Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 18:41


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Po czacie z p. Adamczykiem i p. Szczurkiem...
PostWysłany: 1.12.2010 17:12 
Czy dalej twierdzisz Tereso - że Rada uchwala, a burmistrz "wciela" w życie? Oczywiście mam na myśli Trzebinię.

Pisząc wcześniej moją opinię o wyborze nowego przewodniczącego Rady, naprawdę nie znałem przebiegu dzisiejszej sesji. Ale znam mentalność radnych. Dobry Boże, tylko nie Żuradzki i nie Okoczuk.
Ten pierwszy czeka na wujka Stanislawa, a ten drugi na wujka Adama.
Jak będzie wybrany prawowity burmistrz, to ustawka nabierze sensu i rozpędu. No bo jak można wybrać nowego przewodniczącego Rady, jak nie wiadomo kto zostanie burmistrzem?
Najlepszym rozwiązaniem dla nowej Rady byłoby miesięczne zniknięcie tych dwóch kandydatów na burmistrza Trzebini. Wtedy w tej nowej Radzie niektórzy mogliby dostać małpiego rozumu. A reszta może wybrałaby normalnego przewodniczącego. A tak biedni nowo-starzy radni muszą czekać na pojawienie się i przyzwolenie któregoś z "wujków".
Czyli wszystko wskazuje, że będziemy mieć Radę ubezwłasnowolnioną. Może i się mylę. A tak chciałbym.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Po czacie z p. Adamczykiem i p. Szczurkiem...
PostWysłany: 1.12.2010 17:39 

Dołączenie: 10.11.2006 14:17
Posty: 222
Karawana ruszyła brnąc w piachu... w poszukiwaniu krzemowych złóż...
Czy znajdą ozazę???

_________________
..."Prawda,może być zaprzeczana,prześladowana,zwalczana,obrażana,dręczona,ukrzyżowana;lecz zawsze ożywa i zmartwychwstaje i nigdy nie może być wykarczowana z ludzkiego serca"...JPII


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Po czacie z p. Adamczykiem i p. Szczurkiem...
PostWysłany: 1.12.2010 21:02 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
Witam!
Drogi Druidzie, ja pisałam jak być powinno, co gwarantuje nam ustawa, a jak jest, każdy widzi (albo nie chce widzieć).
Dzisiejsze spotkanie rady pokazało, że rada jest bezwolna i czeka na rozkazy i nakazy, nie potrafi, albo nie chce korzystać ze swoich przywilejów, woli być bezwolnym tworem.

Rota ślubowania (radnych):
„ Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. :razz:


Ten tekst pozostawię bez komentarza.
Pozdrawiam.

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Po czacie z p. Adamczykiem i p. Szczurkiem...
PostWysłany: 1.12.2010 22:47 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
rojaldulton - nic dodać nic ująć. Czy naprawdę taki wszyscy przyklasnęli??

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Po czacie z p. Adamczykiem i p. Szczurkiem...
PostWysłany: 2.12.2010 10:20 

Dołączenie: 25.8.2009 11:20
Posty: 404
Pochwały: 51
rojaldulton napisał(a):
Ups...akurat jest odwrotnie:
rada miasta - rządzi, uchwala, podejmuje znaczące decyzje...


Tak samo jak rządzi Sejm... :shock:

_________________
Chrzanów na SSC/FPW - Inwestycje w mieście i powiecie


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Po czacie z p. Adamczykiem i p. Szczurkiem...
PostWysłany: 3.12.2010 17:57 
Ja na miejscu panów kandydatów "burmistrzów" tę końcówkę kampanijną inaczej bym rozegrał.
Takim oto scenariuszem:
W miejscu ustronnym (np. klasztor Czerna) przychodzi Stasio do Adasia lub Adaś do Stasia. Służbowe jak i prywatne komórki wyłączają i kładą na stole. Wzajemnie się poobmacują w poszukiwaniu ukrytego "michnika", czy też innych podsłuchowych gadżetów.
Następnie przystępują do rzeczowych rozmów. Adaś do Stasia: ja ty wygrasz drugą turę, to ja będę wiceburmistrzem, ale przewodniczący Rady będzie mój (w domyśle Włodek lub Anatoli).
A Stasio do Adasia: a jak ty wygrasz tę cholerną drugą turę, to ja będę wiceburmistrzem, a przewodniczący będzie mój. Tylko że jeszcze nie mam odpowiedniego kandydata. Ten z PiS zanadto januszkowy, muszę zasięgnąć języka w wierchuszce PO.

I w ten sposób całkiem demokratycznie można zostać burmistrzem i wiceburmistrzem. Bez żadnych ustawek. Zgodnie z wolą ludu. A w Radzie nie byłoby żadnej opozycji, bo współpraca byłych panów konkurentów mogłaby być wręcz sielankowa. W końcu zdarli już zęby w batalii o dostatnią Trzebinię. Zresztą w tej nowej Radzie i tak nie będzie opozycji. Bez względu na powyborczy scenariusz. Bo cała ta Rada będzie za jednym kandydatem lub......przeciw drugiemu kandydatowi.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Po czacie z p. Adamczykiem i p. Szczurkiem...
PostWysłany: 3.12.2010 21:56 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.1.2007 11:02
Posty: 854
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 14
Powiedzcie mi czy można rozwieszać plakaty przed szkołą w której będą odbywać się wybory ?? Bo jak przed chwilą wracałem to Adamczyka rozwieszali na tablicy przed SP8 w Trzebini.

_________________
Nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Po czacie z p. Adamczykiem i p. Szczurkiem...
PostWysłany: 3.12.2010 21:59 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
Witam!
Bądźmy obiektywni, Szczurek też "wisi" przed lokalami wyborczymi. Mogą wisieć do dnia wyborów, ale w dniu wyborów już nie.
Pozdrawiam.

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3