Nie masz konta? Zarejestruj się

Z OPS-u do DPS-u

19.11.2002 00:00
Kazimiera Żmudzińska, została nowym dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Płazie. Stanowisko obejmie w grudniu.
Kazimiera Żmudzińska, została nowym dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Płazie. Stanowisko obejmie w grudniu.
Kazimiera Żmudzińska ma 36 lat. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie (kierunek pedagogika specjalna) oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim z zarządzania opieką społeczną. Mieszka w Rozkochowie (gmina Babice). Była pielęgniarką w Szpitalu Klinicznym w Krakowie przy ul. Kopernika. Od 1996 roku przez ponad dwa lata pracowała w DPS-ie w Płazie. W 1998 roku wygrała konkurs i została dyrektorem OPS-u w Babicach. Zdecydowała się stratować w konkursie na dyrektora DPS-u w Płazie, bo – jak twierdzi – lubi nowe wyzwania.
- Chciałabym, aby DPS w Płazie był dla tych, którzy w nim przebywają, prawdziwym domem, ostoją. Pensjonariusze nigdy się o nic nie upomną, często nie wiedzą jakie mają prawa. Chcę stanąć w ich obronie. Stworzyć zespół, który będzie się kierował dobrem i zwycięży wszelkie przeciwności. Mam wielkie pole do popisu, biorąc pod uwagę, że DPS w Płazie boryka się z trudnościami finansowymi. Jestem osobą otwartą. Chciałabym współpracować m. in. ze społecznością lokalną i oczywiście z moimi przełożonymi – stwierdziła Kazimiera Żmudzińska.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 47 (556)
  • Data wydania: 19.11.02

Kup e-gazetę!