Kwaczała czeka na Regulice

21.04.2004 00:00
Kwaczała jest na najlepszej drodze do awansu do klasy A. Tym razem lider wygrał bez problemu z Kątami. W najbliższą sobotę dojdzie do meczu na szczycie, w którym Kwaczała podejmie wicelidera Regulice.

IV liga
20. kolejka:
Alwernia – Skawa Wadowice 1-1 (0-1)
0-1 Błasiak (24), 1-1 Przepiórka (61)
Alwernia: Ciupek – Dukała, Jajko, Krawczyk, Taborski – Balonek (70. Sęk), Pawela (82. Palka), Józkowicz, Starowicz (46. Kobyłecki) – Klimek (51. Przepiórka), Feluś
Po rzucie rożnym i główce Błasiaka goście objęli prowadzenie. Potem mądrze się bronili, dlatego gracze Alwerni mieli problemy ze sforsowaniem ich obrony. Udało im się to tylko raz. Wyrównanie padło w 61. minucie po indywidualnej akcji Balonka, który dograł do Przepiórki. Ten technicznym strzałem z 8 metrów wpisał się na listę strzelców.
Cracovia II – MKS Trzebinia-Siersza 1-0 (0-0)
1-0 Skawina (68)
MKS: Budka – Dąbek, Brózda, Mrozek, Dziedzic – Tanistra (50. Lickiewicz), Wolak, Witkowski (60. Augustynek), Rolka – Stojewski, Ciepichał
Ten mecz wyraźnie nie wyszedł futbolistom Trzebini. W pierwszej połowie mieli przewagę, ale gra toczyła się głownie w środku pola. Akcji pod polem karnym obu zespołów było tyle, co na lekarstwo. W drugiej połowie goście zagrali ze znacznie mniejszym zębem. Zemściło się to w 68. minucie, gdy w zamieszaniu w polu karnym niefrasobliwość bramkarza i defensorów MKS-u wykorzystał Skawina, który z bliska umieścił piłkę w siatce. Mimo straty gola, goście nie zmienili sposobu gry.
- Nie wiem, co się stało. Pewnie zawodnicy w szatni uznali już, że mają punkt w kieszeni i nie zagrali z pełnym zaangażowaniem. Będę musiał odbyć z zespołem poważną rozmowę. Być może potrzebne będą roszady z składzie – mówił po meczu trener trzebinian Krzysztof Duch.
Świt Krzeszowice – Puszcza Niepołomice 1-0 (1-0)
1-0 Chlipała (27)
Świt: Chrobak – Piątek, Kuźnik, Mazur, Krzysiak – Wojciechowski (60. Jaworski), Wasilewski, Kubik, Klita (55. Kwiatkowski) – Chlipała, Inglot (80. Szpunar)
Zawodnicy Świtu zdobyli w sobotę jakże potrzebne i cenne 3 punkty. Jedyny gol był dziełem Chlipały. Potem oba zespoły miały jeszcze kilka sytuacji bramkowych. Najlepszą dla Świtu zmarnował Klita, który trafił w słupek, oraz Wasilewski, którego kąśliwy strzał obronił bramkarz.
- To był bardzo dobry, szybki mecz z obu stron, który mógł się podobać kibicom – ocenił szkoleniowiec gospodarzy Andrzej Kucharczyk.
W tabeli prowadzi Kmita (51 pkt). Alwernia jest czwarta (31 pkt), a Trzebinia piąta (30 pkt). Świt z dorobkiem 22 pkt zajmuje czternastą lokatę.

V liga
18. kolejka:
Beskidy Andrychów – Janina Libiąż 1-4 (0-2)
0-1 Chłopek (22), 0-2 Chylaszek (24), 1-2 Gołba (55, karny), 1-3 Chylaszek (71), 1-4 Grabowski (75)
Janina: Pędlowski – Adamczyk, Chłopek (89. Lichota), Cygan, Saternus – Gut (77. Galus), A. Szlęzak (84. Ptak), Przebinda, Grabowski – Chylaszek, Głuch (60. Korba)
W 22. minucie po strzale Chylaszka w długi róg bramkarz odbił piłkę, a Chłopek popisał się celną dobitką. Niedługo potem Szlęzak podał do Chylaszka, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z golkiperem Andrychowa. W 55. minucie Cygan dotknął piłkę ręką w polu karnym, a Gołba wykorzystał jedenastkę. Jednak w 71. minucie Chylaszek sfinalizował szybką kontrę, a chwilę potem wynik ustalił Grabowski, który po dograniu Chylaszka miał przed sobą tylko bramkarza.
Nadwiślanin Gromiec – Żarek Barwałd 3-2 (1-2)
0-1 Kołodziej (2), 0-2 Jamróz (11), 1-2 Łysak (38), 2-2 Kosowski (60), 3-2 Kurek (88)
Gromiec: Księżarczyk – M. Pactwa, Łysak, Rundzia, Kurek – Malik, Chylaszek (70. Bużyk), Kania, Ł. Pactwa – Łukaszka, Kosowski (80. Adamczyk)
Po 11 minutach miejscowi przegrywali już 0-2 po rykoszecie i celnym uderzeniu z wolnego. Kontaktowego gola zdobył Łysak z rzutu wolnego, wykonywanego z 30 metrów. Od 40. minuty Gromiec grał w przewadze, gdyż jeden z rywali zobaczył drugą żółtą kartkę. Po godzinie gry był już remis po trafieniu Kosowskiego z 20 metrów. Tuz przed końcem 3 punkty zapewnił gospodarzom Kurek, który trafił do siatki z 5 metrów po dośrodkowaniu Malika.
Strumień Polanka Wielka – Fablok Chrzanów 1-2 (1-1)
1-0 Gałgan (20, karny), 1-1 Kijak (37), 1-2 Oczkowski (65)
Fablok: Gielarowski – Klinkosz (60. Oczkowski), Antonik, Czyszczoń, Kania (75. Żmuda) – Broniek, Kijak, Szafran, Łukasik (80. Kadłuczka) – Sikora, Smoleń
Chrzanowianie rozpoczęli mecz w składzie podobnym do wygranego 4-0 pucharowego spotkania z Janiną. Goście mieli na początku kilka sytuacji strzeleckich. Trzy z nich zmarnował Smoleń. Jak to już się stało tradycją chrzanowian w tej rundzie, pierwszego gola zdobyli rywale. Wykorzystali rzut karny, podyktowany za faul Czyszczonia. Jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać po trafieniu Kijaka, który wykorzystał wrzutkę Sabudy. Po przerwie Fablokowcy ruszyli do ataku. Z kilku sytuacji wykorzystali jedną. Łukasik uderzył z ostrego kąta, bramkarza odbił piłkę, a Oczkowski popisał się celną dobitką.
W tabeli prowadzą Wolbrom i Fablok (po 42 pkt), a Libiąż jest trzeci (40 pkt). Piłkarze Gromca z dorobkiem 24 pkt zajmują dziewiątą lokatę.
Klasa A
Balin – Lgota 2-1, Wolbrom II – Okleśna 0-0, Klucze – Osiek 1-1, Laskowianka – Fablok II 5-1, Tenczynek – Bolęcin 2-1, Olkusz – Zagórze 3-0, Trzebinia II – Młoszowa 6-2
Płaza – Wolanka 3-1 (3-1)
1-0 Kowalik (5), 2-0 S. Palka (8), 2-1 Święszek (23), 3-1 Filipek (45)
Płaza: Buchaniec – K. Solecki, W. Solecki, Ładocha, Mazurkiewicz – R. Palka, S. Palka, Deszcz (75. Trębacz), Stępień – Kowalik (60. Trębacz), Filipek (88. Głuch)
Już w 5. minucie Kowalik przelobował bramkarza i gospodarze objęli prowadzenie. Po rykoszecie po strzale Palki niedługo potem było już 2-0. Pierwsza kontra przyjezdnych zakończyła się zdobyciem przez nich kontaktowego gola. Tuż przed końcem pierwszej połowy wynik ustalił Filipek. Podopieczni Dariusza Bierońskiego mogli prowadzić znacznie wyżej, ale zmarnowali kilka okazji strzeleckich. Najlepszą miał pozyskany z Babic Kowalik, który spudłował piętą z najbliższej odległości.
W tabeli prowadzi Balin (44 pkt), przed Osiekiem (43 pkt).

Klasa B
15. kolejka:
Kąty – Kwaczała 1-4, Alwernia II – Żarki 0-0, Jankowice – Górzanka 0-2, Babice – Dulowa 3-1, Mętków – Luszowice 4-2, Brodła – Rusocice 2-4, Regulice – pauza.
W tabeli nadal prowadzi Kwaczała (40 pkt), przed Regulicami (36 pkt).

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 16 (628)
  • Data wydania: 21.04.04