Ostatnia wizyta: Obecny czas: 23.4.2024 14:14


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 1.12.2010 21:13 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.11.2010 9:39
Posty: 175
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 83
Co po zamknięciu szkół
Klasy łączone muszą odejść do lamusa. Tablicę i kredę powinny zaś zastąpić nowoczesne technologie. Dziś największą wartością młodych ludzi jest wykształcenie – podkreśla przewodniczący Rady Miasta Trzebini Stanisław Szczurek.

Anna Jarguz: Rada podjęła uchwały intencyjne o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 oraz czterech wiejskich szkół: w Czyżówce, Lgocie, Płokach i Psarach.
Stanisław Szczurek: - Podjęcie tych uchwał to dopiero początek reformy szkolnictwa w Trzebini, za którą powinni wziąć odpowiedzialność nie tylko burmistrz i radni, ale również mieszkańcy, którzy w trakcie czekających nas konsultacji społecznych będą zapewne stawać w obronie szkół. Rozpoczęta przez samorząd reforma ukierunkowana jest na szanse rozwoju młodych ludzi w nowoczesnych, dobrze wyposażonych placówkach oświatowych, z wykwalifikowaną i przygotowaną do zawodu kadrą pedagogiczną. Najwyższy czas, by klasy łączone odeszły do lamusa, zaś tablice i kredę zastąpiły nowoczesne technologie.

Konkretniej...
- W Szkole Podstawowej w Myślachowicach, w której docelowo mają się uczyć dzieci z Lgoty i Płok, chcemy wybudować salę sportową. Zamierzamy również inwestować w bazę rekreacyjno-sportową Szkoły Podstawowej nr 6 na osiedlu Gaj, do której z kolei mają chodzić dzieci z Czyżówki. Te dwie, dobrze wyposażone placówki, stanowiłyby zaplecze dla Gimnazjum nr 2 w Sierszy. Z kolei zespół szkolno-przedszkolny, jaki chcemy utworzyć w Krystynowie, byłby zapleczem dla gimnazjum, które można by otworzyć w budynku likwidowanej szkoły podstawowej na Trzebionce. Zapleczem Gimnazjum nr 3 w Trzebini byłyby natomiast szkoła w Dulowej, zespół szkolno-przedszkolny w Młoszowej oraz SP nr 8.

Zakładając, że w budynku szkoły na Trzebionce powstałoby gimnazjum, co stałoby się z obiektem Gimnazjum nr 1 przy ulicy Szkolnej?
- Jest koncepcja uruchomienia w centrum miasta liceum ogólnokształcącego. Mogłoby się mieścić właśnie w budynku przy ulicy Szkolnej. Liceum w centrum Trzebini jest bardzo potrzebne. Dziś wielu młodych, zdolnych trzebinian, z uwagi na zły dojazd do Sierszy wybiera licea w sąsiednich gminach. Tymczasem gdyby otworzyć LO w centrum, udałoby się ich zatrzymać.

A co z budynkiem po Liceum Ogólnokształcącym w Sierszy?
- Ostatnim punktem reformy szkolnictwa w Trzebini jest uruchomienie szkoły wyższej na poziomie licencjackim, która z powodzeniem mogłaby funkcjonować właśnie w budynku po LO w Sierszy. Naszym celem jest zapewnienie młodym ludziom ciągłości nauki na miejscu – od przedszkola aż po szkołę wyższą.

To ambitne założenia i w ciągu najbliższych lat raczej trudno je będzie zrealizować.
- Wprowadzenie reformy szkolnictwa w tej kadencji jest mało prawdopodobne. Trzeba mieć jednak jakąś wizję i próbować wprowadzić ją w życie. Podane tu przeze mnie propozycje to efekt rozmów z mieszkańcami, radnymi i moich własnych przemyśleń. Mieszkańcy muszą sobie uświadomić, że dziś największą wartością dzieci i młodzieży jest dobre wykształcenie, które w przyszłości da im szansę zdobycia ciekawej i dobrze płatnej pracy w naszym powiecie, jak i okolicznych, dużych miastach.

Rozmawiała Anna Jarguz

mam jeszcze jeden artykuł wraz z komentarzami, też z kwietnia 2008 roku:
Przełom online
Skuteczna obrona SP nr 3 w Trzebini?

Wiele wskazuje na to, że rodzicom oraz nauczycielom SP nr 3 udało się wybronić szkołę. Na czwartkowym spotkaniu przewodniczący rady Stanisław Szczurek zadeklarował, że podejmie działania, zmierzające do uchylenia uchwały intencyjnej o zamiarze likwidacji trzebińskiej „trójki”.
W czwartek, w zebraniu zorganizowanym przez radę rodziców SP nr 3 uczestniczyło kilkaset osób: rodzice uczniów, nauczyciele, mieszkańcy, którym przyszłość szkoły leży na sercu, wiceburmistrz ds. oświatowych Wiesław Pierzchała oraz radni gminni, zarówno ci, którzy głosowali za uchwałą intencyjną: Benedykt Jagiełło, Andrzej Pypno, Stanisław Starczynowski, Stanisław Szczurek, Franciszek Wołoch oraz ci, którzy byli przeciw: Grzegorz Żuradzki. Była też delegacja radnych powiatowych, księży z parafii św. Barbary i klasztoru oo. Salwatorianów, oraz przedstawiciele rad osiedlowych.

- Stanowczo protestujemy przeciwko likwidacji SP nr 3, jak i mieszczącego się tu przedszkola, i przeniesieniu dzieci do SP nr 4. Budynek „czwórki” nie jest przystosowany do przyjęcia tak dużej liczby uczniów. Ponadto, likwidując szkołę, uczniów pozbawiono by możliwości uczestnictwa w licznych zajęciach sportowych, jakie oferuje im aktualnie SP nr 3. W „czwórce” nie ma bowiem pełnowymiarowej sali gimnastycznej, kortów tenisowych, a na basen dzieci trzeba dowozić – podnosili rodzice dzieci.
Argumentów przeciwko likwidacji szkoły było więcej. Zwracano uwagę m.in. na niebezpieczną drogę, którą każdego dnia dzieci musiałaby pokonywać, gdyby naukę przyszło im kontynuować w SP nr 4, czy błędy w wyliczonych dla szkoły kosztach bezpośrednich i pośrednich.

Zarówno rodzice, jak i nauczyciele, nie kryli oburzenia sposobem przeprowadzania reformy oświatowej w gminie:
- Dlaczego nikt wcześniej nie poinformował nas o planach likwidacji szkoły? Myśmy o niczym nie wiedzieli. O zamiarze zamknięcia SP nr 3 dowiedzieliśmy się dopiero tuż przed sesją z prasy. Dlaczego nikt nas nie zapraszał na komisje, podczas których dyskutowano ten temat? – pytań było wiele.
Ich zdaniem, o planach likwidacji szkoły rodzice, jak i kadra pedagogiczna, powinni byli zostać poinformowani dużo wcześniej, zanim rada podjęła uchwałę intencyjną o zamiarze szkoły. Wówczas z wyprzedzeniem przytoczyliby argumenty przeciwko likwidacji „trójki” i taka uchwała być może w ogóle nie zostałaby podjęta.

Zebranie w obronie „trójki” trwało trzy godziny. Była i merytoryczna dyskusja, jak i przykre uwagi, rzucane pod adresem radnych, którzy głosowali za likwidacją szkoły.
- Państwo nie zaakceptowali pomysłu, by w tym regionie był jeden zespół szkolno-przedszkolny, a obok gimnazjum. Zasugeruję więc radnym, by na najbliższych komisjach przedyskutowali uchylenie uchwały intencyjnej o zamiarze likwidacji SP nr 3 – zapowiedział przewodniczący rady Stanisław Szczurek.
(AJ)

04.04.2008, 12:10
Komentarze do artykułu: (przewiń na koniec)
~hogaty: (4.4.2008, 12:35:52)
proszę, proszę Radny Szczurek po tym jak zrozumiał ze naraził się wyborcom nagle otrzeźwiał i próbuje nadrobić sobie dodatkowych puntów jako obrońca szkoły....
w obawie o staratę stołka lepiej pokazać się w dobrym świetle zawczasu...
Mieszańcy- zapamiętajcie sobie te niespodzianki które obecna ekipa nam funduję, czas rozliczeń przyjdzie za połtorej roku, przy wyborach wszycy "etetowi" bez- RADNI jak zawsze będą obiecywać nam szkane domy...
a co mamy w Trzebini???- kto żyje wiecej niż 20, 30, 40 lat widzi że w naszym miescie nic se nie zmieniło nawet po cudownej zmiane systemu, poszło na gorsze, ostatnie 18 lat i okres rządzenia bez-RADNYCH jest czasem starconym dla naszego miasta, można powiedzieć ze sie cofamy...
i co mają nam dać operetki na wysokim poziomie czy Anna Maria Jopek w dworku???? niccccc
naprawdę, nie wiem co to jest ale kiedy czytam o poczynaniach państwa z pałacu przy Piłsudskiego dostaję białej gorączki i pasji...

~hogaty: (4.4.2008, 12:41:14)
wogóle to dziwne że nasz impresario nie zabiera w tej sprawie głosu... jako "zasłużony" obrońca rafinerii i propagator kultury na najwyższym poziomie powien mieć coś do powiedzenia w tej sprawie...
...chyba ze pan radny obraził sie na swych wyborców

~zainteresowana: (4.4.2008, 13:22:40)
Wczoraj byłam obecna na tym spotkaniu. Przed wieloma chylę czoło, że tak pięknie byli przygotowani do obrony szkoły. Byłam pełna podziwu dla nauczycieli, a zwłaszcz Pani, która przedstawiała wszystki wyliczenia finansowe. Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego Pani Dyrektor siedziała na ławeczce między rodzicami nie zabierając głosu w obronie szkoły. Czyżby już jej nie zależało bo odchodzi na emeryturę? Również brakowało tam Pana Dyrektora Adamczaka, który obecnie jest również na wysokim szczeblu radnym.

~agata: (4.4.2008, 13:26:12)
Kiedy będzie Anna Maria Jopek w dworku?

rabbani: (4.4.2008, 18:32:19)
Więc do likwidacji pójdą szkoły wiejskie - bo tam mało potencjalnych wyborców, więc władza ma szanownych mieszkańców wsi w d....

~zewsi: (4.4.2008, 20:07:43)
rabbani Ty masz niestety rację.Szkoły miejskie to zmyłka. 3 szkoły wiejskie o to w tej "reformie" oświaty w Trzebini chodzi.

~czytelnik: (4.4.2008, 20:30:08)
drodzy mieszkańcy wsi bierzcie przyklad z rodziców, nauczycieli itd zwiazanych z sp3; ta trzebinska rada - nierada jest bardzo płochliwa. powodzenia

~Ruda: (4.4.2008, 20:50:27)
"hogaty " Na wczorajszym zebraniu w/w przez Ciebie pan zaczął coś mówić ,miedzy innymi o latach swojej kadencji chodziło o 3 czy 4 kadencje jego pracy .Ktoś mu dopowiedział,że o te wszystkie lata za długo był radnym .Mówiła mi to kobieta ,która była na zebraniu . Czytałam,że kilka lat wstecz gdy ktoś napomknąl o likwidacji szkoły w Czyżówce ,pan ten był przeciwny bo mieszkańcy obiecali mu ,że za kilka lat przyrost naturalny warośnie i dzieci w szkole przybędzie .Wiesz jak bardzo musiał się wkurzyc ,że mieszkańcy się lenili i nie dotrzymali słowa . W tym roku powiedział ,że będzie głosował za likwidacja szkół .Impresario jest w trudnej sytuacji ,równocześnie zmniejszy mu się liczba osób zapraszanych przez niego na różne imprezy /odpłatne zresztą/ ."Hogaty " ile trzeba czasu ,żeby można się było zorientować czy z tym azbestem to prawda czy blef ? Cienkie tempo ma nasz Pan Duda .A może zapomniał o problemie ,ktory nurtuje mieszkańców? Poz.

_________________
...chroń mnie Panie przed fałszywymi przyjaciółmi, z wrogami sobie poradzę sam...
(Marek Aureliusz)


Ostatnio edytowany przez Kamil_, 1.12.2010 23:08, edytowano w sumie 1 raz
połączenie postów


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 2.12.2010 10:08 

Dołączenie: 14.5.2008 14:18
Posty: 541
Pochwały: 45
Doskonale pamiętam tą sytuację.Przed zebraniem pani dyrektor pozwoliła mi zostawić listę na której mieli się podpisać rodzice .Lista dotyczyła podpisu osób przeciwnych budowy kwatery azbestu na Bożniowej.Moje zdziwienie było ogromne ,gdy sekretarka oddała mi pustą listę oznajmiając ,że pani dyrektor się rozmyśliła i nie dała do podpisu.Czy kogoś się obawiała?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 2.12.2010 10:25 

Dołączenie: 14.5.2008 14:18
Posty: 541
Pochwały: 45
Powiem jeszcze ,że nie ma już do czego wracać .Szkoły są ,kwatery nie ma i tak miało być :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 2.12.2010 15:23 

Dołączenie: 7.1.2009 22:13
Posty: 281
Pochwały: 3
Tak, Ruda. Pani dyrektor obawiała się burmistrza i radnych, są oni bowiem jej niby – pracodawcami. Oczywiście "niby", bo to tylko po części prawda. To jest spora nienormalność w systemie zarządzania oświatą, że dyrektor powoływany jest przez organ prowadzący. Z tego powodu podczas likwidacji szkół dochodziło do paradoksów. Bo jak ma reagować dyrektor likwidowanej szkoły: bronić jej jako pewnego dobra dla środowiska, czy też likwidować wraz z kolegami - samorządowcami, którym podlega? W czyim interesie ma działać dyrektor: w interesie szkoły, czy rady miasta? Nie zawsze są one zbieżne, jak pokazuje praktyka.

W przypadku, o którym piszesz pani dyrektor przemyślała sobie, że jako pracownik samorządowy nie powinna występować przeciw organowi prowadzącemu. Wynikało to z jej prostej kalkulacji i poprawności politycznej. Ta Twoja lista mogłaby zdenerwować kilku radnych i pani dyrektor musiałaby się pożegnać ze swoją funkcją.

Bo jak wiesz w Trzebini większym grzechem jest wystąpić przeciw radzie miasta niż przeciw rozsądkowi.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 2.12.2010 21:00 

Dołączenie: 14.5.2008 14:18
Posty: 541
Pochwały: 45
Przyznam "aletheio" ,że wtedy bardzo mnie zachowanie pani dyrektor zaskoczyło.Wiedziałam ,że to strach przed kimś lub czymś /osobami i konsekwencjami /był główną przyczyną .Teraz to już nie jest ważne.Mam nadzieję ,że skoro kiedyś jej szkoła miała być likwidowana ,podczas jej kadencji nie dojdzie do zlikwidowania żadnej szkoły.
Jeśli chodzi o p. Szczurka to sprawia wrażenie osoby roztargnionej ,często zmienia zdanie po wcześniejszym swoim głosowaniu."aletheio" często czytam Twoje posty z prawdziwą przyjemnością a szczególnie gdy dyskutuje z Tobą "druid".Pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 3.12.2010 10:13 
Ruda:
Powiem jeszcze, że nie ma już do czego wracać .Szkoły są, kwatery nie ma i tak miało być
Jam bym tego tak nie odkładał ad acta. Któryś z "majstrów" od szkolnictwa i tak będzie burmistrzem. "Majster" od kwater azbestowych dalej jest z-cą w UK. A idee Lenina wiecznie żywe. Należy trzymać rękę na pulsie. Pulsie Trzebini. Jak widać, Rada w Trzebini jest od wykonywania poleceń burmistrza. Nie ma jeszcze burmistrza - nie ma prezydium Rady. Czyż nie jest to chore?

"aletheio" często czytam Twoje posty z prawdziwą przyjemnością a szczególnie gdy dyskutuje z Tobą "druid".Pozdrawiam
Aletheia to perełka tego forum. Ja jestem tylko takim pasożytem, co korzysta z blasku pereł. A jest ich tu kilka. Włącznie z Tobą.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 3.12.2010 14:17 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Właśnie to najbardziej dziwi. Bo jak rozumiem obecnie nam jeszcze panujący burmistrz musiał przekonać do zmiany terminu wyborów w radzie. I nikt nie protestował, nikt nie pytał czemu, nikt ??

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 3.12.2010 21:55 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
Witam!
No nie wiem, czy obecnie panujący, czy też ten drugi???
Fakt pozostaje faktem - nie ukonstytuowali się.
Pozdrawiam.

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 5.12.2010 21:47 

Dołączenie: 7.1.2009 22:13
Posty: 281
Pochwały: 3
Ruda. Ponieważ obowiązuje jeszcze cisza wyborcza, więc chętnie odwzajemnię Twoje uprzejmości. Jak również dodam małe spostrzeżenie, iż trafna ocena rzeczywistości, to dar rzadki. Zdaje się, iż jesteś jego szczęśliwą posiadaczką. Nie brakuje Ci także niezbędnej odwagi, aby na tę rzeczywistość wpływać. To już cecha godna szacunku.

Na szczęście Driud nie wprowadził embarga na komplementowanie forumowiczek. To bardzo miło z Jego strony. Pewnie nie powinniśmy przywiązywać zbytniej wagi do czci tudzież zniewag, których doznajemy, ale dla komplementów można zrobić wyjątek?

Perłą nie jestem na pewno, ale nadzieję pokładam w tym, że przecież i "potoczaki" nabierają perłowego splendoru, gdy zanurzone są w krystalicznej wodzie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 5.12.2010 23:08 

Dołączenie: 14.5.2008 14:18
Posty: 541
Pochwały: 45
To miłe " aletheio " co napisałaś .Nie umiem wypowiadać się w sposób jaki robisz to Ty i to jest jedna z różnic między nami .Z interpunkcją też u mnie nie najlepiej.
Też czekam na wyniki wyborów ,chociaż Trzebińscy kandydaci nie wywarli na mnie pozytywnego wrażenia.
"druidku" ,dziękuję za komplement.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 6.12.2010 8:42 
Panie Ruda i Aletheia. Dzisiaj jest światowy dzień walki z przemocą wobec kobiet - więc wstrzymam się z komplementowaniem Pań. Takie jedniodniowe "embargo".

Rzeczne kamyki w kryształowej wodzie górskiego potoku wygłądają jak kamienie szlachetne. Wprawdzie kryształom górskim daleko do pereł, ale to są nasze perły.
Oby pan St.Szczurek jako burmistrz Trzebini zechciałby być takim "kryształem górskim". A pochodzi z okolic Wadowic, więc potoki górskie zna. Perłą nie musi być.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 6.12.2010 9:25 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 19.8.2008 10:05
Posty: 619
Pochwały: 77
Hehe ale tu sobie słodzicie ;D Że też przegapiłem taką miłą dyskusję.


:medit:


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 6.12.2010 10:00 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
Perły zawsze przynoszą pecha osobom które je posiadają a kryształy napełniają czystością uczuć osoby które je noszą. Nie wszystko jest złotem co się świeci - zwłaszcza co poniektóre "słoneczka". A poza tym cudze chwalicie a swego nie znacie. Kamienie nasze są dla nas i nas wspomagają a obce mogą nam zaszkodzić.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 6.12.2010 21:49 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 23.10.2007 20:58
Posty: 1078
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 184
wuefiak: GRATULUJĘ - głosowałem
Jedyne co to szkoda że na http://www.trzebinia.pl/ pokazują jak pan Szczurek jedzie w Rajdzie z K-rk do Trzebini ale nie piszą, że to był tylko symboliczny start a potem już do samochodziku i w garniturku witał osoby na mecie. PZDR i życze owocnej kadencji. Proponuję jednak takich numerów na pokaz unikać.

Zostawię to bez komentarza ale Ci co wybrali tego pana to niech sami ocenią tą sytuację.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Wywiad z p. S. Szczurkiem, kwiecień 2008 roku...
PostWysłany: 10.12.2010 10:34 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 7.12.2010 11:31
Posty: 4
Witku co Ty chcesz od tego gościa w garniturku.Co byś Ty zrobił będąc na jego miejscu.Wiem że ty kondycją też nie grzeszysz.Toć to jego musieli by witać na samym końcu a przed nim no kto? TY ?


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3