Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Maturzyści zdają pierwszy egzamin. Zdradzili nam swoje typy tematów z języka polskiego

04.05.2021 08:55 | 0 komentarzy | 2 161 odsłony | Marek Oratowski
We wtorek o godzinie 9 maturzyści przystąpili do pierwszego z trzech pisemnych egzaminów. Zapytaliśmy ich, jakie mają oczekiwania i czy są bardzo zestresowani.
0
Maturzyści zdają pierwszy egzamin. Zdradzili nam swoje typy tematów z języka polskiego
Maturzyści wejdą za chwilę na egzamin do budynku II LO w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na 45 minut przed rozpoczęciem egzaminu plac przed wejściem do II LO w Chrzanowie był pełen grupek odświętnie ubranych uczniów, czekających na wejście do budynku. Maturzyści cieszyli się swoją obecnością, bo z powodu zdalnego nauczania wiele osób dawno się ze sobą nie widziało.

- Wydaje mi się, że będzie jakiś temat dotyczący motywu snu w literaturze oraz "Lalka". Do egzaminu podchodzę raczej na ludzie - przekonywał Kacper Wnuk z klasy 3 d.

- Jakoś trzeba będzie trochę wylać wodę na rozprawce, jak to na polskim. Chciałbym go po prostu zdać, Dobrze, że nie ma ustnego. Wybieram się na studia związane z programistyką. Dlatego chciałbym, żeby jak najlepiej poszła mi zwłaszcza matematyka i angielski - stwierdził uczeń 3 a Jakub Warzocha.
Zdradził, że na egzamin z języka polskiego można wnieść tylko długopis i wodę,

- Jestem bardziej językowcem, niezbyt mocno czuję się z języka polskiego. Liczę na tematy z "Lalki" i "Pana Tadeusza". Stres jest, ale usiłuję zachować zimną głowę. W długi weekend było generalne powtarzanie - zaznaczył kolejny licealista Jakub Iwaszkiewicz. Niedługo potem wszedł do szkoły i razem z kolegami oraz koleżankami rozpoczął trzygodzinny egzamin.

W całej Polsce egzamin napisze 271 tysięcy tegorocznych absolwentów i 96 tysięcy osób, które chcą poprawić wyniki z lat ubiegłych. Maturzysta musi przystąpić do trzech pisemnych egzaminów: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego na poziomie podstawowym. Chętni mogą przystąpić do egzaminu na poziomie rozszerzonym.

Dla tych, którzy ze względu na kwarantannę lub izolację nie będą mogli przystąpić do egzaminu w terminie głównym, będzie wyznaczony termin dodatkowy w czerwcu