Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ciepłownia w Chrzanowie wyeliminuje węgiel jeszcze przed 2030 rokiem

07.06.2021 16:47 | 3 komentarze | 3 955 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Ciepłownia w Chrzanowie rozpocznie proces zastąpienia węgla innymi paliwami. To efekt strategii grupy Veolia, która chce być liderem transformacji energetycznej w Polsce i wyeliminować węgiel jako paliwo we wszystkich swoich elektrociepłowniach i ciepłowniach do 2030 roku.

3
Ciepłownia w Chrzanowie wyeliminuje węgiel jeszcze przed 2030 rokiem
Ciepłownia w Chrzanowie jest częścią Veolii Południe Sp. z o.o. fot. Veolia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spółka prowadzi obecnie zaawansowane prace nad wyborem rozwiązań i technologii, które pozwolą zastąpić używany obecnie węgiel.

- Decyzje o tym, jak będzie wyglądał nasz miks paliwowy, podejmiemy w oparciu o lokalne uwarunkowania i potrzeby, także te społeczne. Ze względu na postawiony sobie cel musimy dość szybko zdecydować, czym ostatecznie zastąpimy węgiel - mówi Wojciech Noga, prezes zarządu spółki Veolia Południe.

Veolia wykorzystuje i rozwija technologie pozwalające odzyskać ciepło z procesów produkcyjnych czy instalacji oczyszczania ścieków. Inwestuje także w OZE oraz bardzo popularne w Europie instalacje, wykorzystujące do produkcji energii paliwo pochodzące z odpadów.

Grupa Veolia jest obecna w 58 miastach w Polsce. Obecnie zatrudnia 4 600 pracowników. Grupę Veolia term tworzy 6 spółek: Veolia Północ, Veolia Szczytno, Veolia Wschód, Veolia Południe, Veolia Zachód oraz Veolia term. Jest właścicielem ponad 30 miejskich systemów ciepłowniczych oraz 3 elektrociepłowni.