilka milionów! A co? Kto bogatemu zabroni być hojnym! Przecież z własnej kieszeni burmistrz i radni tego nie wyciągają, a jakie zasługi dla Policji ma w ten sposób pan burmistrz i radni, ha!
W tych uchwałach nawet nie jest napisane kto był za z radnych, a kto przeciw.
Jeszcze byłoby pół biedy, gdyby kasa Gminy Trzebinia była in plus, czyli mamy nadwyżki to się dzielimy, ale jednak są kredyty, bo budżet się nie domyka, więc czegoś tutaj nie rozumiem. To tak jakbym ja był zadłużony, a mimo to rozdawał darowizny. To trochę nielogiczne, więc chętnie posłucham jak to obecni radni którzy byli za tym rozdawnictwem obronią przy najbliższej kampanii wyborczej, bo w ten sposób zabrali pieniądze mieszkańcom na inne cele im bliższe, choćby sfinansowanie opieki medycznej w dni wolne i święta na terenie gminy.

Pochwały przyznane za posta: 9

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 4.9.2014 18:50 

Dołączenie: 25.1.2011 13:24
Posty: 28
Pochwały: 18
CO da piętnowanie niegospodarności , pokazywanie błędów i obłudy kierujących naszą gminą.Takie wypowiedzi jak Gostka 001 ,za chwilę znikną w potoku nachalnej reklamy którą uraczą nas" rządzący" . Już dziś mogę się założyć , ze wszystkie przytoczone powyżej zarzuty będą przedstawione jako sukces . Mam nadzieję że nowy komisariat Policji , posłuży w przyszłości wyjaśnieniu na co poszły pieniądze podatników gminy Trzebinia .
Pozdrawiam

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 5.9.2014 20:16 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
W ciągu obecnej kadencji Burmistrza wpłynęło na jego postępowanie 11 skarg oraz dwie, które aktualnie są rozpatrywane (szczegóły: http://www.wspolnatrzebinia.pl/odpowied ... -trzebini/).

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 8.9.2014 17:15 

Dołączenie: 16.4.2011 16:03
Posty: 195
Pochwały: 132
Teraz przed wyborami, pikników i różnych imprez u nas ci dostatek.Na każdym uśmiechnięty i rozbawiony p.Sz.
Czyżby to zdobywanie nowego elektoratu ?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 21.9.2014 7:06 

Dołączenie: 28.1.2014 9:13
Posty: 75
Pochwały: 53
Wybory a właściwie kampania wyborcza są szczególnym okresem ,gdy władza chce pokazać co zrobiła za NASZE pieniądze , nasze bo przecież nikt na czele z burmistrzem swojej wypłaty nie zainwestował w tzw. dobro wspólne . Odbywają się wszelkiego typu igrzyska , jak choćby ostanie wydarzenie w Myślachowicach czyli uroczyste otwarcie DOMU Kultury . Widowisko zorganizowane chyba tylko dlatego żeby Burmistrz Szczurek i jego "świta" mogli się zaprezentować . Widowisko z OGRANICZONĄ ILOŚCIĄ MIEJSC co organizatorzy nieopatrznie podkreślili ,czyli dla kogo ? zgromadziło przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej ,którzy chcieli oglądnąć swoje pociechy podczas występów . Burmistrz Szczurek i jego świta czyli radny Woch ,czule określany przez wodza Kaziu Siejka, pełnynocnik Rejdych zaprezentowali się na scenie jako zbawcy tego przybytku kultury, Ich na szczęście krótkie występy nie został docenione przez zgromadzoną publiczność , oczekującą na występy właściwych wykonawców , Żałośnie wypadły podziękowania którymi obsypywali się włodarze Trzebini burmistrz dziękował radnemu Wochowi , po czym peany pochwalne wygłosił dla burmistrza radny Woch , wzajemnie się odznaczali , wręczali laurki , komu trzeba i nie trzeba . Podziękował burmistrz nawet tzw. Osadzonym z zakładu karnego którzy przepracowali 40 tys godz, na rzecz gminy za 0,5 miliona złotych. Czyżby chciał w ten sposób podlizać się przyszłym współlokatorom ? Żenująca i bezwstydna agitka polityczna że strony Burmistrza , Całość imprezy uratowały urocze występy dzieci . Pozostaje pytanie , czy trzeba Panie Szczurek ,Woch. Rejdych i Siejka grać przed wyborami dziećmi ????? Nie robi się tak nawet w mniej cywilizowanych krajach jak Polska. Lecz wyżej wymienieni jeszcze po 20 -latch od upadku tzw. komunizmu mają w głowach sztampowe występy i wzorce z akademii 1-majowych ............ i -kropka .
Ps. Ciekawi mnie co napisze szanowny Przełom , jak podobało się to widowisko Pani Redaktor ?

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 21.9.2014 22:09 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
ikropka. Niestety nie ma się co dziwić. Przecież Ci ludzie posuną się do każdego kroku, byle utrzymać "korytko".
No cóż, czym skorupka nasiąkła za młodu...... Starzy propagandziści. :)
Problem jest jednak w tym, że ludzie 30-40 letni nie chcą się garnąć do uczestniczenia w życiu publicznym, ani nie chcą głosować. Dlatego igrzyska są dla emerytów i osób zależnych od władzy pana S.S. czyli urzędników, nauczycieli, strażaków i kół gospodyń wiejskich.

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 22.9.2014 18:54 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
ikropka. O którego Rejdycha chodzi. Pawła czy Przemysława. Bo obaj są mieszkańcami Myślachowic i obaj są uzależnieni od burmistrza Szczurka będąc przez niego płaceni za nasze podatki by mu nie przeszkadzali w "rządach". No cóż członkostwo w PZPR do czegoś zobowiązuje nawet po tylu latach a jak wiadomo to Myślachowice to byłe "czerwone zagłębie aktywu PZPR".


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 23.9.2014 21:22 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Gostek001 napisał(a):
Problem jest jednak w tym, że ludzie 30-40 letni nie chcą się garnąć do uczestniczenia w życiu publicznym, ani nie chcą głosować. Dlatego igrzyska są dla emerytów i osób zależnych od władzy pana S.S. czyli urzędników, nauczycieli, strażaków i kół gospodyń wiejskich.

30-40 latkowie mają rodziny na utrzymaniu i nie mają czasu i chęci babrać się w lokalnej polityce...

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 24.9.2014 4:55 

Dołączenie: 19.3.2010 20:31
Posty: 114
Pochwały: 73
Ale jest to "babranie" za "kochane pieniążki" czyli o umiłowane korytko... patrz ostatnie wydania Przełomu :wink:


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 18.10.2014 21:04 

Dołączenie: 4.9.2014 22:20
Posty: 74
Pochwały: 36
Gostek dużo w tym racji co piszesz. Mnie jednak nie interesuje czy pan X lub Y jest winny, bo od tego jest Sąd. Jednak takie informacje napawają mnie niepokojem. Gdyby o aferach pisał tylko Przełom uznam to za stronniczość (choć lubię ich niezależność), ale jeśli czytam artykuły (w internecie) np. z gazety krakowskiej, to jest to dla mnie sygnał, że bardzo źle się dzieje z władzą gminy. Straciłem sporo czasu, aby poszukać w sieci więcej na temat. Znalazłem naprawdę sporo i jak byłem za p. Szczurkiem, to teraz jestem dokładnie po drugiej stronie barykady. Sądzę, że nieudane referendum pomieszało komuś w głowie, no i obrosło się w piórka. Po tym referendum słyszałem teksty w rodzaju "Mądrość wyborców zwyciężyła". Ja jednak myślę, że to nie mądrość wyborców, tylko było cholernie zimno i ludziom nie chciało się wychodzić z domu. Gdyby wyszli to facet wyleciałby z hukiem! Pytałem znajomych co z tym panem nie tak - jakoś nikt go nie lubi, każdy mówi o aferach, bezczelności, itp. Pozdrawiam.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Czas na EB! - czyli rządy Pana S.S.
PostWysłany: 19.10.2014 12:27 
Admyn, nie obwiniajmy zimy za niepowodzenie referendum. Np. wyborcy z centrum Trzebini byli dość liczni.
Szczurek swoimi pełnomocnikami skutecznie zastraszył elektorat z budżetówki, tj. zatrudniony i wynagradzany w ramach struktur UM ( nauczyciele, urzędnicy). Ten elektorat nie uczestniczył w referendum - nieważne, jakie mieli sympatie. Po prostu miał być nieobecny i tyle.

Także pomoc miejskiego Komisariatu Policji była niebagatelna dla Szczurka - no bo przecież ten spływający deszcz pieniędzy z naszych podatków na budowę nowego komisariatu mógłby ustać w przypadku przegranej Szczurka. Zresztą ten wątek nadal jest aktualny.
W czym się ta pomoc policji objawiała? W nadgorliwym egzekwowaniu ciszy wyborczej w stosunku do organizatorów referendum, a przymykanie oczu na zrywanie i niszczenie plakatów referendystów.
Podobna sytuacja zresztą była ze zrywaniem i niszczeniem banerów Zielonej Trzebini.

Także niebagatelne znaczenie miała agitacja proszczurkowa proboszczów kościoła katolickiego w gminie Trzebinia. Np. w Lgocie, Sierszy czy też w Bolęcinie.
Tudzież ten czarny pi-ar co niektórych na tym forum, z miłym nam Amsterem włącznie.

Myślę, że w jakimś stopniu wszyscy straciliśmy na tym niepowodzeniu referendum. Także działacze Zielonej Trzebini, których Szczurek i reszta próbują nadal wyprowadzić na tzw.świńskie południe. I z konsekwentnym prawie mafijnym uporem dokonać tych mocno kontrowersyjnych inwestycji na komunalnym składowisku.

A teraz czekam na oficjalne starcie Szczurek - Adamczyk. Zapewne jeden na drugiego ma odpowiednie kwity i doczekamy się ich publicznego ujawnienia. I wtedy wygra jakiś czarny koń - bo skorzysta z tego typu starcia.
Albo też ww. panowie dojdą do wewnętrznego porozumienia i podzielą odpowiednio stanowiska - aby im ten "czarny koń" nie pomieszał szyków.
Jak widzę tę "silną" grupę pod wezwaniem Szczurka jako komitet wyborczy - to mi się niedobrze robi i mam odruchy wymiotne. Wstawić do KW swoich skompromitowanych emerytów z dotychczasowej rady - to kpina z wyborców i bezczelność.

Pochwały przyznane za posta: 2


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 207 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3