Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28.3.2024 11:41


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Chrzanów - burmistrz skuteczny?
PostWysłany: 19.11.2010 0:41 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
Na wstępie przypomnę hasło – zapewne pomysłu jakiegoś czołowego "bur mistrzowego" propagandysty - reklamowe, które widać także w Przełomie:
skuteczny ( jak proszek do prania, maść na hemoroidy, itp.) burmistrz, z zapytaniem:
w czym, w jakich to konkretach jest niby jest taki bardzo skuteczny?

Jestem pewien, że ów propagandysta nie omieszkałby tego barwnie opisać, ale zapewne z konkretami są problemy, a z próżnego i Salomon nie naleje.
Może teraz spróbuje ów geniusz coś napisać, ale na pewno nie będzie wśród nich tych poniżej:
- sprawy zaangażowania się w budowę Nowego Miasta( Nowego Chrzanowa, Nowego Balina) ze spalarnią w Balinie;
- albo sprawy szerokiego, publicznie prezentowanego planu zagospodarowania przez miasto trzebionkowskiej hałdy odpadów,
- albo sprawy środków UE dla Chrzanowa, którą chlubi się Burmistrz i UM Chrzanowa, a którą obiektywnie pokazuje ogólnokrajowy, prestiżowy ranking Dziennika Gazeta Prawna pn.” Europejska Gmina – Europejskie Miasto” – 2010 r , dotyczący wykorzystania środków unijnych( 1miejsce w Polsce – Krzeszowice, 54 miejsce – Chełmek, 115 ! miejsce – Chrzanów),
- albo może sprawy zbadania zagrożenia małych dzieci z Chrzanowa metalami ciężkimi – ołów, cynk, kadm( podobne badania robiono w Olkuszu lata temu, natomiast w Chrzanowie i Trzebini, miejscach co najmniej tak samo zagrożonych, nikt nie chce tematu ruszyć),
- albo może sprawy czystości, stanu sanitarnego i porządku w mieście ( parkowanie na trawnikach , chodnikach, sprawa wszechobecnych psich kup), pośrednio związanych z likwidacją zamiast usprawnieniem działania straży miejskiej,
- albo niszczenia architektury i substancji starego Chrzanowa ( o co na forum walczy DFT),
- albo wykonania zadań z gminnego planu ochrony środowiska naturalnego, którego wykonanie i realizacja zadań w nim zawartych obowiązywała w Polsce, ale nie w Gminie Chrzanów; reasumując; nie ma planu, nie ma zadań do realizacji, nie ma obowiązkowych raportów z realizacji planu,
- albo wykonania zadań z planu gospodarki odpadami – i tu sytuacja jest identyczna jak poprzednio; nie ma planu, więc nie ma zadań do realizacji, nie ma raportów z realizacji.
- albo załatwienia sprawy smrodów ze składowiska śmieci w Balinie; nie chodzi tu o pisemka z prośbą o skontrolowanie, lecz o rzeczywiste załatwienie problemu.
Te zagadnienia – to sprawy publikowane i zgłaszane w różnej formie i różnym czasie - m.i. przez wyborców, także użytkowników forum Przełomu - to Wasze pomysły i oceny.
Na koniec przedstawię Państwu sprawę, w której Burmistrz okazał się - jak dotychczas – nieskuteczny, ale nie wykluczone, że po wyborach zakończy swoje rozpoczęte dzieło , to jest wybuduje pomnik św. Mikołaja z Waszych –wyborcy – pieniędzy, tak jak sobie zaplanował i nie dokończył.
Pokażę to Państwu w formie już dla Was niedostępnej, wręcz kuriozalnej, bo ten tekst można przeczytać tylko tutaj.
Oto poniżej temat z forum Przełomu, zlikwidowany – utajniony w „kwietniowej rewolucji kulturalnej”:
w sprawie pomnika Św. Mikołaja


Strona 1 z 1 [ 15 posty(ów) ]
Przestań śledzić ten temat | Dodaj do zakładek | Widok do druku | Powiadom przyjaciela | Podbij temat
Poprzedni temat | Następny temat


Autor Wiadomość
lemos Temat postu: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Nie, 18 Sty 2009, 19:23



Dołączenie: Nie, 18 Sty 2009, 18:33
Posty: 1 W związku z prolemem pokrycia kosztów budowy pomnika Św. Mikołaja proponuję by pokryli je radni, którzy ów projekt przegłosowali wraz z burmistrzem czele





Góra



Barakuda Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Nie, 18 Sty 2009, 20:12



Dołączenie: Pon, 19 Cze 2006, 19:53
Posty: 179 Popieram , też jestem tego zdania.





Góra



pyclik Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Nie, 18 Sty 2009, 21:07



Dołączenie: Pon, 19 Lut 2007, 02:51
Posty: 351
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa Oczywiście popieram, ale mam pytanie.
Czy coś przegapiłem i została już podjęta uchwała Rady Miasta o finansowaniu dzialki pod budowę i budowy pomnika ze środków Gminy?
Wydawało mi się - być może błędnie - że dotychczas decyzje dotyczące pomnika podejmuje osobiście Burmistrz,bez uchwały Rady.
Pyclik





Góra



pyclik Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Czw, 5 Lut 2009, 19:52



Dołączenie: Pon, 19 Lut 2007, 02:51
Posty: 351
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa Bardzo długa cisza w temacie się zrobiła, nikt głosu nie chce zabrać, nawet jego autor chyba gdzieś zaginął..
Czyżby to powszechny strach, przed którym Barakuda mnie kiedyś, w innym temacie ostrzegała ( ostrzegał?)?
Jeśli taki strach czy nawet przerażenie panuje przy rozmowach na ten i podobne tematy, to może bardziej właściwy będzie apel: wyciąg z portfela 20, 100, czy 200 zł, wrzuć do kościelnej skarbonki lub na odpowiednie konto, tzn. pomnika, a RM Chrzanowa ( Rada Miasta lub Rada Ministrantów – co kto woli) tajnie, bo bezprawnie, wspomoże cię.
I pomnik będzie stał, ale czy to będzie pomnik św. Mikołaja czy pomnik tego właśnie czarnego strachu powszechnego?
Jedynym zwycięzcą może tu być RM Chrzanowa, może dostać jakiś „plus” przy wyborach samorządowych, chociaż ja osobiście mam nadzieję, że będzie to olbrzymi „plus ujemny”, a nie „plus dodatni”.
PYCLIK





Góra



Barakuda Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Czw, 5 Lut 2009, 20:39



Dołączenie: Pon, 19 Cze 2006, 19:53
Posty: 179 Pycliku miły, nie ostrzegała, stwierdziła fakty. I się nie pomyliła, jak widać. Cisza w tych tematach jest powszechna. Chociaż rozprawki na forum, to jednak trochę za mało. W takiej sprawie powinno się podjąć konkretne działania (protest, pismo itp). Zapewne, na takie działania byłaby nas garstka. Ludzie wciąż nie wierzą w to, że faktycznie od nich może wiele zależeć. Ciągle jeszcze nie umiemy, być społeczeństwem naprawdę obywatelskim i w pełni korzystać z demokracji. A pomimo upływu 20 lat, tematów tabu nie brakuje.





Góra



pyclik Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Pią, 6 Lut 2009, 04:30



Dołączenie: Pon, 19 Lut 2007, 02:51
Posty: 351
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa Teraz już wiem: nie ostrzegała, stwierdzała fakty - oczywiście mówię o płci.
A odnośnie meritum:
Wydaje mi się, że nie ma innego wyjścia niż wielka cierpliwość, ale nie bierna, trzeba robić swoje. Myślę o ludzkiej świadomości, na którą jakoś tam wpływają myślący inaczej;jedni - bo są właśnie tacy, inni - przyjechali ze świata i wiedzą, że tam jest to wszystko zorganizowane inaczej i lepiej, prościej i prawdziwiej, ale także - i to może najważniejsze - ludzie młodzi, coraz bardziej wykształceni, myślący z zasady, z przyzwyczajenia.
Pesymistycznie można powiedzieć, że to program na pokolenia,ja jednak osobiście ufam, iż tak nie jest.
Kropla drąży kamień powoli, wiele kropli - trochę szybciej, a mądre krople - znajdą sposób na mentalną rewolucję, mówię Ci to ja
pyclik - optymista, wieczny kamikaze.
Serdeczne pozdrowienia





Góra



pyclik Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Śro, 11 Lut 2009, 21:02



Dołączenie: Pon, 19 Lut 2007, 02:51
Posty: 351
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa Umieściłem post w tym temacie, bo jego tytuł jak ulał pasuje do tego, co chcę powiedzieć. Jestem przekonany, że chrzanowscy włodarze:
http://www.chrzanow.pl/index.php?id=93 Burmistrz
http://www.chrzanow.pl/index.php?id=1415 Rada Miasta
działają teraz w „sprawie pomnika Św. Mikołaja”.
Nie wiem, co w tej chwili się dzieje, bo etap publicznej informacji zakończył się rozstrzygnięciem konkursu na pomnik ( nagroda 5000 zł, niby niewiele, ale przecież to dopiero początek), a poprzednio – ustaleniem przez Burmistrza terminu i działki miejskiej pod budowę pomnika, linki:
http://www.chrzanow.pl/index.php?id=2742
http://www.chrzanow.pl/files/regulamin_rtf.rtf
Sprawę pomnika poprzedzała intensywna działalność włodarzy Chrzanowa nad ustanowieniem patrona miasta, chciałbym - na tym przykładzie - pokazać publicznie, czym zajmują się Wasi samorządowi wybrańcy – radni, Burmistrz – za Wasze podatkowe, świeckie pieniądze.
Otóż 27. 11.2007 r odbyła się sesja Rady Miasta Chrzanowa, która na swej części uroczystej, pieczołowicie przygotowanej , była poświęcona najważniejszej sprawie samorządowej, to jest wyniesieniem św. Mikołaja na piedestał patrona miasta Chrzanowa.
Oczywiście, że wszystkim wiadomo, że św. Mikołaj w Chrzanowie patronem już był, ale tylko dla katolików z parafii św, Mikołaja, ale patron miasta to ranga wyższa i – być może - uzasadnienie czy pretekst do budowy pomnika z budżetu miasta (czyli z podatków).
Siłami Burmistrza ( wnioskodawcy) oraz radnych ( pełny skład Rady), przyznając sobie prawo do zastępowania chrzanowskiej społeczności obywatelskiej w sprawie czysto wyznaniowej, poza zakresem swych uprawnień, poza swym mandatem, przegłosowano znane publicznie od niedawna „Oświadczenie Rady…”, link poniżej:
http://www.chrzanow.pl/files/oswiadczen ... miasta.doc ,
wprowadzając przy okazji w błąd zarówno Arc. Dziwisza, jak i Kongregację watykańską w tym sensie, iż mieli oni prawo przypuszczać, że nie jest to uzurpacja, podszywanie się pod rzekome uprawnienia, lecz prawda.
Taki właśnie był wynik sesji z dn.27.11.2007 r, a jej przebieg, kto był zaproszony, kto i jak głosował i kto zabierał głos można się dowiedzieć z protokołu tej sesji, po raz pierwszy dla Was publicznie w Internecie, link:
http://www.datafilehost.com/download-2d622a02.html
- wystarczy przeczytać część protokółu od str.15, tj. punkt 9 porządku obrad.

Zbliżają się wybory samorządowe i w przyszłości lepiej by chyba było, aby wybrać osobno świecką Radę Miasta i Burmistrza wyłącznie do spraw samorządowych, a zupełnie oddzielnie – Radę Ministrantów i Kościelnego.
Mieszanie dwóch porządków, to jest świeckiego i kościelnego, na dłuższą metę żadnemu chyba nie służy, a na krótką - na pewno nie służy świeckiemu.
Do czego to dalej zmierza?
Sądzę, że teraz rozkręci się sprawa pomnika, za który ktoś musi zapłacić!
Może Burmistrz i radni (ale ze swoich osobistych portfeli, jak chce inicjator tego tematu, Lemos )?
A może dzieci i rodzice zamykanych ostatnio szkół w Chrzanowie, bo nie starcza już budżetu miasta na szkoły, a tu koniecznie trzeba wybudować pomnik.
A tu jeszcze hymn, flaga, hejnał stoją w kolejce…….
Pyclik


Ostatnio edytowany przez pyclik Sob, 11 Kwi 2009, 23:47, edytowano w sumie 4 razy




Góra



Pavlik71 Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Pią, 13 Lut 2009, 03:18



Dołączenie: Nie, 14 Wrz 2008, 02:27
Posty: 15 Czy tych naszych "świętych" już porypało? Jeszcze pomnika Mikołaja w Chrzanowie nie mają? Naprawdę nudzi się naszej władzy.... Taka sielanka, że nic tylko się pomnikiem zajmować. Ja wiem, że oni są wielozadaniowi jak "windows" i to nie ich jedyne zadanie. Ale o jedno za dużo. Proponuję na rogatkach Chrzanowa, zamontować herb Mikołaja ostrzegający, że się wjeżdża do miasta śmiechu, a pod tym herbem - zamontować automat z pmpersami, aby kierowcy jadący przez Chrzanów się nie pojszczali ze śmiechu.





Góra



pyclik Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Pią, 13 Lut 2009, 04:38



Dołączenie: Pon, 19 Lut 2007, 02:51
Posty: 351
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa Rozumiem doskonale, że Pavlik 71 dostał "białej gorączki", i to jak najbardziej słusznie.
Ale, być może,to właśnie m.i. Pavlik 71, wybrał tych "świętych", ministrantów, kościelnych i innych posługaczy, do decydowania w swoim - teoretycznie -samorządzie,i do rządzenia OBYWATELAMI MIASTA I GMINY CHRZANÓW.
I dawniej, i teraz, i w przyszłości ( także w wyborach 2010 r) wszystko zależy od myślących OBYWATELI.
Wszystko będzie, jak chcecie, tylkio trzeba się dogadać między sobą.
Myślę, że forum też tu może służyć organizacyjną plaszczyzną pomocy!
Może Pavlik 71 mógłby to na forum zainicjować?
Pyclik

PS.Oferuję pomoc i uczestnictwo na forum,moje PW - do dyspozycji.
Myślę, że inni - np. na PW - mogli by także swą pomoc zdeklarować, to bardzo istotne mentalne wsparcie.


Ostatnio edytowany przez pyclik, Czw, 26 Lut 2009, 21:03, edytowano w sumie 1 raz




Góra



ann_alice Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Czw, 19 Lut 2009, 22:47




Dołączenie: Pon, 13 Mar 2006, 11:19
Posty: 161
Miejscowość: Chrzanów Też jestem zdania, że za tą zachciankę co bardziej "świętych" radnych powinni zapłacić oni sami - albo jak im tak brakuje takiego pomnika, to zawsze mogą postawić sobie w ogródku, oczywiście, uprzednio zapłaciwszy za to z własnej kieszeni.
Może jeszcze tak z 5 pomników JP2 postawmy, wtedy na pewno radni ekspresowo trafią do nieba.

_________________
http://www.chrzanowianka.blog.pl




Góra



Egzek-JKD Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Pon, 23 Lut 2009, 10:01




Dołączenie: Czw, 25 Maj 2006, 06:09
Posty: 293
Miejscowość: Chrzanów Ja bym przerobił tylko pomnik z placu tysiąclecia - zamienić orła (zielonego) na piękną kolorową papugę...

Mam dosyć już tej sprawy z pomnikiem to jest powoli żałosne :/

_________________
.: Plures crapula quam gladius perdidit :.

(nie wolno reklamować bo za to się Panowie i Panie płaci!)




Góra



Pavlik71 Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Czw, 26 Lut 2009, 20:11



Dołączenie: Nie, 14 Wrz 2008, 02:27
Posty: 15 Pomysł z kolorową papugą mi się bardzo podoba. Już nie potrzeba "zielonego" orła, bo jest zielona lokomotywka. Kiedyś myślałem, że tam będzie LOKOMOTYWA z Fabloku, a nie taki "piździk". A na Mikołaja się nie zgadzam nadal!





Góra



pyclik Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Nie, 8 Mar 2009, 04:32



Dołączenie: Pon, 19 Lut 2007, 02:51
Posty: 351
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa Egzek- JKD mówi:
Mam dosyć już tej sprawy z pomnikiem to jest powoli żałosne.
Racja, ale dla kogo„żałosne”, to sprawa otwarta.
Ja uważam, że tu jest właśnie istota sprawy.
Socjotechnika ( czyli jak zrobić w „konia” wyborcę, obywatela, mieszkańca, itp.) mówi o takiej sprawie tak: przeczekać krytykę i potem dalej robić swoje.
I tak się dzieje: kościelny wraz ze świtą ministrantów ( patrz poprzednie posty) czeka, kiedy można kontynuować swoją robotę, tj. kiedy wy, wyborcy się sprawą znudzicie.
Wniosek:?
Pyclik





Góra



druid Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Wto, 10 Mar 2009, 22:30



Dołączenie: Nie, 13 Kwi 2008, 13:17
Posty: 225 Pycliku nieustający w temacie.
Jakie masz sukcesy, patrząc od Twojego punktu widzenia, odnośnie finansowania z budżetu miasta pomnika św. Mikołaja w Chrzanowie? Jestem ciekaw. Uważam, iż w sporze z władzami świeckimi w Radzie Miejskiej nie odniesiesz sukcesu. Pozostają Ci tylko władze kościelne, i to te na wysokim szczeblu. Proponuję Ci zwrócić się do Jego Eminencji Prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Przestrzegania Sakramentów. Najlepiej listem napisanym w łacinie lub po hiszpańsku. Życzę sukcesów. Poniżej foto Jego Eminencji. List należy kierować na sekretariat tej Kongregacji. Ostatecznie może być w języku polskim.
Załącznik:

kard. Antonio Canizares Llovera - prefekt K.ds.K.B.i D.S..jpg [ 29.64 KiB | Obejrzany 181 razy ]





Góra



pyclik Temat postu: Re: w sprawie pomnika Św. Mikołaja
Wysłany: Śro, 11 Mar 2009, 01:33



Dołączenie: Pon, 19 Lut 2007, 02:51
Posty: 351
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa Druidzie,odpowiem Ci bardzo krótko, sam to możesz sobie rozwinąć.
Walka Dawida z Goliatem frapuje ludzi od wieków, jest oglądana i komentowana.
Każda biurokracja ma to do siebie, że lubi po ciemku, po cichu, najlepiej pod stołem, stąd sprawa jest dla nich ogromnie niewygodna, bo co będą myśleć i mówić wyborcy, gdy usłyszą informację o zamykaniu szkół zestawioną z decyzją o finansowaniu pomnika.
A pewne jest, że ja tematu nie odpuszczę aż do wyborów, choćby do tej pory były już 3 pomniki wybudowane.
Jeśli chodzi o Kongregację dane potrzebne do korespondencji podałem już w swoim poście z dn.21 stycznia 2009r dla wszystkich zainteresowanych, link
viewtopic.php?f=22&t=1603&p=15421#p15421,
może ktoś wykorzystał.
Dziękuję, zdjęcie piękne. Pozdrowienia
Pyclik


PYCLIK


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Chrzanów - burmistrz skuteczny?
PostWysłany: 19.11.2010 15:35 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 7.2.2008 14:56
Posty: 607
Miejscowość: Chšanuvas
Pochwały: 93
Pyclik ostro promuje w ostatnich godzinach kampanii za jedynie słusznym kandydatem nr 1 na liście, a że nie ma co u niego promować, to się dyskredytuje największego kandydata. :roll:
Na szczęście jeszcze kilka godzin i koniec takich akcji :pada:


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Chrzanów - burmistrz skuteczny?
PostWysłany: 19.11.2010 17:04 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
III napisał:
...... to się dyskredytuje największego kandydata.
A któż to ten niby największy, bo się pogubiłem w Twoich intencjach?
Czyżbym - pisząc w wielkim skrócie - wyciągnąl z historii ostatniej kadencji jakąś nieprawdę?
Chętnie sprostuję albo rozwinę i uzasadnię?
A czasu mam jeszcze dużo, w końcu jeszcze przed nami II tura wyborów.
Nie sądzisz chyba, iż Twój protegowany odpadnie już na początku.
Pyclik
PS. Na temat moich rzekomych idoli już tu, na forum wcześniej pisałem, powtarzać nie trzeba


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Chrzanów - burmistrz skuteczny?
PostWysłany: 19.11.2010 17:12 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 7.2.2008 14:56
Posty: 607
Miejscowość: Chšanuvas
Pochwały: 93
pyclik napisał(a):
Nie sądzisz chyba, iż Twój protegowany odpadnie już na początku.


Nie wiem o jakim moim protegowanym piszesz, możesz wyjaśnić?
Wszystkie twoje zarzuty można podważyć.
Mam nadzieje, że obejdzie się bez II tury, bo nadal trzeba będzie oglądać wielkie banery kandydata z nr.1.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Chrzanów - burmistrz skuteczny?
PostWysłany: 19.11.2010 21:11 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
III pisze:
Nie wiem o jakim moim protegowanym piszesz, możesz wyjaśnić?
Miałem na myśli oczywiście tego, którego nazywasz "największym kandydatem"
III pisze:
Wszystkie twoje zarzuty można podważyć.
To nie są całkiem moje zarzuty, powtarzam - oczywiście w skrócie - to, co można przeczytać w różnych archiwach albo zobaczyć - usłyszeć w Chrzanowie.
III pisze:
Mam nadzieje, że obejdzie się bez II tury, bo nadal trzeba będzie oglądać wielkie banery kandydata z nr.1
Kto wie, kto wie, kto wie....
To są wybory.
Pyclik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3