Nie masz konta? Zarejestruj się

Młody podżegacz

22.12.2003 00:00
Chcecie zarobić na piwo? To chodźcie na kable – tak 16-letni Rafał L. zachęcał znacznie starszych kolegów do kradzieży.
Chcecie zarobić na piwo? To chodźcie na kable – tak 16-letni Rafał L. zachęcał znacznie starszych kolegów do kradzieży.
Już od dłuższego czasu trzebińscy policjanci rozpracowywali grupę, która siała spustoszenie w liniach energetycznych.
Złodziei kabli udało się złapać na początku grudnia.
Funkcjonariusze przyłapali czterech mężczyzn w rejonie ul. Jana Pawła II. Zaskoczyli ich w trakcie zwijania kabli z linii niskiego napięcia, wartych 350 zł (odbudowa sieci kosztowała 900 zł). Przy złodziejach znaleziono także nożyce do cięcia drutów.
Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy osiedla Gaj: 16-letni Rafał L., 39-letni Kazimierz K., 41-letni Zbigniew G., oraz 38-letni Tadeusz G.
Nieletni już wcześniej pojawiał się w policyjnych kartotekach, pozostali nie byli dotychczas notowani. 16-latek ma na swoim koncie m.in. włamania do piwnic, kiosków, sklepów. To on był inicjatorem oraz organizatorem ostatniej kradzieży.
Starsi mężczyźni zeznali, że inicjatorem kradzieży był 16-latek, który wszystko zorganizował. Wszyscy przyznali się do winy.
Wobec starszych mężczyzn zastosowano dozór policyjny, a sprawa młodszego będzie rozpatrywana przez sąd rodzinny.
- Po tym zatrzymaniu w miarę się uspokoiło. Teraz są tylko sporadyczne przypadki kradzieży – mówi komendant trzebińskiej policji Tomasz Zając.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 51 (612)
  • Data wydania: 22.12.03

Kup e-gazetę!