Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Neon świecący nad przejściem podziemnym w Chrzanowie. Podoba się Wam?

13.10.2021 16:00 | 6 komentarzy | 6 609 odsłon | Marek Oratowski
Zdjęcie neonu z napisem „Chrzanów" i logo gminy świecącego nad przejściem podziemnym przy ulicy Zielonej wrzucone do sieci przez Marka Kremera wywołało sporo - generalnie pozytywnych - komentarzy.
6
Neon świecący nad przejściem podziemnym w Chrzanowie. Podoba się Wam?
Przejście po nowemu wedlug pomysłu Marka Kremera, fot. Facebook
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W mieście poza okresem świątecznym nie ma zbyt wielu iluminacji. Dlatego taka zmiana otoczenia to ciekawy pomysł.

- Wyobraźnia podpowiedziała mi, jak to miejsce mogłoby fajnie wyglądać. To przejście wprowadza ludzi wysiadających z autobusów do Chrzanowa. Chciałem wskazać, że może dobrze byłoby pod tym kątem zmieniać naszą przestrzeń miejską. Powinno być w niej miejsce dla murali, które w mieście się już pojawiły oraz neonów. A przecież w latach 80. neony królowały i miały swój klimat. Na przykład do dziś istnieje ten na restauracji Nova, która została sprzedana. Dobrze byłoby, by ten kultowy neon przetrwał - mówi Marek Kremer, autor fotomontażu zamieszczonego na Facebooku, na którym zostały też pokolorowane murki z boku przejścia. Przejśćiem zarządza gmina, więc kto wie, może ten pomysł doczeka się realizacji?

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Marek Kremer wrzucił do sieci w ramach żartu filmik z napisem "Chrzanów", umieszczonym na osadniku przy autostradzie. Wiele osób myślało, że to prawda i Chrzanów podąży śladem Hollywood. Tymczasem autor „zamontował" napis w programie After Effects. To jedno z narzędzi przeznaczonych do tworzenia animacji i efektów specjalnych na potrzeby m. in. hollywoodzkich produkcji filmowych. Marek Kremer to producent, reżyser i specjalista z dziedziny post-produkcji filmowej.

Jaki ma pomysł na przestrzeń miejską? O tym przeczytacie tutaj.