Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ułani, kwiaty i modlitwa. Tak obchodzono Święto Narodowe 3 Maja w Chrzanowie (WIDEO)

03.05.2021 12:20 | 3 komentarze | 2 218 odsłony | Marek Oratowski
Samorządowcy, ułani i reprezentanci lokalnych instytucji uczestniczyli w Chrzanowie w poniedziałek w skromnych obchodach święta Konstytucji 3 Maja.
3
Ułani, kwiaty i modlitwa. Tak obchodzono Święto Narodowe 3 Maja w Chrzanowie (WIDEO)
Samorządowcy i przedstawiciele lokalnych instytucji złożyli kwiaty i wieńce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

O godzinie 10 w kościele św. Mikołaja odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny, zamówiona przez lokalne władze.

- Dziś bardziej niż ambitnych planów gospodarczych w naszym kraju potrzeba nam programu duchowego, który sprawi, że będziemy w stanie przezwyciężać bieżące trudności i nieprzyjazne okoliczności. Gdy patrzymy na twórców Konstytucji 3 Maja możemy powiedzieć, że ich dzieło nie miało wielkich skutków w życiu społecznym. Polska utraciła swoją państwowość. Jednak myśl twórców Konstytucji była przez pokolenia inspiracją dla wielu, by myśleć o Polsce, stawiać ją na pierwszym miejscu i o nią walczyć - powiedział w homilii ks. dziekan Roman Sławeński, proboszcz parafii św. Mikołaja.

Potem uczestnicy uroczystości w asyście ułanów złożyli kwiaty i wieńce pod tablicą przy kościele oraz na Placu Tysiąclecia. Odśpiewali też hymn państwowy. W uroczystości uczestniczyli m.in. burmistrz Robert Maciaszek, starosta Andrzej Uryga, radny wojewódzki Rafał Kosowski i dyrektor Muzeum w Chrzanowie Kamil Bogusz.

Obejrzyjcie wideo z tego wydarzenia.