Nie masz konta? Zarejestruj się

Talent w genach

17.12.2002 00:00
Na gitarze gra od roku, śpiewa od zawsze. Na przesłuchaniach do konkursu piosenki Małgorzata Latak wykonała utwór pt. ,,Bławatek”.
Na gitarze gra od roku, śpiewa od zawsze. Na przesłuchaniach do konkursu piosenki Małgorzata Latak wykonała utwór pt. ,,Bławatek”.
To głównie za namową mamy oraz instruktora muzyki 12-letnia zagórzanka zgłosiła się na przesłuchania do piątej edycji konkursu piosenki organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Mama – także Małgorzata, chciała, by córka przez uczestnictwo w konkursach obyła się ze sceną i estradą. Ma to jej pomóc w walce z tremą.
- Widzę, że to, co robi, sprawia jej ogromną przyjemność i to mnie najbardziej cieszy. Podoba mi się jej gra na gitarze, barwa głosu i styl śpiewania. Mogę być nieobiektywna. Dostrzegam jednak potrzebę dalszego doskonalenia tych talentów – uważa seniorka Latak.
W rodzinie Lataków muzyczne tradycje sięgają czasów pradziadka, nieźle radzącego sobie ze skrzypcami. Zamiłowanie do instrumentów strunowych mieli także dziadek oraz tato – Dariusz. Obaj wybrali jednak gitarę. A Małgosia? Zanim sięgnęła po gitarę klasyczną, kilka lat grała na skrzypcach. Mama także odziedziczyła muzyczne geny.
- W latach 80. śpiewałam w zespole Radość. Braliśmy udział w harcerskich spotkaniach artystycznych. Zjeżdżały na nie grupy z różnych stron kraju. Na śpiewaniu i graniu schodziło kilka dni – opowiada pani Małgorzata.
Jej córka podczas eliminacji do konkursu zaśpiewała piosenkę do słów Adama Asnyka i muzyki Tadeusza Siarczyńskiego, u którego pobiera lekcje gry na gitarze.
I choć szczęście tym razem nie dopisało, dziewczynka nie zamierza porzucić śpiewania.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 51 (560)
  • Data wydania: 17.12.02

Kup e-gazetę!