Nie masz konta? Zarejestruj się

Pomoc dla przedsiębiorców

17.12.2003 00:00
Finansujesz nową inwestycję? Tworzysz nowe miejsca pracy? Gmina Krzeszowice to ułatwia.
Finansujesz nową inwestycję? Tworzysz nowe miejsca pracy? Gmina Krzeszowice to ułatwia.
Dzięki „Programowi pomocy regionalnej dla przedsiębiorców” udzielanej w gminie Krzeszowice, biznesmeni mogą się ubiegać o wsparcie gminy w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości. Aby ubiegać się o taką pomoc, należy uruchomić bądź rozszerzyć działalność produkcyjną lub usługową, albo utworzyć co najmniej pięć nowych miejsc pracy. Od ilości nowo utworzonych miejsc pracy zależy długość okresu zwolnienia z podatku od nieruchomości. Minimalny okres zwolnienia to 1 rok, w przypadku utworzenia 5 nowych miejsc pracy, maksymalny – 5 lat – w przypadku stworzenia co najmniej 45 etatów.
Pomoc gminna przebiega dwutorowo – osobno dla inwestorów, osobno dla pracodawców, jednak obie aktywności można łączyć. Warunki dopuszczalności pomocy oraz jej tak zwana intensywność, są określone szczegółowo w programie. Zainteresowani propozycją gminy powinni kontaktować się z burmistrzem, jako organem udzielającym pomocy. Realizacja programu jest przewidziana na lata 2004-2008. Rocznie gmina może przeznaczyć na wsparcie nowych inwestycji około 900 tys. zł.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 50 (611)
  • Data wydania: 17.12.03

Kup e-gazetę!