Ostatnia wizyta: Obecny czas: 23.4.2024 11:54


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 5.11.2010 20:04 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.11.2010 18:46
Posty: 26
Miejscowość: Trzebinia
Zbanowany
Witam!
Znam jeszcze dwóch kandydatów na burmistrza Trzebini:
Przemysław Rejdych - ulotki i plakaty były dostępne jeszcze zanim inni kandydaci rozpoczęli swą kampanię.
Andrzej Pypno - kilka banerów i plakatów też już wisi, ulotki też są.
Kogo wybrać :faint: :hihi: :keep:


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 5.11.2010 22:29 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Wybierz najlepszego. Masz na to jeszcze czas - zastanów się i nie podejmuj pochopnie decyzji. Cukiereczki, ciasteczka i inne ataki medialne atakują zewsząd. Lecz czy to najważniejsze ?
Kurcze ale ciekawie sie pisze ten post gdy na ciebie z góry ekranu spogląda z banera jeden z kandydatów i czuwa byś poprawnie i politycznie pisał heheheheheheehhee. Jak za komuny - cenzura ;)

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 5.11.2010 22:47 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.11.2010 18:46
Posty: 26
Miejscowość: Trzebinia
Zbanowany
Witaj :lol:
Dzięki za rady, na pewno skorzystam :wink:
Już nawet wiem, kogo wybiorę (AP) :x
Pozdrawiam.

_________________
lotnadchinami


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 6.11.2010 0:55 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
Wydaje mi się, iż obecnie – wobec mnogości informacji w Internecie nt kandydatów na samorządowców – kontynuacja niniejszego tematu w części przedstawiającej ten sam rodzaj informacji ( tzw. lista Pyclika), nie ma zbytniego sensu.
Proponuję teraz korzystać z tego , co niedawno opublikowano, na przykład mnie podoba się układ informacji na stronie:
http://samorzad2010.mamprawowiedziec.pl ... andydatow/ ,
gdzie dla każdej gminy, powiatu, itd. wyszczególnione są dane kandydatów
- imię , nazwisko,
- gdzie kandyduje,
- komitet wyborczy i lista , z której kandyduje ( partia, stowarzyszenie, własny komitet),
- okręg wyborczy,
które w połączeniu z danymi o samorządowcach poprzedniej kadencji winny umożliwić każdemu wybór swojego kandydata.
Oczywiście, dalsze posty z informacjami i opiniami nt kandydatów na radnych, burmistrzów i wójta mile widziane, bo każdy z nich może być istotną informacją dla innych wyborców.
Pozwolę sobie przytoczyć poniżej hasło z polecanej Wam strony internetowej:
Nie głosuj w ciemno! Poznaj kandydatów do Twojego samorządu.
Pyclik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 6.11.2010 14:05 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.11.2010 18:46
Posty: 26
Miejscowość: Trzebinia
Zbanowany
Witam!
Właśnie rozpoczęły się "wizyty domowe" kandydatów na radnych do Rady Miasta Trzebinia".
Zastanawiam się, czy też mam robić to samo, ale nie w moim stylu jest bycie domokrążcą i obiecywanie ludziom "gruszek na wierzbie". Chcę w tych wyborach grać uczciwie. Czy to możliwe???
Trudno:
- wybiorą mnie, postaram się zrobić co mogę, aby mieszkańcom było trochę lepiej żyć w naszym mieście i dzielnicy
- nie wybiorą mnie, włosów z głowy rwać nie będę.
Demokracja w końcu polega na dokonywaniu samodzielnych i odpowiedzialnych wyborów - prawda to, czy fałsz??
Pozdrawiam.

_________________
lotnadchinami


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 9.11.2010 1:10 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
Jakiś dość oryginalny kandydat na radnego nam się objawił, bo cóż to za radny, który swoim wyborcom mówi:
cytat:
- wybiorą mnie, postaram się zrobić co mogę, aby mieszkańcom było trochę lepiej żyć w naszym mieście i dzielnicy
Pozornie w porządku, ale jak to: bez żadnego konkretu, bez najmniejszej propozycji?
albo:
....ale nie w moim stylu jest bycie domokrążcą i obiecywanie ludziom "gruszek na wierzbie". Chcę w tych wyborach grać uczciwie. Czy to możliwe???
Dlaczego niby "gruszek na wierzbie", a nie - jakieś konkrety!
Z takim podejściem nikt chyba nie wie, czego taki człowiek chce, do czego on kandyduje, chyba do diet z gminnej kasy; to ma być ta uczciwa gra?
Też chciałbym zaliczyć chociaż "lotnadchinami" za gminne pieniądze, a gdybym oszczędzał , to za diety z jednej kadencji można nawet świat, nie tylko Chiny, kilka razy oblecieć.
Pyclik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 9.11.2010 7:44 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Pycliku - już pisałem w innym wątku prośbę o przedstawienie się nam kandydatów ukrytych pod nickami.
Jeszcze raz zapraszam zatem do przedstawienia się :)

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 9.11.2010 8:02 
Antoni. Mamy erupcję lotów. Niezbyt wysokich. Dietka z Trzebini pozwala na loty. Ale raczej na te bliższe. Nad Morze Śródziemne.

A nam pozostaje One Flew Over the Cuckoo's Nest.
Lubisz Kena Keseya? Albo/i Jacka Nicholsona?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 9.11.2010 13:36 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
Druid, upieram się,że :
Też chciałbym zaliczyć chociaż "lotnadchinami" za gminne pieniądze, a gdybym oszczędzał , to za diety z jednej kadencji można nawet świat, nie tylko Chiny, kilka razy oblecieć..
Najbardziej prymitywny rachunek pokazuje, iż dochody z jednej kadencji, tj.
50 m-cy x 1-2 tys.zł/ m-c = 50 - 100 zł za kadencję. Wystarczy?
Krzysiu, faktycznie apelowałeś, ale jesteśmy na forum, nie ma obowiązku ujawniania się , tylko dobra wola. ponadto są rózni kawalarze , mógłby np. ktoś podawać się za osobę faktycznie kandydującą, np. Ciebie lub kogoś ze znanej listy powodując niewąską aferę.
Pyclik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 9.11.2010 13:54 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 5.11.2010 18:46
Posty: 26
Miejscowość: Trzebinia
Zbanowany
Witam!
Chciałbyś zaliczyć "lotnadchinami" :viva: ??? No, no, no...Muszę to przemyśleć :lol:
Pozdrawiam.

_________________
lotnadchinami


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 9.11.2010 14:32 

Dołączenie: 19.2.2007 1:51
Posty: 838
Miejscowość: dawniej z Chrzanowa
Pochwały: 3
I nie tylko nad Chinami - jak wyżej!
Pyclik


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 18.11.2010 16:32 

Dołączenie: 25.2.2010 16:27
Posty: 94
Na forum o temacie dotyczącym radnego i sołtysa Pras Okoczuk pisałem o liście nie żyjącego już prezesa IPN-u prof. Kurtyki do Przewodniczącego Rady Miasta Trzebinia. Chciałbym jeszcze tutaj na tym forum raz poruszyć ten temat i to zagadnienie. Dal przypomnienia chodzi o tekst zamieszczony w linku: http://ipn.gov.pl/portal.php?serwis=pl& ... 32ebd8d907
Tak zastanawiam się czy prośba zamieszczona w tym liście zostanie kiedyś zrealizowana i obudzimy się w końcu w nowej rzeczywistości i nowej Trzebini już nie "czerwonej"!!! Pisze o tym bo wiem że masa potencjalnych radnych dziś jeszcze kandydatów do urzędu radnego przegląda to forum, czyta je i może ustosunkowali by się chętni kandydaci to listu prof. Kurtyki. Bo to oni przyszli radni będą mieli szanse w tym temacie coś zrobić.
Zdaje sobie sprawę że to nie będzie łatwy temat do rozmowy w gronie Rady Miasta!! Nie wiadomo czy w ogóle taki temat zostanie poruszony. Widząc ilu kandydatów na radnych posiada ugrupowanie pana Korczyńskiego i Okoczuka chodzi mi oczywiście o KWW Lewica Trzebińska list wyżej wymieniony marne szanse ma na wcielenie w tryby ustawy!! Zaznaczę tylko iż KWW Lewica Trzebińska ma 42 kandydatów na radnych i bije na łeb na szyje wszystkie inne partie i komitety. PO ma 39 kandydatów PiS 35 tyle samo co Komitet Burmistrza Adamczyka Razem dla Trzebini a i to ugrupowanie samo w sobie jest bardzo lewicowe i tylko z przyczyn taktycznych członkowie obu tych ugrupowań nie startują z jednego komitetu bądź partii.
A też trzeba pamiętać o ulicach w Myślachowicach!! o tym pięknym pomniku w centrum Myślachowic!!
Jest wiele do zrobienia w tym temacie.
Po wyborach mam nadzieje powrócić do tego tematu ale zależy mi na opinii kandydatów na radnych odnośnie tego tematu.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 18.11.2010 22:02 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 6.9.2010 22:47
Posty: 34
Miejscowość: Psary
Pochwały: 1
Uważam, że temat zmiany nazw ulic i osiedli jest ważny i nowa rada powinna się nim zająć. Wstydem jest dla Trzebini, że do dnia dzisiejszego nikt nie podjął się tego zadania i nadal mamy relikty czasów PRL-u. Raz na zawsze trzeba skończyć z tamtą epoką.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 18.11.2010 23:23 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Temat trudny ze zmiana ulic. Ja bym się nie odważył gdy społeczeństwo ubożeje bez ich zgody zmuszać ich do pokrycia kosztów związanych ze zmianą nazw ulic i osiedli. Są uważam ważniejsze tematy.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Trzebinia - kandydaci do wladz samorządu
PostWysłany: 20.11.2010 22:15 

Dołączenie: 15.11.2010 18:02
Posty: 8
Pochwały: 1
gbpsary napisał(a):
Uważam, że temat zmiany nazw ulic i osiedli jest ważny i nowa rada powinna się nim zająć. Wstydem jest dla Trzebini, że do dnia dzisiejszego nikt nie podjął się tego zadania i nadal mamy relikty czasów PRL-u. Raz na zawsze trzeba skończyć z tamtą epoką.

..oczywiście popieram.Należy grubą krechą odciąć się od tych wrednych czasów i zbrodniczego systemu.Ludzi żyjących w tamtym okresie bez względu na to kim byli pozbawić wszelkich praw z prawem do emerytury włącznie.Zburzyć wszystko co może wiązać się z tym okresem- a zwłaszcza te bezduszne osiedla blokowisk.Na razie zlikwidowano 90 % zakładów pracy które zatruwały środowisko i w których ludzie byli zmuszani do katorżniczej pracy.W rynku w Trzebini proponuję zlikwidować istniejące jeszcze sklepy i w to miejsce otworzyć następne oddziały banków i telefoni komórkowej.Myślachowice..zwane dawniej Ministerstwem-zrównać z ziemią...
powodzenia w Radzie.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3