Balin wygrał z liderem

01.10.2002 00:00
W niedzielę Balin pokonał Osiek 3-0. Tym samym piłkarze Orła potwierdzili, że będą się liczyć w walce o awans do piątej ligi.
IV liga
10. kolejka:
FABLOK CHRZANÓW – ALWERNIA 0-0
Fablok: Gielarowski – Wójcik, Antonik, Szafran – Siewniak (79. Jagoda), Kijak, Sęk, Czyszczoń, Łukasik – Żmuda (65. Kania), Oczkowski
Alwernia: Ciupek – Dukała, Kuciel, Krawczyk, Jajko – Tekielak (82. Taborski), Pawela, Przepiórka, Balonek – Palka, Klimek
Jak przystało na derby, sobotnia konfrontacja Fabloku z Alwernią była meczem walki. Co ważne, prowadzonej dość fair. Niestety, zziębnięci kibice nie oglądali zbyt wielu sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie najlepszą okazję zmarnował Łukasik, który trafił w słupek. W drugiej odsłonie, w której gra toczyła się głównie w środku pola, Dukała groźnie uderzył z 30 metrów. Pod drugą bramką minimalnie niecelnie główkował Jagoda.
WIECZYSTA KRAKÓW – MKS TRZEBINIA-SIERSZA 2-5 (2-2)
1-0 Surowiec (13), 1-1 Stojewski (14), 2-1 Bartosik (29), 2-2 Ciepichał (35, karny), 2-3 Witek (57), 2-4 Witek (59), 2-5 Stojewski (65)
MKS: Dudek – Rolka, Dąbek, Brózda – Ciepichał (80. Smoleń), Wolak, Tanistra, Mrozek (76. Klimek), Jędrzejczyk (88. Niedbała) – Stojewski (70. Witkowski), Witek
W pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale trzebinianie doprowadzali do wyrównania. Na 1-1 trafił głową Stojewski, a bramka na 2-2 była dziełem Ciepichała, który był faulowany w polu karnym i sam wymierzył sprawiedliwość. W drugiej połowie MKS zagrał bardzo skutecznie. Dwukrotnie piłkę w siatce umieścił Witek po dośrodkowaniach Wolaka. Piąty gol był dziełem Stojewskiego, który popisał się celną „główką”.
W tabeli prowadzi Wisła II (27 pkt), przed Garbarnią (21 pkt). Trzebinia jest szósta (17 pkt), Alwernia siódma, a Fablok ósmy (po 15 pkt).

V liga
11. kolejka:
RUCH MŁOSZOWA – BŁYSKAWICA MARCÓWKA 1-6 (0-3)
0-1 Kurzydło (3), 0-2 Kurzydło (10), 0-3 Kurzydło (30), 1-3 Piórko (60 karny), 1-4 Marek (70), 1-5 Mirocha (77), 1-6 Mirocha (88)
Młoszowa: Jesionka – Duda, Piórko, Woszczyna, Wrzodek – Filipek, Feliksik, Suchora, Dziuba – Tryfanów, Piechnik
Goście, w szeregach których gra kilku zawodników Szczakowianki Jaworzno, nie mieli problemów z wywiezieniem z Młoszowej trzech punktów. Już po pół godzinie gry prowadzili 3-0 po golach Kurzydly, który wykorzystał błędy w kryciu obrońców Ruchu. Gdy Piórko wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Tryfanowie, wydawało się, że miejscowi są jeszcze w stanie podjąć walkę. Potem jednak goście jeszcze trzykrotnie wpisywali się na listę strzelców. Przy dwóch bramkach gospodarze mieli pretensje do sędziego. Uważali bowiem, że piłka odbita od poprzeczki po strzale Marka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Przy golu Mirochy dopatrzyli się zaś spalonego. Nie zmienia to jednak faktu, że podopieczni Marka Harwesa byli wyraźnie słabsi od rywali.
ŻAREK BARWAŁD – JANINA LIBIĄŻ 3-2 (1-2)
1-0 Myśliwiec (22), 1-1 Kulawiak (35), 1-2 Lickiewicz (40), 2-2 Maciusiak (49), 3-2 D. Wilk (90)
Janina: Lis – Przebinda, Smok, Olszowski, Cygan – Grabowski (84. Kurek), Chylaszek (54. Korba), Kulawiak, Lickiewicz – Legutko (87. Bużyk), Szlęzak (80. Adamczyk)
Libiążanie prowadzili już 2-1 po uderzeniu Kulawiaka i dobitce Lickiewicza. Jednak zaraz po przerwie Maciusiak z bliska pokonał Lisa. Tuż przed końcowym gwizdkiem, wygraną Żarka przypieczętował technicznym strzałem Wilk.
Mimo porażki, Janina nadal prowadzi w tabeli z 22 pkt, wyprzedzając Kęty lepszą różnicą bramek. Młoszowa jest piętnasta z dorobkiem
9 pkt.

Klasa A
Lgota – Wolanka 1-1. Dla Lgoty w 75. minucie trafił Andrzej Nowak z podania Stanisława Opacha. Wyrównanie padło w 88. minucie w zamieszaniu podbramkowym. Przeginia – Laskowianka 1-3, Gromiec – Tenczynek – mecz się nie odbył (goście nie dojechali). Bolęcin – Okleśna 2-1. Dla Bolęcina bramki zdobyli Daniel Rogaczewski i Krzysztof Doległo, a jedyne trafienie dla Okleśnej było dziełem Łukasz Machny. Fablok II – Piliczanka 4-0. Gole zdobyli Robert Gędłek, Krystian Klinkosz, Wojciech Sabuda i Łukasz Jagoda. Trzebinia II – Klucze. Trzebinianie wzmocnienie kilkoma graczami pierwszej drużyny odnieśli przekonywające zwycięstwo dzięki bramkom Tomasza Witkowskiego (3) oraz Przemysława Szabata, Sławomira Smolenia i Pawła Mencla (po 2). Jerzmanowice – Płaza 2-0.
Balin – Osiek 3-0 (2-0)
1-0 Chrobak (8), 2-0 A. Lichota (38), 3-0 Chrobak (50)
Balin: Józefiak – Kwiatkowski, Liszka, Bruncol, Antolec – Stępień (65. Dudek), A. Lichota (75. Fidziński), Chrobak, Mądry – Kasprzyk, P. Lichota
Już w 8. minucie w zamieszaniu podbramkowym drogę do siatki znalazł Piotr Chrobak. Przewaga gospodarzy zaowocowała ponownie w 38. minucie, gdy bramkarza lidera pokonał głową Adam Lichota. Tuż po przerwie Paweł Kasprzyk idealnie podał do Piotra Chrobaka, po strzale którego sędzia Andrzej Kowal po raz trzeci wskazał na środek boiska. Gracze Osieka próbowali odwrócić losy spotkania, ale obrona Balina spisywała się w niedzielę bez zarzutu. Tą wygraną piłkarze Orła potwierdzili, że będą się liczyć w walce o awans.
W tabeli prowadzi Osiek, przed Laskowianką (po 20 pkt), Fablokiem II i Balinem (po 19 pkt).

Klasa B
8. kolejka:
Brodła – Kwaczała 0-5. Bramki zdobyli Paweł Majka (2), Łukasz Jarczyk, Andrzej Rożnawski i Maciej Maślanka. Nawojowa Góra – Żarki 0-7. Goście, którzy kończyli mecz w dziewiątkę, w drugiej odsłonie zainkasowali aż pięć bramek. Gole strzelali Jarosław Wojtczak (3), Piotr Szafran (2), Krzysztof Miziołek i Piotr Głuch. Zagórze – Babice 2-0. Lider wygrał po bramkach Marcina Wierzby i Włodzimierza Burligi. Dulowa – Mętków 0-1. Mimo zdecydowanej przewagi gospodarzy, piłka nie wpadła do siatki Mętkowa, który wygrał dzięki uderzeniu Marcina Tatara w 10. minucie. Kąty – Luszowice 1-0. Ostrężnica – pauza.
Regulice – Jankowice 3-2 (3-2)
Regulice: Cichoń (46. Siemek) – Maj, Knapik, Pałka, Ł. Matusik – Ciołek, M. Matusik, Gaudyn, Wiecheć – Turek, Piwowarczyk
Jankowice: Trzaska – Kosowski, Saługa, Sroka, Skrobas – Hudzik, Trzaska, Pogorzelec (50. Mazgaj), Zduńczyk (85. Szymonik) – Wawro (60. Świerguła), Kozioł
Już w 3. minucie grający trener Regulic Maciej Matusik wszedł między dwóch obrońców i trafił do siatki z 16 metrów. Do wyrównania doprowadził w 13. minucie strzałem z woleja Jacek Trzaska, wykorzystując błąd obrońców. Na 2-1 strzałem w długi róg podwyższył Turek. Wyrównanie padło po niefortunnej interwencji obrońcy Regulic Łukasza Matusika, który strzelił samobójczą bramkę. Decydujące trafienie było dziełem Wojciecha Piwowarczyka celnie główkującego po dośrodkowaniu Jakuba Ciołka.
Zagórze prowadzi z kompletem 21 punktów. Kolejne miejsca zajmują Kwaczała (19 pkt) i Żarki (18 pkt).

Puchar Polski
Wyniki środowych meczy drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Olkusz:
Wolbrom II – Lgota 3-1, Mętków – Fablok II 1-4, Kwaczała – Trzebinia II 5-1, Balin – Młoszowa 3-4, Żarki – Gromiec 4-1, Bolęcin – Janina Libiąż 3-6.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 40 (548)
  • Data wydania: 01.10.02